Schizofórum
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.
Dole

Anketa - Čo vám pomáha/hlo pri psychickej kríze?

Goto down

Čo vám pomáha/hlo pri psychickej kríze?

Anketa - Čo vám pomáha/hlo pri psychickej kríze? Vote_lcap4%Anketa - Čo vám pomáha/hlo pri psychickej kríze? Vote_rcap 4% 
[ 1 ]
Anketa - Čo vám pomáha/hlo pri psychickej kríze? Vote_lcap9%Anketa - Čo vám pomáha/hlo pri psychickej kríze? Vote_rcap 9% 
[ 2 ]
Anketa - Čo vám pomáha/hlo pri psychickej kríze? Vote_lcap17%Anketa - Čo vám pomáha/hlo pri psychickej kríze? Vote_rcap 17% 
[ 4 ]
Anketa - Čo vám pomáha/hlo pri psychickej kríze? Vote_lcap9%Anketa - Čo vám pomáha/hlo pri psychickej kríze? Vote_rcap 9% 
[ 2 ]
Anketa - Čo vám pomáha/hlo pri psychickej kríze? Vote_lcap9%Anketa - Čo vám pomáha/hlo pri psychickej kríze? Vote_rcap 9% 
[ 2 ]
Anketa - Čo vám pomáha/hlo pri psychickej kríze? Vote_lcap4%Anketa - Čo vám pomáha/hlo pri psychickej kríze? Vote_rcap 4% 
[ 1 ]
Anketa - Čo vám pomáha/hlo pri psychickej kríze? Vote_lcap13%Anketa - Čo vám pomáha/hlo pri psychickej kríze? Vote_rcap 13% 
[ 3 ]
Anketa - Čo vám pomáha/hlo pri psychickej kríze? Vote_lcap17%Anketa - Čo vám pomáha/hlo pri psychickej kríze? Vote_rcap 17% 
[ 4 ]
Anketa - Čo vám pomáha/hlo pri psychickej kríze? Vote_lcap4%Anketa - Čo vám pomáha/hlo pri psychickej kríze? Vote_rcap 4% 
[ 1 ]
Anketa - Čo vám pomáha/hlo pri psychickej kríze? Vote_lcap13%Anketa - Čo vám pomáha/hlo pri psychickej kríze? Vote_rcap 13% 
[ 3 ]
 
Celkom hlasov : 23
Back
 
+2
kimi2028
Saladin
6 posters
 
  • Zaslať odpoveď

Anketa - Čo vám pomáha/hlo pri psychickej kríze? Empty Anketa - Čo vám pomáha/hlo pri psychickej kríze?

Odoslať  vrana St 14 september 2022 - 18:45

Filozofovanie a duchovno
  • Váš spôsob myslenia a pohľad na duchovno (nie moje vlastníctvo)

Psychológia a duševno
  • Váše zvládanie emócií a pohľad na duševno (moje vlastníctvo)

Tvorenie poznámok, čítanie a študovanie
  • Zmudreli ste tak, že často rozjímanie, teda kontemplujete, či filozofujete.

Meditovanie, kontemplovanie
  • Naučili ste sa ovládať cudziu a svoju myseľ, emócie, eGo a  peniaze.

Rôzne fyzické cvičenia, ako joga a pod...

Bežné činnosti a potreby v domácnosti a záhrade.

Práca, zamestnanie.

Prechádzky a vychádzky.
  • Spoločnosť ľudí, vyhľadávanie príjemnej spoločnosti, kontakty a konexie.

Nikto a Nič.
  • Dostali ste sa zo psychickej krízy úplne sami.

Nič nerobenie, len tak byť, užívať si prítomný okamih.

Ak ste začiarkli, všetkých desať odpovedí, ste na tom ako ja. Bez starostí, v zdraví a pohode.

_________________
Keď nie Som, tak nie Som, viem, že nie Som!
Keď Som, tak Som, viem, že Som!

Moje Nicky:
Hulk DF 365 1
Hulk DF 365 2
Dušan
avatar
vrana
V.I.P.
V.I.P.

Počet príspevkov : 518
Reputácia Reputácia : 148
Dátum registrácie : 31.07.2021
Vek : 45
Bydlisko Bydlisko : Trnava

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza: F20.0 - (Para)noidná (schizo)frénia; F51.8 - (In)somnia
Súčasná medikácia Súčasná medikácia: Kventiax SR s postupným predlžovaním 3x300mg - 0-0-3; Cisordinol 1x10mg - 0-0-1; Depakine Chromo 1x300mg - 0-0-1

Matej likes this post

hug0
sorry0

Návrat hore Goto down

  • Zaslať odpoveď

Anketa - Čo vám pomáha/hlo pri psychickej kríze? Empty Re: Anketa - Čo vám pomáha/hlo pri psychickej kríze?

Odoslať  Juraj St 14 september 2022 - 19:26

Mne pomohli hlavne lieky. A keď som bol v najhoršom, tak som o pomoc prosil Krista a myslím že mi pomohol.
Juraj
Juraj
V.I.P.
V.I.P.

Počet príspevkov : 551
Reputácia Reputácia : 170
Dátum registrácie : 17.12.2020
Vek : 42
Bydlisko Bydlisko : Turčianska záhradka

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza: F25
Súčasná medikácia Súčasná medikácia: Rispen 3 mg, Hedonin XR 500 mg

Matej, Katuska and vrana like this post

hug0
sorry0

Návrat hore Goto down

  • Zaslať odpoveď

Anketa - Čo vám pomáha/hlo pri psychickej kríze? Empty Re: Anketa - Čo vám pomáha/hlo pri psychickej kríze?

Odoslať  Mous St 14 september 2022 - 19:47

@Juraj ja som prosil Krista,myslím že to bolo zbytočné.keď som bol chorý(teraz si tak nepripadám),tak som bol veriaci kresťan evanjelik.prečítal som celú Roháčkovu bibliu-to bolo jediné pozitívum z celého toho obdobia.možno ma tu ktosi ukameňuje,no podľa mňa je viera v Boha len vecou sugescie.vytvára si človek vzťah.sú to neriešiteľné otázky-asi založím skupinu na debatu
avatar
Mous
V.I.P. Silver
V.I.P. Silver

Počet príspevkov : 862
Reputácia Reputácia : 187
Dátum registrácie : 23.05.2022

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza:
Súčasná medikácia Súčasná medikácia:

Otompotomerik likes this post

hug0
sorry0

Návrat hore Goto down

  • Zaslať odpoveď

Anketa - Čo vám pomáha/hlo pri psychickej kríze? Empty Re: Anketa - Čo vám pomáha/hlo pri psychickej kríze?

Odoslať  vrana St 14 september 2022 - 19:49

Čo sa týka liekov, to neviem posúdiť, nakoľko pokaždé, keď som bol v nemocnici sa mi lieky nastavovali nové. Bol Som tam aj zo desať krát, každý rok na jar. Od roku 2013, teda pred deviatimi rokmi, čo si užívam poslednú hospitalizáciu, užívam kventiax SR, depakine chrono a cisordinol.

Či mi pomohli, alebo pomáhajú, ťažko povedať. Do leta 2018 Som mával Insomnie, psychózy, bludy, halucinácie a velikašov.

Mne najmä pomohla tá filozofia a duchovno, či psychológia a duševno. Keď Som zistil, že príčinou choroby je Insomnia- nespavosť , začal Som pravidelne a spokojne spať a zaspávať.

Takže lieky podľa mňa len utlmujú psychózne, či psychotickē príznaky duševnej choroby.

Mojou medicínou je tak tíchto desať odpovedí na otázku ČO VÁM POMÁHA/HLO PRI PSYCHICKEJ KRÍZE?

_________________
Keď nie Som, tak nie Som, viem, že nie Som!
Keď Som, tak Som, viem, že Som!

Moje Nicky:
Hulk DF 365 1
Hulk DF 365 2
Dušan
avatar
vrana
V.I.P.
V.I.P.

Počet príspevkov : 518
Reputácia Reputácia : 148
Dátum registrácie : 31.07.2021
Vek : 45
Bydlisko Bydlisko : Trnava

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza: F20.0 - (Para)noidná (schizo)frénia; F51.8 - (In)somnia
Súčasná medikácia Súčasná medikácia: Kventiax SR s postupným predlžovaním 3x300mg - 0-0-3; Cisordinol 1x10mg - 0-0-1; Depakine Chromo 1x300mg - 0-0-1

Matej likes this post

hug0
sorry0

Návrat hore Goto down

  • Zaslať odpoveď

Anketa - Čo vám pomáha/hlo pri psychickej kríze? Empty Re: Anketa - Čo vám pomáha/hlo pri psychickej kríze?

Odoslať  vrana St 14 september 2022 - 19:59

Juraj napísal:A keď som bol v najhoršom, tak som o pomoc prosil Krista a myslím že mi pomohol.

Keď už spomínaš toho Krista. Insomniu Som porazil, usmrtil a popravil nasledovne:

Všimol Som si, že keď Som si líhal do postele, tak sa vo mne prehadzovala zo strany na stranu chorá, nečistá duša. A dosť často aj vyskakovala z postele na nohy. Dosť často ma to ovládalo a riadilo.

Moje hrubé telo bolo ako kríž - náboženský symbol, posteľ ako poletujúci mrácik. To zoskakovanie na zem malo zmysel byť Bohom.

A tak Som zo svojho hrubého tela, tento náboženský symbol vyvesil všade po dome. A to bol koniec Insomnie a počiatok Nirvany.

_________________
Keď nie Som, tak nie Som, viem, že nie Som!
Keď Som, tak Som, viem, že Som!

Moje Nicky:
Hulk DF 365 1
Hulk DF 365 2
Dušan
avatar
vrana
V.I.P.
V.I.P.

Počet príspevkov : 518
Reputácia Reputácia : 148
Dátum registrácie : 31.07.2021
Vek : 45
Bydlisko Bydlisko : Trnava

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza: F20.0 - (Para)noidná (schizo)frénia; F51.8 - (In)somnia
Súčasná medikácia Súčasná medikácia: Kventiax SR s postupným predlžovaním 3x300mg - 0-0-3; Cisordinol 1x10mg - 0-0-1; Depakine Chromo 1x300mg - 0-0-1

Juraj likes this post

hug0
sorry0

Návrat hore Goto down

  • Zaslať odpoveď

Anketa - Čo vám pomáha/hlo pri psychickej kríze? Empty Re: Anketa - Čo vám pomáha/hlo pri psychickej kríze?

Odoslať  Juraj St 14 september 2022 - 20:31

@Vladimir, ja som bol dlho ateista, ale postupne som uveril v boha, lebo sa mi stávali veci ktoré sa nedali vysvetliť náhodou. Uveril som v boha, lebo nebolo možné vysvetliť náhodou, že sa mi v živote deje toľko zlého.
Juraj
Juraj
V.I.P.
V.I.P.

Počet príspevkov : 551
Reputácia Reputácia : 170
Dátum registrácie : 17.12.2020
Vek : 42
Bydlisko Bydlisko : Turčianska záhradka

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza: F25
Súčasná medikácia Súčasná medikácia: Rispen 3 mg, Hedonin XR 500 mg

hug0
sorry0

Návrat hore Goto down

  • Zaslať odpoveď

Anketa - Čo vám pomáha/hlo pri psychickej kríze? Empty Re: Anketa - Čo vám pomáha/hlo pri psychickej kríze?

Odoslať  Juraj St 14 september 2022 - 20:35

Potom sa moje myšlienky uberali tým smerom, že ak existuje zlý a trestajúci boh, tak existuje aj dobrý a láskavý Kristus. Keď mi bolo najhoršie a ostal mi on ako posledná nádej, tak som ho začal prosiť o pomoc. Podľa mňa Kristus pomôže, ale až keď je veľmi zle.
Juraj
Juraj
V.I.P.
V.I.P.

Počet príspevkov : 551
Reputácia Reputácia : 170
Dátum registrácie : 17.12.2020
Vek : 42
Bydlisko Bydlisko : Turčianska záhradka

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza: F25
Súčasná medikácia Súčasná medikácia: Rispen 3 mg, Hedonin XR 500 mg

vrana likes this post

hug0
sorry0

Návrat hore Goto down

  • Zaslať odpoveď

Anketa - Čo vám pomáha/hlo pri psychickej kríze? Empty Re: Anketa - Čo vám pomáha/hlo pri psychickej kríze?

Odoslať  Juraj St 14 september 2022 - 20:48

Ešte dodám že nie som pokrstený, nechodím do kostola a nemám rád bigotných ľudí. Mám si nimi mnoho zlých skúseností. Napríklad raz sme mali ako firma prenajatý priestor v jednej cirkevnej škole a bol tam byt a v ňom človek ktorého nemohli vyhodiť, lebo zmluva bola napísaná tak, že sa to nedalo. Ale oni ho chceli vyštvať a z jeho bytu urobiť čajovňu. Tak aby mu čo najviac znepríjemnili život, tak vedľajšiu miestnosť prenajali a chodili do nej cvičiť bubeníci z celej Bratislavy. Viem že to tak bolo, lebo kolega sa rozprával s jedným človekom z vedenia školy, ktorý mu to povedal. My sme boli z druhej strany toho bytu a dali nás tam pravdepodobne preto, lebo verili že budeme tiež robiť hluk. (Ospravedlňujem sa Dušanovi sa tieto off topic príspevky.)
Juraj
Juraj
V.I.P.
V.I.P.

Počet príspevkov : 551
Reputácia Reputácia : 170
Dátum registrácie : 17.12.2020
Vek : 42
Bydlisko Bydlisko : Turčianska záhradka

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza: F25
Súčasná medikácia Súčasná medikácia: Rispen 3 mg, Hedonin XR 500 mg

vrana and Mous like this post

hug0
sorry0

Návrat hore Goto down

  • Zaslať odpoveď

Anketa - Čo vám pomáha/hlo pri psychickej kríze? Empty Re: Anketa - Čo vám pomáha/hlo pri psychickej kríze?

Odoslať  Katuska Ut 20 september 2022 - 15:05

Mne veľmi pomohla práca šla som mesiac po psychoze do prace. . Aj keď som nevládala a mýlila som sa pomáhal mi ten kontakt s ľuďmi to že som nemohla myslieť na to všetko zle ale že som sa musela venovať práci.
Ďalej to bol priateľ lebo on jediný mi hovoril že to bude dobré. Inú podporu som nemala a ani nádej vo mne nebola žiadna...hovoril mi že raz budem brať lieky a popritom budem aj chudá. Len som mavla rukou a pomyslela som si že hovorí hlúposti. A dnes je to tak ako vravel našťastie...
A ešte mi pomohli terapie s psychologičkou a veľmi mi pomohlo umenie. Maľovať si vysivat si spievať si tancovať. Odpútali ma to od tých ťažkých myšlienok s bolo mi lepšie.
Na Boha som zanevreli no v kútiku duše verím že ho raz budem opäť cítiť ako predtým...
Katuska
Katuska
Mierne pokročilý člen
Mierne pokročilý člen

Počet príspevkov : 141
Reputácia Reputácia : 131
Dátum registrácie : 28.09.2020

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza:
Súčasná medikácia Súčasná medikácia:

vrana likes this post

hug0
sorry0

Návrat hore Goto down

Návrat hore

- Similar topics

 
Povolenie tohoto fóra:
Nemôžete odpovedať na témy v tomto fóre.
Hore