Schizofórum
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.
Dole

Kto Som!? Tretie a posledné pojímanie

Goto down

  • Zaslať odpoveď

Kto Som!? Tretie a posledné pojímanie  Empty Kto Som!? Tretie a posledné pojímanie

Odoslať  vrana Pi 19 máj 2023 - 2:54

Kto Som!? Tretie a posledné pojímanie

A máme tu tretie a posledné pojímanie "Kto Som!?". Dušan dnes rozjímal a pojímal a do míľnikou si dnes zapísal Pozorovateľ a Poslucháč. Ale poďme najprv na subjekt, kto je ten, čo čo sa vydáva za meno patriace hlave a telu.😁😁😁

Subjekt (človek) je meno a priezvisko patrí mu hlava a telo, osobnosť a funkcia, (alter)eGo a Bytie. Je tak živá bytosť, duch a duša, postavička, figúrka a panáčik. Subjektu tak patrí celá existencia a život.😎😎😎

Don Miquel Riuz opojíma, že celá existencia, život, príroda, zvieratá, vesmír a človek je stvorený zo svetla. Tvrdí, že svetlo je sila, energia, frekvencia, kmit, atóm, bunka, DNA, vesmír, živá bytosť, ktorá obsahuje všetkú múdrosť univerza a zaberá všetok priestor, boží posol posielajúc informácie všetkému, čo existuje a prejavuje sa v miliardách foriem. Svetlo je tak sila transformácie, čo znamená schopnosť meditovať. 😇😇😇

Podľa oSHo meditácia je, ako pomalý rast, ohrievanie vody, pozorovanie a explózia je, ako vnútorná zmena, bod varu vody, premeiňanie vody na paru, rozpúšťanie starostí... A kto je ten, čo transformuje starosti? No predsa Pozorovateľ Poslucháč. A tu sa dostávame k pravej podstate nieJa a pravej prirodzenosti nieJa. 🤗🤗🤗

Kto je ten, čo sa vyjadruje v tretej osobe?

V prvom rade, pozorovateľ a poslucháč nie je subjekt, subjektovi patrí táto hlava a toto telo, funkcia a osobnosť, altereGo a Bytie, pozorovateľovi a posluchačovi nie. "Ja" patrí eGu a Som patrí Bytiu, nie pozorovateľovi a poslucháčovi, nie neBytiu. Pozorovateľ a poslucháč je netelo. Nemá ľudskú podobu človeka. Nemá tvar a ani formu hlavy a tela. Nie je bytosť, osobnosť, funkcia, postavička, panáčik, figúrka. Nie je ani duch a duša. 😁😁😁

Nie je "Ja". Je nieJa. Opak eGa a Bytia - ich porážka, smrť a poprava. Pozorovateľ a poslucháč je Tichá Prítomnosť. Pozorovateľ je Pozorovateľ a Poslucháč je Poslucháč. Je stvorení zo Svetla a Tmy. Je energia a sila, frekvencia a kmit. Je Božská myseľ alebo myseľ Boha, teda je nemyseľ. Je biele slovo a to Ticho. Je byť nebyť. Je Nikto a Nič.😇😇😇

Pozorovateľ a poslucháč je Prázdnota a Ničota. Je prázdny bod, stred, centrum, zdroj bez hraníc, bez okrajov. Je tak jeden bod v nepriestore bez hraníc a okrajov. Pozorovateľ a Poslucháč je tak pravou podstatou nieJa, pravou prirodzenosťou nieJa, čo znamená večne všade prítomné nieJa. Je tak neprejavené bytosné nieJa, čo znamená, že nereaguje, nespráva sa a nechová sa. 😎😎😎

Takže, ak sa budete s niekym zhovárať a on bude hovoriť o sebe v tretej osobe, verte, je to výborný pozorovateľ a poslucháč. 😇😇😇

https://rebelvrana.blog.pravda.sk/2023/05/19/kto-som-tretie-a-posledne-pojimanie/

_________________
Keď nie Som, tak nie Som, viem, že nie Som!
Keď Som, tak Som, viem, že Som!

Moje Nicky:
Hulk DF 365 1
Hulk DF 365 2
Dušan
avatar
vrana
V.I.P.
V.I.P.

Počet príspevkov : 518
Reputácia Reputácia : 148
Dátum registrácie : 31.07.2021
Vek : 45
Bydlisko Bydlisko : Trnava

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza: F20.0 - (Para)noidná (schizo)frénia; F51.8 - (In)somnia
Súčasná medikácia Súčasná medikácia: Kventiax SR s postupným predlžovaním 3x300mg - 0-0-3; Cisordinol 1x10mg - 0-0-1; Depakine Chromo 1x300mg - 0-0-1

hug0
sorry0
thanks0

Návrat hore Goto down

Návrat hore


 
Povolenie tohoto fóra:
Nemôžete odpovedať na témy v tomto fóre.
Hore