Schizofórum
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.
Dole

Nebojte se tmy - Objevte relaxační účinky tmy prinašející hluboký klid

Goto down

  • Zaslať odpoveď

Nebojte se tmy - Objevte relaxační účinky tmy prinašející hluboký klid Empty Nebojte se tmy - Objevte relaxační účinky tmy prinašející hluboký klid

Odoslať  vrana Pi 19 máj 2023 - 14:20

Recenzie:

O čom pojednáva táto Kniha?

Všetky dôležité tajomstvá života sú ukryté v tme. Tma nie je len protikladom svetla. Svetlo a Tma sú dve strany jednej mince a hrajú v k ľudskom živote dôležitú úlohu. Ľudská myseľ začala ale tmu odmietať a báť sa jej. Stvorila z nej negatívny jav, pretože ju spojila so samotou. Z tmy sa stal symbol strachu. A pritom ponúka ľuďom neuveriteľne dary. Majster oSHo hovorí, že svetlo človeka rozptyluje. Vďaka tme sme schopní objavovať samého seba, relaxovať a nachádzať vnútorný pokoj. Preto je potrebné sa zbaviť strachu z tmy a snažiť sa viac a viac prenikať do jej hlbín.

Kniha sa podrobne zaoberá aj:

Tma je kľud a relaxácia. Nehľadajte, zastavte sa. Tma neexistuje. Od snou k prežiťku. Koniec utrpenia, nájdenie blaženosti. Modlitba je láska k existencii. Viera: najväčšia prekážka pri hľadaní pravdy. Nie je potreba ubližovať druhým. Ako zvládnuť meditáciu. Jediným cieľom je život sám.

Čo mi táto kniha dala, v čom mi pomohla a kam ma nasmerovala?

Kniha má moc transformovať staré, známe, isté a bezpečné filozofické-duchovné vedomosti a múdrosti, dohody a presvedčania na nové, neznáme, neisté a nebezpečné. Kniha mi dopomohla rozvíjať filozofické-duchovné vedomosti a múdrosti, nútila ma premýšľať, rozširuje moju slovnú zásobu, vzdeláva ma, vedome a filozoficky-duchovne obohacuje. Kniha mi transformovala skutky a činy spolu s výsledkami vedúce k filozofickej-duchovnej slobode.

https://vrana.blog.pravda.sk/tag/osho-nebojte-se-tmy/

_________________
Keď nie Som, tak nie Som, viem, že nie Som!
Keď Som, tak Som, viem, že Som!

Moje Nicky:
Hulk DF 365 1
Hulk DF 365 2
Dušan
avatar
vrana
V.I.P.
V.I.P.

Počet príspevkov : 518
Reputácia Reputácia : 148
Dátum registrácie : 31.07.2021
Vek : 45
Bydlisko Bydlisko : Trnava

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza: F20.0 - (Para)noidná (schizo)frénia; F51.8 - (In)somnia
Súčasná medikácia Súčasná medikácia: Kventiax SR s postupným predlžovaním 3x300mg - 0-0-3; Cisordinol 1x10mg - 0-0-1; Depakine Chromo 1x300mg - 0-0-1

hug0
sorry0

Návrat hore Goto down

Návrat hore

- Similar topics

 
Povolenie tohoto fóra:
Nemôžete odpovedať na témy v tomto fóre.
Hore