Schizofórum
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.
Dole

Aký Som mal rok 2021

Goto down

  • Zaslať odpoveď

Aký Som mal rok 2021 Empty Aký Som mal rok 2021

Odoslať  vrana Pi 31 december 2021 - 13:23

Aký Som mal rok 2021

Január sa datuje počiatkom študovania Itechnológií, a neskoršie prírodných vied, cudzích jazykov. Toto všetko bolo po celý rok hnacim motorom za čistou mysľou. Jednoducho Som (ne)čistú myseľ oddťal od jej (ne)ustáleho (u)trpenia, ktoré Som prekonal v lete 2018.

Celý rok Som tak zostavoaval akúsi techniku a systém študovania. Viete, keď človek je dennodenne 12-16hod hore, doma a nič (ne)robí, to znamená, že (ne)chodí do práce, aby sa vyhol (ne)čistým myšlienkam, robí také veci, aby dušu svoju a telo svoje (u)spokojil, (o)čistil...

V mojom prípade zostrojením organizéra. Popri študovaní čítavam motivačné knižky, ezoteriku a duchovno, (psycho)lógiu a ďalšie. V organizéri (ne)chýba ani čas na telo moje ako bojové umenie, tanec, šípky, či klasické pohybové cviky. Ale ako hovorím telo moje akosi sa mu (ne)chce a jeho aktivity sú tak na minime, panuje pasivita.

K zdravému stravovaniu sa akosi opäť (ne)viem dostať, chýbajú mi na to peniaze. Mám aj vypísaný jedálniček a nákupy.

Chodieval Som aj na pravidelné 50min. (vy)chádzky a (pre)chádzky o 2x1.6km, tam a späť. Doporučuje sa denne aspoň 7km, ale to je na mňa moc. Teraz je to o jednom dni v týždni, či dokonca o jednom dni za dva týždne. Ale popracujem na tom.

Je to dobré na (psycho)hygienu, duševnú pohodu, kondičku a formu, dobrý trénig mysle, vyluftovať hlavu, myšlienky a dojsť na nové myšlienky.

Pred rokmi Som chodieval do klubov a na ligu šípok a šachov. Teraz kvoli covide je to všetko toto aktívne a na dušu moju a telo moje (ne)dostupné. Celý rok Som tak povediac (pre)sedel za NB, či tabletom. Von Som chodieval len na nákupy, či (vy)chádzky, (pre)chádzky. Málokedy sa stalo, že Som niekoho známeho stretol.

S priateľma sa i naďalej (ne)stretáme, každý máme tak povediac, svoj život, je to aj o covide. Sme len buď na FB, instagrame, či messengeri...

V apríli tohto roka Som musel ísť do nemocnice na zákrok. Totiž našlimi dve (z)úžené cievy na srdci. Z liekov mi bolo po pár týždnoch zle, musel Som ich vysadiť a až teraz ku koncu roka na kontrole mi ich diabetelog a kardiolog upravili na prijatené užívanie.

Jedno je ale isté, Som rád za to, čo teraz mám, viac od života (ne)očakávam, keď tak na spríjemnenie jeho chvíľky.

Želám a prajem v novom roku, taký istý rok aký bol tento. S pozdravom:

Vrana
Piatok 31. dec. 2021 13:16

avatar
vrana
V.I.P.
V.I.P.

Počet príspevkov : 518
Reputácia Reputácia : 148
Dátum registrácie : 31.07.2021
Vek : 45
Bydlisko Bydlisko : Trnava

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza: F20.0 - (Para)noidná (schizo)frénia; F51.8 - (In)somnia
Súčasná medikácia Súčasná medikácia: Kventiax SR s postupným predlžovaním 3x300mg - 0-0-3; Cisordinol 1x10mg - 0-0-1; Depakine Chromo 1x300mg - 0-0-1

Matej, dzuli08, kimi2028, Iacobus, Juraj, Sweetheart and Anonym woman like this post

hug0
sorry0

Návrat hore Goto down

  • Zaslať odpoveď

Aký Som mal rok 2021 Empty Re: Aký Som mal rok 2021

Odoslať  kimi2028 Pi 31 december 2021 - 22:00

Ahojte kamaráti, rok 2021 musím hodnotiť opäť ako úspešný aj keď má prívlastok opäť pandemický. Napredoval som smerom dopredu a nie dozadu. Zbavil som sa čiastočne psychiatrie. Mojím víťazstvom je to, že rok som nemusel navštíviť psychiatra. Nemal som nič, čo by som musel s ním riešiť. Aj keď menšia drobnosť by sa našla so spánkom 2-3 mesiace som skoro vôbec nespal. Do aktivít som sa nútil len veľmi ťažko, aj keď som mával dní prevažne šachové.

Inak ušlo to v máji som sa stal strýkom, čo ma veľmi potešilo. Toho malého som si obľúbil veľmi. Je to veľmi zlatý malý chlapec. Teším sa na to, že aký bude mať charakter, ale to sa dozviem asi až keď bude väčší haha. Či hormóny budú s ním nabijať alebo bude to kľuďas. Som rád tomu.

Verím, že budeme môcť žiť už čoskoro normálne životy. Hoci na Slovensku je to utópia pri dnešných politikoch, z ktorých sa neostáva nič iné len smiať. Nikomu sa podarilo nikdy rozhádať takto národ ako je teraz. Ku tomu im veľmi pekne gratulujem a ironicky tlieskam im.

V júli som bol na svadbe sestry. Bolo tam veľmi príjemne a samotný obrad sa mi veľmi páčil. Nebolo to najhoršie. Zároveň v novembri umrela mi jedna z babičiek. Aj to však prináša život. Život plynie a vecí sa menia.

kimi2028
kimi2028
V.I.P. Golden
V.I.P. Golden

Počet príspevkov : 2179
Reputácia Reputácia : 758
Dátum registrácie : 13.02.2017

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza: F20.0, F20.4
Súčasná medikácia Súčasná medikácia: Reagila 4,5 mg

Iacobus and vrana like this post

hug0
sorry0

Návrat hore Goto down

Návrat hore

- Similar topics

 
Povolenie tohoto fóra:
Nemôžete odpovedať na témy v tomto fóre.
Hore