Schizofórum
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.
Dole

Ako sa stať Pozorovateľom a výborným Poslucháčom!?

Goto down

  • Zaslať odpoveď

Ako sa stať Pozorovateľom a výborným Poslucháčom!? Empty Ako sa stať Pozorovateľom a výborným Poslucháčom!?

Odoslať  dusan_fajnor.personal Ne 21 máj 2023 - 20:57

Ako sa stať Pozorovateľom a výborným Poslucháčom!?

Otázočka znie, prečo pozorovateľ a poslucháč? Ide o to, ich oddeliť od seba, od svojej bytosti, osobnosti, či funckie... Ide o to, stať sa pozorovateľom a poslucháčom cudzej a svojej neprežitej pravdy a hlasu poznania. Pozorovateľ nerobí nič iné len pozoruje a poslucháč len naslúcha. Všetky ostatné činnosti, skutky, potreby robí vaša hlava a telo, vaša bytosť, vaša osobnosť a vaša funkcia... Odnaučiť sa používať symboly eGa a verbálne a neverbálne sa vyjadrovať hovorenou a písanou rečou z pohľadu tretej osoby.
😎😎😎

eGo symboly - to sú symboly typu: ja, Som, mne, mňa, má, mi, môj, moje, mojim, my, nás, nám, našim, naše a pod... treba sa ich vyvarovať a vyjadrovať sa z pozície tretej osoby. Výsledkom je oddelenie svojej bytosti, osobnosti, funkcie, hlavy a tela od pozorovateľa a poslucháča.
😎😎😎

Neprežitá pravda - je falošný prežitok s "ja", falošný prežitok s eGom (falošný prežitok s mysľou a duševnom, falošný prežitok so snom a predstavou, falošný prežitok s obrazom a symbolom, falošný prežitok s emóciami a pocitmi, falošný prežitok s eGom a (super)eGom, falošný prežitok so starými názormi a faktami, falošný prežitok so starými dohodami a presvedčeniami. Je hlasom poznania.
😎😎😎

Hlas poznania - je otráveným ovocím zo stromu poznania, ktoré otrávil padlý anjel - čierny had - myšlienkový parazit - posol klamstiev a nepravdy. Tento posol sa k vám prihovára za pomoci hlasu poznania. Hlas poznania tak reprezentuje vašu starú, známu, istú, bezbečnú a svetelnú neprežitú pravdu. Hlas poznania tak vytvára váš príbeh, v ktorom hráte falošnú hlavnú úlohu vy sami. Začínate si robiť starosti.
😪😪😪

Starosti - to sú vaše problémy, utrpenia, trápenia, bolesti, ktorých sa neviete zbaviť, prežívate ich neprežitú pravdu. Nachádzate sa v neustálom trpiacom kolotoči, v bludnom kruhu. Dušan ponúka východisko.
🥵🥵🥵

Tým východiskom je Pozorovateľ a Poslucháč. Stanete sa ním v prvom rade, ak ste prešli pasívnym meditovaním. Pasívne meditovanie - je sedavé cvičenie so zavretými očami a postupné ponáranie sa hlboko do seba po dobu minimálne 20min ráno, alebo 20min na večierke. Popri tom, ako hľadáte, nezaujato, bez súdu, pozorujete a naslúchate svoju a cudziu myseľ a duševno, sny a predstavy, obrazy a symboly, emócie a pocity, názory a fakty, dohody a presvedčania. Postupne sa tak stávate Tichým Prítomným Nezaujatým Svedkom Pozorovateľom. Transformujete tak vaše duševno a duchovno. Zrazu zistíte po nejakej dobe, že už pasívne meditovanie nepotrebujete a prechádzate tak do aktívneho meditovania.
👍👍👍

Aktívne meditovanie - je ukotvenie sa v prítomnom oKamihu po dobu pár sekúnd, či minút. Jej spúšťačom je sebauvedomenie popri ktorom si v duchu hovoríte: Keď, Jožko (robí, nerobí niečo), tak (robí, nerobí niečo), vie, že (robí, nerobí niečo). Napríklad, keď Jožko montuje komponenty do áut, tak montuje komponenty do áut, vie, že montuje komponenty do áut. Alebo, keď Jožko existuje, tak existuje, vie, že existuje. Keď neexistuje, tak neexistuje, vie, že neexistuje. Môže ísť o bárz akú činnosť, nečinnosť, skutok, neskutok, aktivitu, či pasivitu, Nič nerobenie fyzické, či nefyzické, ako duševné, či duchovné. Príklad. Keď Jožko ochutnáva, tak ochutnáva, vie, že ochutnáva... Alebo, keď Jožko stojí a čaká, tak stojí a čaká, vie, že stojí a čaká. Popri tomto, si môžte klásť otázku a otestovať sa, či ste ju pochopili. Tou otázočkou je: Kto je ten, čo... (robí, nerobí, skutok, neskutok, čin, nečin, potrebu, nepotrebu, aktivitu, či pasivitu)?
😁😁😁

Po čase zistíte, že ste sa zmenili jak vnútorne, tak ak na vonkajšok. V rozhovoroch, v diskusiách, ako monológoch, polylógoch a dialógoch s verejnosťou, či spoločnosťou ste sa stali Pozorovateľom a výborným Poslucháčom. Nechávate druhým väčšinu priestoru, aby sa vyjadrili a cítili sa tak vypočutí. A zrazu zistíte, že sa vám nakopili nové kontakty a konexie. Začali ste si získavať priateľov a pôsobiť na nich.
👍👍👍

https://rebelvrana.blog.pravda.sk/2023/05/21/ako-sa-stat-pozorovatelom-a-vybornym-posluchacom/


_________________
Od Leta 2018 praktizujem osobnú, knižnú a hernú, múdrosť, a finančné a odborné vedenie
dusan_fajnor.personal
dusan_fajnor.personal
Mierne pokročilý člen
Mierne pokročilý člen

Počet príspevkov : 197
Reputácia Reputácia : 16
Dátum registrácie : 21.05.2023
Vek : 45
Bydlisko Bydlisko : Trnava

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza: F20.0 - Paranoidná schizofrénia; F51.8 - Insomnia
Súčasná medikácia Súčasná medikácia: Kventiax SR s postupným predlžovaním 3x300mg - 0-0-3; Cisordinol 1x10mg - 0-0-1; Depakine Chromo 1x300mg - 0-0-1

hug0
sorry0
thanks0

Návrat hore Goto down

Návrat hore

- Similar topics

 
Povolenie tohoto fóra:
Nemôžete odpovedať na témy v tomto fóre.
Hore