Schizofórum
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.
Dole

Dialógy s dušou mojou, duchom mojim

Goto down

  • Zaslať odpoveď

Dialógy s dušou mojou, duchom mojim Empty Dialógy s dušou mojou, duchom mojim

Odoslať  vrana So 25 september 2021 - 19:34

Denné (bdelé) sny 15 - Čistoty

Čo znamenajú v mojom prípade čistoty? Podľa jedného ázijského duchovného, správny duchovný postoj. U mňa, čisté vedomie, myseľ, počutie nádherného ticha, (ne)počutie ustarostených hlasov a slov, (ne)vŕtanie sa v (psy)chickom hovne, v cudzom vedomí, (ne)zastavovanie myšlienok a následne ich (ne)komentovanie, čistoty ako psychické uvoľnenie..., voľno-myšlienkárstvo...

Tak, čo je ten správny duchovný postoj? Určite k niekomu a niečomu. Keď si vydedukujem pojem duchovný, vyjde mi (seba)uvedomujúci, tichý, prítomný, bdelý, vnímavý, empatický, dychavý, pozorovateľ, (ne) mysliteľ, introvert, vnútorný, meditatívný, jemné krehké energetické telo, bytostné "nie ja", (ne)prejavené Bytie (smrť eGa) a (ne)prejavené (ne)Bytie (smrť Bytia), Nirvána, osvietenie, prázdny stred, (ne)priestor, prázdny priestor, vzduch, vesmír, atmosféra, prázdnota, Boh "nikto a nič", (bohom)prázdny, (bez)božný, (neznaj)božstvo...

Ako sa teda staviat k (ne)čistotám a psychickému hovnu (počutie ustarostených hlasov a slov, ku zastaveniu a komentovaniu myšlienok, ku vŕtaniu sa a šprtaniu sa v cudzom vedomí, ku (psy)chickej záťaži, k prežívaniu emočného tela bolesti, ku rozpadu vedomia, mysle...)?

Ak ide o postoj, tak zaujať ten duchovný postoj! To znamená, že akonáhle sa objaví (ne)čistota, (psy)chické hovno, teda ustarostené hlasy a slová, treba si ich zvizualizovat, vysvetliť, urobiť s nimi vnútorný (dia)lóg, skorej (mono)lóg akýsi kompromis a následne tieto nečistoty transformovať a trancendovať do prítomného okamihu, do prázdnoty. Iba tak sa z (ne)čistôt a (psy)chického hovna stanú čistoty (nádherné ticho...)

Čiže, poriešili sme tak hlasy a slová ako (ne)čistoty... ktoré sa k nám prihovárajú iba vtedy, ak vládne medzi nami (ne)správný duchovný postoj. To znamená, že po väčšinu času sa nachádzame v čistotách, bez toho aby sme riešili niekoho, niečie starosti (problémy, utrpenie, trápenia, bolesti, (ne)pochopenosť, (ne)vedomosť, (ne)schopnosť, frustrovanosť...)

My sa tak potom stávame na tu chvíľočku duchovnými služobníkmi, ktorý sú tak povediac, sprievodcami, spoločníkmi, prostredníkmi medzi čistotami... a (ne)čistotami...
avatar
vrana
V.I.P.
V.I.P.

Počet príspevkov : 518
Reputácia Reputácia : 148
Dátum registrácie : 31.07.2021
Vek : 45
Bydlisko Bydlisko : Trnava

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza: F20.0 - (Para)noidná (schizo)frénia; F51.8 - (In)somnia
Súčasná medikácia Súčasná medikácia: Kventiax SR s postupným predlžovaním 3x300mg - 0-0-3; Cisordinol 1x10mg - 0-0-1; Depakine Chromo 1x300mg - 0-0-1

Iacobus likes this post

hug0
sorry0

Návrat hore Goto down

Návrat hore

- Similar topics

 
Povolenie tohoto fóra:
Nemôžete odpovedať na témy v tomto fóre.
Hore