Schizofórum
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.
Dole

kauza: psychózy a drogy

Goto down

  • Zaslať odpoveď

kauza: psychózy a drogy Empty kauza: psychózy a drogy

Odoslať  Michalko So 9 marec 2013 - 11:03

ahojte priatelia, ja som tu este celkom novy, dufam, ze mi prepacite text bez interpunkcie.
je vas tu naozaj vela rozhladenych, talentovanych a velmi schopnych ludi, no napriek tomu som tu este necital o dvojitych diagnozach, napriklad abuzus alkoholu, alebo a najma syndrom polymorfnej zavislosti
viem, ze priznat si chorobu je velmi tazke najma zo zaciatku, no a priznat si drogovu zavislost je nemenej tak tazke
zacnem, moje diagnozy sa pohybovali od afektivno psychotickeho zamerania a ta posledna znie: nieco dlhodobe zo schizo okruhu
a moja drogova kariera? poprvyraz som skusil lepidlo s kamaratom, mal som asi 10, skratka dostal som sa do zlej partie, v tom case prvy raz marihuana uz v 11tichrokoch No potom som hulil sporadicky, v 7mej triede zs som uz obcas chodieval spraskany do skoly a potom uz to slo, cela stredna skola- spraskany 3,4x za den, experimentoval som so LSD, extazou, pervitinom, a este hubicky, no to ale nebolo dennodenne dopovanie.



ale teraz mam depky a potreboval by som sa porozpravat s niekym ako ja, co si svoje trapenie samolieci vsetkym psychoaktivnym, co je poruke.... No

cakam vase odpovede
avatar
Michalko
Nový člen
Nový člen

Počet príspevkov : 7
Reputácia Reputácia : 2
Dátum registrácie : 18.01.2013
Vek : 37
Bydlisko Bydlisko : stredne Slovensko

hug0
sorry0

Návrat hore Goto down

  • Zaslať odpoveď

kauza: psychózy a drogy Empty Re: kauza: psychózy a drogy

Odoslať  Matej So 9 marec 2013 - 14:50

Ahoj Michalko.

Nemôžem inak začať tento príspevok a reakciu, ako len vrúcnou, dobre myslenou a naliehavou výzvou, aby si urobil všetko preto, aby si okamžite skoncoval s psychoaktívnymi látkami. Tie depresie máš práve z nich, pretože Tvoj mozog jednoducho už tak dlhodobo je nimi kŕmený, že si nevie užiť realitu a endorfíny a sérotonín v normálnych zdravých dávkach. Je to ako keď niekto je zvyknutý jesť sladké alebo hlavne piť sladké vody a coly, a zrazu má piť minerálku a obyčajnú neochutenú vodu. Je to preňho šok, doslova mu to ani nechutí, zdá sa mu to vyslovene bez chuti. Nevie ho to nijak uspokojiť. A pritom práve to zdravé, to normálne a to pohodové je v normálnej čírej vode, a nie v sladkých kalorických žbrndách. Tvoj mozog si si od skorého predpubertálneho detstva rozmazľoval, lebo si ho privykal na netradičné zážitky vedomia, čo v praxi znamená, že normálny zdravý stav sa mu stal nepostačujúci a príliš obyčajný či dokonca plytký, falošný až nepríjemný. To je len také pomenovanie po stránke psychickej, isteže po stránke fyziologickej a chemickej ide o privyknutie na chemické látky, čo už je ale vec dávno známa a u Teba aj diagnostikovaná.

Osobne si myslím, že Tvoja cesta vedie za každú cenu skoncovať s psychoaktívnymi látkami. To proste sa nedostaneš z toho, ak sa nestaneš abstinentom. Môj tatino je aktívny alkoholik-abstinent, a keď chodíme na akcie jeho abstinentských klubov, tak tam sú aj alkoholici-abstinenti, aj narkomani-abstinenti. Ty by si bol narkoman-abstinent. To je nový štýl života, krajší, plný plnohodnotnejších prítomných okamihov a nádejnejších zajtrajškov. Je to cesta psychickej stability a zdravia. Máš veľkú nádej, že keď sa zbavíš tých látok, tak sa Ti vec v psychike polepší. Hoci je tu riziko, že mozog jednoducho bol geneticky predisponovaný na psychickú poruchu, ktorá sa aktivovala drogami.

Viem, že by si si rád pokecal s niekým, kto je tiež narkoman, a pritom má psychoticko-afektívne poruchy. Ja síce do tejto kategórie nepatrím, ale aj tak si myslím, že rada skoncovať s látkami je na mieste. Možno si už abstinent teraz, potom sa ospravedlňujem za svoje výlevy - pochopil som, že je to aktuálne však z toho, že si napísal, že si samoliečiš utrpenie psychoaktívnymi látkami, a to v prítomnom čase.

Takže pamätaj, - dokým budeš stále brať tie veci a naďalej živiť v sebe netradičné a choré aktivizované a zmenené vedomia, a dokým nedáš šancu normálnemu vedomiu a normálnemu životu bez psychoaktívnych látok pri úplnej abstinencii za lekárskej asistencie, tak nemožno očakávať zlepšenie psychického zdravia. Naopak, bude tendencia sa to prehlbovať. Tiež pamätaj, že na svoju narkomanskú minulosť môžeš v jednom okamihu zabudnúť, ak sa tak rozhodneš, lebo práve Ty rozhoduješ o tom, čo si budeš myslieť a aké spomienky z detstva Ťa budú ťažiť. Ak niečo také z minulosti je, kvôli ktorému si vo svojej psychike dokázal dať šancu zlej partii a otvoril si sa jej vplyvom, tak Ti odporúčam prijať odpustenie - odpusť svojim spomienkam, ťaživým bremenám, akejkoľvek negatívnej minulosti, a vykroč smelo do novej, lepšej budúcnosti, kde Ťa už budú čakať nové hodnoty s nábojom, aký im môžeš a dáš len Ty sám podľa svojej chuti a gusta. it is perfect Smile

Vrelo Ťa v tom podporujem a vrúcne Ti v tom držím palce. Drž sa! I love you

S úctou
Matej
flower

_________________
Keď sa zveruješ, radosť násobíš a bolesť delíš.

kauza: psychózy a drogy Health10 https://schizo.sk
Matej
Matej
Okoloidúci
Okoloidúci

Počet príspevkov : 5043
Reputácia Reputácia : 938
Dátum registrácie : 18.09.2009
Vek : 37
Bydlisko Bydlisko : západné Slovensko

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza: F21, F60.1
Súčasná medikácia Súčasná medikácia: Parnido (3 mg), Sertralin Actavis (50 mg), Orfiril Long (900 mg)

https://schizo.sk
hug0
sorry0

Návrat hore Goto down

  • Zaslať odpoveď

kauza: psychózy a drogy Empty Re: kauza: psychózy a drogy

Odoslať  Michalko So 9 marec 2013 - 16:55

Ahoj Matej, dik za skoru reakciu, ja viem, ze robim chybu a dakujem Ti za povzbudenie, no ked vies, ze sa ti ulavi, tuzba nieco si dat je omnoho silnejsia a ja to proste nezvladam. Ked som sa dostal z manie zaprisahal som sa, ze zostanem cisty, vsetky tajomstva, co som pred rodicmi a surodencami mal som priznal a bol som odhodlany cistym zostat. Prisli vsak tazke chvile a pocity, ze vsetko mi je jedno, podlahol som. Keby rodina vedela ze si takto ulavim ked sa da, boli by z toho velmi nestastni... Na liecenie ist nechcem, to by som skor zvladol aj sam, horsie je, ze ja chcem aj nechcem, ale to je dylema asi kazdeho zavislaka, mozno si to uvedomim az ked to zajde prilis daleko, zatial si radsej dam o pilulku viac a idem spat, nech nemusim trpiet

Boli chvile, ked som nebol na nic namotany, bolo to ked som sa vratil v Velkeho Zaluzia, no to som bol celkom stabilizovany a netrapili ma depky tak ako teraz. No nic, musi to prejst, viem ze musim byt trpezlivy a potom pojde vsetko lahsie, da sa bez problemov fungovat aj ked si clovek raz za cas zahuli, alebo si vypije ci naordinuje oblbovaky, ale to sa treba naucit- musim zo sebou nieco robit, ale je tazke zacat, ked ti uzkost nedovoluje vstat z postele. Musim byt trpezlivy

Aj teraz som sa prinutil napisat sem pod vplyvom hypnogenu, ktory ma vo vacsich davkach nabudzuje, inak som neschopny. O mojom dalsom trapeni vas budem informovat welcome or bye
avatar
Michalko
Nový člen
Nový člen

Počet príspevkov : 7
Reputácia Reputácia : 2
Dátum registrácie : 18.01.2013
Vek : 37
Bydlisko Bydlisko : stredne Slovensko

hug0
sorry0

Návrat hore Goto down

  • Zaslať odpoveď

kauza: psychózy a drogy Empty Re: kauza: psychózy a drogy

Odoslať  sofer-hviezdnej-lode So 6 júl 2013 - 20:59

Myslím, že zhruba viem, čo prežívaš, tiež som kadečo zažil. Mohol by som Ti dať nejaké rady, ale nemyslím si, že by Ti nadlho k niečomu boli. Je to Tvoj boj a vždy je to len na Tebe, či sa postavíš k problému čelom. Ak niečo naozaj chceš, tak sa nevzdávaj ani po stom páde na hubu, pretože práve na stoprvý pokus to môže vísť. A pozri si toto youtube.com/watch?v=buVta82W5p4 šťastnú cestu životom prajem.
sofer-hviezdnej-lode
sofer-hviezdnej-lode
Nový člen
Nový člen

Počet príspevkov : 4
Reputácia Reputácia : 0
Dátum registrácie : 06.07.2013

hug0
sorry0

Návrat hore Goto down

  • Zaslať odpoveď

kauza: psychózy a drogy Empty Re: kauza: psychózy a drogy

Odoslať  Michalko Po 5 september 2016 - 18:39

tak som tu zas po 3.5 roku a moja choroba je tu so mnou tiez Smile. tazko sa mi opisuje moj stav. Po dvoch maniach a dvoch depresiach je moj stav ustaleny- co neznamena, ze nemam tazkosti... napr. uzkost z pomyslenia na moje fungovanie v spolocnosti, z pomyslenia na moju osobnost, myslenie, vykonnost, celkovy status... Vsetky moje negativne schizofrenicke priznaky su stale tu a myslim, ze sa pomaly zhorsuju. Mam invalidny dochodok, nemam pracu, s byvalymi kamaratmi sa prakticky nestykam, nikam nechodim. Moje myslenie je chudobne, nic si nezapamatam, veci si neviem dat dokopy tak ako ini ludia, intelekt chradne, som plachy, mam fobiu zo stretnutia znamych ludi, nasledny rozhovor nezvladam, aj pri beznom rozhovore brepcem, koktam, neviem si spomenut na slovo, co chcem povedat..............

Nielen to negativne by som o sebe povedal, toho pozitivneho je pomenej. Pred casom som pisal o drogach, marihuanu som odvtedy nemal, no narazovo uzivam hypnogen- vo vyssich davkach ma povzbudzuje a niekedy si kupim tvrdy alkohol, ktory v kratkom case vypijem. Raz do roka, ked je sezona niekomu corknem makovice. Tie pomaly pojedam, obsahuju dost prirodnych alkaloidov aby navodili euforiu, prijemne chvile a blazeny pocit zabudnutia. Je mi jedno, ze ked prestanem sa objavi dost silna uzkost, nespavost, slabost, apatia a zial. Neskor na jesen a v zime si ich este zaobstaram par od kamosa, ktoreho rodicia pestuju mak. Keby som mal moznost zaobstarat si dalsie drogy, urobim to... Aspon na to je dobre, ze sa s nikym nestykam, nikoho nekontaktujem, a tak sa k droge nedostanem.


Aspon tolko som chcel v skratke o sebe dat vediet po case... V podstate vsetko po starom...

Chorobu uz mam, takze si ju uz vyvolat nemozem, aj ked si ju mozem kratkodobo zhorsit, co uz... Nie som klasicky narkoman a prestat s prilezistostnym -prilepsenim- nechcem.
avatar
Michalko
Nový člen
Nový člen

Počet príspevkov : 7
Reputácia Reputácia : 2
Dátum registrácie : 18.01.2013
Vek : 37
Bydlisko Bydlisko : stredne Slovensko

hug0
sorry0

Návrat hore Goto down

  • Zaslať odpoveď

kauza: psychózy a drogy Empty Re: kauza: psychózy a drogy

Odoslať  rene007 So 2 december 2017 - 7:53

dnes som prvykrat skusil piko no poviem vam vobec na mna nezaberalo az nato ze sa necitim unaveny po nespani. Embarassed Razz
rene007
rene007
Domáci člen
Domáci člen

Počet príspevkov : 79
Reputácia Reputácia : 20
Dátum registrácie : 31.10.2017

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza:
Súčasná medikácia Súčasná medikácia:

hug0
sorry0

Návrat hore Goto down

Návrat hore

- Similar topics

 
Povolenie tohoto fóra:
Nemôžete odpovedať na témy v tomto fóre.
Hore