Schizofórum
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.
Dole

Problém s doktorom

Goto down

  • Zaslať odpoveď

Problém s doktorom Empty Problém s doktorom

Odoslať  Anonym woman Ut 28 jún 2022 - 7:58

Ahojte, chcela by som sa opýtať, či sa môže niečo stať keď mi doktor chce predĺžiť depot o týždeň kvôli dovolenke. Keď tak by som radšej išla cestou o týždeň dať injekciu skôr. Som na abilify a v poslednej dobe mám aj problémy so spánkom, budím sa tak po hodine až dvoch, doktor moje sťažnosti dáko ignoruje. Jeho zmena vzhľadom na plné ambulancie asi nie je možná. Nebol moc nadšený ani s liečbou, na ktorú ma nastavili v nemocnici kvôli cene injekcií. Dôvera v ňom je pod bodom mrazu, pričom len na všetko pokorne prikyvujem aby mi ešte náhodou nezhoršil liečbu.
Anonym woman
Anonym woman
Mierne pokročilý člen
Mierne pokročilý člen

Počet príspevkov : 116
Reputácia Reputácia : 48
Dátum registrácie : 02.10.2021

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza:
Súčasná medikácia Súčasná medikácia:

hug0
sorry0

Návrat hore Goto down

  • Zaslať odpoveď

Problém s doktorom Empty Re: Problém s doktorom

Odoslať  Saladin Pi 15 júl 2022 - 13:18

Na prvú otázku ti neviem odpovedať. Čo sa týka lekárov, tak je to na SVK žiaľ biedne.. Ja som mal našťastie (klop klop) neskutočné šťastie, keď som pred 3 rokmi menil lekárov.

Psychiatrička ma nechcela zobrať, lebo (klasika) má plno - ale bolo mi tak brutálne zle, tak som naliehal, vyjednával, dohadoval sa na kompromise.. Nakoniec som ju ukecal, ale stálo ma to strašne veľa energie.
Všeobecnú lekárku som si vybral podľa recenzií a vsadil som na intuíciu - oplatilo sa. Je to flegmatička, pôvodom z Rumunska.
O psychologičke som písal - tiež som mal šťastie.
S gastroenterologičkou boli problémy - vďaka Covidu som sa dostal k výsledkom až o 13 mesiacov. Ale inak je to super ochotná lekárka, ktorá nič nestíha (ani sa jej nečudujem), ale keď môže, pomôže.

Možno si si všimla pattern - hľadám zásadne lekárKY (ženy), lebo s lekárMI (muži) mám až na pár výnimiek zlé skúsenosti. Očakávali poslušnosť; že kývnem na všetko, čo povedali; každá otázka ich iritovala; pôsobili trochu arogantne; mal som pocit, že so mnou súťažia o to, kto je lepší; potrebovali si dokazovať moc nad pacientom ap.

A lekár nemá IMHO riešiť, koľko stojí liek, ale či je účinný. Ja by som ho rozhodne vymenil, ale zdá sa, že nemáš inú možnosť. Musíš byť ukecaná, zdravo drzá, nekompromisná - inak ťa dr. "zožerú za živa"..
Saladin
Saladin
V.I.P.
V.I.P.

Počet príspevkov : 530
Reputácia Reputácia : 57
Dátum registrácie : 05.07.2022

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza:
Súčasná medikácia Súčasná medikácia:

Anonym woman likes this post

hug0
sorry0

Návrat hore Goto down

  • Zaslať odpoveď

Problém s doktorom Empty Re: Problém s doktorom

Odoslať  Saladin Pi 15 júl 2022 - 14:06

Anonym woman napísal:v poslednej dobe mám aj problémy so spánkom, budím sa tak po hodine až dvoch, doktor moje sťažnosti dáko ignoruje.
Rozhodne by to nemal ignorovať - kvalitný spánok je základ psychického zdravia. Keď sa mi spustila psychóza, tak som nevedel poriadne spať (max. 2-3 hod. za noc) a niekde som čítal, že dopady sú IREVERZIBILNÉ - čiže nedajú sa opraviť, vyliečiť. Vtedy som sa samoliečil pivom (2 pivká ma uspali). Problémy so spánkom v lete mávam aj ja a zobem Trittico, ktoré je na tento problém suppa - síce nie každý deň, lebo potom spím ako medveď v zime, ale každý druhý deň.. Psychiatrička proti tomu nenamietala. O 10 zobnem a vnímam, kedy ma Trittico začne utlmovať a v tom momente utekám do postele - lebo keď to prešvihnem, tak nezaspím ani do 3 ráno. V zime problém so spánkom nemám - teda až na to, že sa neviem zobudiť do tmy (cítim sa ako zombie).
Saladin
Saladin
V.I.P.
V.I.P.

Počet príspevkov : 530
Reputácia Reputácia : 57
Dátum registrácie : 05.07.2022

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza:
Súčasná medikácia Súčasná medikácia:

Anonym woman likes this post

hug0
sorry0

Návrat hore Goto down

  • Zaslať odpoveď

Problém s doktorom Empty Re: Problém s doktorom

Odoslať  Anonym woman Pi 15 júl 2022 - 17:23

ďakujem za odpovede, dosť mi pomohli...

nedávno som menila bydlisko a nakoniec sa mi našťastie podarilo zohnať nového psychiatra s nástupným poplatkom 35e a myslím, že bude lepší keďže aj súhlasil s nasadením náhodou tiež Trittica. Aj keď ho užívam asi len tretí deň, problémy so spánkom pretrvávajú. Chcela by som sa ešte opýtať akú dávku užívaš pred spaním? Mne predpísal 75mg, aj keď včera som si nadávkovala že 100 mg ale tiež som sa zobudila po cca 2 až 3 hodinách a nespala do rána. Behom dňa si ešte dám hodinku alebo dve šlofíka...(možno to patrí do inej témy, ale tak keď už sme to načali Smile )
Anonym woman
Anonym woman
Mierne pokročilý člen
Mierne pokročilý člen

Počet príspevkov : 116
Reputácia Reputácia : 48
Dátum registrácie : 02.10.2021

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza:
Súčasná medikácia Súčasná medikácia:

hug0
sorry0

Návrat hore Goto down

  • Zaslať odpoveď

Problém s doktorom Empty Re: Problém s doktorom

Odoslať  Saladin Pi 15 júl 2022 - 18:26

Užívam 1/3 (50 mg), pričom cca za 1-1,5 hod. ma začne utlmovať. Vtedy vypnem TV alebo počítač a idem spať. Trittico užívam pravideľne v období jún až august, inak podľa potreby.

Nainštaluj si do počítača appku f.lux (https://justgetflux.com/). Je zadarmo a odfiltruje ti modré svetlo, ktoré blokuje tvorbu melatonínu. Niektorí ľudia užívajú aj tento hormón (neviem, či je na predpis). Budenie môže byť spôsobené kortizolom kvôli nízkemu cukru. Vtedy mi pomôže, ak si dám trochu jedla pred spaním - samozrejme nie 2 rezne s Tatrovkou ryže, ale malú porciu, aby mi neškrkalo v bruchu.

Aj ja som sa jedno obdobie budil cca medzi 3 a 3:30 ráno a nebolo to nič príjemné. Daj nejaký čas tomu Tritticu a uvidíš..
Saladin
Saladin
V.I.P.
V.I.P.

Počet príspevkov : 530
Reputácia Reputácia : 57
Dátum registrácie : 05.07.2022

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza:
Súčasná medikácia Súčasná medikácia:

Anonym woman likes this post

hug0
sorry0

Návrat hore Goto down

Návrat hore

- Similar topics

 
Povolenie tohoto fóra:
Nemôžete odpovedať na témy v tomto fóre.
Hore