Mania na autach znacky Alfa Romeo

Goto down

Mania na autach znacky Alfa Romeo Empty Mania na autach znacky Alfa Romeo

Odoslať  Brat od Nica za Ne 7 apríl 2013 - 8:25

Dobry den potreboval by som pomoct bratovi a jeho dalsim dvom kamaratom . Jedna sa o to ze moj brat ma znacny problem a ako to nazvat urcitu zamietenost alebo zavislost na tychto autach ...zo zaciatku to zacalo len tak nevinne tzv podpychovanim (sundavanim ) ale dospelo to do stadia kde si nedovoli vysvetlit ze to nieje vsetko v zivote, ze existuju aj ine dolezitejsei veci ako je laska praca rodina a ked ozaj mu chcem pomoct tak on vzdy utecie a akoby sa zresetoval a vrati sa nad ranom opty .Viem ze to asi znie byzardne ale prosim vedel by niekto pomoct ?
Brat od Nica
Brat od Nica
Nový člen
Nový člen

Počet príspevkov : 1
Reputácia Reputácia : 0
Dátum registrácie : 07.04.2013

Zobrazit informácie o autorovi

Návrat hore Goto down

Mania na autach znacky Alfa Romeo Empty Re: Mania na autach znacky Alfa Romeo

Odoslať  Matej za Št 11 apríl 2013 - 9:37

Ahoj brat od Nica it is perfect

Osobne si vlastne nemyslím, že ide v prípade Tvojho brata o nejakú psychickú poruchu. Možno sa mýlim, ale asi ide skôr o pomýlený hodnotový rebríček, ktorý môže byť spôsobený jeho partiou, v ktorej sa pohybuje a ktorá mu tieto hodnoty utvrdzuje, plus azda i jeho vekom. Neviem, koľko má rokov, ale ak je mladý, pravdepodobne sa na tieto autá naviazal ako na určitý zmysel života, ako teda na niečo, čo ho uspokojuje a účinne mu vypĺňa čas. Nečudoval by som sa, keby nemal prácu alebo vlastnú rodinu, takže by nebol nútený pravidelne presúvať svoju pozornosť do týchto dôležitejších oblastí. Ak rodinu a prácu má, tak podľa toho, či to narúša jeho rodinný život a či zanedbáva pracovné povinnosti, podľa toho je možné hovoriť o vážnosti celého tohto problému. Ak ich nemá, tak si myslím, že ho to vekom a časom prejde a pôjde tak o výbuch mladíckej nerozvážnosti a citovej lability. Ak ich má, tak si myslím, že by bol vhodný čas pre psychológa, ktorého by bolo možné vyhľadať aj z Tvojej strany na krátke poradenie sa, pretože predpokladám, že brata k nemu pravdepodobne len tak nedostaneš.

Celkovo ide o pomýlený hodnotový rebríček, ktorý - ako sa opakujem - je utvrdzovaný jeho vekom a jeho partiou. Možno by bolo dobré s ním tráviť viac času, akosi sa usilovať ho časovo izolovať od tej jeho partie. Zároveň mu byť príkladom toho, ako sa dá plnohodnotnejšie žiť a zistiť, čo ho trápi, keď nechce vnímať iné hodnoty. Možno sa iných hodnôt ako práca, rodina bojí, azda má problém i so zodpovednosťou. Ako sa spieva v jednej piesni - je ťažké na vlastných nohách stáť - možno teraz keď má auto a je dospelý, je mu zaťažko sa postaviť na vlastné nohy aj v iných oblastiach. Jeho nezáujem počúvať by som sa snažil prekonať vlastným príkladom, teda že by som s ním trávil viac času a hovoril viac o sebe a o tom, ako ja prežívam svoj hodnotový rebríček a aký som vo svojich hodnotách spokojný. Aby videl, že šťastný vie byť človek aj tam, kde ide o zodpovednejšie životné roly.

Dúfam, že som Ťa týmito radami nezmiatol - snažil som sa aspoň niečo zo seba vypotiť, lebo žiaľ nie som psychológ a toto je myslím v zásade psychologický problém. Držím Ti palce a prajem Ti s bratom veľa trpezlivosti. giving a hug

S pozdravom
Matej
community together

_________________
Keď sa zveruješ, radosť násobíš a bolesť delíš.
Musíme žiť život, ako sa nám dá.
Každý má na svete svoje miesto.
"Jste to, co jíte."
Nie ten je bohatý, čo veľa má, ale ten, čo veľa nepotrebuje.


Mania na autach znacky Alfa Romeo Sun-1
Matej
Matej
Okoloidúci
Okoloidúci

Počet príspevkov : 4406
Reputácia Reputácia : 537
Dátum registrácie : 18.09.2009
Vek : 33
Bydlisko Bydlisko : západné Slovensko

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza: F20.5 / F25.2 / syndróm DDA
Súčasná medikácia Súčasná medikácia: paliperidón (6 mg), sertralín (50 mg), Orfiril Long (1500 mg), Spitomin (10 mg), horčík Magnosolv (2x týždenne)

Zobrazit informácie o autorovi https://schizo.sk

Návrat hore Goto down

Návrat hore


 
Povolenie tohoto fóra:
Môžete odpovedať na témy v tomto fóre.