Schizofórum
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.
Dole

vyliečenie?

Goto down

  • Zaslať odpoveď

vyliečenie? Empty vyliečenie?

Odoslať  Matej Pi 5 jún 2015 - 15:19

Ahoj kamaráti.
Chcel by som sa Vás spýtať: Je možné, že som sa zo schizofrénie vyliečil?

Totiž, mám taký pocit, že by som potreboval iba Escitil, lebo mám sklony k depresii a afektívnym rozladeniam. To si priznávam, to nie je naďalej vyliečené tak, aby som mohol fungovať bez Escitilu. S tým súvisí aj moja sociálna úzkosť, sociálna vyhýbavosť, ktorá čiastočne evokuje sociálnu fóbiu, no myslím, že v pravom zmysle o sociálnu fóbiu nejde. Len o vyhýbavosť, zlý pocit pri komunikácii a pri sociálnych interakciách. Ak je to fóbia, tak len taká malá, dofarbujúca celkový kolorit mojej melancholickej a neurotickej psychiky.

Ale schizofréniu s pozitívnymi a negatívnymi príznakmi - možno to už ani nemám, čo myslíte? Asi záleží, ako to ja cítim, však? Aj kognitívne sú normálne, bludy sú minulosťou dávno, pradávno... necítim sa ani po stránke mínusov psychoticky.  Embarassed

Ak niekedy nefungujem, tak to len kvôli sociálnej úzkosti alebo kvôli depresívnemu výkyvu. Inak fungujem celkom dobre.  Embarassed

Vie mi niekto na to povedať nejaký názor? Question Môžem byť zo schizofrénie vyliečený? A že teda by mi mala byť diagnóza daná maximálne tak na úroveň nejakej afektívnej poruchy? Question A iné stavy sú skôr vecou neuróz a citovej nezrelosti.

Cítim sa totiž po stránke schizofrénie a psychózy dosť zdravo. Poraďte.
Embarassed

_________________
Keď sa zveruješ, radosť násobíš a bolesť delíš.

vyliečenie? Health10 https://schizo.sk
Matej
Matej
Okoloidúci
Okoloidúci

Počet príspevkov : 5056
Reputácia Reputácia : 941
Dátum registrácie : 18.09.2009
Vek : 38
Bydlisko Bydlisko : západné Slovensko

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza: F21, F60.1
Súčasná medikácia Súčasná medikácia: Parnido (3 mg), Sertralin Actavis (50 mg), Orfiril Long (900 mg)

https://schizo.sk
hug0
sorry0
thanks0

Návrat hore Goto down

  • Zaslať odpoveď

vyliečenie? Empty Re: vyliečenie?

Odoslať  opadané lístie Pi 5 jún 2015 - 16:53

Matej,

len chcem napisat, ze mam niekedy podobne pocity a casto rozmyslam ci mi vobec bola diagnoza stanovena spravne. tiez som sa sam seba velakrat pytal ci nemam len socialnu fobiu. vravel som si to aj preto, lebo mi nejako lieky nepomahali, ziadne. stale som mal vztahovacne myslienky a uzkost medzi ludmi, to boli moje hlavne priznaky. ale raz, pocas mojej hospitalizacie, mi bolo povedane nieco v tom zmysle, ze dolezity je povod tej uzkosti a ze u mna to nie je neurotickeho povodu, ale psychotickeho. nejako tak mi to bolo povedane. bol som v nemocnici neraz a bol tam cely tim, co sa tyka personalu a pochybujem, ze by sa tolko psychiatrov, psychologov a psychologickych testov pomylilo a dalo by mi zlu diagnozu. a presvedcil som sa o tom trochu aj v nedavnej minulosti, kedy sa mi na depotnej zyprexe polepsila vztahovacnost aj niektore negativne priznaky. dokonca sa mi akosi zvysil zaujem o sex. a to som nebral ziadne ine lieky, len toto antipsychotikum. to som sa ale rozrecnil o sebe. ale mame tu uzkost podobnu. takze mozno aj u Teba to nie je len neurotickeho charakteru.
potom si skus spomenut, ako si dost nedavno musel upravit svoju izbu, co sa tyka predmetov s nabozenskou tematikou. a ako si citlivo vnimal "pukanie" nabytku a psychoticky to vnimal. ale aj keby nebolo tychto priznakov, treba si uvedomit, ze stale uzivas xeplion. takze aj keby si sa momentalne citil uplne zdravy, je velmi pravdepodobne, ze je to vdaka nemu. vela ludi sa po nasadeni liekov citilo zdravych, a preto ich po chvili vysadili. stav sa im vacsinou, zial, vratil.
na Tvojom mieste by som tieto svoje myslienky skonzultoval s psychiatrickou. ona Ti to moze asi lepsie objasnit.
a napriek tomu, ze Ti to tu vsetko takto pisem, vedz, ze ani ja som sa doteraz nezbavil pochybnosti o svojej diagnoze.
naozaj sa skus na to opytat svojej dr. myslim, ze nic tym nepokazis. Wink
avatar
opadané lístie
Zlatý pokročilý člen
Zlatý pokročilý člen

Počet príspevkov : 436
Reputácia Reputácia : 94
Dátum registrácie : 10.02.2015

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza:
Súčasná medikácia Súčasná medikácia:

hug0
sorry0
thanks0

Návrat hore Goto down

  • Zaslať odpoveď

vyliečenie? Empty Re: vyliečenie?

Odoslať  Matej Pi 5 jún 2015 - 17:03

Ďakujem, Lístie, za bohatú odpoveď. Myslím, že s Tebou súhlasím a že teda je to tak, ako to píšeš. Tiež ma oslovilo, že napriek tomuto Tvojmu racionálnemu chápaniu otázky, tak aj tak ešte mávaš vo svojom prípade pochybnosti o diagnóze. Vytvára mi to pôdu pre to, aby som jednak súhlasil s Tvojou racionálnou argumentáciou aj pre svoj vlastný prípad, a zároveň súčasne si ponechal isté pochybnosti, že či je to naozaj tak. Lebo cítim, že tie pochybnosti vo mne budú naďalej pretrvávať. Takže sa asi nechám celkom viesť Tvojím príspevkom.

Ešte raz vďaka.
Všetko dobré! giving a hug

_________________
Keď sa zveruješ, radosť násobíš a bolesť delíš.

vyliečenie? Health10 https://schizo.sk
Matej
Matej
Okoloidúci
Okoloidúci

Počet príspevkov : 5056
Reputácia Reputácia : 941
Dátum registrácie : 18.09.2009
Vek : 38
Bydlisko Bydlisko : západné Slovensko

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza: F21, F60.1
Súčasná medikácia Súčasná medikácia: Parnido (3 mg), Sertralin Actavis (50 mg), Orfiril Long (900 mg)

https://schizo.sk
hug0
sorry0
thanks0

Návrat hore Goto down

Návrat hore


 
Povolenie tohoto fóra:
Nemôžete odpovedať na témy v tomto fóre.
Hore