Schizofórum
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.
Dole

olanzapin a diabetes

Goto down

  • Zaslať odpoveď

olanzapin a diabetes Empty olanzapin a diabetes

Odoslať  opadané lístie Ut 28 júl 2015 - 10:45

uzivam olanzapin a ten ma spolu s klozapinom pri uzivani najvacsie riziko vzniku cukrovky. mam z jeho dlhodobeho uzivania kvoli tomuto trochu obavy. olanzapin mi ale vyborne sedi, nemam prakticky ziadne citelne vedlajsie ucinky, a ani nepriberam.

myslite, ze su obavy namieste? cital som, ze efekt na zvysenie glykemie je z casti nezavisly na priberani.
avatar
opadané lístie
Zlatý pokročilý člen
Zlatý pokročilý člen

Počet príspevkov : 436
Reputácia Reputácia : 94
Dátum registrácie : 10.02.2015

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza:
Súčasná medikácia Súčasná medikácia:

hug0
sorry0

Návrat hore Goto down

  • Zaslať odpoveď

olanzapin a diabetes Empty Re: olanzapin a diabetes

Odoslať  filipka Ut 28 júl 2015 - 18:23

Na to, aby olanzapín urýchlil nástup diabetu 2.typu, musíš mať pre diabetes genetické vlohy. Napríklad ja ich určite mám, nakoľko mám viacerých príbuzných z oboch strán s DM II. Bohužiaľ tieto vlohy má väčšina populácie, nakoľko v čase núdze o potravu v minulosti prežili práve ľudia s týmito vlohami. Mne počas olanzapínu napríklad vybehol cholesterol, po vysadení sa opäť znížil. Viem o jednom prípade, kedy pacientka na klozapíne skončila na inzulíne, ale po vysadení antipsychotík sa cukrovka vytratila úplne. Vplyv je dosť individuálny, ak nemáš nálady vlčieho hladu, nemotá sa ti ráno hlava z nedostatku cukru a nemáš iné príznaky jeho rozkolísanej hladiny, tak by to malo byť OK. Možno by bolo dobré raz za tri mesiace si dať skontrolovať glykémiu a hotovo.
filipka
filipka
V.I.P. Golden
V.I.P. Golden

Počet príspevkov : 1048
Reputácia Reputácia : 120
Dátum registrácie : 20.09.2009

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza: F 20.0
Súčasná medikácia Súčasná medikácia: Seroquel XR(quetiapín),Reagila (kariprazín, Alventa(venlafaxín), občas haloperidol

hug0
sorry0

Návrat hore Goto down

  • Zaslať odpoveď

olanzapin a diabetes Empty Re: olanzapin a diabetes

Odoslať  opadané lístie Ut 28 júl 2015 - 18:42

dakujem, filipka, za reakciu.

tiez mam v rodine viacerych s cukrovkov, ale priamo rodicia ju nemaju. to ale asi nie je az take podstatne. tie priznaky, co si popisovala nemam. ja som napriklad cital strucnu kazuistiku styroch pacientiek, ktore schudli pri klozapine a u dvoch klesla aj glykemia. takze s tymi liekmi je to fakt individualne. to spominam len pre zaujimavost. asi si veru skusim vyziadat trochu castejsie odbery krvi, ak je to mozne. dakujem za radu a prajem vsetko dobre. it is perfect
avatar
opadané lístie
Zlatý pokročilý člen
Zlatý pokročilý člen

Počet príspevkov : 436
Reputácia Reputácia : 94
Dátum registrácie : 10.02.2015

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza:
Súčasná medikácia Súčasná medikácia:

hug0
sorry0

Návrat hore Goto down

  • Zaslať odpoveď

olanzapin a diabetes Empty Re: olanzapin a diabetes

Odoslať  opadané lístie Ut 28 júl 2015 - 18:46

filipka a Ty pri uzivani seroquelu nemas obavy?
avatar
opadané lístie
Zlatý pokročilý člen
Zlatý pokročilý člen

Počet príspevkov : 436
Reputácia Reputácia : 94
Dátum registrácie : 10.02.2015

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza:
Súčasná medikácia Súčasná medikácia:

hug0
sorry0

Návrat hore Goto down

  • Zaslať odpoveď

olanzapin a diabetes Empty Re: olanzapin a diabetes

Odoslať  filipka Ut 28 júl 2015 - 20:12

Mierne áno, ale čo narobím? Seroquel je u mňa asi nevysaditeľný, ako skonštatovala moja doktorka.
filipka
filipka
V.I.P. Golden
V.I.P. Golden

Počet príspevkov : 1048
Reputácia Reputácia : 120
Dátum registrácie : 20.09.2009

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza: F 20.0
Súčasná medikácia Súčasná medikácia: Seroquel XR(quetiapín),Reagila (kariprazín, Alventa(venlafaxín), občas haloperidol

hug0
sorry0

Návrat hore Goto down

  • Zaslať odpoveď

olanzapin a diabetes Empty Re: olanzapin a diabetes

Odoslať  opadané lístie Ut 28 júl 2015 - 20:14

aha. skusali ste prejst na nieco ine a nedalo sa?
avatar
opadané lístie
Zlatý pokročilý člen
Zlatý pokročilý člen

Počet príspevkov : 436
Reputácia Reputácia : 94
Dátum registrácie : 10.02.2015

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza:
Súčasná medikácia Súčasná medikácia:

hug0
sorry0

Návrat hore Goto down

  • Zaslať odpoveď

olanzapin a diabetes Empty Re: olanzapin a diabetes

Odoslať  filipka Ut 28 júl 2015 - 20:22

Pred 8 rokmi som zo Seroquelu prešla na Serdolect a bolo to dosť hrozné, ale vydržala som cca pol roka, kým som sa s veľkou úľavou nevrátila k Seroquelu. Potom som skúšala už len kombinácie k Seroquelu-Abilify, Invega, Zeldox, Leponex, Haloperidol Very Happy
filipka
filipka
V.I.P. Golden
V.I.P. Golden

Počet príspevkov : 1048
Reputácia Reputácia : 120
Dátum registrácie : 20.09.2009

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza: F 20.0
Súčasná medikácia Súčasná medikácia: Seroquel XR(quetiapín),Reagila (kariprazín, Alventa(venlafaxín), občas haloperidol

hug0
sorry0

Návrat hore Goto down

  • Zaslať odpoveď

olanzapin a diabetes Empty Re: olanzapin a diabetes

Odoslať  filipka Ut 28 júl 2015 - 20:29

Zabudla som na Cisordinol Very Happy
filipka
filipka
V.I.P. Golden
V.I.P. Golden

Počet príspevkov : 1048
Reputácia Reputácia : 120
Dátum registrácie : 20.09.2009

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza: F 20.0
Súčasná medikácia Súčasná medikácia: Seroquel XR(quetiapín),Reagila (kariprazín, Alventa(venlafaxín), občas haloperidol

hug0
sorry0

Návrat hore Goto down

  • Zaslať odpoveď

olanzapin a diabetes Empty Re: olanzapin a diabetes

Odoslať  rasto St 9 marec 2016 - 15:46

ahoj vsetci.mne teraz zistili cukrovku nikto v rodine nemal toto ochorenie tak sy 4 krat picham inzulin 3 krat rychly vždy pred jedlom a1 krat pomalý večer neviem ci to mam pripísat cisordinolu alebo mojej nadvahe.
rasto
rasto
Zlatý pokročilý člen
Zlatý pokročilý člen

Počet príspevkov : 483
Reputácia Reputácia : 60
Dátum registrácie : 18.10.2015
Bydlisko Bydlisko : stredne slovensko

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza: f20
Súčasná medikácia Súčasná medikácia:

hug0
sorry0

Návrat hore Goto down

  • Zaslať odpoveď

olanzapin a diabetes Empty Re: olanzapin a diabetes

Odoslať  rasto Ne 3 apríl 2016 - 22:53

pital som sa diabetologa na kontrole ci tu cukrovku nemam s psichiatrickich liekov povedal že sa stim este nestretol ale mislim sy že to mam s obeziti lebo ako som schudol 5kg tak cukor v krvi siel rapidne dolu drzi sa mi teraz mierne okolo normi tak aj inzulin mi doktor ubral na minimum.
rasto
rasto
Zlatý pokročilý člen
Zlatý pokročilý člen

Počet príspevkov : 483
Reputácia Reputácia : 60
Dátum registrácie : 18.10.2015
Bydlisko Bydlisko : stredne slovensko

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza: f20
Súčasná medikácia Súčasná medikácia:

hug0
sorry0

Návrat hore Goto down

  • Zaslať odpoveď

olanzapin a diabetes Empty Re: olanzapin a diabetes

Odoslať  Edwarda Kristie Po 25 júl 2016 - 0:14

Olanzapin hm s tým mám nejaký ten rok odžitý. Ale či to bol život sa nedá povedať. Tiež som mala strach, či dostanem cukrovku pri 15mg, chvála Bohu nedostala som ale mala dosť blbú náladu a spánok -údel každodenný. Pol života som prespala a druhú polovicu som bola unavená. Teraz beriem Zeldox, som o dosť viacej spokojná. Cez deň síce hodinu potrebujem spať,ale potom sa cítim úplne skvele. Vy máte aké skúsenosti so Zeldoxom ? :-)
Anonymous
Edwarda Kristie
Anonymný


Návrat hore Goto down

  • Zaslať odpoveď

olanzapin a diabetes Empty Re: olanzapin a diabetes

Odoslať  Matej Pi 27 október 2017 - 9:16

filipka napísal: Vplyv je dosť individuálny, ak nemáš nálady vlčieho hladu, nemotá sa ti ráno hlava z nedostatku cukru a nemáš iné príznaky jeho rozkolísanej hladiny, tak by to malo byť OK.

Pravidelne mávam akúsi nevoľnosť z nízkeho cukru. Nejde priamo o motanie hlavy alebo závrat, ale skôr v bruchu a hrudi cítim nejaký pokles tlaku, aj nízky tlak a aktivitu srdca... potrebu dať si niečo pod zub, nemusí to byť priamo sladké, stačí proste niečo zjesť. Dnes ráno sa mi to podarilo prekonať bez zjedenia, trvalo to asi 3 minúty. Ale tuším som sa aspoň napil čaju. Okrem toho mávam vlčie hlady, niekedy neviem stopnúť jedenie, potrebujem sa vyslovene prepchať, až mi je potom zle z toho, že som sa prepráskal. Z preplneného žalúdka mi je následne ťažko, ale niekedy sa mi naozaj nedarí stopnúť jedenie.

Merač glykémie doma nemám. Sad

---

Doktorka mi včera povedala, že vyzerám nejak pochudnuto, odkedy ma na jar videla naposledy. Tak som jej začal hovoriť, ako som postupne zhadzoval váhu od roku 2012, ani neviem, prečo som jej to začal tárať. Ale najprv som jej povedal, že som začal Zyprexou, keď som sa vyšvihol na 105 kíl a ona vtedy povedala: "Áno, to sa vtedy na nás lepí." Takže potvrdila, že pri zyprexe váha ide u väčšiny hore, zatiaľ čo ešte bývalý doktor z Bratislavy mi tvrdil, že sa z toho nepriberá, resp. hovoril, že "veď to je taká malá rozpustná tabletka, to nemá žiadne kalórie, to nemôžete z toho pribrať". winking

Ďakujem

_________________
Keď sa zveruješ, radosť násobíš a bolesť delíš.

olanzapin a diabetes Health10 https://schizo.sk
Matej
Matej
Okoloidúci
Okoloidúci

Počet príspevkov : 5039
Reputácia Reputácia : 938
Dátum registrácie : 18.09.2009
Vek : 37
Bydlisko Bydlisko : západné Slovensko

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza: F21, F60.1
Súčasná medikácia Súčasná medikácia: Parnido (3 mg), Sertralin Actavis (50 mg), Orfiril Long (900 mg)

https://schizo.sk
hug0
sorry0

Návrat hore Goto down

Návrat hore

- Similar topics

 
Povolenie tohoto fóra:
Nemôžete odpovedať na témy v tomto fóre.
Hore