Schizofórum
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.
Dole

Vysadenie depotu

Strana 2 z 2 Previous  1, 2

Goto down

  • Zaslať odpoveď

Vysadenie depotu - Stránka 2 Empty Re: Vysadenie depotu

Odoslať  Jaro123444 Št 25 január 2024 - 20:32

@Janko, taký doktor, ktorý nebude predpisovať lieky na schizofréniu neni, lieky budeš mat predpisované doživotne už, ale nasilu ťa ich nikto nemôže nútiť brať určite, ja som hovoril doktorke vždy že ich beriem ale pri tom nebral, ona mi len predpisovala ale ja som ich vyhadzoval, cítil som sa dobre aj bez liekov. Pri psychickej chorobe je často viac obmedzujúca liečba a lieky ako choroba samotná, antipsychotiká určite spomaľujú človeka aj myslenie a celý organizmus, majú výrazne viac zlých stránok ako lepších, antidepresíva nemajú od toho ďaleko, proste psychiatrické lieky sú hnus a aspoň pre mňa bola vždy väčšia prekážka liek ako choroba samotná, tiež som sa modlil aby som nemal schizofréniu, pozeral som papiere a doktorka mi napísala, že má strach zo schizofrénie a neviem čo. Snažil som sa ju všeliak presvedčiť, že ju nemám. Nechcel som byť na liekoch do konca života a mať takú nálepku. Každopádne ty máš možno zlú diagnózu, v psychiatrii sa ťažšie určujú diagnózy ale zas ak ti dá niekto nálepku schizofrenik tak si musí byť dosť istý.
Jaro123444
Jaro123444
Strieborný pokročilý člen
Strieborný pokročilý člen

Počet príspevkov : 356
Reputácia Reputácia : 7
Dátum registrácie : 03.11.2022
Vek : 22

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza: Paranoidná schizofrénia
Súčasná medikácia Súčasná medikácia: Mirzaten (30mg), Quentiapine accord (75mg), Solian (200mg)

hug0
sorry0

Návrat hore Goto down

  • Zaslať odpoveď

Vysadenie depotu - Stránka 2 Empty Re: Vysadenie depotu

Odoslať  Janko503 Št 25 január 2024 - 20:44

S diagnózami mám aj inú príhodu, keď som bol v Záluží, tak som sa raz po večeri povracal, nič zvláštne, ale bolo to po večerných liekoch, ktoré išli von, tak som to povedal sestričke... diagnostikovali mi vtedy boreliózu Very Happy z krvi a nasadili mi tabletkové antibiotiká, ktoré mi tak pokazili žalúdok, že som vyše roka potom bral helicid, keď som sa sťažoval na bolesti brucha, tak mi na to dali hylak Very Happy a keď ma prepustili musel som ísť na infekčné, kde mi povedali, že "žiadne protilátky proti borelióze nemám a o pol roka na kontrolu" Very Happy Very Happy Very Happy takže s tými diagnózami je to také
Janko503
Janko503
Nový člen
Nový člen

Počet príspevkov : 26
Reputácia Reputácia : 2
Dátum registrácie : 14.09.2021

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza: F20.6
Súčasná medikácia Súčasná medikácia:

janka,janka likes this post

hug0
sorry0

Návrat hore Goto down

  • Zaslať odpoveď

Vysadenie depotu - Stránka 2 Empty Re: Vysadenie depotu

Odoslať  Janko503 So 27 január 2024 - 7:48

Hladal som nejake info ohladom vysadzovania antipsychotik a je to strasne zriedkave, ale nasiel som tuto peknu studiu z roku 2021 uverejnenu v Schizophrenia bulletin, tak pre vsetkych, ktorych by to zaujimalo:

https://academic.oup.com/schizophreniabulletin/article/47/4/1116/6178746?login=false

Zo sumacie metastudii vyplyva:
Pomerna cast vsetkych relapsov po diskontinuacii antipsychotik:
1. polrok: 40%
2. polrok 8%
2. rok: 2%
3. rok: 2%
kazdy dalsi rok: 2%

Po 3 rokoch od vysadenia antipsychotik je teda pravdepodobnost relapsu rovnaka ako pravdepodobnost relapsu pri kontinualnom uzivani antispsychotik.

Z tejto konkretnej studie, ktoru cituju, z roku 1997, ktora skumala vzorku 1006 pripadov vysadenia antipsychotik:

https://pubmed.ncbi.nlm.nih.gov/9006400/

Pravdepodobnost relapsu je 50% pocas prvych 30 tyzdnov od vysadenia, potom je uz mala.

Vzhladom k tomu, ze mam z antipsychotik vazne neziaduce ucinky, nedava podla mna pokracovanie v takejto liecbe zmysel a cim skor ich vysadim, tym lepsie. Problemom je hlavne nahle vysadenie, ale pri depote to az taky sok, hadam nebude, plus ked som zvladol vysadit Leponex, tak Fluanxol by nemal byt problem, budem vediet po pol roku.
Janko503
Janko503
Nový člen
Nový člen

Počet príspevkov : 26
Reputácia Reputácia : 2
Dátum registrácie : 14.09.2021

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza: F20.6
Súčasná medikácia Súčasná medikácia:

janka,janka likes this post

hug0
sorry0

Návrat hore Goto down

  • Zaslať odpoveď

Vysadenie depotu - Stránka 2 Empty Re: Vysadenie depotu

Odoslať  rasto Ne 17 marec 2024 - 21:03

ja som v minulosti povysadzal vsetky antipsichotika aj depot proste som nesiel na kontrolu aby mi ho nepichli vydrzal som bez liekou 6 mesiacou a potom som skoncil na psychiatriji.
rasto
rasto
Zlatý pokročilý člen
Zlatý pokročilý člen

Počet príspevkov : 492
Reputácia Reputácia : 60
Dátum registrácie : 18.10.2015
Bydlisko Bydlisko : stredne slovensko

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza: f20
Súčasná medikácia Súčasná medikácia:

hug0
sorry0

Návrat hore Goto down

Strana 2 z 2 Previous  1, 2

Návrat hore

- Similar topics

 
Povolenie tohoto fóra:
Nemôžete odpovedať na témy v tomto fóre.
Hore