Schizofórum
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.
Dole

Zavislosti...

Goto down

  • Zaslať odpoveď

Zavislosti... Empty Zavislosti...

Odoslať  Michal St 3 december 2014 - 20:30

Caute!
O fajceni(beznych cigariet)tu je popisane uz hadam aj dost,a tak som sa rozhodol popisat tie svoje zavislosti...Potrebujem to proste niekam niekomu povedat...
Moja "cokoladova mania"pokracuje...Stalo sa u mna nepeknym zvykom kupovat si kazdy den jednu horku,ma sice nizsi obsah cukru,ale predsa,jest tolko cokolady na cukrovku??? No
Preco to robim?Dovodov je viac...Prvy je,samozrejme,chutovy pozitok...Druhy hadam bude to,ze si tym nieco kompenzujem.Ale co?Chodim teraz v podstate unaveny a castokrat aj hladny z roboty...Ale to,ze som jedol zakazane veci(a stale jem),nie je ziadna novinka,takze na pracu to zvalovat nemozem...Treti dovod,je:"zakazane ovocie chuti najlepsie"...
Neviem,ci som zlyhal ludsky,alebo som "normalny zavislak",ale asi to druhe...A toho sa velmi bojim...
O devastacnom ucinku asi 16-tich cigariet na organizmus diabetika ani nemusim hovorit...Dokedy to moje telo vydrzi?Ako s tym zapasit ked nejaka zasadovost,predsavzatia a pevna vola u mna od isteho momentu absentuju...
Zelam Vam,aby ste do toho nespadli tak ako ja...
Michal
Michal
Bronzový pokročilý člen
Bronzový pokročilý člen

Počet príspevkov : 265
Reputácia Reputácia : 25
Dátum registrácie : 12.04.2013
Vek : 37
Bydlisko Bydlisko : Poprad resp.Levice

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza:
Súčasná medikácia Súčasná medikácia:

hug0
sorry0

Návrat hore Goto down

  • Zaslať odpoveď

Zavislosti... Empty Re: Zavislosti...

Odoslať  xkrchnav St 3 december 2014 - 21:19

Ja o svojej zavislosti sa este neodvazujem verejne hovorit Len odkazem na http://www.saa-cesko.cz
xkrchnav
xkrchnav
V.I.P. Golden
V.I.P. Golden

Počet príspevkov : 1600
Reputácia Reputácia : 142
Dátum registrácie : 19.08.2012
Vek : 38
Bydlisko Bydlisko : Adamov, ČR

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza:
Súčasná medikácia Súčasná medikácia:

http://krizovatkaduse.osvobodse.cz
hug0
sorry0

Návrat hore Goto down

  • Zaslať odpoveď

Zavislosti... Empty Re: Zavislosti...

Odoslať  Matej Št 4 december 2014 - 7:24

Síce nefajčím, tiež pravidelne nepijem, ale pomerne dobre viem chápať xkrchnava ohľadom stránky, ktorú vložil do príspevku. Síce neviem, ako sa to do akej miery týka jeho samotného, no isté črty závislosti, ktorú tam oni vysvetľujú, tak mám aj ja. Dá sa vlastne povedať, že moje niektoré hlavné neurotické tendencie sú práve spôsobované pomerne priamo daným problémom. Je to ťažké. Ani sa to nebojím nejak verejne o tom hovoriť, pretože to registrujem ako niečo, o čom by sa hovoriť malo. Najmä ja ako veriaci, ktorého takéto nutkania strašne neurotizujú vzhľadom na to, že viera má k týmto veciam taký postoj, aký má - tak ako veriaci som za to, aby sa to rozoberalo, lebo pri svojich snahách o riešenia som narazil na až príliš veľké množstvo iných veriacich, ktorí viac alebo menej sú touto ťažkosťou neurotizovaní. Dokonca raz som natrafil v tomto smere aj na ženu, no v zásade išlo inak všetko o chalanov, chlapov. (Samozrejme, nie som za to, aby viera uvoľnila postoj k tejto veci, ale skôr za širšiu diskusiu o možných riešeniach týchto nutkaní a závislostí, či prípadne odtabuizovanie v rámci viery.)

Viac neviem, čo povedať. Je to trošku hanblivá téma, ale som rád, že X dal sem ten link, som o tej stránke totiž nevedel. Súcitím s Tebou X a chápem to. giving a hug

Iná moja závislosť je jedlo. Najmä v časoch depresívneho výkyvy som schopný zjesť 6-7 tisíc kJ na jedno posedenie behom 20 minút. Také niečo ako prežranie, ktoré by bolo nepríjemné, tak to nepoznám. Práveže v čase depresie si týmito pocitmi chutí a sýtosti kompenzujem nejaké to emočné strádanie alebo problémy. Túto závislosť má mnoho ľudí a tiež je to ťažké sa prekonať. Takže chápem aj Shadowa ohľadom ten čokolády. Síce na sladké nie som extra, ale keď vidím niečo tučné, mastné, alebo mcdonaldské, joj, to nepoznám mieru. very unhappy

S pozdravom
matej

_________________
Keď sa zveruješ, radosť násobíš a bolesť delíš.

Zavislosti... Health10 https://schizo.sk
Matej
Matej
Okoloidúci
Okoloidúci

Počet príspevkov : 5043
Reputácia Reputácia : 938
Dátum registrácie : 18.09.2009
Vek : 38
Bydlisko Bydlisko : západné Slovensko

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza: F21, F60.1
Súčasná medikácia Súčasná medikácia: Parnido (3 mg), Sertralin Actavis (50 mg), Orfiril Long (900 mg)

https://schizo.sk
hug0
sorry0

Návrat hore Goto down

  • Zaslať odpoveď

Zavislosti... Empty Re: Zavislosti...

Odoslať  xkrchnav Št 4 december 2014 - 7:42

Fíí... ani som nečakal také pochopenie po veľmi nesmelom príspevku mojom... Pravdupovediac kontaktoval som ich, ale ešte sa neodvážil zájsť na stretnutie. U nás sa stretávajú v blízkosti nejakého kostola pravidelne raz za týždeň. Ale bojujem s tým striedavo už hádam od puberty.

Joo a žrádlo - to je teda závislosť. Hlavne si to človek veľm rýchlo odôvodní - šak môžem si dopriať ne? A včera plný polievky, potom som si spravil 3 rožky so salámom a sedím si u TV (Star Trek si nenechám ujsť, moja srdcovka) a tam napečené linecké od ženušky... no nezožral som celý tanier?? A ešte si hovorím - šak zjem len tie spálené, aj tak na nich nebola zas tak hrdá... no.. a nakoniec každý sa zdal aspoň trošku spálený a zaslúžil si moje zjedenie... takže asi tak... možno by sa uživil aj spolok anonymných prežieračov Smile
xkrchnav
xkrchnav
V.I.P. Golden
V.I.P. Golden

Počet príspevkov : 1600
Reputácia Reputácia : 142
Dátum registrácie : 19.08.2012
Vek : 38
Bydlisko Bydlisko : Adamov, ČR

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza:
Súčasná medikácia Súčasná medikácia:

http://krizovatkaduse.osvobodse.cz
hug0
sorry0

Návrat hore Goto down

  • Zaslať odpoveď

Zavislosti... Empty Re: Zavislosti...

Odoslať  Mischelll Št 4 december 2014 - 11:07

hmm moje závislosti sú slané veci ako čipsy a chrumky a pukance....ako tie vždy musím dopapať, keď sa otvoria....je to ako závislosť na nich....a po druhé pozeranie televízie....nejakých seriálov...ako keď začnem - neskončím až keď neskonči daný seriál aj keby mal 150 časti indifferent .....neviem si povedať, že a dosť teraz už nebudem pozerať.....ešte keď som maturovala tak som vynechávala par časti cez týždeň....ale vždy som sa k tomu vrátila a zase pozerala len som si domyslela čo bolo v tých častiach....ako možno sa to nezdá ako závislosť, ale je to u mňa závislosť ...aj keď teraz ju už z časti ovládam....ako som v štádiu, že keď mam čas pozriem nejaký seriál/ reláciu a keď nemám nepozriem.....a nijak sa už k tomu nevraciam....ako si myslím, že už to je u mňa na celkom dobrej úrovni...a zase ak by som mala viac povinnosti nepozerala by som tie relácie no keďže nie som zamestnaná tak sem tam pozriem....ale ako hovorím bolo to aj horšie keď som si nahrávala každú časť čo som nevidela a pozerala zo záznamu...takže čista závislosť ... Laughing

_________________
"Čím viac dáte, tým viac sa vám vráti."


Mischelll
Mischelll
Mischelll
V.I.P. Bronze
V.I.P. Bronze

Počet príspevkov : 631
Reputácia Reputácia : 221
Dátum registrácie : 21.10.2013
Bydlisko Bydlisko : východne slovensko

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza: F 20.5
Súčasná medikácia Súčasná medikácia: Aripiprazol STADA, Olanzapin Actavis

hug0
sorry0

Návrat hore Goto down

  • Zaslať odpoveď

Zavislosti... Empty Re: Zavislosti...

Odoslať  xkrchnav Št 4 december 2014 - 12:22

Jooo seriály... To je ďalšia závislosť... tiež zo záznamu, stiahnuté, nesmelo mi nič utiecť. Našťastie táto závislosť u mňa vyprchala Smile a pozriem už len sem tam ak ide Star Trek či Priatelia v TV...
xkrchnav
xkrchnav
V.I.P. Golden
V.I.P. Golden

Počet príspevkov : 1600
Reputácia Reputácia : 142
Dátum registrácie : 19.08.2012
Vek : 38
Bydlisko Bydlisko : Adamov, ČR

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza:
Súčasná medikácia Súčasná medikácia:

http://krizovatkaduse.osvobodse.cz
hug0
sorry0

Návrat hore Goto down

  • Zaslať odpoveď

Zavislosti... Empty Re: Zavislosti...

Odoslať  Matej Ne 8 marec 2015 - 10:23

Mám určitú závislosť od kofeínu. Snažil som sa ísť v týchto dvoch dňoch na nulu s ním, ale zdá sa, že moje skutočné dôvody strácajú opodstatnenie. Totiž chcel som to jednak zo zdravotných dôvodov, a jednak z finančných. To, že vynechávam kofoly, to je fajn, to je ušetrených 40 eur mesačne plus žiadne nafukovanie z bubliniek, rozbúšené srdce, zlé zaspávanie a prasknuté cievky v oku. Aj zelený čaj (taký ten lacný nekvalitný vo vrecúškach) obsahuje určité malé množstvo, tak sa ho chcem vystríhať, a to najmä kvôli tomu, že mi až tak nechutí... I keď skúsim ešte zmeniť typ sladidla zo sacharínu na niečo tekuté... (biely cukor si doň nedávam). Nuž, ale dnes som sa vrátil ku kapučínam. Tie mi výborne pomáhajú, pričom ich vypijem denne maximálne 3 šálky. Podľa balenia obsahuje len 4% instantnej kávy, čiže zrejme je tam aj menej kofeínu, ak správne dedukujem. Napriek tomu mi pomáha dobre, pričom limit kávy by mal byť okolo 3-4 šálok denne, čo moje 3 šálky kapučína sú len smiešny odvar oproti tomu. Finančne ma vyjde kapučíno na 5 eur mesačne, čo nie je veľa, si myslím. Je to prijateľné, nespútava ma to. A zdravotne - píšu mnoho zaujímavých blahodárnych efektov kávy v malom množstve na organizmus, tak kapučíno snáď škodiť nebude o výške 3 šálok denne (najčastejšie len 2 denne). Asi by som sa ho teda nemal vzdávať a ísť s kofeínom až úplne takto na nulu.

Včera som mal bolesti hlavy, depresívne rozlady, znížené vyjadrovacie schopnosti, zlé sústredenie, spavosť, demotivácia a pocit "že sa mi nič nechce". Čiže výpadok kofeínu sa manifestoval silno. Uvidím, ako to pôjde ďalej, keď budem prijímať kofeín len cez kapučíno, pričom kofoly, zelený čaj a MemoPlus zostanú minulosťou... (i keď ten MemoPlus tuším je skôr o tauríne a ginku, než o kofeíne... Shocked ).

Matej
Wink

_________________
Keď sa zveruješ, radosť násobíš a bolesť delíš.

Zavislosti... Health10 https://schizo.sk
Matej
Matej
Okoloidúci
Okoloidúci

Počet príspevkov : 5043
Reputácia Reputácia : 938
Dátum registrácie : 18.09.2009
Vek : 38
Bydlisko Bydlisko : západné Slovensko

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza: F21, F60.1
Súčasná medikácia Súčasná medikácia: Parnido (3 mg), Sertralin Actavis (50 mg), Orfiril Long (900 mg)

https://schizo.sk
hug0
sorry0

Návrat hore Goto down

Návrat hore

- Similar topics

 
Povolenie tohoto fóra:
Nemôžete odpovedať na témy v tomto fóre.
Hore