Schizofórum
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.
Dole

Ide do tuhého:

Goto down

  • Zaslať odpoveď

Ide do tuhého: Empty Ide do tuhého:

Odoslať  Dušan Fajnor Št 13 júl 2023 - 22:26

Ide do tuhého:

Som rád že mám za sebou niečo, ako web developera, čo znamená HTML/CSS/Sass. Ale, ako sa mi máli. Stránkam chýbajú pokročilejšie možnosti. HTML-ko je o obsahu stránky - nenaštýlovaná konštrukcia stránky. CSS-ko je o forme stránky, čiže štýlovanie HTML - farby, veľkosti, fonty a pod. Saas-ko je zase o jednoduchosti a rýchlosti písania kódu.
🤠🤠🤠

Práve mám za sebou základy OOP - objektívne orientované programovanie, ktoré je o základoch všeobecného programovania. Ak zvládneš OOP, tak zvládneš ostatné programovacie jazyky, pretože majú takmer podobný základ, ale v inakšom zápise kódu. Základy OOP sú o premenných, dátových typoch, boolean, string, cykloch, array a object, funkciách..
🥴🥴🥴

V závere kurzu som dostal nechuť k OOP, nakoľko, si vyžaduje čas a porobiť si pár príkladov, domácich úloh na pochopenie a prevtelenie OOP pod kožu. Išlo konkrétne o triedy vs object, alebo getters a setters. Ale toto chcem v budúcnosti dobehnúť kurzom z PHP.
😁😁😁

Teraz študujem JS - JavaScript a konkrétne jQuery, ktoré je prevažnú časť o animáciach elementov na stránke. Chcem sa len posťažovať, že behom pár videokurzov sa mi nakopilo zo 25, 30, 40 nových metód, ktoré je nutné, čo najskorej dostať pod kožu. Prezrel som tak zo 30 videií a mám čo robiť, aby som v tom nepokračoval ďalej, pokiaľ nebudem mať sfarbenú tú onú kožu na fialovo.
🛐🛐🛐

Ďalej v pozeraní to nemá zmysel, kopia sa nové veci. Len mi je trošku ľúto, že musím pri študovaní sedieť toľko hodín, kde si to vždy odskáče moja riť, na ktorej sa začali robiť nepríjemné chrasty z toho vykúreného sedenia.
🤣🤣🤣

Ďalej je mi ľúto, že porpi štúdiu, keď mám robiť akože domáce úlohy, aby sa mi látka lepšie a rýchlejšie vryla pod kožu, som tak nervózny, nedočkavý, a nadávam na všetky strany brlohu, keď sa nedarí, či keď niečo nechápem. Ale o tom je programovanie. Zničiť si pri ňom nervy, priam zošialeť z neho. Ak kód nefunguje, alebo neviem ako, musím buď googlit na určitú, v tomto prípade JS dokumentáciu, alebo si pozrieť video ešte raz, či nazrieť do vlastných poznámok. A pritom ide niekedy iba o niekoľko riadkový kód.
😪😪😪

Neviem ako vy, síce mám času neúrekom, ale naháňam čas. Čím to je spôsobené, asi tým, že som nezamestnaný na dôchodku, peňazí asi tak na živorenie, hľadám a nehľadám robotu. Takto mám čas aj na to a aj na tamto, plus ďalšie. Ale, ak si mám predstaviť 10hod. spánok, 10hod. práca aj s dochádzkou, 2hod. na domácnosť, záhradu a pod., my ostávajú tak 2hod. na seba, čo je pre mňa neprijateľné.
😠😠😠

Vôbec nezávidím čestne pracujúcim ľuďom. Dostávajú za svoju prácu štedrú odmenu. Ak vedia, ako narábať s finančným výkazom, majú svoje financovanie pod kontrolou a aj svoj voľný čas na seba. Ja som to šťastie nemal a finančné vzdelanie sa mi dostavilo teraz pred pár rokmi, vtedy, keď už si to žiadalo, bo by som bol naďalej refinancovaná jak tá krysa. Aj by som chcel si zarábať na živoBytie, ale nikdo nechce s debilom pracovať! Diagnóza na paieri a doktor, nepustia. Za celý život mám odpracovaných zhruba cca. 5 rokov driny a potenia. A to nepočítam brigády počas štúdia. Priemerný človek, teda chudobný človek, si tak ťažko odpracuje vyše cez 40 rokov zo svojho života. Mnohí z nich, čo odídu do dôchodku, nevedia čo z voľným časom. Mne osobne, toto pomyslenie o voľnom čase trvalo dlhých 16. rokov premárneného života, až kým som nedošiel, že čo robiť na dôchodku.
😃😃😃

Čiže plán a cieľ je jednoznačný, využiť voľný čas na štúdium programovania, využiť čas na vedenie osobného rastu a sebarozvoja, využiť čas na vedenie finančného vzdelania, kým nebudem pri najmešom samostatne zárobková činná osoba. Mám tak pred sebou necelých 20 pracovných rokov, ktoré by som chcel zmysluplnou prácou, ktorá by ma bavila, naplno využiť.
😃😃😃

https://dusanfajnor.blog.pravda.sk/2023/07/13/ide-do-tuheho/
_________________
Byť pravou prirodzenosťou, večne všade prítomným "ja", vedomím v čistom stave pred stotožnením sa s formou.
Byť uvedomelím, priestorom v ktorom existujú myšlienky, keď si ten priestor uvedomí sám seba.

Moje Nicky:
Hulk DF 365 1, Hulk DF 365 2, fajny, antifajny, Dušan, vrana, rebelVrana, SergantDF365

Do/súčasný profil:
https://docs.google.com/document/d/1LSxGj2rPNKIS4-ubSPKUmQn-5NmINwdGXqpMj6gxOFk/edit?usp=sharing

Certifikáty:
https://docs.google.com/document/d/1qAwQTl-z8nRQuz1qOVbELUxXfeqKPRGQgtAkOKKXY9E/edit?usp=sharing
Dušan Fajnor
Dušan Fajnor
Mierne pokročilý člen
Mierne pokročilý člen

Počet príspevkov : 155
Reputácia Reputácia : 16
Dátum registrácie : 21.05.2023
Vek : 45
Bydlisko Bydlisko : Trnava

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza: F20.0 - Paranoidná schizofrénia; F51.8 - Insomnia
Súčasná medikácia Súčasná medikácia: Kventiax SR s postupným predlžovaním 3x300mg - 0-0-3; Cisordinol 1x10mg - 0-0-1; Depakine Chromo 1x300mg - 0-0-1

Matej, kimi2028, Saladin and janka,janka like this post

hug0
sorry0

Návrat hore Goto down

  • Zaslať odpoveď

Ide do tuhého: Empty Re: Ide do tuhého:

Odoslať  kimi2028 Pi 14 júl 2023 - 17:10

Tak Duško, veľa študijných úspechov prajem ti, aby napĺňalo ťa to programovanie a išlo ti to od ruky.

PS: Pozor na tú riť. Very Happy Nepreháňaj to kamarát a užívaj si...
kimi2028
kimi2028
V.I.P. Golden
V.I.P. Golden

Počet príspevkov : 2184
Reputácia Reputácia : 758
Dátum registrácie : 13.02.2017

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza: F20.0, F20.4
Súčasná medikácia Súčasná medikácia: Reagila 4,5 mg

Matej and Dušan Fajnor like this post

hug0
sorry0

Návrat hore Goto down

Návrat hore

- Similar topics

 
Povolenie tohoto fóra:
Nemôžete odpovedať na témy v tomto fóre.
Hore