Schizofórum
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.
Dole

vysadenie antipsychotik

Goto down

  • Zaslať odpoveď

vysadenie antipsychotik Empty vysadenie antipsychotik

Odoslať  schizofrenik55 Št 2 jún 2022 - 1:15

ahojte, chcel by som sa opytat ci je tu niekto taky co zije bez antipsychotik. beriem lieky uz 8 rokov vyskusal som ich uz vela a vsetky mali na mna zle vedlajsie ucinky vacsinou nepokoj, nemal som nikdy nejake samovrazedne myslienky, len trosku tahsie vychadzam z ludmi ale vadi mi prave ten nepokoj od liekov ze niesom ako normalny ze stale som nervozny, nasiel som si ze sa to vola akatizia odborne, chcel by som vyskusat zivot bez liekov, nepamatam si ze by som mal nejake zle silne myslienky ktore by som nevedel zvladnut len stale pocuvam doktorov ze lieky treba brat tak ich beriem len teraz by som chcel zmenu lebo mi nerobia dobre, je tu niekto taky co tak zije? strasne sa mi tazko rozmysla aj od tych liekov, ked som bral lurasidon (latudu) mal som myslenie uplne ako ciste,rychle len ju neuzivam kvoli strasnemu nepokoju, uzivam teraz leponex, viem ze sa nesmie vysadit len tak rychlo ze mozu prist zle stavy. najviac mi vadi ten nepokoj a myslenie spomalene jakeby oblbnute od tych liekov, ked je tu niekto taky odpiste pls :-)
schizofrenik55
schizofrenik55
Nový člen
Nový člen

Počet príspevkov : 23
Reputácia Reputácia : 5
Dátum registrácie : 25.12.2021

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza:
Súčasná medikácia Súčasná medikácia: leponex 250mg

hug0
sorry0

Návrat hore Goto down

  • Zaslať odpoveď

vysadenie antipsychotik Empty Re: vysadenie antipsychotik

Odoslať  kimi2028 Št 2 jún 2022 - 8:33

Neviem no ja by som to neskúšal. Ja by som išiel do nemocnice len veľmi nerád, ale to je každého osobná vec, že sa dá niekde na 3 mesiace dobrovoľne zavrieť a robí mu to dobre tam. Tak prečo nie? Vážne vysadzovať lieky je veľká hlúposť podľa mňa. Skôr by som sa poradil so psychiatrom. Ja som mal vysadené na doporučenie doktora a nedal som ani 3 mesiace a bolo dosť zle. Teraz už 7 rokov je to relatívne dobre, ale lieky beriem....
kimi2028
kimi2028
V.I.P. Golden
V.I.P. Golden

Počet príspevkov : 2185
Reputácia Reputácia : 758
Dátum registrácie : 13.02.2017

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza: F20.0, F20.4
Súčasná medikácia Súčasná medikácia: Reagila 4,5 mg

hug0
sorry0

Návrat hore Goto down

  • Zaslať odpoveď

vysadenie antipsychotik Empty Re: vysadenie antipsychotik

Odoslať  kiralyos Št 2 jún 2022 - 14:48

tiež som riešil túto dilemu či žiť s tabletkami alebo bez. Ja som sa podobne ako Kimi rozhodol pre možnosť b aspoň pre zatiaľ. Mnoho ľudí tu píše, že vedlajšie účinky liekov ani nie sú z liekov ale z choroby, takže sa tomu snažím uveriť. S liekmi som síce utlmený, ale nemám hlasy ani nie som zrelý na hospitalizáciu každý deň, bez nich som bol posledný rok v mánií a v ustavičnom neklude navonok. Teraz síce myslenie je stále trocha bludné, ale dokážem aspoň pracovať a byť s blízkmi bez toho, aby som riešil stále niečo vo svojej hlave. Ja osobne radím tiež radšej počúvať doktorov.
kiralyos
kiralyos
Domáci člen
Domáci člen

Počet príspevkov : 42
Reputácia Reputácia : 10
Dátum registrácie : 20.05.2022

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza:
Súčasná medikácia Súčasná medikácia:

Matej, vrana and Sweetheart like this post

hug0
sorry0

Návrat hore Goto down

  • Zaslať odpoveď

vysadenie antipsychotik Empty Re: vysadenie antipsychotik

Odoslať  schizofrenik55 Po 6 jún 2022 - 15:02

neviete mi niekto poradit prave sme s doktorkou znizili lieky z 225 na 175mg leponexu ale po tretom dni mi zacali zle myslienky, doktorka vravi ze to prejde ze mam vydrzat, nemate niekto skusenosti so znizovanim liekov?
schizofrenik55
schizofrenik55
Nový člen
Nový člen

Počet príspevkov : 23
Reputácia Reputácia : 5
Dátum registrácie : 25.12.2021

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza:
Súčasná medikácia Súčasná medikácia: leponex 250mg

hug0
sorry0

Návrat hore Goto down

  • Zaslať odpoveď

vysadenie antipsychotik Empty Re: vysadenie antipsychotik

Odoslať  kiralyos Po 6 jún 2022 - 17:00

So znižovaním zatiaľ ešte nemám skúsenosti, ale podľa môjho laického názoru je to preto lebo práve tie antipsychotiká nám tlmia realitu na ktorú sme my senzitívny po vysadení alebo znížení si začíname všímať viac detaily (často zbytočne) tým pádom si začíname v mysli rôzne kombinovať veci a začína mierne bludné myslenie nakoľko nám chýba látka alebo čast látky, ktorá predtým potláčala práve našu senzitivitu a blokovala rôzne kombinácie. Potláčala aj dobré aj zlé proste všetko a zrazu je tej látky menej a tak mozog začína pracovať. Ja to mám teraz podobne ako som nasadil antidepresíva k dvom antipsychotikom (predtým som bral len antipsychotiká bez antidepresív) a citím, že mozog začína viac pracovať žiaľ tiež cítim, že to nemusí byť vždy len dobré. držím ti palce Wink
kiralyos
kiralyos
Domáci člen
Domáci člen

Počet príspevkov : 42
Reputácia Reputácia : 10
Dátum registrácie : 20.05.2022

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza:
Súčasná medikácia Súčasná medikácia:

Matej and schizofrenik55 like this post

hug0
sorry0

Návrat hore Goto down

  • Zaslať odpoveď

vysadenie antipsychotik Empty Re: vysadenie antipsychotik

Odoslať  Katuska St 8 jún 2022 - 17:34

Ahojte. Aj ja som cchela vysadit lieky uplne aj psychiatricka to odsuhlasila ale do mesiaca mi bolo brutal zle skoro to skoncilo druhou hospitalizaciou. Takze som na liekoch uz uplne mam najnizsie davky ale musim ich mat proste ked sme ich vysadili uplne zacalo sa mi to vracat. Skusala som aj CBD olej namiesto liekov ale za mna nic moc. takze som ostala pri najnizsich davkach a zatial sa mam dobre. majte sa
Katuska
Katuska
Mierne pokročilý člen
Mierne pokročilý člen

Počet príspevkov : 141
Reputácia Reputácia : 131
Dátum registrácie : 28.09.2020

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza:
Súčasná medikácia Súčasná medikácia:

hug0
sorry0

Návrat hore Goto down

  • Zaslať odpoveď

vysadenie antipsychotik Empty Re: vysadenie antipsychotik

Odoslať  rasto Ne 15 január 2023 - 18:39

ja som v minulosti viac krat nacisto vysadil antipsychotika, lebo sa mi zdalo ze uz ich viac nepotrebujem ale vydrzal som bez nich tak 6 mesiacov a potom som skoncil v nemocnici ale teraz ich beriem poctivo aby som neskoncil na ps.
rasto
rasto
Zlatý pokročilý člen
Zlatý pokročilý člen

Počet príspevkov : 492
Reputácia Reputácia : 60
Dátum registrácie : 18.10.2015
Bydlisko Bydlisko : stredne slovensko

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza: f20
Súčasná medikácia Súčasná medikácia:

hug0
sorry0

Návrat hore Goto down

  • Zaslať odpoveď

vysadenie antipsychotik Empty Re: vysadenie antipsychotik

Odoslať  schizofrenik55 Ne 15 január 2023 - 19:10

Katuska ake beries lieky ked sa mozem opytat?
schizofrenik55
schizofrenik55
Nový člen
Nový člen

Počet príspevkov : 23
Reputácia Reputácia : 5
Dátum registrácie : 25.12.2021

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza:
Súčasná medikácia Súčasná medikácia: leponex 250mg

hug0
sorry0

Návrat hore Goto down

Návrat hore

- Similar topics

 
Povolenie tohoto fóra:
Nemôžete odpovedať na témy v tomto fóre.
Hore