Schizofórum
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.
Dole

Diagnostikovali mi schizofreniu

Goto down

  • Zaslať odpoveď

Diagnostikovali mi schizofreniu  Empty Diagnostikovali mi schizofreniu

Odoslať  Stanislav.h27 So 26 november 2022 - 6:18

Dobrý deň som medzi vami nový v lete som bol na psychiatriii v nemocnici kde mi zmenili lieky a pridali novu diagnozu Ina schizofrenia pred 10 rokmi som bol na psyhiatrii po prvý krat kde som mal diagnozu ľahka duševna zaostalosť a chcem sa spitať ake mate skusenosti s liečbou konkretne ja užívam raz do mesiaca injekciu Cisordinol depot a lieky Amisulprid generics 200mg rano a večer poberam čiastočny invalidny dôchodok no nie na schizofreniu ale na ľahku duševnu zaostalosť ktoru mi v nemocnici diagnostikovali prvy krat je možne prehodnotenie ID ked že už mam aj diagnozu schizofrenia mate stym niekto skusenosti ?
Stanislav.h27
Stanislav.h27
Nový člen
Nový člen

Počet príspevkov : 6
Reputácia Reputácia : 0
Dátum registrácie : 26.11.2022

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza:
Súčasná medikácia Súčasná medikácia:

hug0
sorry0

Návrat hore Goto down

  • Zaslať odpoveď

Diagnostikovali mi schizofreniu  Empty Re: Diagnostikovali mi schizofreniu

Odoslať  Mous So 26 november 2022 - 9:16

Ahoj @Stanislav.h27 .ja s tým skúsenosti nemám, no myslím, že by si to mal dať prehodnotiť.určite sa hranica môže posúvať v závislosti od dg a každá minca sa zíde. Vitaj tu na fóre:-)
avatar
Mous
V.I.P. Silver
V.I.P. Silver

Počet príspevkov : 855
Reputácia Reputácia : 184
Dátum registrácie : 23.05.2022

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza:
Súčasná medikácia Súčasná medikácia:

hug0
sorry0

Návrat hore Goto down

  • Zaslať odpoveď

Diagnostikovali mi schizofreniu  Empty Re: Diagnostikovali mi schizofreniu

Odoslať  kimi2028 Št 1 december 2022 - 10:15

Skúsiť môžeš, ale či to bude k niečomu tak neviem. Hlavne pokiaľ tá psychotická ataka bola len jedna. Ono záleží ID od viacerých vecí, aké je tvoje ochorenie závažné. Schizofrénia neznamená automaticky vysoké %. Poznám veľa ľudí, čo majú len 45%... Ostáva dúfať, že prídu zmeny. Mali by byť zmeny už čoskoro v tabuľkách a invalidné dôchodky by sa mali posudzovať podľa nových vecí. Dúfam, že sa to týka aj našej diagnózy.... Je to smutné. Diagnóza ako lusk a len 45-60%... Ten, čo má nad 70%, tak to je už skutočne veľmi ťažký a vážny stav... Nad 70% dostane len ten, čo má zle prognózy a jasne nemôže pracovať na základe nálezov...
kimi2028
kimi2028
V.I.P. Golden
V.I.P. Golden

Počet príspevkov : 2182
Reputácia Reputácia : 758
Dátum registrácie : 13.02.2017

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza: F20.0, F20.4
Súčasná medikácia Súčasná medikácia: Reagila 4,5 mg

Stanislav.h27 likes this post

hug0
sorry0

Návrat hore Goto down

  • Zaslať odpoveď

Diagnostikovali mi schizofreniu  Empty schizo

Odoslať  Felix2000 Po 6 február 2023 - 9:24

Ahojte ,

Aj mne diagnostikovali schizofreniu. Dali mi nejake zobajdla , ale neberem ich. Popocuvam radsej Sepiho Smile

_________________
S pozdravom /With regards

Felix2000
Felix2000
Felix2000
Domáci člen
Domáci člen

Počet príspevkov : 49
Reputácia Reputácia : 5
Dátum registrácie : 20.09.2017
Bydlisko Bydlisko : Kosice

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza: F22, F22.5 , socialna agarofobia, bipolarna porucha, schizofrenia
Súčasná medikácia Súčasná medikácia: Kvetiapin, Triticoo, Haloperidol ( podla potreby), neurol, Zyprexa, Risperdal

hug0
sorry0

Návrat hore Goto down

Návrat hore

- Similar topics

 
Povolenie tohoto fóra:
Nemôžete odpovedať na témy v tomto fóre.
Hore