Schizofórum
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.
Dole

Ako sa dnes máš? 18

Strana 53 z 58 Previous  1 ... 28 ... 52, 53, 54 ... 58  Next

Goto down

  • Zaslať odpoveď

Ako sa dnes máš? 18 - Stránka 53 Empty Re: Ako sa dnes máš? 18

Odoslať  Sweetheart Po 10 jún 2024 - 20:30

Neviem co je horsie, ze Rokyk umrel a Rexa som spoznal. Alebo ze by Rokyk zil a nikdy by som Rexa nespoznal. Keby obidvaja sa stretli by bolo najlepsie
Sweetheart
Sweetheart
V.I.P. Bronze
V.I.P. Bronze

Počet príspevkov : 600
Reputácia Reputácia : 35
Dátum registrácie : 12.08.2021

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza: 23.1
Súčasná medikácia Súčasná medikácia: aripiprazol, olanzapin, lamotrigin, buspiron

Mous and Saladin like this post

hug0
sorry0
thanks0

Návrat hore Goto down

  • Zaslať odpoveď

Ako sa dnes máš? 18 - Stránka 53 Empty Re: Ako sa dnes máš? 18

Odoslať  Lucas Po 10 jún 2024 - 21:17

@dzuli08
Dodatočne sa i ja pripájam k @motylek a želám všetko len to dobré, veľa zdravíčka a pohody do ďalších rokov 😊
Lucas
Lucas
Bronzový pokročilý člen
Bronzový pokročilý člen

Počet príspevkov : 299
Reputácia Reputácia : 55
Dátum registrácie : 12.08.2023
Vek : 36
Bydlisko Bydlisko : Na vychodze

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza:
Súčasná medikácia Súčasná medikácia:

Matej, dzuli08, Sweetheart, Mous and motylek like this post

hug0
sorry0
thanks0

Návrat hore Goto down

  • Zaslať odpoveď

Ako sa dnes máš? 18 - Stránka 53 Empty Re: Ako sa dnes máš? 18

Odoslať  dzuli08 Ut 11 jún 2024 - 16:07

@Lucas a @Motylek srdečná vďaka za gratuláciu 😊

_________________
Forget about the past, live for the present and think about the future. flower No one is in charge of your happiness, except you. it is perfect
dzuli08
dzuli08
V.I.P.
V.I.P.

Počet príspevkov : 558
Reputácia Reputácia : 447
Dátum registrácie : 25.04.2016
Vek : 37

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza:
Súčasná medikácia Súčasná medikácia:

Matej, Juraj, Sweetheart, Mous and motylek like this post

hug0
sorry0
thanks0

Návrat hore Goto down

  • Zaslať odpoveď

Ako sa dnes máš? 18 - Stránka 53 Empty Re: Ako sa dnes máš? 18

Odoslať  Juraj Ut 11 jún 2024 - 16:09

@dzuli08, aj ja sa pripájam s gratuláciou, aj keď oneskorene.
Juraj
Juraj
V.I.P. Bronze
V.I.P. Bronze

Počet príspevkov : 615
Reputácia Reputácia : 171
Dátum registrácie : 17.12.2020
Vek : 43
Bydlisko Bydlisko : Turčianska záhradka

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza: F25
Súčasná medikácia Súčasná medikácia: Rispen 3 mg, Hedonin XR 500 mg

Matej, dzuli08, Sweetheart, Mous, motylek and Lucas like this post

hug0
sorry0
thanks0

Návrat hore Goto down

  • Zaslať odpoveď

Ako sa dnes máš? 18 - Stránka 53 Empty Re: Ako sa dnes máš? 18

Odoslať  Catherin4 St 12 jún 2024 - 9:29

Dzuli08 tiez sa pripajam, vsetko najlepsie k narodeninam vela zdravicka, stastia a lasky 🌺
Catherin4
Catherin4
Zlatý pokročilý člen
Zlatý pokročilý člen

Počet príspevkov : 490
Reputácia Reputácia : 73
Dátum registrácie : 12.09.2022
Bydlisko Bydlisko : Nemecko, pôvodne západné Slovensko

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza: F33.3
Súčasná medikácia Súčasná medikácia: Aripiprazol, Venlaflaxin, Trazodon

Matej, dzuli08, Sweetheart, Mous, motylek and Lucas like this post

hug0
sorry0
thanks0

Návrat hore Goto down

  • Zaslať odpoveď

Ako sa dnes máš? 18 - Stránka 53 Empty Re: Ako sa dnes máš? 18

Odoslať  Sweetheart St 12 jún 2024 - 17:22

Dzuli, aj odo mna vsetko najlepsie ☺
Sweetheart
Sweetheart
V.I.P. Bronze
V.I.P. Bronze

Počet príspevkov : 600
Reputácia Reputácia : 35
Dátum registrácie : 12.08.2021

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza: 23.1
Súčasná medikácia Súčasná medikácia: aripiprazol, olanzapin, lamotrigin, buspiron

Matej, dzuli08, Juraj, Mous, motylek and Lucas like this post

hug0
sorry0
thanks0

Návrat hore Goto down

  • Zaslať odpoveď

Ako sa dnes máš? 18 - Stránka 53 Empty Re: Ako sa dnes máš? 18

Odoslať  Sweetheart St 12 jún 2024 - 17:29

Inak, tu stretavku mate 22? Nevim, ci zrovna sestra nema krstenie decka. Volaco sa mi zda, ze mama spominala. To by bola teda nahoda 😂 Ale poobede by som mohol ukecat kamosa, nech sa odvezieme do tych Turcianskych teplic. Ze by som vas aspon pozdravil 😀 ved krstenie bude asi rano, ze este do restiky by sa islo a potom by som odisiel. Inak v antikvariate som si kupil super retiazku, taka otvaracia knizka, kde sa da dat fotka, super to vyzera. Ale jak to smrdi starobinou 😂 hadam su neni na tom volake energie nachytane 😂 smrdi to starobinou, musim to ocistit, ale super to vyzera, je to skor pre zenu asi. A no a co, sak teraz sa to nosi piate na deviate, babske- chalanske, barjako 😀
Sweetheart
Sweetheart
V.I.P. Bronze
V.I.P. Bronze

Počet príspevkov : 600
Reputácia Reputácia : 35
Dátum registrácie : 12.08.2021

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza: 23.1
Súčasná medikácia Súčasná medikácia: aripiprazol, olanzapin, lamotrigin, buspiron

dzuli08 and Mous like this post

hug0
sorry0
thanks0

Návrat hore Goto down

  • Zaslať odpoveď

Ako sa dnes máš? 18 - Stránka 53 Empty Re: Ako sa dnes máš? 18

Odoslať  Juraj St 12 jún 2024 - 18:53

Dnes na železničnej stanici v Martine.
Ako sa dnes máš? 18 - Stránka 53 20240610
Škoda že z fotky nie je vidieť, aké sú tie hory veľké.
Juraj
Juraj
V.I.P. Bronze
V.I.P. Bronze

Počet príspevkov : 615
Reputácia Reputácia : 171
Dátum registrácie : 17.12.2020
Vek : 43
Bydlisko Bydlisko : Turčianska záhradka

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza: F25
Súčasná medikácia Súčasná medikácia: Rispen 3 mg, Hedonin XR 500 mg

Matej, Catherin4, motylek and Lucas like this post

hug0
sorry0
thanks0

Návrat hore Goto down

  • Zaslať odpoveď

Ako sa dnes máš? 18 - Stránka 53 Empty Re: Ako sa dnes máš? 18

Odoslať  motylek St 12 jún 2024 - 19:22

@Sweetheart Ano, v sobotu 22. v 11 hodin... ale po obědě se asi půjdeme někam projít. Musel bys nás někde "odchytit". Smile
motylek
motylek
V.I.P. Bronze
V.I.P. Bronze

Počet príspevkov : 798
Reputácia Reputácia : 63
Dátum registrácie : 17.12.2022
Vek : 43
Bydlisko Bydlisko : Praha

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza: F20.0
Súčasná medikácia Súčasná medikácia: Abilify 15 mg 1-0-0, Elicea 10 mg 1-0-0, Neurol 0,25 - 0,5 mg

Mous likes this post

hug0
sorry0
thanks0

Návrat hore Goto down

  • Zaslať odpoveď

Ako sa dnes máš? 18 - Stránka 53 Empty Pozdrav po rokoch

Odoslať  Ally Št 13 jún 2024 - 18:23

Ahojte banda, nebola som tu asi 3r. Ako sa mate? Prehanajte. Pozdravujem vsetkych.
Ally
Ally
Domáci člen
Domáci člen

Počet príspevkov : 53
Reputácia Reputácia : 23
Dátum registrácie : 25.07.2020

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza:
Súčasná medikácia Súčasná medikácia:

hug0
sorry0
thanks0

Návrat hore Goto down

  • Zaslať odpoveď

Ako sa dnes máš? 18 - Stránka 53 Empty Re: Ako sa dnes máš? 18

Odoslať  Matej Pi 14 jún 2024 - 11:10

Ahojte, priatelia.

Týždeň mi uplynul relatívne dobre. V práci nič extra nové... v poslednom svojom rozvláčnom príspevku som svoje okolnosti rozpísal vcelku tak, že nadlho asi nebudem mať čo nové pridať. Smile Pozitívom bolo, že telefonátov, ktoré by ma dávali duševne dole, bolo, našťastie, minimum - prevládali situácie, kedy som veci riešiť jakž-takž vedel. Sociálne úzkosti sa ma však naďalej držia. Mám požičanú knižku opäť zo žánru self-help a v nej čítam metódy, ako sa menej sústrediť na seba a svoje pocity, na svoj interný svet a prežívanie. Heslom je "preč od seba!", alebo "preč pozornosť od seba smerom von na ostatných". Lebo je pravda, že potravou pre moje úzkosti je pozornosť, ktorú venujem sebe... myslím to tak, že ako sa detailne sústredím na svoje pocity, na myšlienky, že ako ma kto vníma, či sa kto ako na mňa pozerá, či ma hodnotí alebo nehodnotí, čo si asi o mne myslí a tak. Proste nie je to vec egoizmu, ale určite je to minimálne vec egocentrizmu. Precitlivelosť na samého seba. A knižka mi radí, ako obracať pozornosť von na ostatných... a tým nechať sociálnu úzkosť hladovať. V podstate sú to staré známe veci, ale ja som už asi raz taký, že potrebujem mnoho vecí pripomínať stále dokola a aktualizovať si aj dávno povedané veci. Embarassed

Dnes mám dovolenku, pričom takto predĺžený víkend si idem vyhradiť pre školu. Robím teda ten posledný predmet tohto semestra... dnes som mal mať skúšku, ale nestihol som spraviť na ňu 15 zadaní. Každé vypracovať stojí hodiny a hodiny roboty. Asi neprekvapí, že ide u mňa o grafiku, moja slabá stránka, ako niektorí z Vás možno vedia. Konkrétne 3D-grafiku. V uplynulé dni sa mi darilo viac času tomu venovať a spravil som ich všetky, avšak na 6 z nich musím natočiť aj video, ako daný model modelujem a komentovať svoj postup. Mám z toho silný rešpekt, lebo predstava, že bude niekto počúvať môj hlas a bude sledovať obrazovku, ako čosi modelujem, v čom evidentne nie som doma, tak ma takáto predstava tak trochu desí. Ale skrátka musím byť ochotný nespolupracovať so svojou sociálnou úzkosťou, nenahrávať jej - napr. sa trošku uvoľniť, brať sa menej vážne, pristúpiť k veci trošku viac easy, s nadhľadom, možno až s humorom. No a nahrávať tie videá chcem ísť práve dnes a počas víkendu. Ak by sa podarili, tak všetky zadania odovzdám, a potom na poslednú chvíľu v závere júna by som šiel na skúšku. Dovtedy by som mal možnosť ešte sa naučiť teóriu, čo je v skutočnosti pre mňa tá ľahšia časť predmetu. Bude to tesne pred prázdninami, takže to bude vlastne len "hop alebo trop". Jediný pokus. Ak nespravím, dovidenia škola, ak spravím, môžem ísť do záverečného štvrtého ročníka. V skutočnosti sa ale teším, lebo ešte 2 týždne dozadu to fakt vyzeralo, že šanca na "dovidenia škola" je aj 90%. Teraz odhadujem svoje šance na 60-70%, že sa to podarí na nejakú/hocijakú známku spraviť... Dojatie

A keďže sa na tom predmete učím vlastne modelovať 3D-modely, tak zopár svojich výtvorov dám voľakde aj sem do nejakej "tvorivej" témy... Povedal som si, že tak ako sa delíme s tvorbou poviedok, krátkych príbehov, fotografiami z výletov, výsledkov našich koníčkov, a podobne, tak že by som aj ja niekde zazdieľal svoje mini-výtvory. Je možné, že by ma to motivovalo sa ešte viac snažiť. Koniec koncov, trochu sa to hanbím priznať, ale ako som prežíval celé mesiace nechuť k tej 3D-grafike, lebo som s tým proste ani za svet nevedel robiť, tak teraz, keď už aspoň základy zvládam, tak ma to normálne aj začalo možno baviť. Dojatie Ešte sa sám sebe zasmejem, ak sa to nebodaj raz stane mojim koníčkom. laughing

Takže takto. Ďakujem Vám za vypočutie, kamaráti, a prajem Vám do ďalších dní všetko dobré! Ďakujem

S úctou
matej
community together

_________________
Keď sa zveruješ, radosť násobíš a bolesť delíš.

Ako sa dnes máš? 18 - Stránka 53 Health10 https://schizo.sk
Matej
Matej
Okoloidúci
Okoloidúci

Počet príspevkov : 5056
Reputácia Reputácia : 941
Dátum registrácie : 18.09.2009
Vek : 38
Bydlisko Bydlisko : západné Slovensko

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza: F21, F60.1
Súčasná medikácia Súčasná medikácia: Parnido (3 mg), Sertralin Actavis (50 mg), Orfiril Long (900 mg)

https://schizo.sk

Tuto, rasto, Juraj, Catherin4, Jaro123444, motylek and Lucas like this post

hug0
sorry0
thanks0

Návrat hore Goto down

  • Zaslať odpoveď

Ako sa dnes máš? 18 - Stránka 53 Empty Re: Ako sa dnes máš? 18

Odoslať  Lucas Pi 14 jún 2024 - 16:08

Čavce, mravce! 😉
No, musím tu verejne napísať svoju zlú zdravotnú skúsenosť za posledný týždeň, jednak aby som vypustil ventil a jednak i upozornil aj vás, milí spolubojovníci, na riziko užívania našich liekov vo vzťahu k srdcu. V žiadnom prípade nechcem spustiť paniku, je to môj momentálny problém.
Vzhľadom na moju farmakorezistentnú depresiu a úzkosť sme sa rozhodli pridať k lieku Mirzaten 15 na večer veľmi účinné TCA antidepresívum Melipramin 25. Pridávali sme veľmi pomaly po týždňoch tabletku ku tabletke, neboli žiadne zjavné problém, predminulý týždeň som bol na 4 - 5 tbl Melipraminu. Cítil som sa výborne, zlepšila sa mi nálada, upokojilo sa dráždivého črevo, znížila úzkosť 👍  Z  NÚ hádam najvýraznejšie bolo mierne zhoršenie kognitívnych funkcií, suché sliznice (nos, oči). Pri iných TCA - silnejších, ako je Prothiaden či najsilnejše TCA Amitriptylin, som mal omnoho viac zlých vedľajších účinkov a musel som prestať.
Ale už k merítku veci.
Posledný týždeň som v noci pociťoval búšenie srdca a nepríjemný tlak na hrudi. Vyvrcholilo to v sobotu, keď mi bolo "naopak", nevoľnosť, tlak na hrudníku, mierne závraty, občasné napínanie na vracanie. Tlak bol ok, ale tep bol v pokoji 100/min. To je horná prípustná hranica. Začal som šípiť problém.
Našťastie po tabletke od bolesti i na upokojenie a pri kľudovom režime na posteli došlo k úľave. Momentálne máme i náročné psychické obdobie v rodine, čo nepridáva na pohode.
Znížil som teda Melipramin 25 na dve tabletky.
V pondelok som šiel na infúziu 20 % MgSO4 + 5% Guajacuran, po nej mi sestra namerala tlak 120/80, tep 100. Už ma upozornila, že sa jej to nepozdáva.
V stredu bola kríza, mal som skúšku, išiel som opäť na infúziu. Nameraný tep v kľude po infúzii130!!! Tachykardia bola citeľná, odporučila ma rovno k lekárke. Nebolo mi ozaj dobre, zvieravá bolesť na hrudníku bola nepríjemná, mal som mierne závraty.
Spojil som si dva a dva, zamieril rovno ku psychiatričke - keďže TCA často spôsobujú tachykardiu (skúsenosť s Amitriptylinom), sú všeobecne známe ako kardiotoxické a predlžujú QT interval. Prístup psychiatričky ma mimoriadne zarazil. Jej názor bol, že to URČITE nie je z toho Melipraminu, mám ho užívať ďalej!  Že to je absťak (?!). Povedal som jej rovno, že absťak to nie určite, keďže som si opäť navýšil klonazepam (z 5 mg na 6 mg denne) a pri absťaku je navyše aj vysoký tlak! Absolútne nereagovala, tak som povedal, že idem za praktickou lekárkou. Dovidopo...
Tá mi okamžite urobila EKG - výsledok sínusová tachykardia, pulzová frekvencia 120, QTc interval 535! (horná hranica u mužov je do 450).
Okamžite mi vzala na urgentné vyšetrenie krv na troponín, ktorého hladina je zvýšená pri ischemickej chorobe srdca (nedokrvenie) a pri akútnom infarkte myokardu - čo som sa dozvedel.
Jeho hodnota bola 6 mg/l - čo je akurát stredne zvýšená hladina. Predpísala mi v rámci prvej pomoci Concor 5 -  betablokátor na zníženie tepu a bolesti za hrudnou kosťou (angina pectoris).
Kúpil som si aj koenzým Q10+omega 3 mastné kyseliny na ochranu srdca a ciev.
Čo som tým chcel povedať?
Užívame psychiatrické lieky, ktoré, žiaľ, okrem pozitívneho efektu na psychické zdravie majú často závažné NÚ i na srdce - obzvlášť antipsychotiká a niektoré antidepresíva či ich kombinácia. Ja som teraz vlastne o krôčik sa vyhol akútnej hospitalizácii na internom oddelení kardiológie...
Budúci týždeň idem konzultovať stav s internistkou, nechám si urobiť kompletný rozbor krvi a opätovné EKG. Chvalabohu sa mám lepšie, užívam len jeden Melipramin (aby neboli absťaky a končím) a jeden Mirzaten (aby som sa vyspal). Každopádne pri oboch je riziko predĺženia QT intervalu a možných arytmií (aplikácia Moje zdravie i príbalový leták) 
s celoživotnými následkami, v lepšom prípade 🙄
Trvajte, kamaráti, pri preventívnej prehliadke na EKG vyšetrení, i keď možno ešte nemáte vek (podľa poisťovne),  pretože srdiečko treba sledovať pri našich liekoch rovnako ako pečeň -  ja som si dal urobiť pred cca pol rokom a bolo všetko OK (normálny sínusový rytmus), pečeňové transaminázy len mierne zvýšené. Takže je jasné, že kombinácia dvoch liekov, ktoré majú negatívny dopad na srdce, nenechala na seba dlho čakať. Navyše ani moja nadváha tomu neprispela, čo si sypem i ja popol na hlavu, no podarilo sa mi aspoň schudnúť za dva mesiace 4 kilá a plánujem v tom pokračovať (maximálne obmedzenie rafinovaného cukru, viac pohybu, doplnky výživy na srdce a cievy).
Na záver len toľko - držme si palce, aby sme sa takým problémom vyhli, neprajem to nikomu.
Nezabudnite na prevenciu a nedajte sa odbiť hlavne! Zdravie máme len jedno, i to mnohí naštrbené nielen psychicky, no i fyzicky, o to viac si zaslúžime viac pozornosti zo strany lekára! Ak nie je ochotný jeden, nájde sa iný. Vždy. 
PS: Som veľmi zvedavý na najbližšiu kontrolu, keď prídem s výsledkami za psychiatričkou. I keby to mala byť moja posledná u nej.
Pekný deň všetkým 🙂
Lucas
Lucas
Bronzový pokročilý člen
Bronzový pokročilý člen

Počet príspevkov : 299
Reputácia Reputácia : 55
Dátum registrácie : 12.08.2023
Vek : 36
Bydlisko Bydlisko : Na vychodze

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza:
Súčasná medikácia Súčasná medikácia:

Tuto and Juraj like this post

hug0
sorry0
thanks0

Návrat hore Goto down

Strana 53 z 58 Previous  1 ... 28 ... 52, 53, 54 ... 58  Next

Návrat hore


 
Povolenie tohoto fóra:
Nemôžete odpovedať na témy v tomto fóre.
Hore