Schizofórum
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.
Dole

F.25 resp. F21 a diabetes mellitus I.typu

Strana 2 z 5 Previous  1, 2, 3, 4, 5  Next

Goto down

The author of this message was banned from the forum - See the message

  • Zaslať odpoveď

F.25 resp. F21 a diabetes mellitus I.typu - Stránka 2 Empty Re: F.25 resp. F21 a diabetes mellitus I.typu

Odoslať  Michal So 12 september 2015 - 21:45

Este dobre,ze mam cukrovku,lebo ked budem krajat klobasku a porezem sa,nebudem musiet utekat do obchodu pre kecup... cool
Posledne 3-4 dni mi to aj pod vplyvom stresov skace hore-dole I do not agree
Michal
Michal
Bronzový pokročilý člen
Bronzový pokročilý člen

Počet príspevkov : 265
Reputácia Reputácia : 25
Dátum registrácie : 12.04.2013
Vek : 37
Bydlisko Bydlisko : Poprad resp.Levice

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza:
Súčasná medikácia Súčasná medikácia:

hug0
sorry0

Návrat hore Goto down

  • Zaslať odpoveď

F.25 resp. F21 a diabetes mellitus I.typu - Stránka 2 Empty Re: F.25 resp. F21 a diabetes mellitus I.typu

Odoslať  Meretseger So 19 september 2015 - 22:28

Ahoj, sice sme o DM co-to popisali na FB (jo, a teraz som prezradila svoju identitu), ale preco si nepovymienat nazory...
Svojho casu som glykemie zapisovala ine, nez realne boli, samozrejme mi na to dosli a bol bordel... Alebo od navratu z nemocnice-psychiatrie koncom jula som glycky vobec nemerala a pichala konstantne, to mi asi fakt preskakovalo... Zmenila som to pred tyzdnom, ale bohvie, co to uz narobilo. Dalsie body k dobru, ironicky povedane. Asi od 16-tich (teraz mam 23) mi to je jedno, od 18-tich uz uplne, a to som diabeticka od 4. Pomaly 20 rokov, zis, to leti... Bohvie, co ma odrovna prve, nieco urcite... a s najvyssou pravdepodobnostou to napokon bude psych. choroba...
Meretseger
Meretseger
V.I.P. Silver
V.I.P. Silver

Počet príspevkov : 967
Reputácia Reputácia : 224
Dátum registrácie : 18.09.2015

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza: F33, F60.31
Súčasná medikácia Súčasná medikácia: Abilify, Brintellix, Lamotrigin, Trittico

hug0
sorry0

Návrat hore Goto down

  • Zaslať odpoveď

F.25 resp. F21 a diabetes mellitus I.typu - Stránka 2 Empty Re: F.25 resp. F21 a diabetes mellitus I.typu

Odoslať  Michal Ne 20 september 2015 - 6:32

Ahoj Meretseger!
Srdecne ta TU vitam!Neboj,hned ako som videl noveho zaregistrovaneho clena,vedel som,kto to bude....
Ja som diabetik este "len" 10 rokov,ale akosi som sa dokazal "spamatat" az cca pol roka dozadu....
Byvalo mi uplne jedno aku mam glycku,nemeral som....tie kopy nepouzitych testovacich pruzkov...Ale aj nadalej nezapisujem,nevidim v tom ziadny vyznam....A takisto ako Ty rozmyslam,co ma asi tak dostane prve...
Ale tymto mojim dvom hlavnym hnusobam to nebudem ulahcovat,ked sa len trochu da,nedam sa!

Ostatnym forumakom nic o Tebe neprezradim(ak si to nebudes vyslovene priat Ty),takze ohladom tohto nemusis mat obavy....

Uff,napisala si tu teda dost vela tazkych veci,chvilu bude trvat kym preluskam....

Cokolvek Ti nebude jasne,pytaj sa!

Vela sil Ti prajem a ja skutocne verim,ze ked sa o svoje starosti/tazkosti podelis,bude to o nieco lepsie...

Inac su tu velmi fajn ludia!!
Michal
Michal
Bronzový pokročilý člen
Bronzový pokročilý člen

Počet príspevkov : 265
Reputácia Reputácia : 25
Dátum registrácie : 12.04.2013
Vek : 37
Bydlisko Bydlisko : Poprad resp.Levice

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza:
Súčasná medikácia Súčasná medikácia:

hug0
sorry0

Návrat hore Goto down

  • Zaslať odpoveď

F.25 resp. F21 a diabetes mellitus I.typu - Stránka 2 Empty Re: F.25 resp. F21 a diabetes mellitus I.typu

Odoslať  Meretseger Ne 20 september 2015 - 11:43

Dakujeeem, je to tu fajn a ludia vazne suppa, to som uz zaregistrovala it is perfect Ale podrobnosti prezradzat nemusis, na to som tu ja sama Smile
Vysledky som mala v pohode, kym mi do toho "kibicovala" mama, akonahle som sa do toho pustila sama, tak tragedia... A ona uz rezignovala. Mala by som ist zas do Lubochne, tam vedia perfektne nastavit za tyzden. Chodievas tam?
Meretseger
Meretseger
V.I.P. Silver
V.I.P. Silver

Počet príspevkov : 967
Reputácia Reputácia : 224
Dátum registrácie : 18.09.2015

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza: F33, F60.31
Súčasná medikácia Súčasná medikácia: Abilify, Brintellix, Lamotrigin, Trittico

hug0
sorry0

Návrat hore Goto down

  • Zaslať odpoveď

F.25 resp. F21 a diabetes mellitus I.typu - Stránka 2 Empty Re: F.25 resp. F21 a diabetes mellitus I.typu

Odoslať  Michal Ne 20 september 2015 - 13:54

Aj na mna museli dohliadat rodicia resp.teraz stryko....
V Lubochni som bol(2x),ale uz tam viac ist nechcem lebo som sa tam nudil ako pes(maximalne sa tak prechadzat,a to mozem aj doma)Z dietneho a lekarskeho hladiska je tam super.
Michal
Michal
Bronzový pokročilý člen
Bronzový pokročilý člen

Počet príspevkov : 265
Reputácia Reputácia : 25
Dátum registrácie : 12.04.2013
Vek : 37
Bydlisko Bydlisko : Poprad resp.Levice

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza:
Súčasná medikácia Súčasná medikácia:

hug0
sorry0

Návrat hore Goto down

  • Zaslať odpoveď

F.25 resp. F21 a diabetes mellitus I.typu - Stránka 2 Empty Re: F.25 resp. F21 a diabetes mellitus I.typu

Odoslať  Meretseger Ne 20 september 2015 - 14:20

Nuda tam je, to je pravda. Ale za to nastavenie to stoji... teda keby som aspon ja nebola divna a za dva tyzdne si to doma nepo**ala. Ale tiez neviem, ci tam tento rok pojdem. Bola som tam takisto 2× a vzdy som mala stastie aj na suppa "spolubyvajuce", problem je v tom, ze mi to tam rozhadzalo psychiku (depresia, sebaposkodzovanie). A na psychiatrii naopak. Nastavia psychiku, ale je doslova TRAGEDIA, co narobia s DM. Mas aj Ty take skusenosti? Napr. s odmietanim podania nocneho inzulinu pri "nizkej" glykemii ( = hocico pod 10!); to som vzdy tak soptila... A vzdy som si to vybojovala.
Meretseger
Meretseger
V.I.P. Silver
V.I.P. Silver

Počet príspevkov : 967
Reputácia Reputácia : 224
Dátum registrácie : 18.09.2015

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza: F33, F60.31
Súčasná medikácia Súčasná medikácia: Abilify, Brintellix, Lamotrigin, Trittico

hug0
sorry0

Návrat hore Goto down

  • Zaslať odpoveď

F.25 resp. F21 a diabetes mellitus I.typu - Stránka 2 Empty Re: F.25 resp. F21 a diabetes mellitus I.typu

Odoslať  Michal Ne 20 september 2015 - 14:48

Ja som musel v Zaluzi riesit,ze preco mi nemozu oni naordinovat znizenie davok inzulinu,lebo tam bola tak ukrutne dietna strava,ze som pricasto padal do hypo....Keby aspon konzultovali s diabetologom a na zaklade toho prijali znizovanie....Musel som sa dojedat kadecim,aby mi cukor nepadal...a este mi nechceli dovolit mat pri sebe vlastny glukomer,lebo vraj na odberovom pere je ostra ihla(lanceta)- toto som musel uznat ako opravnene,aj ked v skutocnosti by som asi sotva niekomu dokazal ublizit(alebo sebe) s tak malou ihlou...

By ma zaujimalo,aku najmensiu glykemiu si mala?U mna to bolo 1,6.Nechapem,akym zazrakom som este bol pri vedomi.A ani som to nejako necitil.Len mi zrazu zacali vypadavat predmety z ruk a mal som,nazvem to,vypadky...Vtedy som bol psychicky ozaj zle,a preto doslo aj k takemuto kiksu....
Michal
Michal
Bronzový pokročilý člen
Bronzový pokročilý člen

Počet príspevkov : 265
Reputácia Reputácia : 25
Dátum registrácie : 12.04.2013
Vek : 37
Bydlisko Bydlisko : Poprad resp.Levice

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza:
Súčasná medikácia Súčasná medikácia:

hug0
sorry0

Návrat hore Goto down

  • Zaslať odpoveď

F.25 resp. F21 a diabetes mellitus I.typu - Stránka 2 Empty Re: F.25 resp. F21 a diabetes mellitus I.typu

Odoslať  Meretseger Ne 20 september 2015 - 18:23

Lancetou by si si dokazal ublizit, necudujem sa im. Sama som to sice (zatial...) neskusala, ale mam kamosku, ktora si to nevie vynachvalit (no dobre, my selfharmeri sme divni).
Najnizsiu mnou nameranu glykemiu som mala 0,9. Netusim, ako to, ze som neupadla do hypoglykemickej komy. Bolo to vecer, tak som zozrala celu skatulku kockoveho cukru, pichla si Lantus a sla spat. Rano som mala cca 20. To uz mi prekazat "nemuselo."
Ked som sa vsak brutalne predavkovala (nepoviem kolko, ani kolko bolo najviac jednotiek, co som si kedy pichla) a potom skoncila na ARO, udajne som pri prichode zachranky mala glycku 4,3. Ale neviem o tom. Naposledy si pamatam, ako som pisala na FB rozlucku, a potom som vraj do upadku do bezvedomia robila hafo veci, ale na nic si nepamatam. Mala som sialene halucinacie, aj o styri dni po prebrati na internom. Trpela som paranojou a po stenach liezli mega tarantule. Hlboko neodporucam. Najma preto, ze mi to dost poskodilo mozog a vyznamne znizilo IQ.
Meretseger
Meretseger
V.I.P. Silver
V.I.P. Silver

Počet príspevkov : 967
Reputácia Reputácia : 224
Dátum registrácie : 18.09.2015

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza: F33, F60.31
Súčasná medikácia Súčasná medikácia: Abilify, Brintellix, Lamotrigin, Trittico

hug0
sorry0

Návrat hore Goto down

  • Zaslať odpoveď

F.25 resp. F21 a diabetes mellitus I.typu - Stránka 2 Empty Re: F.25 resp. F21 a diabetes mellitus I.typu

Odoslať  Michal Ne 20 september 2015 - 22:27

0,9 ?!?!?!?!?!?!?!?!No, I cannot acceptWhat a Facesad and unhappy
Michal
Michal
Bronzový pokročilý člen
Bronzový pokročilý člen

Počet príspevkov : 265
Reputácia Reputácia : 25
Dátum registrácie : 12.04.2013
Vek : 37
Bydlisko Bydlisko : Poprad resp.Levice

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza:
Súčasná medikácia Súčasná medikácia:

hug0
sorry0

Návrat hore Goto down

  • Zaslať odpoveď

F.25 resp. F21 a diabetes mellitus I.typu - Stránka 2 Empty Re: F.25 resp. F21 a diabetes mellitus I.typu

Odoslať  Meretseger Po 21 september 2015 - 10:24

Veru. Mat tolko v Pezinku a ten inzulin si nevynutim, ani keby som obratila nemocnicu hore nohami.
Aj mi napadlo, ci sa glukomer nezblaznil, ale takuto glycku som mala 2× v zivote, vzdy pri plnom vedomi. Hrozne by ma zaujimalo, aku gl. som mala na ARO, vraj mi ju merali kazdu hodinu. Mozno sa pohybovala v minusovych cislach.
Meretseger
Meretseger
V.I.P. Silver
V.I.P. Silver

Počet príspevkov : 967
Reputácia Reputácia : 224
Dátum registrácie : 18.09.2015

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza: F33, F60.31
Súčasná medikácia Súčasná medikácia: Abilify, Brintellix, Lamotrigin, Trittico

hug0
sorry0

Návrat hore Goto down

  • Zaslať odpoveď

F.25 resp. F21 a diabetes mellitus I.typu - Stránka 2 Empty Re: F.25 resp. F21 a diabetes mellitus I.typu

Odoslať  rasto Ut 21 jún 2016 - 19:13

mne sa podarilo dostat cukrovku pod kontrolu vdaka tomu ze dodrziavam dietu a zacal som jedavat velke množstvo surovej zelenini teraz mavam nalacno cukor v norme inzulin sy už po dohode s lekarom nepicham lebo som maval nizki cukor doktor ma ale upozornil že takíto stav u cukrovky byva ale že po čase moze zase vyskočit cukor v krvy a inzulín zase budem potrebovat.
rasto
rasto
Zlatý pokročilý člen
Zlatý pokročilý člen

Počet príspevkov : 496
Reputácia Reputácia : 60
Dátum registrácie : 18.10.2015
Bydlisko Bydlisko : stredne slovensko

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza: f20
Súčasná medikácia Súčasná medikácia:

hug0
sorry0

Návrat hore Goto down

Strana 2 z 5 Previous  1, 2, 3, 4, 5  Next

Návrat hore

- Similar topics

 
Povolenie tohoto fóra:
Nemôžete odpovedať na témy v tomto fóre.
Hore