Schizofórum
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.
Dole

Vracanie jedla

Goto down

  • Zaslať odpoveď

Vracanie jedla Empty Vracanie jedla

Odoslať  Sweetheart St 15 marec 2023 - 21:44

Ma niekto problem s vracanim jedla? Neviem si pomoct, ale musim sa najest a ked sa najem, chytim nervy a musim sa vyvracat. Mne chuti papat, ale potom to idem vyvracat. Strcim si prsty aj styri razy, dokym mi nejde len take riedke vodove. Mne chuti jest, ale budem tlsty, musim to dat von. Ale to robia aj modelky. Asi sa mi to vymklo spod kontroly, lebo to uz stale robim. Neviem si pomoct. Uz mam rozozrate hrdlo z tej zaludocnej kyseliny, boli ma hrdlo. Ked ja sa bojim, ze budem tlsty. Uz teraz mam hlavu jaku velku. Musim proste schudnut. Ale papat mi chuti, len sa najem a idem to vygrcat. A potom mi skvrka v bruchu, zas sa najem a zas idem grcat. To je jak kolotoc. Aj v robote to robim. Jem, vracam, jem, vracam, jem, vracam a dokola.
avatar
Sweetheart
V.I.P.
V.I.P.

Počet príspevkov : 552
Reputácia Reputácia : 35
Dátum registrácie : 12.08.2021

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza: 23.1
Súčasná medikácia Súčasná medikácia: aripiprazol, olanzapin, lamotrigin, buspiron

hug0
sorry0

Návrat hore Goto down

  • Zaslať odpoveď

Vracanie jedla Empty Re: Vracanie jedla

Odoslať  Sweetheart St 15 marec 2023 - 22:03

Teraz robim v ustave, som tam mal veceru dolky ci jak sa to vola. Zozral som to jak po nebohom. A potom ma chytili nervy, ze budem tlsty, tak som tie dolky isiel vyvracat na zachod, takym dvom babkam, co len lezia na posteli, aby nezalovali. Neviem si pomoct, ale co zozerem, vyvracam. Lebo uzivam aj olanzapin a z toho, ze sa pribera. Aj sa mi zvacsilo brucho a mam z toho hrozu, ze budem tlsty. Papat lubim, chuti mi to, ale maximalne do pol hodiny to idem vyvracat, aby sa to nevstrebalo. Lebo budem tlsty. Musi mi splasnut brucho. Som jak slon. Vyvracam vsetko co zjem. Este si aj zapalim cigaretu, aby mi zrychlilo metabolizmus. Ale budem to robit, lebo mam hrozu z toho, ze budem jak slon. Inak som chalan. Ale vracam tiez. Tak keby niekto to este robil, nech napise. Asi sa mi to vymklo spod kontroly, uz grcam aj v restauraciach do pol hodiny, aby sa to jedlo nevstrebalo.
avatar
Sweetheart
V.I.P.
V.I.P.

Počet príspevkov : 552
Reputácia Reputácia : 35
Dátum registrácie : 12.08.2021

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza: 23.1
Súčasná medikácia Súčasná medikácia: aripiprazol, olanzapin, lamotrigin, buspiron

hug0
sorry0

Návrat hore Goto down

  • Zaslať odpoveď

Vracanie jedla Empty Re: Vracanie jedla

Odoslať  Patty_Pillow Št 16 marec 2023 - 12:58

Ja som na jednej hospitalizácii mala bulimičku na izbe, presne ako píšeš, grcala po najedení sa, každý deň ju vážili a vyhrážali sa akútnym oddelení, potom ju ale prepustili, lebo to bolo zmiešané oddelenie a s jedným chalanom sa mali k sebe.
Patty_Pillow
Patty_Pillow
Strieborný pokročilý člen
Strieborný pokročilý člen

Počet príspevkov : 345
Reputácia Reputácia : 47
Dátum registrácie : 04.04.2022
Vek : 31

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza: 20.3
Súčasná medikácia Súčasná medikácia: Reagila 6mg, Alventa 150mg, Haloperidol 1,5mg, Prothazin, Lexaurin 1,5mg

hug0
sorry0

Návrat hore Goto down

  • Zaslať odpoveď

Vracanie jedla Empty Re: Vracanie jedla

Odoslať  Sweetheart Pi 17 marec 2023 - 1:07

No som na nocnej dneska. A som sa tu najedol a chytil som nervy z toho, tak som sa bol vyvracat. Bola tu sunkova pena a este nutri drink. Som to zjedol a isiel sa vracat, aby mi splasklo brucho.
avatar
Sweetheart
V.I.P.
V.I.P.

Počet príspevkov : 552
Reputácia Reputácia : 35
Dátum registrácie : 12.08.2021

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza: 23.1
Súčasná medikácia Súčasná medikácia: aripiprazol, olanzapin, lamotrigin, buspiron

hug0
sorry0

Návrat hore Goto down

  • Zaslať odpoveď

Vracanie jedla Empty Re: Vracanie jedla

Odoslať  Patty_Pillow Pi 17 marec 2023 - 6:37

Ty by si mal riešiť poruchu príjmu potravy so psychiatrom
Patty_Pillow
Patty_Pillow
Strieborný pokročilý člen
Strieborný pokročilý člen

Počet príspevkov : 345
Reputácia Reputácia : 47
Dátum registrácie : 04.04.2022
Vek : 31

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza: 20.3
Súčasná medikácia Súčasná medikácia: Reagila 6mg, Alventa 150mg, Haloperidol 1,5mg, Prothazin, Lexaurin 1,5mg

hug0
sorry0

Návrat hore Goto down

  • Zaslať odpoveď

Vracanie jedla Empty Re: Vracanie jedla

Odoslať  Patty_Pillow Pi 17 marec 2023 - 6:45

Ja som zase druhý extrém, keď je zle psychicky, tak nejem alebo zjem strašne málo a potom to vyzvraciam, lebo sa cítim previnilo, že som niečo zjedla, ale moja Dr o tom vie
Patty_Pillow
Patty_Pillow
Strieborný pokročilý člen
Strieborný pokročilý člen

Počet príspevkov : 345
Reputácia Reputácia : 47
Dátum registrácie : 04.04.2022
Vek : 31

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza: 20.3
Súčasná medikácia Súčasná medikácia: Reagila 6mg, Alventa 150mg, Haloperidol 1,5mg, Prothazin, Lexaurin 1,5mg

hug0
sorry0

Návrat hore Goto down

  • Zaslať odpoveď

Vracanie jedla Empty Re: Vracanie jedla

Odoslať  motylek Pi 17 marec 2023 - 10:42

To vypadá na začínající bulimii. Takhle možná ani nezhubneš, akorát si zničíš jícen a zuby tím neustálým stykem s žaludečními kyselinami. Protože časem budeš zvracet automaticky, aniž bys sám chtěl. A zaděláváš si na velký problém.
Jak psala  @Patty_Pillow , řeš to s psychiatrem.
Ne každý z olanzapinu přibere, ale pokud přibíráš, tak po dohodě s psychiatrem vyměň olanzapin za jiné antipsychotikum, ze kterého se tolik nepřibírá. Pokud chceš něco zchudnout, jez méně kalorická jídla a často (co 2-3 hodiny) a hlídej si kilojouly/kalorie, denně bys neměl sníst víc jak 5000 kJ. A do toho přiřaď pohyb.
Já si ale myslím, že je lepší mít trochu břicho, než jednou někde v nemocnici umřít na podvýživu.
motylek
motylek
V.I.P. Bronze
V.I.P. Bronze

Počet príspevkov : 720
Reputácia Reputácia : 56
Dátum registrácie : 17.12.2022
Vek : 42
Bydlisko Bydlisko : Praha

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza: F20.0
Súčasná medikácia Súčasná medikácia: Abilify 15 mg 1-0-0, Elicea 10 mg 1-0-0, Neurol 0,25 - 0,5 mg

hug0
sorry0

Návrat hore Goto down

  • Zaslať odpoveď

Vracanie jedla Empty Re: Vracanie jedla

Odoslať  Sweetheart Po 20 marec 2023 - 22:30

No on mi nechce menit lieky moc uz. A o vracani som nehovoril este. Dneska som tam bol. Ale som sa teraz pred chvilou vyvracal, aby som v noci nepribral, lebo mam tlste brucho. A mne je lepsie, ked sa vyvracam, mam taky dobry pocit. A mozem zjest co chcem, lebo to pojdem za chvilu vyvracat, tak z toho neztlstnem.
avatar
Sweetheart
V.I.P.
V.I.P.

Počet príspevkov : 552
Reputácia Reputácia : 35
Dátum registrácie : 12.08.2021

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza: 23.1
Súčasná medikácia Súčasná medikácia: aripiprazol, olanzapin, lamotrigin, buspiron

hug0
sorry0

Návrat hore Goto down

  • Zaslať odpoveď

Vracanie jedla Empty Re: Vracanie jedla

Odoslať  motylek Ut 21 marec 2023 - 7:37

A chceš mít zničené zuby? Tak už si šetři na protézu.
A jícen si nový koupit nemůžeš.
Zničíš si úplně zdraví, nemluvě o tom, že takhle můžeš brzy umřít na podvýživu. Takže si šetři i na pohřeb. I disagree
motylek
motylek
V.I.P. Bronze
V.I.P. Bronze

Počet príspevkov : 720
Reputácia Reputácia : 56
Dátum registrácie : 17.12.2022
Vek : 42
Bydlisko Bydlisko : Praha

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza: F20.0
Súčasná medikácia Súčasná medikácia: Abilify 15 mg 1-0-0, Elicea 10 mg 1-0-0, Neurol 0,25 - 0,5 mg

hug0
sorry0

Návrat hore Goto down

  • Zaslať odpoveď

Vracanie jedla Empty Re: Vracanie jedla

Odoslať  Sweetheart St 22 marec 2023 - 1:51

Nemozem si pomoct motylek. Pocuj, vyvracal som jedlo. A potom som sa ozral. A vyvracal som aj ten alkohol. A je mi len tak prijemne, lebo som aj alkohol vyvracal. Vsetko som vyvracal. A mne je dobre. Citim sa super. Schudnu mi noziska, schudne mi brusisko. Uz to vidim, ze mam ploskejse brusisko. Tak a co mam robit ako. Mne toto super vyhovuje, pozerem popijem co chcem a vygrcam to a je mi zas dobre 😀 ale brucho mi splasko, mam ploskejsie brucho. Budem chuducky do 2 tyzdnov. Sak ja som chudy aj teraz, ale brucho som mal jak slon.
avatar
Sweetheart
V.I.P.
V.I.P.

Počet príspevkov : 552
Reputácia Reputácia : 35
Dátum registrácie : 12.08.2021

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza: 23.1
Súčasná medikácia Súčasná medikácia: aripiprazol, olanzapin, lamotrigin, buspiron

hug0
sorry0

Návrat hore Goto down

  • Zaslať odpoveď

Vracanie jedla Empty Re: Vracanie jedla

Odoslať  motylek St 22 marec 2023 - 11:40

Tak když už máš ploché břicho, tak už s tím přestaň. Ty vůbec nevíš, s čím si zahráváš.
Schválně se svěř psychiatrovi, co děláš...co ti na to řekne.
motylek
motylek
V.I.P. Bronze
V.I.P. Bronze

Počet príspevkov : 720
Reputácia Reputácia : 56
Dátum registrácie : 17.12.2022
Vek : 42
Bydlisko Bydlisko : Praha

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza: F20.0
Súčasná medikácia Súčasná medikácia: Abilify 15 mg 1-0-0, Elicea 10 mg 1-0-0, Neurol 0,25 - 0,5 mg

Patty_Pillow and Mous like this post

hug0
sorry0

Návrat hore Goto down

Návrat hore

- Similar topics

 
Povolenie tohoto fóra:
Nemôžete odpovedať na témy v tomto fóre.
Hore