Schizofórum
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.
Dole

Závislosti

Goto down

Na čom ste v súčasnosti závislí?

Závislosti Vote_lcap25%Závislosti Vote_rcap 25% 
[ 3 ]
Závislosti Vote_lcap33%Závislosti Vote_rcap 33% 
[ 4 ]
Závislosti Vote_lcap0%Závislosti Vote_rcap 0% 
[ 0 ]
Závislosti Vote_lcap8%Závislosti Vote_rcap 8% 
[ 1 ]
Závislosti Vote_lcap0%Závislosti Vote_rcap 0% 
[ 0 ]
Závislosti Vote_lcap17%Závislosti Vote_rcap 17% 
[ 2 ]
Závislosti Vote_lcap8%Závislosti Vote_rcap 8% 
[ 1 ]
Závislosti Vote_lcap0%Závislosti Vote_rcap 0% 
[ 0 ]
Závislosti Vote_lcap8%Závislosti Vote_rcap 8% 
[ 1 ]
Závislosti Vote_lcap0%Závislosti Vote_rcap 0% 
[ 0 ]
 
Celkom hlasov : 12
Back
 
+3
rene007
jasom
Mous
7 posters
 
  • Zaslať odpoveď

Závislosti Empty Závislosti

Odoslať  vrana So 8 október 2022 - 17:09

U mňa je to nikotín a kofeín. Keď sa nad timto zamýšľam, mohol by Som vyskúšať, akú mám silu vôle, koncentrácie a sústredenia a to nelipnutím na ne. Jednoducho začnem pri tejto potrebe, aktivite meditovať na pár minút.

Vždy, keď pôjdem na prestávku, fajčovku a kávu , okúsim svoju odolnosť  - stav meditácie. Je síce pravda, že tento rok už aktívne nemeditujem, ale ostalo to vo fáze pasívneho meditovania, teda vtedy, keď sa na to cítim. Mám na mysli ranné a večerné sedenia, ktoré ma už nudia. Myseľ je tak už dávno zautomatizovaná, transformovaná a naprogramovaná.

Pasívne meditovanie sa rovná za sedu, ľahu, stoja, pohybu. Pohybu ako bežné potreby, činny a skutky. Napr. sprchovanie, umivanie riadu, či okopavanie záhrady a pod... Pohyb, i ako chodenie, behanie, jazdenie, plávanie a lietanie. Meditovanie funguje dýchaním svojho vnútorného tela, energetického poľa netela, vedomia na pár sekúnd, či minút. Hlavné je byť sebauvedomený, byť vedomým, bdelým, tichým, prítomným pozorovateľom zavislosti.

Za študentských čias Som robil hokusy pokusy s alkoholom,  sexom a drogami . Dnes pijem len príležitostne, drogy neberiem a so sexom Som natom tak, že keď to dôjde na mňa, zadržiavam semennú tekutinu, esenciu, elixír, silu. Takto kultivijem sexuálnu energiu už niekoľko rokov a táto energia je vždy po sexe nevyčerpateľná. Človek sa cíti svieži, plný energie, vitalnejší, kultivovanejší.

Dosť často Som jedol, aj keď Som nemusel a pribral Som vtedy aj na 160kg. No dnes mi váha klesá a už Som na 127kg.

Dlho Som bol kedysi v rozkvete choroby závislí na spánok. Neustále Som si prial, aby Som zaspal a nemal tak bolesti.

Dosť dlho Som bol závislí na rodičovi a jeho peniazoch. Teraz, keď Som sám bez roboty, sa táto závislosť preniesla na môjho strýka a sestru. Ale, pevne verím, akonáhle budem mať pravidelný príjem, sa týchto závislostí zbavím.

Mojou zásadov v tomto informačnom veku je, že keď nemám v spoločnosti ľudí a na verejnosti robiť, nevyťahujem mobil. Raz sa mi to stalo osudným v autobuse. Odviezol Som sa tak na konečnú a odtiaľ taxíkom.

Jediné, čo si navyknutá myseľ žiada je ten nikotín, kofeín a peniaze. To myseľ dennodene neustále si v mysli premieta a rozjíma pri tom, aké je to dobré si dať. Preto začnem vždy pri tejto aktivite mysle robiť akciu (meditovanie).

Akcia - reagovanie, konanie, prejavovanie sa, pokojná myseľ, tvorenie. Zdravie.
Aktivita - nepokojná myseľ, deštrukcia, posadnutosť, závislosť. Únik pred sebov samým. Choroba.

_________________
Keď nie Som, tak nie Som, viem, že nie Som!
Keď Som, tak Som, viem, že Som!

Moje Nicky:
Hulk DF 365 1
Hulk DF 365 2
Dušan
avatar
vrana
V.I.P.
V.I.P.

Počet príspevkov : 518
Reputácia Reputácia : 148
Dátum registrácie : 31.07.2021
Vek : 45
Bydlisko Bydlisko : Trnava

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza: F20.0 - (Para)noidná (schizo)frénia; F51.8 - (In)somnia
Súčasná medikácia Súčasná medikácia: Kventiax SR s postupným predlžovaním 3x300mg - 0-0-3; Cisordinol 1x10mg - 0-0-1; Depakine Chromo 1x300mg - 0-0-1

Juraj likes this post

hug0
sorry0

Návrat hore Goto down

  • Zaslať odpoveď

Závislosti Empty Re: Závislosti

Odoslať  Sweetheart So 8 október 2022 - 17:43

Ja mam zavislost len na nikotine. Skusal som vselico 😀 a zle som aj dopadol. Ale zavisly som na cigaretach. Tolko co vyfajcim 😂 a este mi chuti vino, ale to som neni zavisly. Kavu nepijem vobec. Z kofeinu mam stavy, aj tabletky na chudnutie som mal a bol tam vysoky obsah kofeinu. A take stavy som dostal. Kofein je pre mna stopka. Nemozem. Inak alkohol mi to nerobi, ale len vino. Tvrdy alkohol nepijem
avatar
Sweetheart
V.I.P.
V.I.P.

Počet príspevkov : 553
Reputácia Reputácia : 35
Dátum registrácie : 12.08.2021

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza: 23.1
Súčasná medikácia Súčasná medikácia: aripiprazol, olanzapin, lamotrigin, buspiron

hug0
sorry0

Návrat hore Goto down

  • Zaslať odpoveď

Závislosti Empty Re: Závislosti

Odoslať  kimi2028 So 8 október 2022 - 18:07

Ja som bol kedysi závislý na kofeíne, ale sekol som s tým...
kimi2028
kimi2028
V.I.P. Golden
V.I.P. Golden

Počet príspevkov : 2183
Reputácia Reputácia : 758
Dátum registrácie : 13.02.2017

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza: F20.0, F20.4
Súčasná medikácia Súčasná medikácia: Reagila 4,5 mg

Matej, Juraj and vrana like this post

hug0
sorry0

Návrat hore Goto down

  • Zaslať odpoveď

Závislosti Empty Re: Závislosti

Odoslať  Matej So 8 október 2022 - 19:57

Ahojte. Smile Ja som dosť závislý od kofeínu. Denne nejdem pod 500 mg. Ak mám menej ako 400 mg, tak už ma začne bolieť hlava ako úvod do fyzických absťákov. Tie som v minulosti pri viacerých pokusoch o vysadenie aj prekonal - čo mi trvalo približne 3-5 dní. Ale to, čo ma priviedlo zase naspäť vždy k "recidíve", boli práveže tie psychické absťáky; tie sa mi potom zdali horšie, hoci nešlo o fyzickú bolesť, aká sa mi diala vždy v prvých dňoch abstinovania. Išlo najmä o emočné strádanie, demotiváciu, náladové zmeny smerom k depresii, psychickej únave, vyprchanie takej tej šťavy alebo chuti do života, do činností, do proaktivity. Všetko sa mi zdalo akési všedné, nudné, fádne... na vzostupe bola lemravosť, výrazná pasivita, nechuť, človek by povedal, že priamo anhedónia. Čítal som, že sa to dá prekonať v horizonte viacerých mesiacov, ale to by som musel ísť asi na nejaké viacmesačné liečenie do nemocnice, kde ma zavrú a zabezpečia mi všetko základné bez toho, aby som potreboval podávať výkon, resp. bez toho, aby som musel podávať nejaké pracovné či mimopracovné výsledky, ktorých dosiahnutie si vyžaduje sústredené úsilie. Lebo takto som vždy vysadil v situácii, kedy chodím do práce, prípadne to boli aj časy súbežnej školy, takže som si nevedel dovoliť lemravosť a nechuť do činnosti. Ak som takto experimentoval, tak to šlo na úkor práce, vzťahov, výsledkov, takže som sa pekne poslušne zakaždým ku svojmu kofeínu vrátil. very sad3 Preto spomínam to liečenie, lebo ak by som bol takto niekde zavretý a zabezpečený mimo nárokov bežného pracovného i nepracovného života, tak by som mal možno priestor sa naučiť tolerovať tie psychické absťáky a nakoniec ich potom azda aj prekonať.

Vôkol mňa, čo sa stretávam s ľuďmi, majú mnohí všelijaké neresti, a viacerí z nich aj horšie, si myslím. Nepijem, nefajčím, tak som teraz vo fáze, že si túto svoju neresť, ak mi pomáha k výsledkom, kvázi potichu tolerujem. Navyše odmala "trpím" nízkym tlakom a cukrom... a aj pri 500 mg kofeínu mi ledva vystúpi tlak na 105/65... takže mi to je tak trochu aj nutnosťou. Ale iba trochu, nie je to skutočné doporučenie lekára, hoci mi viacerí zdravotníci odporúčali pri nízkom tlaku, keď už mi to ide pod 100/60, si dať kávu (resp. kofeínovú tabletku, lebo v tejto podobe to ja preferujem). Ale chápem, že tým nechcú povedať, že si ho mám dávať až tak veľa a tak často... oni sú v tom nevinne, to ja si to tak medikujem. Smile A musím si za vzniknutú závislosť niesť zodpovednosť. Zatiaľ teda, ale ako som naznačoval, to napriek viacerým mínusom má aj mnohé také plusy, ktoré mi pomáhajú ako taká barlička na ceste životom a jeho nárokmi. Smile

_________________
Keď sa zveruješ, radosť násobíš a bolesť delíš.

Závislosti Health10 https://schizo.sk
Matej
Matej
Okoloidúci
Okoloidúci

Počet príspevkov : 5043
Reputácia Reputácia : 938
Dátum registrácie : 18.09.2009
Vek : 37
Bydlisko Bydlisko : západné Slovensko

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza: F21, F60.1
Súčasná medikácia Súčasná medikácia: Parnido (3 mg), Sertralin Actavis (50 mg), Orfiril Long (900 mg)

https://schizo.sk

Juraj likes this post

hug0
sorry0

Návrat hore Goto down

  • Zaslať odpoveď

Závislosti Empty Re: Závislosti

Odoslať  vrana So 8 október 2022 - 20:34

Ahoj

Tak sa opäť hlásim. Bez cigarety Som vydržal vyše troch hodín a nakoniec Som lipol na neustále nutkanie mysle, eGa ísť si kúpiť cigarety.

Nakoniec Som zistil, že Som úplný slaboch, taká malučičká dušička, ktorá ihneď lipne (skáče jak na povel) na myseľ (snové predstavy) a eGo (vnútorný hlas).

Čo sa udialo, a čo Som postrehol počas odvykačky? Doma Som si čítal knižku a keď sa žiadalo si dať pauzu, nastúpili myseľ, eGo a nečisté a nezdravé emócie. Už pri prechode z izby do obývačky Som mal sny o cigarete a vnútorný hlas ma nabádal si zapáliť, kúpiť si cigarety. Začal Som byť nervózny. A takto to pokračovalo cele tri hodiny. Po mysli mi behali len myšlienky o cigarete, chuti si zapáliť. Nútila ma aj na tú špakovinu, čo Som zahodil do koša, si ísť ušúlať. A tak Som sa nakoniec vybral po troch hodinách do obchodu.

Po ceste do obchodu Som bol pevne presvedčený, že si ich kúpim. Predomňou išiel tipek so psom a jedno pozitívum, čo Som postrehol je, že sa mi zlepšil čuch. Tipek bol asi na 30m ďaleko a hneď Som ucítil cigaretu. Ďalej Som si všimol, že hlbšie sa mi dýcha prostredie, atmoška. Padnuté lístie na zemi. Vôňa trávy, cesty. Ale ak fajčím každú chvíľu, tak čuch je obmedzený na cca. 2m. Necítim priam nič a ani seba.

Dosť často si závislosť na fajčení prirovnávam napr. s alkoholom a pod... Mám ho v bare hojne, ale myseľ a eGo... nejavia nijak zvláštnu aktivitu, záujem. Nehádžu mi pred zrak alko-myslienky, alko-chute, či alko-prikazy.

Kebyže sa mi podarí takto odautomatizovať, transformovať, zautomatizovať a naprogramovať myseľ a to trénovaním mysle, teda tichým, nezaujatým... pozorovaním, mám vyhrané. Hlavne je si treba uvedomiť že s mysľou, eGom a nečistými a nezdravými emóciami nesmiem bojovať. Odovzdať sa im znamená prijať to také, aké to je. Prijať prítomný okamih! Bojovaním by Som len zintezívnil druhú stranu.

Čo sa týka kofeínu, viem sa bez neho aj zaobísť. Pijem ho len ku cigarete. Dve, tri kávy denne bez cukru. Mixujem pitný režim so zeleným čajom bez cukru a mineralkami.

Takže, nevzdávam sa, pokračujem v odvykačke ďalej, a tento raz kúpené cigarety budem mať v mysli na jednom mieste. Či vlastne nikotínové myšlienky a hlasy zmiznú, neviem posúdiť a ani neviem od kedy vymiznú a či vôbec zmiznú.
_________________
Keď nie Som, tak nie Som, viem, že nie Som!
Keď Som, tak Som, viem, že Som!

Moje Nicky:
Hulk DF 365 1
Hulk DF 365 2
Dušan
avatar
vrana
V.I.P.
V.I.P.

Počet príspevkov : 518
Reputácia Reputácia : 148
Dátum registrácie : 31.07.2021
Vek : 45
Bydlisko Bydlisko : Trnava

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza: F20.0 - (Para)noidná (schizo)frénia; F51.8 - (In)somnia
Súčasná medikácia Súčasná medikácia: Kventiax SR s postupným predlžovaním 3x300mg - 0-0-3; Cisordinol 1x10mg - 0-0-1; Depakine Chromo 1x300mg - 0-0-1

Juraj and Mous like this post

hug0
sorry0

Návrat hore Goto down

  • Zaslať odpoveď

Závislosti Empty Re: Závislosti

Odoslať  Juraj So 8 október 2022 - 20:51

Dušan, nič si nerob z toho že si sa vrátil k fajčeniu. Závislosť na nikotíne je jedna z najsilnejších závislostí. Mne sa prestať fajčiť podarilo, ale bolo to veľmi ťažké a preskakovalo mi z toho.

Čo sa týka kofeínu, tak ja pijem kávu, ale odkedy užívam antipsychotiká, tak účinok kofeínu nepociťujem. Proste dám si kávu a nič mi to nerobí. Pijem ju iba preto lebo mi chutí.
Juraj
Juraj
V.I.P.
V.I.P.

Počet príspevkov : 550
Reputácia Reputácia : 170
Dátum registrácie : 17.12.2020
Vek : 42
Bydlisko Bydlisko : Turčianska záhradka

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza: F25
Súčasná medikácia Súčasná medikácia: Rispen 3 mg, Hedonin XR 500 mg

Matej, vrana and Mous like this post

hug0
sorry0

Návrat hore Goto down

Návrat hore

- Similar topics

 
Povolenie tohoto fóra:
Nemôžete odpovedať na témy v tomto fóre.
Hore