Schizofórum
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.
Dole

Staroba

Goto down

  • Zaslať odpoveď

Staroba Empty Staroba

Odoslať  Mous Ne 4 september 2022 - 21:54

Ahojte.tak mi napadlo podeliť sa s vami o tieto myšlienky.súvisia so starnutím.teraz mám tridsať šesť,no niekedy premýšľam,ako to bude,ak sa dožijem vyššieho veku.rozmýšľate aj vy niekedy nad tým?úloha rodiny je v živote dôležitá.okrem rodičov mám ešte staršieho brata,o osem rokov,on má však vlastnú rodinu.niekedy ma obkolesia smutné myšlienky.čo so mnou raz bude,keď tu už nebudú rodičia.myslím,že sa viem o seba postarať,zatiaľ nie som zdravotne na tom tak zle.dokedy však bude zdravie ako tak poslúchať?keďže nebudem mať zrejme niekoho svojho,vlastnú rodinu,dosť premýšľam nad zariadením sociálnym,domov dôchodcov a podobne.teraz je každý hrdina,no vekom pribúdajú často aj iné zdravotné obtiaže a je možné,že jednoducho nebudem schopný sa o seba postarať.tak mi napadlo-neviete o nejakom spôsobe,ako sa na tieto časy pripraviť?možno by stálo za to dopredu si zarezervovať miesto v starobinci.už to je fajn,keď človek pri našich ťažkostiach zvláda pravidelný režim,nákupy, oblečenie,upratovanie.mávate aj vy niekedy takéto ťažké myšlienky?mňa zvykne už hnevať občas,keď sa oco sťažuje,že je chorý a koľko ešte vydrží,no viacej,že s ním treba ísť po doktoroch,lebo sám nemôže.nejde o tú pomoc,no skôr ma štve,že so mnou nikto nebude,kto bu ma zaviezol.tak snáď len soc.služby dáke.a aj to neviem,čo prepláca z pobytov a starostlivosti soc.poisťovňa.tak trochu na zamyslenie-budem vďačný za každý názor.pekný večer
avatar
Mous
V.I.P. Silver
V.I.P. Silver

Počet príspevkov : 859
Reputácia Reputácia : 187
Dátum registrácie : 23.05.2022

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza:
Súčasná medikácia Súčasná medikácia:

Juraj likes this post

hug0
sorry0

Návrat hore Goto down

  • Zaslať odpoveď

Staroba Empty Re: Staroba

Odoslať  Saladin Po 5 september 2022 - 12:34

"Dvom je lepšie ako jednému, lebo majú dobrú odmenu za svoju námahu. Ak padnú, jeden druhého zodvihne. Beda však samotnému, keď padne, a niet druhého, kto by ho zodvihol. Aj dvom, keď ležia, je teplo, ale jeden sa ako zahreje? Jednotlivca možno premôcť, dvaja sa však už postavia na odpor, ale trojitá šnúra sa tak rýchlo nepretrhne."

_________________
Memento mori I love you
Saladin
Saladin
V.I.P.
V.I.P.

Počet príspevkov : 523
Reputácia Reputácia : 57
Dátum registrácie : 05.07.2022

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza:
Súčasná medikácia Súčasná medikácia:

Juraj, vrana and Mous like this post

hug0
sorry0

Návrat hore Goto down

  • Zaslať odpoveď

Staroba Empty Re: Staroba

Odoslať  Juraj Po 5 september 2022 - 15:57

Priznám sa že zo staroby mám celkom strach. Bojím sa biedy, bojím sa že budem trpieť. Najradšej by som bol keby som zomrel ešte pred tým ako zostarnem. To sa mi asi ale nesplní. V našej rodine, aj na otcovej, aj na matkinej strane, boli ľudia ktorí sa dožili veľmi vysokého veku. Desím sa keď si predstavím, že tu budem musieť byť ešte štyridsať alebo päťdesiat rokov. (Teraz mám štyridsaťjeden, tak do deväťdesiatky to je bez jedného roku päťdesiat rokov. To je celé polstoročie, neuveriteľne dlhá doba.)
Juraj
Juraj
V.I.P.
V.I.P.

Počet príspevkov : 550
Reputácia Reputácia : 170
Dátum registrácie : 17.12.2020
Vek : 42
Bydlisko Bydlisko : Turčianska záhradka

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza: F25
Súčasná medikácia Súčasná medikácia: Rispen 3 mg, Hedonin XR 500 mg

hug0
sorry0

Návrat hore Goto down

  • Zaslať odpoveď

Staroba Empty Re: Staroba

Odoslať  vrana Po 5 september 2022 - 16:05

Ahoj

Tak dlhé roky Som žil s rodičovho a môjho dôchodku. Nemusel Som pracovať a pochyboval Som, či si nejakú nájdem a vydržím tam.
Totiž môj handicap sú duševné prekážky:
Cítim sa ráno a celé doobedie ako dement a retard laughing , oči mám zalepené, ťahá ma to do postele a nieje so mnou reč. Za to poobede a večer Som majster sveta. pirat

Teeraz, keď Som bez obidvoch rodičov, Som ostal v dome len strýko a ja. Výdavky máme tak podelené a preto musím fakčiť a makať. chýbalo mi 300€ - strava, minerálky, cigarety. Keď odejde strýko a ja budem fakčiť a makať, Som schopný domácnosť utiahnuť i keď so skresanými výdavkami na seba.

Prajem a želám veľa duševného pochopenia. Cool


_________________
Keď nie Som, tak nie Som, viem, že nie Som!
Keď Som, tak Som, viem, že Som!

Moje Nicky:
Hulk DF 365 1
Hulk DF 365 2
Dušan
avatar
vrana
V.I.P.
V.I.P.

Počet príspevkov : 518
Reputácia Reputácia : 148
Dátum registrácie : 31.07.2021
Vek : 45
Bydlisko Bydlisko : Trnava

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza: F20.0 - (Para)noidná (schizo)frénia; F51.8 - (In)somnia
Súčasná medikácia Súčasná medikácia: Kventiax SR s postupným predlžovaním 3x300mg - 0-0-3; Cisordinol 1x10mg - 0-0-1; Depakine Chromo 1x300mg - 0-0-1

Matej, Juraj and Mous like this post

hug0
sorry0

Návrat hore Goto down

Návrat hore


 
Povolenie tohoto fóra:
Nemôžete odpovedať na témy v tomto fóre.
Hore