Schizofórum
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.
Dole

Čarovná formulka

Goto down

  • Zaslať odpoveď

Čarovná formulka Empty Čarovná formulka

Odoslať  vrana Ne 18 september 2022 - 17:16

Na milénium rok 2000, keď Som sa ocitol v kasárňach na vojenčine, všetci ma začali onálepkovať slovom Kick Box, neskorej Big Boss. Vo vazení sa k tomu pridali slová Veľký Šéf a čarodejník a ja Som im to opätoval pozitívnou spätnou väzbou. Krátko po prepustení z "hotelového internátu", Som sa ocitol na krížovej ceste (cesta totálneho prevratu). Svoj kríž (smrť, odpor, starosti, utrpenia, trápenia, bolesti, problémy a pod...) i do dnes nesiem, ale už nie, ako bremeno, ale ako učiteľa. Krátko po prepustení z váznice so stýmto krížom bojoval 16 rokov o svoj myšlienkový názorový systém.

Čarovnou formulkou tu bolo v časoch psychickej krízi toto: Som macher, veľmacher, majster, veľmajster, čarovný bojovný duch, duša, Boh, Veľký Šéf, Big Boss, bojovník a vojak a pod... Síce to moje eGo, myseľ, emočné telo bolesti (nečistá, čierna duša, čierny čarodejník, čierny Boh, kat, kazateľ, veľký sudca a pod...) prijímalo a uspokojovalo, no tento optimizmus nevydržal dlho, vždy Som sa každý rok na jar ocital vygumovaný v nemocniciach, kde táto čarovná formulka strácala na význame. Po prepustení z nemocnice Som bol opäť očistení od tohoto eGa, mysle, emočného tela bolesti.

V lete 2018, ako Som ukrižoval (usmrtenie, zmŕtvychvstanie, nanebovstanie) Insomiu, teda, že Som ju porazil, usmrtil a popravil, vyvesením tohto kríža všade po dome, čarovnou formulkou tu je toto: Som Ticho. Keď Som, tak Som, viem, že Som. Keď nie Som, tak nie Som, viem, že nie Som. Som Nikto a Nič. Som "nie ja". Som neprejavené Bytie a neprejavené Nebytie. Pravou podstatou "nie ja" Som Nikto a Nič. Pravou prirodzenosťou "nie ja" Som vedomé, tiché, bdelé, prítomné, pozorujúce a pod... "nie ja".

Samozrejme, že táto formulka vo mne prrevláda v podobe bieleho slova a to Ticha. Som Ticho, a moje eGo je tak porazené, usmrtené a popravené na pozadí v spomienkach. eGo tu nemá priestor, pretože neexistuje, nežije. Existuje a žije tu len Bytie, kde Bytie je to, čo, čím je a neBytie, predstavujúce neexistenciu a smrť, kde neBytie je to, čo, čím nieje

_________________
Keď nie Som, tak nie Som, viem, že nie Som!
Keď Som, tak Som, viem, že Som!

Moje Nicky:
Hulk DF 365 1
Hulk DF 365 2
Dušan
avatar
vrana
V.I.P.
V.I.P.

Počet príspevkov : 518
Reputácia Reputácia : 148
Dátum registrácie : 31.07.2021
Vek : 45
Bydlisko Bydlisko : Trnava

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza: F20.0 - (Para)noidná (schizo)frénia; F51.8 - (In)somnia
Súčasná medikácia Súčasná medikácia: Kventiax SR s postupným predlžovaním 3x300mg - 0-0-3; Cisordinol 1x10mg - 0-0-1; Depakine Chromo 1x300mg - 0-0-1

Matej and Juraj like this post

hug0
sorry0

Návrat hore Goto down

Návrat hore

- Similar topics

 
Povolenie tohoto fóra:
Nemôžete odpovedať na témy v tomto fóre.
Hore