Schizofórum
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.
Dole

Olanzapín

Goto down

  • Zaslať odpoveď

Olanzapín Empty Olanzapín

Odoslať  sunflower93 Pi 15 apríl 2022 - 12:35

Ahojte, prosím máte niekto skúsenosti s užívaním lieku Olanzapín? Akú máte dávku a čo to s vami robí? Dakujem.
sunflower93
sunflower93
Nový člen
Nový člen

Počet príspevkov : 4
Reputácia Reputácia : 0
Dátum registrácie : 19.10.2020
Bydlisko Bydlisko : Dolný Kubín

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza: Paranoidná schizofrénia
Súčasná medikácia Súčasná medikácia: Elicea, Olanzapín

hug0
sorry0

Návrat hore Goto down

  • Zaslať odpoveď

Olanzapín Empty Re: Olanzapín

Odoslať  Katuska Pi 15 apríl 2022 - 14:28

Davaj si pozor na priberanie pri tomto lieku. mne tento liek zastavil najtazsie veci v psychoze ale na druhej strane za pol roka jeho uzivania som pribrala 20 kg to je velka nevyhoda tohto lieku.... inac drzal vsetko ako mal....
Katuska
Katuska
Mierne pokročilý člen
Mierne pokročilý člen

Počet príspevkov : 141
Reputácia Reputácia : 131
Dátum registrácie : 28.09.2020

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza:
Súčasná medikácia Súčasná medikácia:

hug0
sorry0

Návrat hore Goto down

  • Zaslať odpoveď

Olanzapín Empty Re: Olanzapín

Odoslať  rasto Pi 15 apríl 2022 - 16:00

ja tiez beriem olanzapin narano 5mg a navecer10mg od poslednej hospitalizacie asy 2 roky a nepribral som z neho a vedlajsie ucinky nepocitujem za mna mozem povedat ze v pohode.
rasto
rasto
Zlatý pokročilý člen
Zlatý pokročilý člen

Počet príspevkov : 492
Reputácia Reputácia : 60
Dátum registrácie : 18.10.2015
Bydlisko Bydlisko : stredne slovensko

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza: f20
Súčasná medikácia Súčasná medikácia:

hug0
sorry0

Návrat hore Goto down

  • Zaslať odpoveď

Olanzapín Empty Re: Olanzapín

Odoslať  Matej Po 18 apríl 2022 - 9:20

Ahoj @sunflower93. Smile

Ja som, žiaľ, mal s ním skúsenosť podobnú Katuške. Bral som ho ešte voľakedy pred rokom 2009, možno 2008 - vtedy bol komerčne známy ako Zyprexa. Takisto som na ňom pribral asi 25 kg, čo som potom zhadzoval až ďaleko neskôr, niekedy okolo roku 2013. Aj ja inak ale môžem potvrdiť, že čo sa týka príznakov, tak mám ho zapamätaný tak, že účinkoval kvalitne. Vedel moje vtedajšie problémy kompenzovať ako jeden z tých lepších a účinnejších liekov spomedzi tej palety, čo som mal možnosť v rokoch 2005-2010 vyskúšať. Yes Iba škoda toho výrazného pribratia. very sad3

Možno, ak si človek nejako dá špeciálne pozor, tak pribrať nemusí. Ja som si vtedy pozor veru nedával, nebral som tento jeho bočný účinok z letáka úplne vážne... takže keď som začal pomaličky viac jesť, lebo sa mi začalo viac žiadať, tak som si to neuvedomil v dostatočnej miere. Navyše vtedy môj lekár ma tak trochu zavádzal, lebo povedal, že takáto tabletka nemá žiadne kalórie, a preto sa z nej nedá pribrať. Tento argument mi už vtedy prišiel čudný a dnes viem, že ma jednoducho chcel iba pre moje posťažovanie odbiť. Vieme, že je ten argument "z cesty". Chcem tým ale v konečnom dôsledku povedať, že možno teda ak si pacient nejako dá výrazne pozor a sleduje svoje chute a svoje stravovanie i pohyb, tak si vie azda i na olanzapíne udržať hmotnosť. A tešiť sa potom skôr z jeho efektivity, čo sa týka schizo-príznakov, lebo vo veci efektivity, ako som písal, sa mi zdal naozaj dobrý. Smile

Držím palce. Smile

_________________
Keď sa zveruješ, radosť násobíš a bolesť delíš.

Olanzapín Health10 https://schizo.sk
Matej
Matej
Okoloidúci
Okoloidúci

Počet príspevkov : 5043
Reputácia Reputácia : 938
Dátum registrácie : 18.09.2009
Vek : 38
Bydlisko Bydlisko : západné Slovensko

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza: F21, F60.1
Súčasná medikácia Súčasná medikácia: Parnido (3 mg), Sertralin Actavis (50 mg), Orfiril Long (900 mg)

https://schizo.sk

Katuska and vrana like this post

hug0
sorry0

Návrat hore Goto down

  • Zaslať odpoveď

Olanzapín Empty Re: Olanzapín

Odoslať  Sweetheart Ne 23 október 2022 - 17:32

Olanzapin je super podla mna a z vedlajsich ucinkov mam len zvysenu chut do jedla a nocne mory. Toto tu nikto nespomenul, ale viem, ze to je na sto percent z olanzapinu, lebo ked som ho vysadil, tak to prestalo. Ale niekedy to nie su ani nocne mory, ale zive sny, ze si ich aj na druhy den pamatam. A treba si dat pozor na tu zvysenu chut do jedla, to je niekedy ako ´´vlci hlad´´. A vacsinou ho predpisuju na noc, lebo ma tlmive ucinky. Ale je po nom kvalitny spanok, taky hlboky spanok. A predpisany som mal 10mg na den a 10 na noc. Teraz ho mam v kombinacii s aripiprazolom 15mg rano a 5mg olanzapinu vecer. Ale na kontrole sa opytam, ci mi ten aripiprazol nevymeni za olanzapin naspat. A este napisem, ze nemozem spat bez olanzapinu, tak mi vyhovuje. Ale nejake zavazne vedlajsie ucinky som nemal doteraz, len ta chut do jedla a nocne mory. Ale oni su niekedy sranda aj tie nocne mory Very Happy
avatar
Sweetheart
V.I.P.
V.I.P.

Počet príspevkov : 554
Reputácia Reputácia : 35
Dátum registrácie : 12.08.2021

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza: 23.1
Súčasná medikácia Súčasná medikácia: aripiprazol, olanzapin, lamotrigin, buspiron

Mous likes this post

hug0
sorry0

Návrat hore Goto down

  • Zaslať odpoveď

Olanzapín Empty Re: Olanzapín

Odoslať  Juraj Ne 23 október 2022 - 17:45

Z antipsychotík mám aj ja hrozné sny. Zistil som že sa mi stále sníva dookola to isté. Napríklad niekde cestujem a stratím sa alebo zmeškám spoj. Alebo chodím do školy a nie som pripravený na vyučovanie. Alebo že mi nejakí ľudia zobrali veci ktoré potrebujem a ja som na nich nahnevaný. Alebo sa mi sníva ako sa hádam s rodinnými príslušníkmi a robím im zle. Potom keď sa zobudím, tak mám z tých snov veľmi nepríjemný pocit.
Juraj
Juraj
V.I.P.
V.I.P.

Počet príspevkov : 551
Reputácia Reputácia : 170
Dátum registrácie : 17.12.2020
Vek : 42
Bydlisko Bydlisko : Turčianska záhradka

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza: F25
Súčasná medikácia Súčasná medikácia: Rispen 3 mg, Hedonin XR 500 mg

hug0
sorry0

Návrat hore Goto down

  • Zaslať odpoveď

Olanzapín Empty Re: Olanzapín

Odoslať  Juraj Ne 23 október 2022 - 17:53

Strašne často sa mi snívajú hnusné nechutné sny ako sa mi kývu a vypadávajú zuby. Tie sny sú také živé že je to skoro ako skutočnosť.
Juraj
Juraj
V.I.P.
V.I.P.

Počet príspevkov : 551
Reputácia Reputácia : 170
Dátum registrácie : 17.12.2020
Vek : 42
Bydlisko Bydlisko : Turčianska záhradka

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza: F25
Súčasná medikácia Súčasná medikácia: Rispen 3 mg, Hedonin XR 500 mg

hug0
sorry0

Návrat hore Goto down

  • Zaslať odpoveď

Olanzapín Empty Re: Olanzapín

Odoslať  vrana Ne 23 október 2022 - 20:01

Ja Som predvčerom sa zobudil v noci zo sedem krát. Duša budí zo spánku snom človeka zo všelijakých vnútorných a vonkajších podnetov. Síce Som neskúmal prečo Som mal toľko snov, ale bol Som nespokojný a hneď po budíčku Som si ešte na tri hodky zdriemol, nakoľko Som bol nevyspaty.

Jeden čas Som si sny zapisoval a snažil Som sa z toho niečo vydedukovať. Dosť často sa mi sníva i o psychiatrickom pobyte v nemocnici, na vojne v kasárňach, v triede v škole, v base na oddelení, o rodine a konečne aj o mame.

Ale väčšinou sú to sny, ktoré majú v niečom defekt, handicup. Nie je to, ako film, či pribeh z knihy,

Napr. @Juraj spomína chrup. Mne da sníva ako si vylamané zuby vyťahujem von spoku s okostnicou a pod.

_________________
Keď nie Som, tak nie Som, viem, že nie Som!
Keď Som, tak Som, viem, že Som!

Moje Nicky:
Hulk DF 365 1
Hulk DF 365 2
Dušan
avatar
vrana
V.I.P.
V.I.P.

Počet príspevkov : 518
Reputácia Reputácia : 148
Dátum registrácie : 31.07.2021
Vek : 45
Bydlisko Bydlisko : Trnava

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza: F20.0 - (Para)noidná (schizo)frénia; F51.8 - (In)somnia
Súčasná medikácia Súčasná medikácia: Kventiax SR s postupným predlžovaním 3x300mg - 0-0-3; Cisordinol 1x10mg - 0-0-1; Depakine Chromo 1x300mg - 0-0-1

Juraj likes this post

hug0
sorry0

Návrat hore Goto down

Návrat hore

- Similar topics

 
Povolenie tohoto fóra:
Nemôžete odpovedať na témy v tomto fóre.
Hore