Schizofórum
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.
Dole

Ako sa dnes máš? 18

Strana 2 z 27 Previous  1, 2, 3 ... 14 ... 27  Next

Goto down

  • Zaslať odpoveď

Ako sa dnes máš? 18 - Stránka 2 Empty Re: Ako sa dnes máš? 18

Odoslať  animusmeus St 31 január 2024 - 12:25

@Patty_Pillow - Tak nech si cim skorej fit Smile , a prosim ta, preco ta operovali? (prepac, som zvedavy : )))) )
animusmeus
animusmeus
Domáci člen
Domáci člen

Počet príspevkov : 74
Reputácia Reputácia : 4
Dátum registrácie : 31.03.2023

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza:
Súčasná medikácia Súčasná medikácia: Reagila, Lithium, Rispen, Trittico, Akineton, Frontin, Atarax

janka,janka likes this post

hug0
sorry0

Návrat hore Goto down

  • Zaslať odpoveď

Ako sa dnes máš? 18 - Stránka 2 Empty Re: Ako sa dnes máš? 18

Odoslať  dzuli08 St 31 január 2024 - 12:45

Ahojte, pozdravujem všetkých.
V globále sa mám celkom fajn, i keď momentálne som na maródke u našich, skrz toho, že mám zapálené hrdlo a brutal kašlem, hlavne v noci. Zubára som už mala mať tento piatok, no musela som to preložiť. Tak ďalší termín až ku koncu marca. Neviem čo už napísať nateraz.
Všetkým držím palce vo vašich osudoch, ste super bojovníci. Majte sa.

_________________
Forget about the past, live for the present and think about the future. flower No one is in charge of your happiness, except you. it is perfect
dzuli08
dzuli08
V.I.P.
V.I.P.

Počet príspevkov : 540
Reputácia Reputácia : 446
Dátum registrácie : 25.04.2016
Vek : 36

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza:
Súčasná medikácia Súčasná medikácia:

animusmeus and janka,janka like this post

hug0
sorry0

Návrat hore Goto down

  • Zaslať odpoveď

Ako sa dnes máš? 18 - Stránka 2 Empty Re: Ako sa dnes máš? 18

Odoslať  motylek St 31 január 2024 - 14:33

@Patty_Pillow Přeju ti a držím palce, aby ses po operaci rychle zotavila a abys byla zdravá aspoň po fyzické stránce, když už jsme tu všichni nemocní psychicky.

Jinak já jsem minulý týden dokončila rehabilitaci (elektroléčbu) a půjdu ještě jednou na cvičení a to bude všechno. Ale nemám pocit, že by to pomohlo, bolesti zad mám pořád. Vykašlala jsem se na cvičení, což bych asi neměla, ale nedokážu se k němu přinutit dlouhodobě; cvičila jsem asi jen první týden. Každopádně několik cviků znám, mám doma i měkkou, dvojitou podložku na cvičení a všechno, co ke cvičení potřebuju, a tak můžu kdykoliv cvičit.
Dnes večer jdeme se synem do kina, tak se těším, jak si odpočinu a přijdu na jiné myšlenky.
Poslední dobou mě totiž dost psychicky vysiluje jedna moje kamarádka, která se chová dost manipulativně, snaží se pořád prosazovat svou, nárokuje si hodně mého času a chová se, jako by lidi kolem sebe vlastnila (hlavně svoji dceru a mě). Přitom jí nikdy nic a nikdo není dost dobrý, pořád si na všechny stěžuje, chybí jí špetka sebereflexe (všichni okolo ní jsou špatní a ani ji nenapadne, že to spíš znamená, že je něco špatného v ní, ne v celém okolí). Nechci ji ztratit jako kamarádku, chci s někým chodit do fitka, ale jsem z ní už vyčerpaná a zralá na navýšení Neurolu a nevím, jak jí říct, aby zvolnila, aby mi nevolala každý den 2 hodiny. Manžel už je alergický na vyzvánění mého telefonu a být to jeho kamarádka, tak už ji dávno vykopne. A už mi dává dost najevo, ať to s ní nějak řeším. Asi budu muset nějak zakročit, aby ještě nevrazila klín do mojí rodiny. sad and unhappy

Musím říct, že toto fórum je skvělé; nevím, kde jinde bych si mohla postěžovat, nebo podělit se o radost, kdybych nemohla tady. Proto děkuji  @Matej -ovi za toto fórum a samozřejmě jsme rádi, když sem taky přispíváš, i si postěžuješ. To přece znamená, že se tady cítíš dobře, stejně jako my ostatní.
motylek
motylek
V.I.P. Bronze
V.I.P. Bronze

Počet príspevkov : 751
Reputácia Reputácia : 61
Dátum registrácie : 17.12.2022
Vek : 43
Bydlisko Bydlisko : Praha

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza: F20.0
Súčasná medikácia Súčasná medikácia: Abilify 15 mg 1-0-0, Elicea 10 mg 1-0-0, Neurol 0,25 - 0,5 mg

Matej, regina, dzuli08, Juraj, Catherin4, animusmeus and Lucas like this post

hug0
sorry0

Návrat hore Goto down

  • Zaslať odpoveď

Ako sa dnes máš? 18 - Stránka 2 Empty Re: Ako sa dnes máš? 18

Odoslať  Patty_Pillow St 31 január 2024 - 14:55

@animusmeus operovali mi kŕčok maternice, lebo vrchné bunky sa začali meniť na predrakovinové, tak aby sa nezmenili na rakovinové, tak ich odrezali plus nejaké to tkanivo, ktoré bolo pri tom a urobili biopsiu z kŕčka a o 2 týždne budú výsledky
Patty_Pillow
Patty_Pillow
Strieborný pokročilý člen
Strieborný pokročilý člen

Počet príspevkov : 363
Reputácia Reputácia : 48
Dátum registrácie : 04.04.2022
Vek : 32

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza: 20.3
Súčasná medikácia Súčasná medikácia: Reagila 6mg, Alventa 150mg, Haloperidol 1,5mg, Prothazin, Lexaurin 1,5mg

hug0
sorry0

Návrat hore Goto down

  • Zaslať odpoveď

Ako sa dnes máš? 18 - Stránka 2 Empty Re: Ako sa dnes máš? 18

Odoslať  animusmeus St 31 január 2024 - 20:25

@Patty_Pillow - Prajem ti skore zotavenie a nech je vsetko iba OK, drz sa! : )))
animusmeus
animusmeus
Domáci člen
Domáci člen

Počet príspevkov : 74
Reputácia Reputácia : 4
Dátum registrácie : 31.03.2023

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza:
Súčasná medikácia Súčasná medikácia: Reagila, Lithium, Rispen, Trittico, Akineton, Frontin, Atarax

Matej, dzuli08, Patty_Pillow, motylek and janka,janka like this post

hug0
sorry0

Návrat hore Goto down

  • Zaslať odpoveď

Ako sa dnes máš? 18 - Stránka 2 Empty Re: Ako sa dnes máš? 18

Odoslať  motylek Pi 2 február 2024 - 13:33

Včera jsme se šli se synem stříhat. Syn šel první a pak odešel domů. Já jsem šla ještě něco nakoupit.
Když jsem se vrátila domů, syn mi řekl, že mu spadl strup z rány (samozřejmě předčasně). Totiž když jsem byla na nákupu, tak se vysprchoval, aniž by si ránu něčím zakryl (nevidí a nedosáhne si na ni), a takhle to dopadlo.
Takže teď to vypadá tak, že rána je celkem zahojená, ale uprostřed mu stále teče.
Jestli se mu do úterka neudělá nový strup, tak takto ho do školy pustit nemůžu. sad and unhappy
Informovala jsem se o možnosti dalšího prodloužení synovy klasifikace a třídní profesorka mi napsala, že se standardně prodlužuje klasifikace až do března (marec), tak nemusím mít obavy.
Naštěstí popříští týden má syn jarní prázdniny, takže pokud nepůjde příští týden do školy, má pak ještě další týden na zotavení a když 4 dny od úterka nepůjde do školy, snad to nebude až takový průšvih. I kdyby byl, nedá se nic dělat; nemůžu poslat syna do školy s mokvající ránou.
motylek
motylek
V.I.P. Bronze
V.I.P. Bronze

Počet príspevkov : 751
Reputácia Reputácia : 61
Dátum registrácie : 17.12.2022
Vek : 43
Bydlisko Bydlisko : Praha

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza: F20.0
Súčasná medikácia Súčasná medikácia: Abilify 15 mg 1-0-0, Elicea 10 mg 1-0-0, Neurol 0,25 - 0,5 mg

Sweetheart likes this post

hug0
sorry0

Návrat hore Goto down

  • Zaslať odpoveď

Ako sa dnes máš? 18 - Stránka 2 Empty Re: Ako sa dnes máš? 18

Odoslať  Sweetheart So 3 február 2024 - 17:15

Ocuvajte, ja som uz zavisly na xanaxe urcite. Ma to tu niekto? Ale snazim sa ho obmedzovat, ale kazde rano si davam polku. Sem-tam, ked su lepsie dni, si ho nedam, ale zaroven nikde nemozem ist v ten den... Co sa bojim, ze ma hodi na zem traslaveho. To uz je asi zavislost... Ale doktor mi predpisuje davku na mesiac, viac mi nepredpise, tak si to sam korigujem, ked je lepsi den, prepolim tabletku, ked je horsi dem, dam si aj celu a este polovicu. Hruuuuza, len co spravim... Neni nejaka nahrada xanaxu, taka, co by fungovala a zaroven by to bolo menej take agresivne na vysadzanie?
avatar
Sweetheart
V.I.P.
V.I.P.

Počet príspevkov : 554
Reputácia Reputácia : 35
Dátum registrácie : 12.08.2021

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza: 23.1
Súčasná medikácia Súčasná medikácia: aripiprazol, olanzapin, lamotrigin, buspiron

hug0
sorry0

Návrat hore Goto down

  • Zaslať odpoveď

Ako sa dnes máš? 18 - Stránka 2 Empty Re: Ako sa dnes máš? 18

Odoslať  Catherin4 So 3 február 2024 - 17:35

Xanax by sa mal brat len docasu, nie stale lebo je navykovy. Radsej ho vysad a ber namiesto neho nejake nenavykove antidepresiva.
Catherin4
Catherin4
Zlatý pokročilý člen
Zlatý pokročilý člen

Počet príspevkov : 456
Reputácia Reputácia : 73
Dátum registrácie : 12.09.2022
Bydlisko Bydlisko : Nemecko, pôvodne západné Slovensko

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza: F33.3
Súčasná medikácia Súčasná medikácia: Aripiprazol, Venlaflaxin, Trazodon

hug0
sorry0

Návrat hore Goto down

  • Zaslať odpoveď

Ako sa dnes máš? 18 - Stránka 2 Empty Re: Ako sa dnes máš? 18

Odoslať  motylek So 3 február 2024 - 17:54

@Sweetheart Mám skoro stejný problém. Narozdíl od tebe beru Neurol pravidelně už 8 let, tak nevím, jestli se mi vůbec podaří vysadit. Špatná zpráva je, že vysazování (po takové době) je opravdu kruté: úzkosti, třes, dezorientovanost, noční můry. Dobré zprávy pro tebe jsou: že tobě by se to mohlo podařit, když nebereš benzáky dlouho, a že existují mírnější léky proti úzkostem, které by ti mohly pomoct vysadit. A vysazovat se musí HODNĚ pomalu: třeba o 0,125 až 0,25 mg a pak za půl roku o dalších 0,125 - 0,25 mg denně.
Imho lepší než jeden den si vzít tabletku a druhý den ne, je začít brát jeden den obvyklou dávku a druhý den zmenšenou dávku a takhle vydržet třeba půl roku a za půl roku třeba přejít na zmenšenou dávku každý den, anebo (pomalejší vysazování) dva dny zmenšenou dávku a třetí den celou dávku. A takhle postupně můžeš přejít na zmenšenou dávku. A jako další krok pak můžeš zmenšenou dávku zase začít stejným způsobem zmenšovat. Musíš prostě vysazovat postupně.
motylek
motylek
V.I.P. Bronze
V.I.P. Bronze

Počet príspevkov : 751
Reputácia Reputácia : 61
Dátum registrácie : 17.12.2022
Vek : 43
Bydlisko Bydlisko : Praha

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza: F20.0
Súčasná medikácia Súčasná medikácia: Abilify 15 mg 1-0-0, Elicea 10 mg 1-0-0, Neurol 0,25 - 0,5 mg

Catherin4, Jaro123444 and Lucas like this post

hug0
sorry0

Návrat hore Goto down

  • Zaslať odpoveď

Ako sa dnes máš? 18 - Stránka 2 Empty Re: Ako sa dnes máš? 18

Odoslať  Lucas So 3 február 2024 - 18:05

@Sweetheart
Vitaj v klube...
Ako písala @motylek, opatrne v prvom rade s vysadzaním. Tie odvykacie stavy sú masaker!
Xanax stačí užívať mesiac v predpísanej dávke - a už vzniká závislosť. Niečo za niečo. Xanax má veľký potenciál pre vznik závislosti, keďže veľmi rýchlo účinkuje - a veľmi rýchlo jeho účinok klesá.
Skús sa držať predpísanej dávky, tým, že raz berieš viac a potom pauzuješ alebo vezmeš menej - skáču ti hladiny liečiva.
Psychiater ti vie predpísať Xanax SR s postupným uvoľňovaním. Alebo presedlať na iný benzodiazepín (klonazepam, diazepam v nízkej dávke + Tiapridal). Potom môžeš pouvažovať o postupnom znižovaní, ak ti to vôbec psychický stav dovolí. Je to hlavne na vzájomnej spolupráci lekár-pacient.
Držím palce 🤞
Lucas
Lucas
Bronzový pokročilý člen
Bronzový pokročilý člen

Počet príspevkov : 204
Reputácia Reputácia : 52
Dátum registrácie : 12.08.2023
Vek : 35
Bydlisko Bydlisko : Na vychodze

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza:
Súčasná medikácia Súčasná medikácia:

Matej, rasto, Catherin4, Jaro123444 and motylek like this post

hug0
sorry0

Návrat hore Goto down

  • Zaslať odpoveď

Ako sa dnes máš? 18 - Stránka 2 Empty Re: Ako sa dnes máš? 18

Odoslať  Dušan Fajnor So 3 február 2024 - 23:40

Píše sa mi to ťažko, ale pravda je taká že som už po druhý krát zaútočil na určitý typ človeka. V prvom prípade to bola akásy facka, v druhom chytenie pod krk.

Keď sme sa sem sťahovali, tak pár dní pre tým som si dolámal zápestie na dvoch chudákoch, ktorý za Nič nemohli. Odnieslo si to moje zápästie a už chvala bohu, nemôžem rozdávať rany.

U jedného vzdialeného kamaráta, som bol za mlada označený ako bitkár. Ale ja o sebe si to netvrdím. Ja som bol za mlada skorej defenzívny typ človeka. Dnes ma chytil akýsy zúrivý afekt na udalosť, ktorá sa opakuje po každé kolom dookola.

Tento parný hrniec vo mne sa dusil dlhé roky, a dnes vybuchol. Nechápem tú zúrivosť vo mne. Dokonca som aj pár rokov dozadu, slovne napadol aj moju mamu, a opať na dlhovarný parný hrniec.

Ovládol a riadil ma brutálný debil. Len som sa takto trochu nad sebou zamyslel, kam to v budúcnu dospeje. Ako dlho budem v sebe dusiť všetko to, čo sa dusí a nakoniec to vybuchne v akej podobe!?

Všimol som si, že najprv následuje ticho, nereagovanie, ignorovanie a keď to vybuchne aj slovný konflikt a potom zúrivý afekt v podobe útoku na neštastnú osobu.

Dnes ma v duchu ovládla a riadila moja mama. Zjavil sa mi obraz, ktorý akosy som reflektoval. Aj taká maličkosť ako tĺčik na mäso ma riadne vytočil. Ospravedlnovať sa nemienim, nemám to ani v pláne.

Du budúcej prítomnosti si želám žiadny parný hrniec.

_________________
Od leta 2018 sa
finančne vzdelávam,
vediem osobný rast a sebarozvoj
a študujem IT - programovanie
Dušan Fajnor
Dušan Fajnor
Mierne pokročilý člen
Mierne pokročilý člen

Počet príspevkov : 162
Reputácia Reputácia : 16
Dátum registrácie : 21.05.2023
Vek : 45
Bydlisko Bydlisko : Trnava

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza: F20.0 - Paranoidná schizofrénia; F51.8 - Insomnia
Súčasná medikácia Súčasná medikácia: Kventiax SR s postupným predlžovaním 3x300mg - 0-0-3; Cisordinol 1x10mg - 0-0-1; Depakine Chromo 1x300mg - 0-0-1

hug0
sorry0

Návrat hore Goto down

  • Zaslať odpoveď

Ako sa dnes máš? 18 - Stránka 2 Empty Re: Ako sa dnes máš? 18

Odoslať  Mischelll Ne 4 február 2024 - 16:08

Ahojte Wink

tak no teraz posledne dni sa nemam až tak dobre....našťastie nemám chrípku ani nič podobné a dokonca ani zubi ma teraz vynimocne nebolia....ale pomaly sa na mna lepí depresia....tak trochu zo života...a tak trochu zo vzťahov....teda s jedného s priatelom....tak nejak viac menej nahodne som sa dozvedela nie moc dobre informacie ako uz pred pár týžnami....ako pripustala som si to aj nie....a teraz tento týzden ked sme boli spolu bol taky neprijemny povedzme že....a donedavna by som to riešila razne a teda koniec vztahu....teraz to uz tak lahko nejde....všetko sa zkomplikovalo...ani neviem ci si s nim to mam vyrozpravat....aby to nebolo vyvolavanie konfliktu naschval....a po dalšie blíži sa valentin...ako neoslvujeme ale mame isty plan .... a snad vyjde...inak dnes nam auto prešlo kocura a tiez to teda nepridáva k mojej lepšej nálade....proste zle obdobie to je....

Prajem krásny zvyšok dňa.... community together

_________________
"Čím viac dáte, tým viac sa vám vráti."


Mischelll
Mischelll
Mischelll
V.I.P. Bronze
V.I.P. Bronze

Počet príspevkov : 633
Reputácia Reputácia : 221
Dátum registrácie : 21.10.2013
Bydlisko Bydlisko : východne slovensko

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza: F 20.5
Súčasná medikácia Súčasná medikácia: Aripiprazol STADA, Olanzapin Actavis

hug0
sorry0

Návrat hore Goto down

Strana 2 z 27 Previous  1, 2, 3 ... 14 ... 27  Next

Návrat hore


 
Povolenie tohoto fóra:
Nemôžete odpovedať na témy v tomto fóre.
Hore