Schizofórum
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.
Dole

samotarstvo/druznost

Strana 1 z 2 1, 2  Next

Goto down

  • Zaslať odpoveď

samotarstvo/druznost Empty samotarstvo/druznost

Odoslať  anonym Št 24 september 2009 - 15:14

Akí ste? Skor samotarski alebo skor druzni? Kedy sa citite najlepsie?
avatar
anonym
V.I.P. Silver
V.I.P. Silver

Počet príspevkov : 886
Reputácia Reputácia : 26
Dátum registrácie : 20.09.2009

hug0
sorry0

Návrat hore Goto down

  • Zaslať odpoveď

samotarstvo/druznost Empty Re: samotarstvo/druznost

Odoslať  anonym Št 24 september 2009 - 15:14

Ja sa citim najlepsie, ked som sam so psom niekde v prirode na dlhej prechadzke. bounce
avatar
anonym
V.I.P. Silver
V.I.P. Silver

Počet príspevkov : 886
Reputácia Reputácia : 26
Dátum registrácie : 20.09.2009

hug0
sorry0

Návrat hore Goto down

  • Zaslať odpoveď

samotarstvo/druznost Empty Re: samotarstvo/druznost

Odoslať  Godiva Št 24 september 2009 - 19:00

Lapaj, ja presne tak isto...aj keď nemám také problémy ako Ty, úplne najlepšie sa cítim sama so psom na prechádzke v lese, tak sa najlepšie odreagujem a oddýchnem si Very Happy Nemám rada veľa ľudí pokope, keď ich je viac ako dvaja, tak už sa necítim príjemne...
Godiva
Godiva
Nový člen
Nový člen

Počet príspevkov : 20
Reputácia Reputácia : 3
Dátum registrácie : 20.09.2009

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza:
Súčasná medikácia Súčasná medikácia:

hug0
sorry0

Návrat hore Goto down

  • Zaslať odpoveď

samotarstvo/druznost Empty Re: samotarstvo/druznost

Odoslať  filipka Št 24 september 2009 - 19:24

Najlepsie sa citim, ked sa necitim, cize v noci v posteli. Inac som samotarka.
filipka
filipka
V.I.P. Golden
V.I.P. Golden

Počet príspevkov : 1048
Reputácia Reputácia : 120
Dátum registrácie : 20.09.2009

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza: F 20.0
Súčasná medikácia Súčasná medikácia: Seroquel XR(quetiapín),Reagila (kariprazín, Alventa(venlafaxín), občas haloperidol

hug0
sorry0

Návrat hore Goto down

  • Zaslať odpoveď

samotarstvo/druznost Empty Re: samotarstvo/druznost

Odoslať  Robo Št 24 september 2009 - 19:49

Ahojte. Aj ja som veľký samotár, ale v triede sa cítim dobre. V mojej triede sme piati chlapci a jedno dievča, ktoré študuje individuálne, lebo je už matkou. Moja škola je jediná svojho druhu na Slovensku, je pre nevidiacich a slabozrakých a mojím najlepším kamarátom je spolužiak Ivan, ktorý je úplne nevidiaci. Vie ma podržať aj v ťažkých chvíľach-mojich depresiách. Rád chodím na prechádzky s mojou mamou a mojím psom, nie však do mesta, ale do prírody ku koňom. Veľmi rád chodím niekedy aj sám do super a hypermarketov, mám z toho veľkú radosť, lebo milujem nakupovanie. Ešte dobre, že ešte chodím do školy, lebo by som nemal nijakú spoločnosť. Dúfam, že štúdium ukončím, pretože už prvé dva septembrové týždne som navštívil psychiatričku asi šesťkrát a psychologičku. Zvýšila mi lieky o Kventiax a ešte beriem Serquell XR a Anafranil. S priateľkou som sa rozišiel,lebo jej matke vadilo, že som bol na psychiatrii. Mám strach, že si už nikdy nenájdem nijaké dievča. Majte sa dobre, Robo. Cool pig
Robo
Robo
Bronzový pokročilý člen
Bronzový pokročilý člen

Počet príspevkov : 236
Reputácia Reputácia : 52
Dátum registrácie : 20.09.2009

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza:
Súčasná medikácia Súčasná medikácia:

hug0
sorry0

Návrat hore Goto down

  • Zaslať odpoveď

samotarstvo/druznost Empty Re: samotarstvo/druznost

Odoslať  Anonymný Št 24 september 2009 - 20:15

ja sa citim najlepsie s mojou mamou.. samotu mam tiez rada ale osamelost by som nezniesla No
Anonymous
Anonymný
Anonymný


Návrat hore Goto down

  • Zaslať odpoveď

samotarstvo/druznost Empty Re: samotarstvo/druznost

Odoslať  Matej Št 24 september 2009 - 21:27

Ja ani neviem, či som samotár. Veľmi mám rád virtuálne priateľstvá a virtuálnu komunikáciu. Chatovával som denne niekoľko hodín celé roky (ale kvôli chorobe som musel s tým seknúť). Čiže vo virtuálnom svete som veľmi družný, a to aj s cudzím človekom, takže ak by som mal komunikovať s niekým cez mail alebo facebook, tak mi to ide dobre a som fakt družný, ba otvorený. I love you

Ale v bežnej realite sa najlepšie cítim s rodičmi, obzvlášť s mamou. Spolužiactvo rešpektujem a dokážem si u nich vybaviť, čo potrebujem, ale že by som sa išiel s nimi rozdebatovávať o neviem-čom, tak to nie. V tomto som akosi samotársky. Najradšej by som bol, keby si ma nikto nevšímal.

No, ako som vravel, to, že nemám skutočných priateľov v reáli, si (niekedy až patologicky) kompenzujem tuná vo virtuálnom svete. Hm. Shocked
Matej
Matej
Okoloidúci
Okoloidúci

Počet príspevkov : 5039
Reputácia Reputácia : 938
Dátum registrácie : 18.09.2009
Vek : 37
Bydlisko Bydlisko : západné Slovensko

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza: F21, F60.1
Súčasná medikácia Súčasná medikácia: Parnido (3 mg), Sertralin Actavis (50 mg), Orfiril Long (900 mg)

https://schizo.sk
hug0
sorry0

Návrat hore Goto down

  • Zaslať odpoveď

samotarstvo/druznost Empty Re: samotarstvo/druznost

Odoslať  Laura Pi 25 september 2009 - 9:31

Ja mám veľa známych,mám už trochu skrotenú mániu telefonovať.No nemám rada davy ľudí,dosť často som rada sama,nakupovať chodím sama aj na prechádzky,či na kávu.Dlhodobá samota však nie je pre mňa.
Laura
Laura
Strieborný pokročilý člen
Strieborný pokročilý člen

Počet príspevkov : 385
Reputácia Reputácia : 20
Dátum registrácie : 20.09.2009

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza:
Súčasná medikácia Súčasná medikácia:

hug0
sorry0

Návrat hore Goto down

  • Zaslať odpoveď

samotarstvo/druznost Empty Re: samotarstvo/druznost

Odoslať  Anonymný Pi 25 september 2009 - 10:47

ja, naopak, nerad telefonujem...a ak, tak iba s najblizsimi kamaratkami...toz, neviem, preco som si bral pausal 100vku od orange, ked ho aj tak neprevolam...ale to bolo hlavne kvoli telefonu...mam rad samotu, casto potrebujem vypnut od ludi, byt sam, urovnat si to v hlave, precitat si knizku...nie som prilis vyrecny...a ak, tak sa to take moze zdat na internete, no v reale skor cusim Smile ale ani to nebolo take hrozne kedysi, na vyske som bol napriklad dost ukecany...tam sme mali v kruzku same baby, taksom sa musel rozkecat...a aj som sa osmelil...och, vyska...najlepsi rok mojho zivota...chodil som na istu nemenovanu v TT...na oboch odboroch...
Anonymous
Anonymný
Anonymný


Návrat hore Goto down

  • Zaslať odpoveď

samotarstvo/druznost Empty Re: samotarstvo/druznost

Odoslať  anonym Pi 25 september 2009 - 12:13

Matej, ja som taky isty. Tiez rad komunikujem vo virtualnom svete. Mam vsak aj zopar skalnych kamaratov. Tiez by som bol najradsej, keby si ma nikto nevsimal. Shocked
avatar
anonym
V.I.P. Silver
V.I.P. Silver

Počet príspevkov : 886
Reputácia Reputácia : 26
Dátum registrácie : 20.09.2009

hug0
sorry0

Návrat hore Goto down

  • Zaslať odpoveď

samotarstvo/druznost Empty Re: samotarstvo/druznost

Odoslať  Anonymný Pi 25 september 2009 - 14:30

+1...niekedy si zelam, aby si ma ludia vsimali len vtedy, ked mam na nich naladu (co obcas je, vydrzim dlho s kamoskami, chalanov nemam v laske, iba skalnych kamosov, napriklad zajtra budem cely den v Blave s jednou na poetickom festivale), a cely zvysny cas si ma nevsimali, tak ako ja ich .)
Anonymous
Anonymný
Anonymný


Návrat hore Goto down

  • Zaslať odpoveď

samotarstvo/druznost Empty Re: samotarstvo/druznost

Odoslať  filipka So 26 september 2009 - 18:21

Ja mam tiez rada virtualny kontakt, pretoze v osobnom neviem, o com mam hovorit. Okrem toho v osobnom kontakte sa neviem vzdat myslienky, ze ma posudzuju ludia, s ktorymi som. Radsej som pekne osamote.
filipka
filipka
V.I.P. Golden
V.I.P. Golden

Počet príspevkov : 1048
Reputácia Reputácia : 120
Dátum registrácie : 20.09.2009

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza: F 20.0
Súčasná medikácia Súčasná medikácia: Seroquel XR(quetiapín),Reagila (kariprazín, Alventa(venlafaxín), občas haloperidol

hug0
sorry0

Návrat hore Goto down

Strana 1 z 2 1, 2  Next

Návrat hore


 
Povolenie tohoto fóra:
Nemôžete odpovedať na témy v tomto fóre.
Hore