Schizofórum
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.
Dole

Výroky o (psycho)lógii a duševna

Goto down

  • Zaslať odpoveď

Výroky o (psycho)lógii a duševna Empty Výroky o (psycho)lógii a duševna

Odoslať  vrana Ut 1 marec 2022 - 9:58

Duša (psyché)

Duša si vybrala tvojich rodičov, teba a tvoj spôsob života, tvoj osud. Preto sa inkarnovala do tvojho tela...

Duša je tu tak od toho aby si na onen svet, svoj domov, po smrti tvojho hrubého tela, zobrala veškerú skúsenosť, zážitok, charakter, vlastnosť, schopnosť, zručnosť, vedomosť, múdrosť, stavy...

Duša tak získava čisté (roz)vinuté nadobnuté hlboké vedomie.  Aby v domove, v  Nirváne so zotrvaním, v duchovnom posmrtnom živote pred/medzi/po živote tam disponovala s pokročilým štádiom duchovného vedomia, aby to bolo jej prvé a posledné (znovu)zrodenie.

(Ne)čistá duša v mojom živote je tu od toho, aby mi dávala životné lekcie a úlohy. Je tu od toho, aby Som sa od jej (ne)čistého (psy)chického obsahu učila. Je tu od toho, aby Som sa (roz)víjala, (seba)zdokonaľovala, získavala vedomosti.

Tak ako duch, tak aj duša má tvar, formu a jemnohmotu. Duša je tak jemné krehké energetické telo.

Ver, že tvoja duša je najčastejšie s pohľadu muža vo forme ženského princípu jemného krehkého energetického tela.

Záleží len na tebe, akú cestu tvojim životom s dušou si vyberieš. Buď budeš s ňou komunikovať a radiť sa pri nej, to znamená, že budeš sa k duši načúvať, zhovárať sa s ňou, alebo odmietneš s dušou veškerú komunikáciu, a nehaš tak dušu tvoju na pokoji.

Duša napriek duchovi, sa (ne)dá ovládať a riadiť. Je tak (samo)statná riadiaca a ovladajúca sa jednotka.

Dušu nájdeš všade. Je ukrytá v tebe, alebo mimo teba v podobe neviditeľnej, prežívajúcej, energie, sile, napätia, odporu, bloku.

Tak ako duch aj duša je zdrojom všetkého. Na nebi disponuje ako hovoriaca mysliaca bytosť. Okrajom jej zdroju je tak eGo, ktorého sa všetko týka a dotýka, čoho následkom sú prejavy, reagovanie na ostatné eGá.

Duša tvoja označená ako psyché (ne)znamená nič iné, ako len plnosť myšlienok, predstáv, snov, fantázii... Ty ako psyché si (bohom)plná, (po)božná.

Ty ako duša, učením pripúšťaš reálnu existenciu boha na zemi a jeho vplyv naňu.

Ver, že najväčším bohatstvom duševna je úplnosť, celistvosť!

Ak si posadnutá dušou, (pre)važuje u teba eGoizmus, choroba, príznaky schizofrénie.

Ak je prevaha myslenia, ale nie vedomia, vnímania a pocitovania... na duševnej rovine, ide o chorobu eGa.

Ver, že duša tvoja pochádza z minulých a budúcich životov, nie z tohto.

Duša tvoja je v tvojej mysli a tá je tvojim vonkajškom, exteriérom. Nájdeš ju vo svojej hlave, ako (ne)vedomý, či vedomý psychický obsah vedomia.

Duša tvoja je (arche)typ, inštinkt, pud, či komplex, niečo ako zlá karma z minulých, či budúcich životov. Preto potom sa chováš a jednáš tak, ako sa chováš a jednáš.
avatar
vrana
V.I.P.
V.I.P.

Počet príspevkov : 518
Reputácia Reputácia : 148
Dátum registrácie : 31.07.2021
Vek : 45
Bydlisko Bydlisko : Trnava

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza: F20.0 - (Para)noidná (schizo)frénia; F51.8 - (In)somnia
Súčasná medikácia Súčasná medikácia: Kventiax SR s postupným predlžovaním 3x300mg - 0-0-3; Cisordinol 1x10mg - 0-0-1; Depakine Chromo 1x300mg - 0-0-1

hug0
sorry0

Návrat hore Goto down

  • Zaslať odpoveď

Výroky o (psycho)lógii a duševna Empty Re: Výroky o (psycho)lógii a duševna

Odoslať  vrana St 2 marec 2022 - 9:59

(Ne)čistoty

Ver, že eGo, ako (ne)čistota, sa prežíva pri cudzích myšlienkach, pri cudzom vedomí, pri hlasoch a slovách. Bytie, ako čistota, sa cíti pri svojich myšlienkách, pri svojom vedomí, pri tichu.

eGo, ako (ne)čistota, sa prežíva v spoločnosti ľudí a verejnosti, Bytie, ako čistota, sa cíti mimo spoločnosť ľudí, mimo verejnosť, sám o samote, ako (samo)tár.

(Ne)čistota je všetko to (ne)správne, čistota je tak opak, všetko správne.

Ver, že (ne)čistoty sú (ne)správny duchovný postoj, (ne)správny spôsob života, (ne)správny náhľad, (ne)správny prítomný oKamih, (ne)správne vedomie, (ne)správne dýchanie, (ne)správne myslenie, (ne)správne konanie, (ne)správne živobytie, (ne)správne úsilie, (ne)správna reč, (ne)správna bdelosť, (ne)správna meditácia, (ne)správna empatia, (ne)správna kontemplácia, (ne)správna modlitba.

Ak niečo v tvojom živote (ne)funguje tak, ako má, ide o (ne)čistotu. Postačí iba vtedy nájsť jej príčinu. Nájdeš ju vo svojom vnútri. Ak sa ti ju podarí odhaliť a odstrániť, transformovať, či trancendovať, máš vyhraté.

(Ne)čistotu spoznáš, ako tvoj vnútorný ženský hlas a slovo z pohľadu muža, u žien opak, ktorý ťa súdi a posudzuje, nálepkuje a škatuľkuje...

(Ne)čistotu nájdeš aj v tvojom myslení, ak priveľa myslíš, (pre)mýšlaš, (roz)mýšlaš, (roz)jímaš, (u)važuješ, (z)važuješ tak, že sa hlboko ponáraš do seba, kde prežívaš len samé (u)trpenie, robíš si starosti, problémy, (u)trpenia, trápenia a bolesti.

(Ne)čistota je tvoj (ne)prijemný pocit v tele, ktorý sa prežíva pri hlasoch a slovách. Vtedy prežívaš iné (ne)príjemné pocity v tvojom tele, ako keď si sám o samote.

Tvoje emočné telo bolesti je tiež druh (ne)čistoty, pri ktorom (pre)žívaš rôzne škodlivé (ne)gatívne emócie, ktorých príčinou je reakcia emočného tela bolesti na tvoju myseľ, reakcia na tvoje eGo.

Tvojím falošným "ja" eGom, tu nieje nikto iný ako veľký sudca, kat, kazateľ, ktorý sa kŕmi tvojima emóciami.

Ver, že (ne)čistoty sú tak parazitom, otravou, jedom, rakovinou, vírusom... v podobe súdiaceho... eGa.

Ak si (seba)vedomý a nie (seba)uvedomujúci sa, to znamená nič iné, ako že si hlúpy, chorý, žiješ tento život, (ne)ustále si seba pripomínaš, staviaš do popredia kladenie dôrazu na seba, ide tiež o (ne)čistoty.
avatar
vrana
V.I.P.
V.I.P.

Počet príspevkov : 518
Reputácia Reputácia : 148
Dátum registrácie : 31.07.2021
Vek : 45
Bydlisko Bydlisko : Trnava

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza: F20.0 - (Para)noidná (schizo)frénia; F51.8 - (In)somnia
Súčasná medikácia Súčasná medikácia: Kventiax SR s postupným predlžovaním 3x300mg - 0-0-3; Cisordinol 1x10mg - 0-0-1; Depakine Chromo 1x300mg - 0-0-1

hug0
sorry0

Návrat hore Goto down

  • Zaslať odpoveď

Výroky o (psycho)lógii a duševna Empty Re: Výroky o (psycho)lógii a duševna

Odoslať  vrana Št 3 marec 2022 - 7:52

(Ne)správny duchovný postoj

Ak ťa niečo trápi, robíš si starosti, problémy, (u)trpenia, trápenia a bolesti, máš k veci (ne)správny duchovný postoj.

Ak si so svojim životom neni spokojný, neni za jedno, príčinu hľadaj vo svojom vnútri.

(Ne)správny duchovný postoj, to jest (ne)konečný a (ne)zmyselný boj, ktorý nepozná víťaza a ani porazeného.

(Ne)robiť si starosti... z minulosti, či budúcnosti, znamená žiť tu a teraz! V (bez)časovom prítomnom oKamihu.

Ak si seba (ne)ustále seba pripomínaš, kladieš doraz na seba, ide o (ne)správny duchovný postoj.

Keď už dýchať svoje telo, tak vedome!

Prestaň sa už konečne zaoberať (ne)čistými myšlienkami. Nikam to (ne)vedie! Na miesto toho sa zameraj na svoje vnútro. Tam nájdeš seba!

Ver, že to, čo robíš a neskorej to oľutuješ, existuje na to (u)pratovanie v mysli. (Od)automatizuj sa!

Na tomto svete ti postačí i to málo, čo práve máš. Nehromaď majetok!

Ak (ne)vieš ako ďalej, uč sa s vlastných chýb!

Pred každým vystúpením (ne)zabudni si svoju reč natrénovať. Veď so sebou samým dialógy!

Dávaj si pozor na každom kroku! Totiž na každom rohu číha smrť.

(Ne)snívaj, keď medituješ. Radšej sa snaž pozorovať svoj dych. Ten ta privedie k (o)čiste!

Keď už riešiš nejaký konflikt, skús ho najprv precítiť. Pytaj sa. Čo pozorujem? Aké city sú v tom? Aké potreby treba? Aké prosby treba?

Keď už kontempluješ, mal by si to robiť v tvojom obľúbenom kresle, na jednom mieste a klásť si tie správne otázky.

Keď už sa modlíš, mal by si to robiť vo svojej svätine, prihovárať sa k bohu smerom do vnútra.
avatar
vrana
V.I.P.
V.I.P.

Počet príspevkov : 518
Reputácia Reputácia : 148
Dátum registrácie : 31.07.2021
Vek : 45
Bydlisko Bydlisko : Trnava

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza: F20.0 - (Para)noidná (schizo)frénia; F51.8 - (In)somnia
Súčasná medikácia Súčasná medikácia: Kventiax SR s postupným predlžovaním 3x300mg - 0-0-3; Cisordinol 1x10mg - 0-0-1; Depakine Chromo 1x300mg - 0-0-1

hug0
sorry0

Návrat hore Goto down

  • Zaslať odpoveď

Výroky o (psycho)lógii a duševna Empty Re: Výroky o (psycho)lógii a duševna

Odoslať  vrana Pi 4 marec 2022 - 11:12

(Ne)správny spôsob života

Ver, že nič (ne)robenie znamená umieranie za živa.

Sledovanie televízie viac ako dve hodiny denne je stratou času.

Ver, že vylihovanie a prepínanie programov na televízii vedie k lahnutej oživlej mŕtvoly s ovládačom v ruke.

Čítaním odbornej, motivačnej, duchovnej... literatúry sa (od)pútaš od (u)trpenia.

Ak žiješ tak, že (pre)žívaš zo dňa na deň, vedie to k (u)trpeniu.

Zlé hospodárenie s peniazmi vedie k finančnej (ne)gramotnosti. Nauč sa byť už konečne finančne inteligentný!

Kupuj si a var si zdravé potraviny, predídeš tým dlhoročnej nadváhe a chorobám tela!

Staraj sa o svoje telo! To ti zaručí dlhodobú vitalitu a  životnosť.

Dopraj si duševnú pohodu, choď von na vychádzky, beh, bycikel, či do prírody.

Za každým, ak sa ti (ne)chce, alebo ak sa chceš (u)kotviť v prítomnom oKamihu, si prednies tento výraz: Keď Som, tak Som, viem, že Som!

Keď Som, tak Som, viem, že Som. V slove Som sa môže nachádzať akýkoľvek postoj, pozícia, potreba, či činnosť... Keď vykonávam potrebu, tak vykonávam potrebu, viem, že vykonávam potrebu!

Objav v sebe hormón serotonín. Pri tvorbe hormónovej serotonínovej teórie nájdeš v sebe duševnú pohodu.

Choď von do spoločnosti, zapiš sa do nejakého športového, občianskeho klubu. Ten ťa obdarí aktivitou a novými kontaktmi.

Bez režimu dňa, organizéra si ako (ne)riadená strela! Spíš si organizér na každý deň, týždeň...

Pri čítaní knižiek, počúvaj meditačnú, ukludňujúcu hudbu.

Vyhľadávaj také kontakty, konexie, od ktorých sa dozvieš čo máš robiť, a od zlých, čo (ne)máš robiť.

Ak v práci trpíš, je načase sa (u)kotviť v prítomnom oKamihu. Ten ťa na čas odpúta od starostí.

Ak si myslíš, že si (super)eGo, či (alter)eGo si na omyle. Začni si konečne seba (u)vedomovať ako (seba)uvedomujúceho ducha, stvoriteľa, Bytie... Aj ty si stvoriteľ.
avatar
vrana
V.I.P.
V.I.P.

Počet príspevkov : 518
Reputácia Reputácia : 148
Dátum registrácie : 31.07.2021
Vek : 45
Bydlisko Bydlisko : Trnava

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza: F20.0 - (Para)noidná (schizo)frénia; F51.8 - (In)somnia
Súčasná medikácia Súčasná medikácia: Kventiax SR s postupným predlžovaním 3x300mg - 0-0-3; Cisordinol 1x10mg - 0-0-1; Depakine Chromo 1x300mg - 0-0-1

kimi2028 likes this post

hug0
sorry0

Návrat hore Goto down

  • Zaslať odpoveď

Výroky o (psycho)lógii a duševna Empty Re: Výroky o (psycho)lógii a duševna

Odoslať  kimi2028 Ne 6 marec 2022 - 15:56

Neverím tomu, že nič nerobenie je umieranie zaživa. Ani taký relaxík nemusí byť na škodu a veľa ľudí zabúda na neho bohužiaľ a potom skončí zle. Ja som invalidný dôchodca a tak už hlavne oddychujem, aj keď samozrejme ide o silnú subjektívnu vec. TV nie je tiež zlá, ale záleží vždy na tom, že aké TV programy preferuješ. Ja mám rád seriály so zábavnou tématikou, či športové prenosy, čo je super. Vylíhovanie a pozeranie TV nie je ožívla mŕtvola, ale efektívny relax… Súhlasím, že je nutný aj zdravší životný štýl. Dávať pozor na to, čo žerieš, cvičiť, či chodiť sa prechádzať.
kimi2028
kimi2028
V.I.P. Golden
V.I.P. Golden

Počet príspevkov : 2182
Reputácia Reputácia : 758
Dátum registrácie : 13.02.2017

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza: F20.0, F20.4
Súčasná medikácia Súčasná medikácia: Reagila 4,5 mg

hug0
sorry0

Návrat hore Goto down

  • Zaslať odpoveď

Výroky o (psycho)lógii a duševna Empty Re: Výroky o (psycho)lógii a duševna

Odoslať  vrana Ne 6 marec 2022 - 16:22

Proti obedu a relaxu na pol hodku denne, (ne)mám nič. Všetko mimo relax, teda (ne)zmyselné vylihovanie v posteli, je stratou času, umieranie za živa, ľahnutá oživlá mŕtvola z ovládačom na od telky v ruke.
avatar
vrana
V.I.P.
V.I.P.

Počet príspevkov : 518
Reputácia Reputácia : 148
Dátum registrácie : 31.07.2021
Vek : 45
Bydlisko Bydlisko : Trnava

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza: F20.0 - (Para)noidná (schizo)frénia; F51.8 - (In)somnia
Súčasná medikácia Súčasná medikácia: Kventiax SR s postupným predlžovaním 3x300mg - 0-0-3; Cisordinol 1x10mg - 0-0-1; Depakine Chromo 1x300mg - 0-0-1

hug0
sorry0

Návrat hore Goto down

Návrat hore

- Similar topics

 
Povolenie tohoto fóra:
Nemôžete odpovedať na témy v tomto fóre.
Hore