Schizofórum
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.
Dole

Hra na ukotvenie sa v prítomnom oKamihu

Goto down

  • Zaslať odpoveď

Hra na ukotvenie sa v prítomnom oKamihu Empty Hra na ukotvenie sa v prítomnom oKamihu

Odoslať  vrana Ne 14 máj 2023 - 20:22

Hra na ukotvenie sa v prítomnom oKamihu

Nech ste kdekoľvek ukotvujte sa v prítomnom oKamihu! Keď idem umývať riad, či sa osprchovať, alebo robiť do záhrady, či v robote maľovať steny, vždy je za potreby ukotvovať v prítomnom oKamihu. 😎

Je to niečo ako aktívna meditácia. Jej výsledkom a účinkom je stíšenie mysli a emócii, pokoj na duši. Určite ste si na sebe všimli, že keď ste išli robiť, nerobiť nejakú tú rutinnú činnosť, skutok, aktivitu, či pasivitu, sa vám nechcelo. V duchu ste viedli boj, boli ste nespokojní, frustrovaní, Nič ste nerobili, no nechcelo sa vám a museli ste to urobiť.🤒

Ponúkam vám riešenie. Tým riešením je aktívna meditácia a to ukotvenie sa v prítomnom oKamihu. Ako to funguje!?🤔

Keď už vykonávam, či nevykonávam nejakú tú bežnú činnosť, skutok, aktivitu, či pasivitu, napr okopávanie záhrady, stačí si pre seba povedať v duchu túto frázu: Keď okopávam záhradu, tak okopávam záhradu, viem, že okopávam záhradu. Alebo, keď umývam riad, tak umývam riad, viem že umývam riad. Alebo, keď odpočívam, tak odpočívam, viem, že odpočívam, alebo, keď Nič nerobím, tak Nič nerobím, viem, že Nič nerobím. 😉

Po tomto uvedomení sa cítite na pár sekúnd či minút ukotvení v prítomnom oKamihu. Myseľ a emócie ustúpili a vy ste na chvíľu ostali v duchu Ticho, stal sa z vás Tichý Prítomný Svedok Pozorovateľ. Pozorujete svoju činnosť, skutok, aktivitu, či pasivitu, otvorenými spirituálnymi očami - očami Pravdy. Pozorujete svoj dych, ako sa vám pľúca pri nádychu naplňujú a pri výdychu vyprazdňujú. V tomto momente na Nič nemyslíte, nevediete duchovný boj. Toto je ten prítomný oKamih, keď ste tu a teraz. 😎

Keď po chvíli začnete znova myslieť, snívať a fantazirovať, keď začnete hrať hlavnú úlohu vo vašom príbehu, teda že znova sa začnete trápiť, robiť si starosti, tak znovu si uvedomte ukotvenie v prítomnom oKamihu. 😁

Tak, ako hovorí Eckhart Tolle: život je životná hra, dobrý tréning na nelipnutie! Nepremarnite, ani jeden jediný oKamih! 😎

https://rebelvrana.blog.pravda.sk/2023/05/14/hra-na-ukotvenie-sa-v-pritomnom-okamihu/

_________________
Keď nie Som, tak nie Som, viem, že nie Som!
Keď Som, tak Som, viem, že Som!

Moje Nicky:
Hulk DF 365 1
Hulk DF 365 2
Dušan
avatar
vrana
V.I.P.
V.I.P.

Počet príspevkov : 518
Reputácia Reputácia : 148
Dátum registrácie : 31.07.2021
Vek : 45
Bydlisko Bydlisko : Trnava

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza: F20.0 - (Para)noidná (schizo)frénia; F51.8 - (In)somnia
Súčasná medikácia Súčasná medikácia: Kventiax SR s postupným predlžovaním 3x300mg - 0-0-3; Cisordinol 1x10mg - 0-0-1; Depakine Chromo 1x300mg - 0-0-1

janka,janka likes this post

hug0
sorry0
thanks0

Návrat hore Goto down

Návrat hore

- Similar topics

 
Povolenie tohoto fóra:
Nemôžete odpovedať na témy v tomto fóre.
Hore