Schizofórum
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.
Dole

Extrapyramidovy syndrom

Goto down

  • Zaslať odpoveď

Extrapyramidovy syndrom Empty Extrapyramidovy syndrom

Odoslať  Michal So 22 november 2014 - 20:07

Ahojte,
Chcem sa spytat,ci ma niekto z Vas skusenosti s tymto "javom"?Zahrna to vyvracanie oci do hora,naslednu neschopnost sustredit svoju pozornost na dianie okolo seba,vtierave opakujuce sa myslienky,pocit,ze ludia pocuju Vase myslienky,dokonca,ze dychate priliz hlasno a ostatni vedia,ze s Vami nieco nieje v poriadku...
Mne v nemocnici primar tvrdil,ze pri mojej kombinacii liekov(atypicke AP leponex,abilify)to nie je mozne a dokonca tvrdil,ze pri mojich liekoch o nicom takom ako extrapyramidovy syndrom ani nepocul...Tak neviem...
Teraz sa mi "to"stalo naposledy v robote,ked som zanedbal pitny rezim...Inac sa to uz nestava... it is perfect
Dik za reakcie!
Michal
Michal
Bronzový pokročilý člen
Bronzový pokročilý člen

Počet príspevkov : 265
Reputácia Reputácia : 25
Dátum registrácie : 12.04.2013
Vek : 37
Bydlisko Bydlisko : Poprad resp.Levice

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza:
Súčasná medikácia Súčasná medikácia:

hug0
sorry0
thanks0

Návrat hore Goto down

  • Zaslať odpoveď

Extrapyramidovy syndrom Empty Re: Extrapyramidovy syndrom

Odoslať  Mischelll Ne 23 november 2014 - 15:15

Ahoj shadow,

s takým javom ako ho popisuješ nemám skúsenosť.....no už viac krát sa mi stalo, že som išla z mesta úplne vysmädnutá...aj keď vždy nosím zo sebou vodu tak proste počas dna som ju vypila a novu si nekúpila...a keď som k tomu ešte aj hladná...tak cely čas v autobuse len pozerám cez okno na vrcholky stromov....a dúfam, aby sme už boli doma....ako mne niekedy v detstve bývalo zle v autobuse.....ale žiadne hlasy ani nič iné som nepočula...proste to bolo len z toho, že som bola smädná ...takže tak....

_________________
"Čím viac dáte, tým viac sa vám vráti."


Mischelll
Mischelll
Mischelll
V.I.P. Bronze
V.I.P. Bronze

Počet príspevkov : 635
Reputácia Reputácia : 221
Dátum registrácie : 21.10.2013
Bydlisko Bydlisko : východne slovensko

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza: F 20.5
Súčasná medikácia Súčasná medikácia: Aripiprazol STADA, Olanzapin Actavis

hug0
sorry0
thanks0

Návrat hore Goto down

  • Zaslať odpoveď

Extrapyramidovy syndrom Empty Re: Extrapyramidovy syndrom

Odoslať  Matej Št 4 december 2014 - 7:43

Shadow napísal:Ahojte,
Chcem sa spytat,ci ma niekto z Vas skusenosti s tymto "javom"?Zahrna to vyvracanie oci do hora,naslednu neschopnost sustredit svoju pozornost na dianie okolo seba,vtierave opakujuce sa myslienky,pocit,ze ludia pocuju Vase myslienky,dokonca,ze dychate priliz hlasno a ostatni vedia,ze s Vami nieco nieje v poriadku...
Mne v nemocnici primar tvrdil,ze pri mojej kombinacii liekov(atypicke AP leponex,abilify)to nie je mozne a dokonca tvrdil,ze pri mojich liekoch o nicom takom ako extrapyramidovy syndrom ani nepocul...Tak neviem...
Teraz sa mi "to"stalo naposledy v robote,ked som zanedbal pitny rezim...Inac sa to uz nestava... it is perfect
Dik za reakcie!

Myslím, že Tvoje príznaky, ktoré si popísal, Shadow, sa dajú rozdeliť na tie extrapyramídové a na psychotické pozitívne.

Vyvracanie očí - to je ten syndróm extrapyramídový ako dôsledok nejakých antipsychotík. Rieši sa to myslím Akinetonom, alebo niečím podobným. To mal tuším aj Lapaj, istý dávny forumák.

Následky tohto javu sú vlastne už citlivou reakciou Tvojho psychična. To, že máš vtieravé myšlienky, môže znamenať jednak príznak psychózy (určitý nábeh na intrapsychické halucinácie), alebo obsedantnú poruchu (teda že sú tie myšlienky vlastne neurotickej povahy), alebo to môže znamenať určitú fóbiu, strach, že ľudia si Tvoje vyvracanie očí všímajú a že Ťa na základe toho hodnotia, a tak sa začneš sústrediť prehnane na seba, čím dochádza k úzkosti.

Osobne som za to, že zrejme majú Tvoje vnucujúce sa myšlienky ako následok strachu z extrapyramídového syndrómu psychotického charakteru, čiže sa domnievam celkom laicky, že ide o nábeh na intrapsychickú háveď. Tento môj dojem umocňuje Tvoje tvrdenie, že máš pocity, že by mohli ľudia počuť Tvoje myšlienky...

Každopádne sa zver s vyvracaním očí psychiatrovi, pokiaľ Ti to robí takéto následky častejšie. Dá sa to totiž dobre medicínsky ovplyvniť smerom k zlepšeniu stavu, a to aj značne rýchlo.

S pozdravom
matej
jumping2

_________________
Keď sa zveruješ, radosť násobíš a bolesť delíš.

Extrapyramidovy syndrom Health10 https://schizo.sk
Matej
Matej
Okoloidúci
Okoloidúci

Počet príspevkov : 5055
Reputácia Reputácia : 941
Dátum registrácie : 18.09.2009
Vek : 38
Bydlisko Bydlisko : západné Slovensko

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza: F21, F60.1
Súčasná medikácia Súčasná medikácia: Parnido (3 mg), Sertralin Actavis (50 mg), Orfiril Long (900 mg)

https://schizo.sk
hug0
sorry0
thanks0

Návrat hore Goto down

Návrat hore


 
Povolenie tohoto fóra:
Nemôžete odpovedať na témy v tomto fóre.
Hore