Schizofórum
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.
Dole

Životný štýl schizofrenika :) Ako na to?

Goto down

  • Zaslať odpoveď

Životný štýl schizofrenika :) Ako na to? Empty Životný štýl schizofrenika :) Ako na to?

Odoslať  kimi2028 Št 6 október 2022 - 7:40

Ahojte kamaráti, ako by mali podľa vás žiť duševne chorí ľudia? Čo je pre nich dobre a čo je zle? Ja si myslím, že by sme sa mali snažiť o istý životný štýl, ktorý však neviem definovať, keďže som sa nestretol s ním nikdy a nevysvetľovali nám to ani na stacionári. Niečo máličko vysvetlila psychologička, ale na vyšší level som sa neposunul. Vo všeobecnosti je asi prospešné mať veľa pohybu (športovanie, prechádzky, cvičenie) a tak.
kimi2028
kimi2028
V.I.P. Golden
V.I.P. Golden

Počet príspevkov : 2182
Reputácia Reputácia : 758
Dátum registrácie : 13.02.2017

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza: F20.0, F20.4
Súčasná medikácia Súčasná medikácia: Reagila 4,5 mg

hug0
sorry0

Návrat hore Goto down

  • Zaslať odpoveď

Životný štýl schizofrenika :) Ako na to? Empty Re: Životný štýl schizofrenika :) Ako na to?

Odoslať  vrana Št 6 október 2022 - 10:49

@kimi2028

Prestaň sa na seba pozerať, ako na chorého človeka. Ty nie si chorý. Je to len diagnóza na papieri. Hlboko vo vnútri si večne zdravý, čistý a mladý duch, vedomie, ktorý sa nikdy nerodí, nestárne, neochorie a neumrie. Nepozná identitu a vek. Na vonok si zdravá a čistá duša, myseľ, ktorá je odautomatizovaná, transformovaná, zautomatizovaná a naprogramovaná na zdravie a čistoty.

Chorá duša, myseľ, emócie, emočné telo bolesti, jadro bolesti sú len na papieri. Čo bolo, to bolo, už nebude.

Takže na otázku, ako žiť bohatým, zdravým životným štýlom je, rob to, čo doteraz! Už by si mal byť v štádiu, kde ním žiješ. Ak sa ti nepáči tvoj spôsob žitia a Bytia, tak ho zmeň na niečo reálne.

Ber do úvahy, že zdravý človek má na seba cca. 4hod/deň. Tak by si mal aj ty sa tak zariadiť. Jelikož si na dôchodku postačí len byť. Tu a teraz!

Ak sa pýtaš na zdravý životný štýl, pýtaj sa starobných dôchodcov.

_________________
Keď nie Som, tak nie Som, viem, že nie Som!
Keď Som, tak Som, viem, že Som!

Moje Nicky:
Hulk DF 365 1
Hulk DF 365 2
Dušan
avatar
vrana
V.I.P.
V.I.P.

Počet príspevkov : 518
Reputácia Reputácia : 148
Dátum registrácie : 31.07.2021
Vek : 45
Bydlisko Bydlisko : Trnava

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza: F20.0 - (Para)noidná (schizo)frénia; F51.8 - (In)somnia
Súčasná medikácia Súčasná medikácia: Kventiax SR s postupným predlžovaním 3x300mg - 0-0-3; Cisordinol 1x10mg - 0-0-1; Depakine Chromo 1x300mg - 0-0-1

dzuli08 likes this post

hug0
sorry0

Návrat hore Goto down

  • Zaslať odpoveď

Životný štýl schizofrenika :) Ako na to? Empty Re: Životný štýl schizofrenika :) Ako na to?

Odoslať  vrana Št 6 október 2022 - 11:09

Zdravý spánok - pravidelný, večierka, budíček
Meditovanie
Raňajší pohľad na udalosti dňa
Práca, robota
Psychohygiena - duševná pohoda, dopriať si relax i aktivitou napr. prechádzky a vychádzky, bicikel a pod...
Nakupovanie, varenie a stravovanie sa zdravými potravinami
Vedenie domácnosti - upratovanie, varenie, opravovanie...
Venovanie sa záhrade a altánku - rylovanie, kopanie, sadenie, polievanie, upratovanie ..
Aktivity - čítanie, študovanie, rekvalifikácie, športové aktivity, spoločenské kluby, zbieranie informácií z PC, NB, tabletu, či mobilu, vidieť a zažiť - napr. návšteva hviezdarne, príroda a pod...
Venovanie sa rodine a svojim blížnym
Večerný prehľad udalostí dňa
Večierka
Kontemplovanie


Naposledy upravil vrana dňa Št 6 október 2022 - 14:54, celkom upravené 2 krát.

_________________
Keď nie Som, tak nie Som, viem, že nie Som!
Keď Som, tak Som, viem, že Som!

Moje Nicky:
Hulk DF 365 1
Hulk DF 365 2
Dušan
avatar
vrana
V.I.P.
V.I.P.

Počet príspevkov : 518
Reputácia Reputácia : 148
Dátum registrácie : 31.07.2021
Vek : 45
Bydlisko Bydlisko : Trnava

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza: F20.0 - (Para)noidná (schizo)frénia; F51.8 - (In)somnia
Súčasná medikácia Súčasná medikácia: Kventiax SR s postupným predlžovaním 3x300mg - 0-0-3; Cisordinol 1x10mg - 0-0-1; Depakine Chromo 1x300mg - 0-0-1

Juraj likes this post

hug0
sorry0

Návrat hore Goto down

  • Zaslať odpoveď

Životný štýl schizofrenika :) Ako na to? Empty Re: Životný štýl schizofrenika :) Ako na to?

Odoslať  dzuli08 Št 6 október 2022 - 13:41

Ahoj vrana,
súhlasím s tebou .....človek má diagnózu "len" na papieri a aj keď je to ťažké, každý by sa mal snažiť žiť normálny (bežný) život, samozrejme v rámci možností. Ja tiež na seba nenazerám ako na chorú osobu, hoci niekedy sa nad tým pozastavím, ale naozaj pomáha taký prístup, keď sa s tým človek zmieri, akceptuje to a žije prítomnosťou. Mám určité obmedzenia aj svoje slabé chvíľky, no dá sa to zvládnuť. Lieky dosť pomáhajú si myslím, prinajmenšom na rovnovážny stav hormónov v mozgovni. Ale aspoň niečo Smile

_________________
Forget about the past, live for the present and think about the future. flower No one is in charge of your happiness, except you. it is perfect
dzuli08
dzuli08
V.I.P.
V.I.P.

Počet príspevkov : 539
Reputácia Reputácia : 446
Dátum registrácie : 25.04.2016
Vek : 36

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza:
Súčasná medikácia Súčasná medikácia:

Matej, Juraj and vrana like this post

hug0
sorry0

Návrat hore Goto down

  • Zaslať odpoveď

Životný štýl schizofrenika :) Ako na to? Empty Re: Životný štýl schizofrenika :) Ako na to?

Odoslať  vrana Št 6 október 2022 - 15:08

@dzuli08

Od roku 2013 Som v stabilizovanom stave, keď bolo zle, Som to zvládol aj sám bez pobytu v nemocnici. Ja zdravo sa cítim od leta 2018. Nič mi nieje. Lieky beriem. Bez nich by boli vedľajšie účinky.

Čo sa týka psychózy, tak tú Som mal pred nedávnom na pár sekúnd a to tým, že Som sa na fóre snažil vysvetliť ako vidím... chorú dušu z môjho pohľadu. Príspevok Som žiaľ musel zmazať.

Čiže, čo sa týka minulosti a budúcnosti, nie je dobré sa v tom neustále vŕtať. Čo bolo, to bolo, už nebude! Čo bude, to bude! Žiť tu a teraz! Užívať si prítomný okamih!

Preto, keď čítam niektoré príspevky, ako a prečo..? je forumák chorý sa sťažuje, sa zamyslím, je to len minulosť, diagnóza na papieri.

Niekomu sa môže bývalá prítomnosť neustále opakovať vo forme chorých myšlienok, emócií a konaní. Čoho následkom sú opakujúce psychózy, halucinácie, bludy a velikašstvo.  V takom prípade doporučujem myseľ úplne odstaviť, meditovať, byť prítomný, dýchať svoje vnútorné energetické pole a hlavne snažiť sa, nech ste všade, nelipnuť na chorú myseľ, emócie...

Chorá duša je tak chorou mysľou, eGom, emóciou... v podobe škodcu, parazita, kata, kazateľa a veľkého sudcu. Neustále sa chce kŕmiť na myšlienkach a emóciách, čo spôsobuje u človeka nepohodu, stres, nepochopenie, nespokojnosť a pod...

Ak pacient vie rozoznať a transformovať.. chorú dušu, myseľ, emócie na zdravú a čistú, má vyhrané.
Chorá duša... a zdravá duša je tak v podobe výborného sprievodcu, spoločníka, prostredníka, anjela, posla, bývalého bojovníka bieleho Čarodejníka s titulom majster, učiteľa, lektora, kouča, poradcu, mentora a pod...

_________________
Keď nie Som, tak nie Som, viem, že nie Som!
Keď Som, tak Som, viem, že Som!

Moje Nicky:
Hulk DF 365 1
Hulk DF 365 2
Dušan
avatar
vrana
V.I.P.
V.I.P.

Počet príspevkov : 518
Reputácia Reputácia : 148
Dátum registrácie : 31.07.2021
Vek : 45
Bydlisko Bydlisko : Trnava

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza: F20.0 - (Para)noidná (schizo)frénia; F51.8 - (In)somnia
Súčasná medikácia Súčasná medikácia: Kventiax SR s postupným predlžovaním 3x300mg - 0-0-3; Cisordinol 1x10mg - 0-0-1; Depakine Chromo 1x300mg - 0-0-1

Juraj likes this post

hug0
sorry0

Návrat hore Goto down

  • Zaslať odpoveď

Životný štýl schizofrenika :) Ako na to? Empty Re: Životný štýl schizofrenika :) Ako na to?

Odoslať  kimi2028 Št 6 október 2022 - 15:35

Duško, ja si dokážem v pohode priznať, že som chorý. Neberiem to nejako vážne. Väčšinou sa zasmejem na to. Len ma zaujímalo, že ako sa dá žiť lepšie. Pýtal som sa inde aj a tam som sa dozvedel odpovede, že aký majú životný štýl zdraví ľudia, čo mi pomohlo veľmi. Najlepšie vystihla to jedna pani, že až príliš sa snažím robiť vecí dokonalo. Napr. či na mohol by som plávať som napísal, že plávať by som mohol, ale 3x za týždeň 30 eur, mesačne cca. 120 eur a vidí sa mi to veľa. Very Happy Odpoveď slečny alebo pani, veď stačí plávať len raz za týždeň. Má pravdu...
kimi2028
kimi2028
V.I.P. Golden
V.I.P. Golden

Počet príspevkov : 2182
Reputácia Reputácia : 758
Dátum registrácie : 13.02.2017

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza: F20.0, F20.4
Súčasná medikácia Súčasná medikácia: Reagila 4,5 mg

vrana likes this post

hug0
sorry0

Návrat hore Goto down

  • Zaslať odpoveď

Životný štýl schizofrenika :) Ako na to? Empty Re: Životný štýl schizofrenika :) Ako na to?

Odoslať  vrana Št 6 október 2022 - 17:18

Keď tvoj život prijmeš taký aký je, bude sa ti žiť lepšie.

_________________
Keď nie Som, tak nie Som, viem, že nie Som!
Keď Som, tak Som, viem, že Som!

Moje Nicky:
Hulk DF 365 1
Hulk DF 365 2
Dušan
avatar
vrana
V.I.P.
V.I.P.

Počet príspevkov : 518
Reputácia Reputácia : 148
Dátum registrácie : 31.07.2021
Vek : 45
Bydlisko Bydlisko : Trnava

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza: F20.0 - (Para)noidná (schizo)frénia; F51.8 - (In)somnia
Súčasná medikácia Súčasná medikácia: Kventiax SR s postupným predlžovaním 3x300mg - 0-0-3; Cisordinol 1x10mg - 0-0-1; Depakine Chromo 1x300mg - 0-0-1

hug0
sorry0

Návrat hore Goto down

Návrat hore

- Similar topics

 
Povolenie tohoto fóra:
Nemôžete odpovedať na témy v tomto fóre.
Hore