Schizofórum
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.
Dole

Skúsenosti so psychózou

Goto down

  • Zaslať odpoveď

Skúsenosti so psychózou Empty Skúsenosti so psychózou

Odoslať  vrana Po 12 september 2022 - 21:00

Psychózu by Som označil, ako mysliacu a hovoriacu bytosť v sebe i mimo tela. Akýsi kontrolór. V Budhizme nečistá duša, nečisté eGo. Podľa Don Miguel Ruiz  čierny čarodejník, čierny Boh. Eckhart Tolle to nazýval katom, kazateľom, veľkým sudcom.

Psychóza sa prejavovala najčastejšie v podobe kontrolóra s otázkami o mne, na ktoré Som nepoznal odpoveď. Vždy keď prišla, Som dostal strach, začala sa v mojej myslí prehľadávať a hľadať tam odpovede. Keď Som na otázky nevedel zodpovedať, alebo Som zodpovedal falošne, Som dostával nesmierny strach, srdce sa rozbušilo, hypotalamus v mozgu taktiež. Bojoval Som o svoj myšlienkový názorový systém.  Dosť často Som sa ocital vygumovaný v nemocniciach.

Dosť často psychóza vystupovala z hlavy von, aby sa na mňa pozrela, že kto Som a ako vyzerám. Ale vždy to bol taký divný, debilný pohľad, z ktorého Som mal nepríjemné pocity, ale za to, Som bol negatívne onalepkovaný, ako debil, blbec a pod...

Boli to nepríjemné a škaredé myšlienky o mne, akési sugescie, ktoré má mali o jej pravde presvedčiť.

Ako čas plynul, začal Som si robiť poznámky o filozofii a duchovna, či psychológii a duševna. Lepil Som ich na stenu, či popísal nimi stôl, alebo to písal do wordu.

Potom prišla posledná psychóza, zapríčinená tým, že Som užil dvojitú dávku liekov. Bolo mi zle, rýchlo Som dýchal, srdce a talamus mi išli vybuchnúť. Sadol Som si do kresla a lapal po dychu. Medzi tým opäť prišla psychóza v podobe kontrolóra. Prehľadávala myseľ, dávala otázky. Ako náhle objavila moje poznámky, tak aj po dvoch hodinách aj odišla.

Od vtedy nepoznám, čo je psychóza. Jednoducho sa mi podarilo prešteľovať myseľ na inú oblasť filozofovania a to čítaním knižiek. Akonáhle uvidela, že Som nabral na rozume a múdrosti, viac ma už neobťažuje.

_________________
Keď nie Som, tak nie Som, viem, že nie Som!
Keď Som, tak Som, viem, že Som!

Moje Nicky:
Hulk DF 365 1
Hulk DF 365 2
Dušan
avatar
vrana
V.I.P.
V.I.P.

Počet príspevkov : 518
Reputácia Reputácia : 148
Dátum registrácie : 31.07.2021
Vek : 45
Bydlisko Bydlisko : Trnava

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza: F20.0 - (Para)noidná (schizo)frénia; F51.8 - (In)somnia
Súčasná medikácia Súčasná medikácia: Kventiax SR s postupným predlžovaním 3x300mg - 0-0-3; Cisordinol 1x10mg - 0-0-1; Depakine Chromo 1x300mg - 0-0-1

Matej, Juraj, Mous and Abditus like this post

hug0
sorry0

Návrat hore Goto down

Návrat hore

- Similar topics

 
Povolenie tohoto fóra:
Nemôžete odpovedať na témy v tomto fóre.
Hore