Schizofórum
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.
Dole

nasadenie AD

Strana 1 z 2 1, 2  Next

Goto down

  • Zaslať odpoveď

nasadenie AD Empty nasadenie AD

Odoslať  opadané lístie Št 2 júl 2015 - 14:16

co myslite, kedy je vhodny cas pridat k AP na schizofreniu nejake antidepresivum?

pytam sa preto, lebo ja mam stale subdepresivne ladenie, nedostatok energie, neustale obavy snad zo vsetkeho a vobec nemam "radost zo zivota". uzivam kombinaciu AP, ale AD neuzivam. chcel by som uzivat minimum liekov, pokial to je mozne. mozno jedno AP a jedno AD, ak by sa to tak dalo.

zverte sa, prosim, Vy, co uzivate aj nejake antidepresivum, v com Vam pomaha.

vdaka.
avatar
opadané lístie
Zlatý pokročilý člen
Zlatý pokročilý člen

Počet príspevkov : 436
Reputácia Reputácia : 94
Dátum registrácie : 10.02.2015

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza:
Súčasná medikácia Súčasná medikácia:

hug0
sorry0

Návrat hore Goto down

  • Zaslať odpoveď

nasadenie AD Empty Re: nasadenie AD

Odoslať  filipka Št 2 júl 2015 - 16:22

Lístie, treba si niečím zmysluplne naplniť život. Potom sa nálady udržiavajú na lepšej úrovni. Ja užívam dlhé roky Alventu, momentálne 225mg, ale dokážem u seba rozlíšiť veľmi dobre klinickú depresiu a niečo ako "rozladenie zo života".
filipka
filipka
V.I.P. Golden
V.I.P. Golden

Počet príspevkov : 1048
Reputácia Reputácia : 120
Dátum registrácie : 20.09.2009

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza: F 20.0
Súčasná medikácia Súčasná medikácia: Seroquel XR(quetiapín),Reagila (kariprazín, Alventa(venlafaxín), občas haloperidol

hug0
sorry0

Návrat hore Goto down

  • Zaslať odpoveď

nasadenie AD Empty Re: nasadenie AD

Odoslať  ester Št 2 júl 2015 - 16:40

Ja mám aj AD aj stabilizátor nálady Lamotrigin. AD beriem dlhodobo, vlastne od začiatku, ako som ochorela, len my ich menila.Konkrétne užívam Valdoxan a som spokojná. Pre mňa je asi viac dôležitý ten stabilizátor, nakoľko mám zmiešaný typ a teda ak to kolísanie nálady mám, tak potom riadne very sad5
Neberiem to nejako tragicky, tie AD, dosť dlho dávaš príspevky, ako ti nie je dobre, si smutný, unavený...skús sa o tom pozhovárať s doktorom a snáď niečo vymyslí. Ja si dám radšej o jednu tabletku viac, ako keby som mala byť nešťastná celý deň...ale to som ja...
ester
ester
Strieborný pokročilý člen
Strieborný pokročilý člen

Počet príspevkov : 374
Reputácia Reputácia : 54
Dátum registrácie : 28.04.2014

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza:
Súčasná medikácia Súčasná medikácia:

hug0
sorry0

Návrat hore Goto down

  • Zaslať odpoveď

nasadenie AD Empty Re: nasadenie AD

Odoslať  opadané lístie Št 2 júl 2015 - 17:28

dakujem Vam za reakcie.

filipka, rozumiem, co mi chces povedat a neviem nakolko je u mna tento stav slabsia depresia a nakolko "rozladenie zo zivota", ako si to Ty pomenovala. myslim, ze z kazdeho nieco. mrzi ma, ze nemam prijemne pocity z cinnosti a veci, z ktorych by som mal mat alebo z ktorych som mal. neviem si vychutnat spolocnost priatela, dobru knihu, hudbu a podobne. celkovo mam prezivanie zastrete samymi obavami z navstev roznych doktorov a zo zdravotneho stavu a aj z roznych inych veci. mavam aj neznesitelne stavy prazdnoty. neda sa povedat, ze by som si nevedel "naplnit" svoj cas, ale snad anhedonia alebo co mi brani v prezivani radosti z danej cinnosti.

ester, je dobre, ze to takto beries. mne by v podstate tiez nevadilo brat o tabletu viac za cenu zlepsenia stavu, ale mam pocit, ze tych liekov sa na vsetko dava az zbytocne vela. a cim je clovek starsi, tym ich bude len pribudat. preto by som to chcel drzat na moznom, ale ucinnom minime.
avatar
opadané lístie
Zlatý pokročilý člen
Zlatý pokročilý člen

Počet príspevkov : 436
Reputácia Reputácia : 94
Dátum registrácie : 10.02.2015

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza:
Súčasná medikácia Súčasná medikácia:

hug0
sorry0

Návrat hore Goto down

  • Zaslať odpoveď

nasadenie AD Empty Re: nasadenie AD

Odoslať  opadané lístie Št 2 júl 2015 - 20:53

tak a po napisani posledneho prispevku som si nakoniec cital knihu a pozrel zabavne videa a oboje ma bavilo. rozum zostava stat. lol!
avatar
opadané lístie
Zlatý pokročilý člen
Zlatý pokročilý člen

Počet príspevkov : 436
Reputácia Reputácia : 94
Dátum registrácie : 10.02.2015

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza:
Súčasná medikácia Súčasná medikácia:

hug0
sorry0

Návrat hore Goto down

  • Zaslať odpoveď

nasadenie AD Empty Re: nasadenie AD

Odoslať  opadané lístie Št 2 júl 2015 - 20:54

asi je to tym, ze zakazdym ma momentalny stav natolko pohlti, ze zabudnem, ze existuje aj iny stav. cize v case minusu si neviem predstavit a vybavit, ze mi byva aj dobre.
avatar
opadané lístie
Zlatý pokročilý člen
Zlatý pokročilý člen

Počet príspevkov : 436
Reputácia Reputácia : 94
Dátum registrácie : 10.02.2015

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza:
Súčasná medikácia Súčasná medikácia:

hug0
sorry0

Návrat hore Goto down

  • Zaslať odpoveď

nasadenie AD Empty Re: nasadenie AD

Odoslať  regina Pi 3 júl 2015 - 0:11

Zdravím, lístie,

ja beriem hádam od začiatku s antipsychotikami aj AD, momentálne Abilify a Alventu 75mg. Brala som aj vyššie dávky AD, ale kedze sa moje stavy zlepsili, vlani sa mi podarilo AD znížiť. Možno by ich šlo aj úplne vysadiť, no momentálne znižujem Abilify, tak to nechcem kombinovať.
Mám známeho, ktorému AD zabrali a po čase ich úplne vysadil a funguje teraz bez nich, no on mal "len" depresiu z "rozladenia zo života".
Vlastne súhlasím s ester, že radšej brať o jednu tabletku viac, ak sa mám po nej cítiť lepšie a ako vidím na sebe pomaly postupne sa tie dávky dajú znižovať a zrejme časom aj vysadiť, no treba vystihnúť vhodnú dobu. Keď som po prvýkrát skúšala AD znížiť, hodilo ma to do depresie, no teraz som na nižšej dávke AD už vyše roka a je to v pohode.
Ty však vieš ako sa cítiš a či zmenu medikácie potrebuješ. Ono ťažko je naplniť si deň, keď človeku chýba akákoľvek energia. Mne sa tiež občas, ale už fakt veľmi veľmi zriedkavo stáva, že deň len preležím, lebo nie som schopná ničoho.


regina
regina
V.I.P. Bronze
V.I.P. Bronze

Počet príspevkov : 646
Reputácia Reputácia : 292
Dátum registrácie : 05.09.2011

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza: schizoafektivna porucha
Súčasná medikácia Súčasná medikácia:

hug0
sorry0

Návrat hore Goto down

  • Zaslať odpoveď

nasadenie AD Empty Re: nasadenie AD

Odoslať  opadané lístie Pi 3 júl 2015 - 8:58

asi to skusim zatial bez AD a nebudem tuto temu ani u dr. otvarat. ostatne, uzivam dobru kombinaciu AP a ta by mala byt ucinna aj na pozitivne, aj na negativne, aj na depresivne priznaky. skusim este pockat a potom sa uvidi. dakujem Vam za reakcie a za trpezlivost pri rychlej pemene mojho stavu, respektive premenliveho subjektivneho vnimania mojho stavu. s tymto mam problem uz dlhsie, ze ked mi je zle, neviem si vobec predstavit, ze mi tak nebyva stale, a ze mi byva aj lepsie. preto niekedy pisem, ako velmi mi je zle a za chvilu sa to moze zmenit. Embarassed
avatar
opadané lístie
Zlatý pokročilý člen
Zlatý pokročilý člen

Počet príspevkov : 436
Reputácia Reputácia : 94
Dátum registrácie : 10.02.2015

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza:
Súčasná medikácia Súčasná medikácia:

hug0
sorry0

Návrat hore Goto down

  • Zaslať odpoveď

nasadenie AD Empty Re: nasadenie AD

Odoslať  Matej Ne 5 júl 2015 - 8:37

Ja si nemôžem svoje AD (Escitil) dostatočne vynachváliť. Doktorka mi ho dala ešte niekedy v r. 2010, keď som bral krátko po hospitalizácii okrem depotného Risperdal Consta ešte aj tabletkový risperidón. Ťahalo ma to kvôli tomu značne do mínusových príznakov, navyše som mal prerušené štúdium, takže som mal more času, ktorý som nevedel zúžitkovať a premeniť na niečo produktívne. Tým boli mínusy iba podporené, až sa, pliagy jedny, rozrástli ako rakovina do celej mojej psychiky.

V tejto situácii mi prišiel ako dar z neba práve Escitil. So svojou účinnosťou nielen proti depresii, ale aj proti sociálnej "vyhýbavosti" a úzkosti spôsobil behom pár mesiacov prevrat, takže mínusové príznaky takmer úplne zmizli. Boli potlačené obrodením psychiky umelými "dávkami sérotonínu". Smile

Ťažko má človek mínusy, keď je afektívne nadnesený, ľahký a má chuť k činnosti, k sebarealizácii a má dobrú náladu i optimistický vhľad na život. Myslím teda, že AD mi významne napomohlo k redukcii mínusov. Smile
Sun 2

_________________
Keď sa zveruješ, radosť násobíš a bolesť delíš.

nasadenie AD Health10 https://schizo.sk
Matej
Matej
Okoloidúci
Okoloidúci

Počet príspevkov : 5043
Reputácia Reputácia : 938
Dátum registrácie : 18.09.2009
Vek : 38
Bydlisko Bydlisko : západné Slovensko

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza: F21, F60.1
Súčasná medikácia Súčasná medikácia: Parnido (3 mg), Sertralin Actavis (50 mg), Orfiril Long (900 mg)

https://schizo.sk
hug0
sorry0

Návrat hore Goto down

  • Zaslať odpoveď

nasadenie AD Empty Re: nasadenie AD

Odoslať  opadané lístie Po 6 júl 2015 - 8:09

mna tie minusy valcuju. very unhappy
avatar
opadané lístie
Zlatý pokročilý člen
Zlatý pokročilý člen

Počet príspevkov : 436
Reputácia Reputácia : 94
Dátum registrácie : 10.02.2015

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza:
Súčasná medikácia Súčasná medikácia:

hug0
sorry0

Návrat hore Goto down

  • Zaslať odpoveď

nasadenie AD Empty Re: nasadenie AD

Odoslať  romea Po 6 júl 2015 - 12:11

opadané lístie napísal:mna tie minusy valcuju. very unhappy

Ahojky neboj nie si sam aj mna, vlastne tienegativne symtomy mi sposobily,a,sposobuju stredne tazky stupen depresie, pred ochorenim som mala len take bezne depky hovorim im prirodzene ziadne suicidalne myslienky, tiez od zaciatku mam AP aj antidepresiva myslienok je menej ale sampzrejme su akurat ta nalada je lepsia a cakam na psychoterapiu dr.ma vela pacientov ako to zvladat raz by som chcela bez liekov aspon jednych, ale verim ze ti pomozu zial necakaj hned uazrak niekomu zacnu ucinkovat az po 6-8 tyzdnoch a urcite budes mat napr.mensi unavovy,syndrom a tak, drzim palce povedz si ze bude lepsie resp.bolo horsie aj to pomaha R.;-)
romea
romea
Nový člen
Nový člen

Počet príspevkov : 22
Reputácia Reputácia : 6
Dátum registrácie : 29.06.2015
Vek : 41
Bydlisko Bydlisko : Trnava

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza:
Súčasná medikácia Súčasná medikácia:

hug0
sorry0

Návrat hore Goto down

  • Zaslať odpoveď

nasadenie AD Empty Re: nasadenie AD

Odoslať  opadané lístie Po 6 júl 2015 - 13:06

ahoj, romea, dakujem. viem, ze je nas viac, ktori maju problemy s negativnymi priznakmi a depresiou. aj ked som pred par dnami pisal, ze tie AD zatial nebudem riesit, tak zrejme budem. necitim sa dobre.
avatar
opadané lístie
Zlatý pokročilý člen
Zlatý pokročilý člen

Počet príspevkov : 436
Reputácia Reputácia : 94
Dátum registrácie : 10.02.2015

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza:
Súčasná medikácia Súčasná medikácia:

hug0
sorry0

Návrat hore Goto down

Strana 1 z 2 1, 2  Next

Návrat hore


 
Povolenie tohoto fóra:
Nemôžete odpovedať na témy v tomto fóre.
Hore