Schizofórum
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.
Dole

Moze to byt sebaklam?

Goto down

  • Zaslať odpoveď

Moze to byt sebaklam? Empty Moze to byt sebaklam?

Odoslať  Michal Ut 11 november 2014 - 16:30

Ludia,mam takyto problem:
Za poslednych 24 hodin som,musim povedat,ZOZRAL uz styri steviove cokolady.Viem,moze sa Vam to zdat banalne alebo smiesne,ale tieto cokolady tiez dvihaju cukor a taktiez su dost drahe,nehovoriac,ze ich kradnem a nasledne chodim dokupovat do hypermarketu(kradnem ich zo skrine mojho stryka!)Som ako taka nenazrana svina zlodejska-podvadzam seba aj stryka(ktory si to fakt nezasluzi)!Najprv som mal so strykom dohodu,ze budem jest max 3tabulky denne-doniesol mi 9 cokolad(1cokolada=6 tabuliek)To som nedokazal dodrzat a zjedol som 1 cokoladu denne.To by este bolo unosne,hoci stryko sa samozrejme nahneval,ze som nedodrzal dohodu.Schoval ich do hore spominanej skrine.Ja som ich samozrejme ako taky uboziak hladal.Nasiel som a odvtedy fungujem ako klamar a podvodnik.Mam pre to velmi zle svedomie a trapi ma to aj z pohladu cukrovky.Nemam totizto pevnu volu(v skutocnosti akoby ziadnu volu) a uz vobec si neviem rozkazat DOST.Vzdy,ked si zaumienim s tymto problemom nieco robit,tak sa mi to v mysli akosi rozide,alebo presnejsie jedno vedomie obide druhe a ja robim zle veci.Ohladom fajcenia je to rovnake,neviem co dalej... sad and unhappy
Moze to byt nejaka forma sebaklamu,alebo co to vlastne je???
P.S.Nech sa Vam to vsetko zda aj smiesne aj banalne,mne je to jedno,len poradte,prosim...
Shadow very unhappy
Michal
Michal
Bronzový pokročilý člen
Bronzový pokročilý člen

Počet príspevkov : 265
Reputácia Reputácia : 25
Dátum registrácie : 12.04.2013
Vek : 37
Bydlisko Bydlisko : Poprad resp.Levice

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza:
Súčasná medikácia Súčasná medikácia:

hug0
sorry0

Návrat hore Goto down

  • Zaslať odpoveď

Moze to byt sebaklam? Empty Re: Moze to byt sebaklam?

Odoslať  xkrchnav Ut 11 november 2014 - 17:04

Ahoj, toto bude asi zavislost. Ja mam tiez svoju zavislost s ktorou som bojoval dlhe roky. Teraz uz ani nebojujem, je stale tu. Tak asi nie som spravny clovek pre radu. Co sa mi ale pacilo na jednom muzskom kruhu, ked sme mali temu zavislosti, ze casto k rieseniu pomoze ked vieme najvnutornejsiu pricinu. Na kruhu sme pouzili metodu NLP, vraj po absolvovani to mozeme robit aj my aj samy alebo niekoho viest. Ide o to, ze niekedy nie sme schopny problem riesit z urovne kde sme NLP definuje 7 urovni a po nich sa da putovat a tak sa dostat k pricine. Mne to sice neukoncilo zabislost ale aspon ju viac chapem. Skus trochu pogooglit. Drzim palce!
xkrchnav
xkrchnav
V.I.P. Golden
V.I.P. Golden

Počet príspevkov : 1600
Reputácia Reputácia : 142
Dátum registrácie : 19.08.2012
Vek : 38
Bydlisko Bydlisko : Adamov, ČR

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza:
Súčasná medikácia Súčasná medikácia:

http://krizovatkaduse.osvobodse.cz
hug0
sorry0

Návrat hore Goto down

  • Zaslať odpoveď

Moze to byt sebaklam? Empty Re: Moze to byt sebaklam?

Odoslať  Silvinka Ut 11 november 2014 - 18:35

Ahoj, hmmmmmmmm no... ja napríklad jem vtedy, ked som nervózna, aj mam chut na sladké a tak, pretoze cukor ti privodí taký dobrý stav, akože ked si zamilovaný, som niekde čítala Rolling Eyes ... taká sranda, ze som tak vela pribrala pocas mojej hospitalizácie v januári, pretoze som tam vela jedla sladkosti, (urcite to bude aj o tom ze tam nebol pohyb)... ale tých sladkostí bolo vela, a tak som tam pribrala 13 kil Very Happy ...

Ale tak, takéto žranie som zažila už viac krát, prežierala som sa kvoli takým depresívnym stavom hm. Ale tak potom som to aj tak schudla a to prežieranie sa mi dialo len v určitých obdobiach.. a potom som prirodzene aj schudla, ide o to, že potom som sa tak na to moje trápenie aj spatne pozerala (trápenie, ktoré mi vyplývalo z toho ze som vela jedla atd), že zbytočne som si robila nervy, lebo ver tomu, že sa to dá do kludu !!!
... vtedy na psychiatrii som tak hovorila, že lepšie tlustá ako v kazajke Very Happy:D ...
takže, ak ti to pomáha, proste si dopraj, noa? urob si aj nejaké dobré jedlo ( dobré jedlo nemusí byt nezdravé ) ...

A príde mi VEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEELMI odveci, že ujo ti hovorí kolko máš jest??? masaker... daj si kolko chceš, nebudeš mať na to vzdy chut..... aspon tak si myslím, že ked bude silnejšie v tebe to, že proste ti to vadí, tak to nebudeš jesť........ alebo si kúp vysokopercentnú čokoládu....A ked by si chcel, aby ťa to vôbec nemuselo trápiť, v bioobchode máš RAW čokolády. Je to drahé, ale je to výborné, a nepriberieš z toho, je to zdravé tzv. SUPERFOOD. A nečudujem sa, že máš chuť si dať cukor, ked si možno aj nevyspatý, ako si písal... A ked si mal ´atak´ (čo neviem, či áno), tak vôbec sa nečudujem kebyže si unavený...............






Taže, tak jak mi kamarát hovoril, ´ urob si žičko´ .............


:* cool

_________________
And when you gaze long into an abyss the abyss also gazes into you.
Silvinka
Silvinka
Domáci člen
Domáci člen

Počet príspevkov : 37
Reputácia Reputácia : 3
Dátum registrácie : 18.08.2014
Vek : 32

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza:
Súčasná medikácia Súčasná medikácia:

hug0
sorry0

Návrat hore Goto down

  • Zaslať odpoveď

Moze to byt sebaklam? Empty Re: Moze to byt sebaklam?

Odoslať  Silvinka Ut 11 november 2014 - 18:39

............. Ale som zabudla na tú cukrovku....... ale tie cokolady maju urcite menej cukru no...

_________________
And when you gaze long into an abyss the abyss also gazes into you.
Silvinka
Silvinka
Domáci člen
Domáci člen

Počet príspevkov : 37
Reputácia Reputácia : 3
Dátum registrácie : 18.08.2014
Vek : 32

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza:
Súčasná medikácia Súčasná medikácia:

hug0
sorry0

Návrat hore Goto down

  • Zaslať odpoveď

Moze to byt sebaklam? Empty Re: Moze to byt sebaklam?

Odoslať  xkrchnav St 12 november 2014 - 7:40

Keby ťa náhodou zaujímali tie NLP úrovne, našiel som niečo horko ťažko aj v češtine:

http://somplynuly.sk/pyramida-neurologickych-urovni-cesta-ku-plynulosti/

no a ten princíp - tu je to zamerané na plynulosť reči, ale tie isté otázky sa dajú klásť aj pri závislostiach... Proste ideš od spodu nahor a potom zas od hora nadol . Dá sa to spojiť s fyzickým putovaním - najprv kráčaš vzad, potom vpred Smile.

J.
xkrchnav
xkrchnav
V.I.P. Golden
V.I.P. Golden

Počet príspevkov : 1600
Reputácia Reputácia : 142
Dátum registrácie : 19.08.2012
Vek : 38
Bydlisko Bydlisko : Adamov, ČR

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza:
Súčasná medikácia Súčasná medikácia:

http://krizovatkaduse.osvobodse.cz
hug0
sorry0

Návrat hore Goto down

The author of this message was banned from the forum - See the message

Návrat hore

- Similar topics

 
Povolenie tohoto fóra:
Nemôžete odpovedať na témy v tomto fóre.
Hore