Mania na autach znacky Alfa Romeo

Goto down

Mania na autach znacky Alfa Romeo Empty Mania na autach znacky Alfa Romeo

Odoslať  Brat od Nica za Ne 7 apríl 2013 - 8:25

Dobry den potreboval by som pomoct bratovi a jeho dalsim dvom kamaratom . Jedna sa o to ze moj brat ma znacny problem a ako to nazvat urcitu zamietenost alebo zavislost na tychto autach ...zo zaciatku to zacalo len tak nevinne tzv podpychovanim (sundavanim ) ale dospelo to do stadia kde si nedovoli vysvetlit ze to nieje vsetko v zivote, ze existuju aj ine dolezitejsei veci ako je laska praca rodina a ked ozaj mu chcem pomoct tak on vzdy utecie a akoby sa zresetoval a vrati sa nad ranom opty .Viem ze to asi znie byzardne ale prosim vedel by niekto pomoct ?
Brat od Nica
Brat od Nica
Nový člen
Nový člen

Počet príspevkov : 1
Reputácia Reputácia : 0
Dátum registrácie : 07.04.2013

Zobrazit informácie o autorovi

Návrat hore Goto down

Mania na autach znacky Alfa Romeo Empty Re: Mania na autach znacky Alfa Romeo

Odoslať  Matej za Št 11 apríl 2013 - 9:37

Ahoj brat od Nica it is perfect

Osobne si vlastne nemyslím, že ide v prípade Tvojho brata o nejakú psychickú poruchu. Možno sa mýlim, ale asi ide skôr o pomýlený hodnotový rebríček, ktorý môže byť spôsobený jeho partiou, v ktorej sa pohybuje a ktorá mu tieto hodnoty utvrdzuje, plus azda i jeho vekom. Neviem, koľko má rokov, ale ak je mladý, pravdepodobne sa na tieto autá naviazal ako na určitý zmysel života, ako teda na niečo, čo ho uspokojuje a účinne mu vypĺňa čas. Nečudoval by som sa, keby nemal prácu alebo vlastnú rodinu, takže by nebol nútený pravidelne presúvať svoju pozornosť do týchto dôležitejších oblastí. Ak rodinu a prácu má, tak podľa toho, či to narúša jeho rodinný život a či zanedbáva pracovné povinnosti, podľa toho je možné hovoriť o vážnosti celého tohto problému. Ak ich nemá, tak si myslím, že ho to vekom a časom prejde a pôjde tak o výbuch mladíckej nerozvážnosti a citovej lability. Ak ich má, tak si myslím, že by bol vhodný čas pre psychológa, ktorého by bolo možné vyhľadať aj z Tvojej strany na krátke poradenie sa, pretože predpokladám, že brata k nemu pravdepodobne len tak nedostaneš.

Celkovo ide o pomýlený hodnotový rebríček, ktorý - ako sa opakujem - je utvrdzovaný jeho vekom a jeho partiou. Možno by bolo dobré s ním tráviť viac času, akosi sa usilovať ho časovo izolovať od tej jeho partie. Zároveň mu byť príkladom toho, ako sa dá plnohodnotnejšie žiť a zistiť, čo ho trápi, keď nechce vnímať iné hodnoty. Možno sa iných hodnôt ako práca, rodina bojí, azda má problém i so zodpovednosťou. Ako sa spieva v jednej piesni - je ťažké na vlastných nohách stáť - možno teraz keď má auto a je dospelý, je mu zaťažko sa postaviť na vlastné nohy aj v iných oblastiach. Jeho nezáujem počúvať by som sa snažil prekonať vlastným príkladom, teda že by som s ním trávil viac času a hovoril viac o sebe a o tom, ako ja prežívam svoj hodnotový rebríček a aký som vo svojich hodnotách spokojný. Aby videl, že šťastný vie byť človek aj tam, kde ide o zodpovednejšie životné roly.

Dúfam, že som Ťa týmito radami nezmiatol - snažil som sa aspoň niečo zo seba vypotiť, lebo žiaľ nie som psychológ a toto je myslím v zásade psychologický problém. Držím Ti palce a prajem Ti s bratom veľa trpezlivosti. giving a hug

S pozdravom
Matej
community together

"Jste to, co jíte."
Nie ten je bohatý, čo veľa má, ale ten, čo veľa nepotrebuje.

Mania na autach znacky Alfa Romeo Sun-1
Matej
Matej
Okoloidúci
Okoloidúci

Počet príspevkov : 4353
Reputácia Reputácia : 504
Dátum registrácie : 18.09.2009
Vek : 32
Bydlisko Bydlisko : západné Slovensko

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza: F20.5 / F25.2 / syndróm DDA
Súčasná medikácia Súčasná medikácia: paliperidón (6 mg), sertralín (50 mg), Orfiril Long (1500 mg), Spitomin (10 mg), horčík Magnosolv (2x týždenne)

Zobrazit informácie o autorovi https://schizo.sk

Návrat hore Goto down

Návrat hore

Povolenie tohoto fóra:
Môžete odpovedať na témy v tomto fóre.