Schizofórum
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.
Dole

Ako sa dnes máš? 8

Strana 60 z 88 Previous  1 ... 31 ... 59, 60, 61 ... 74 ... 88  Next

Goto down

  • Táto téma je zamknutá, nemôžete tu pridávať odpovede ani upravovať svoje príspevky!

Ako sa dnes máš? 8 - Stránka 60 Empty Re: Ako sa dnes máš? 8

Odoslať  Matej Št 8 december 2016 - 21:17

Tuto (@Tuto), vrúcne Ti ďakujem za Tvoje milé slová a povzbudenia. Čítal som si ich dnes ráno v rámci "raňajok" a cítil som sa dojatý tým, že mi veríš a že sa snažíš vo mne vidieť to lepšie, než to horšie, čo sa skrýva v mojom charaktere a živote. Môžem povedať, že si ma ráno tým správnym kopancom nakopol, takže som sa pustil do nového dňa s väčším odhodlaním. Ďakujem Ti za to. Vidím, že sa teraz liečiš z virózy, ktorá zaútočila postupne aj na Tvojich drahých. Prajem Vám všetkým v rodinke hojne imunity, aby ste tie pliagy bacily alebo vírusy zvládli. Som rád, že prípadnú pasivitu nevnímaš negatívne teraz, lebo predsa len sa potrebuješ vyležať a dať telu oddych a teplo. Prajem Ti všetko dobré a vydarený spánok. Drž sa! A ďakujem ešte raz. Super!

***

Dnes sa mám asi aj lepšie. Deň plynulo odsýpal. Prišla približne 1 tona kníh, čo je aj o polovicu menej, než včera. Väčšinu sa mi podarilo spracovať, pričom boli u nás až tri brigádničky, ktoré sa zaiste nenudili. Fyzickú námahu z premiestňovania som psychicky znášal lepšie, len ma trochu mrzelo, že som sa spotil a mám vtedy obavy, že som "cítiť". Zdá sa ale, že som cítiť nebol, sprchu realizujem pravidelne, aj pracovné tričko striedam. Psychiatricky sa zdá, že som na tom polepšene, nálady haprovali len trochu a väčšinou som sa po výkyve do 20 minút vrátil k normálnej úrovni komunikatívnosti. Občas som sa cítil zle z toho, že som sa domnieval, že ma ohovárajú. Prečo mi tak záleží, čo si o mne kto myslí?? Zírám Prečo chcem, aby ma každý mal rád a videl vo mne len to dobré? Prečo musím každému niečo dokazovať a zavďačovať sa? Asi to vyplýva z nejakého typu narcizmu, alebo egocentrizmu, ktorý je vlastný asi mojej prípadnej citovej nezrelosti. Musím dovoliť ľuďom, aby ma ohovárali, a nerobiť si z toho psychické útrapy. Potom by na mňa aj vzťahovačnosť bola prikrátka. Dojatie 2

Úzkosť dnes nebola. Pocit stresu a nezvládania povinností bol malý. Odchádzal som domov už o 17:10. Kofeín - asi 4 kofexy a 2 litre kofoly bez cukru, 2 gramy taurínu. Teraz večer som bol ešte v solárku, trochu som si pripiekol ruku, resp. hánky na ľavej ruke. Zírám Zjedol som dnes okolo 10-11 tisíc kJ, čo je pre mňa v týchto dňoch typické číslo. V sobotu sa budem vážiť, bolo by dosť divné, ak by tento "úpadok v disciplíne" sa neodrazil na váhe v negatívnom zmysle slova. Polícia

Teraz po 19:00 som si dal 2 kávy. Idem robiť seminárku. Pokúsim sa potiahnuť seansu aspoň do 2:00 hodiny. Treba zabojovať ešte túto a zajtrajšiu noc, pričom ak sa ocitnem doma po škole v sobotu o 16:00, tak mi už všetky povinnosti výučbového obdobia skončia a ďalšie povinnosti semestra už budú môcť byť odložiteľné až po Vianociach na medzisviatkové a januárové obdobie. Ešte dve noci boja teda... shooting

Ďakujem Vám za prečítanie, kamaráti. Smile Želám všetkým hojne sily, zdravia, pokoja a lásky. community together Nech nás naša psychika nezrádza, ale naopak nám verne čo najviac slúži, ako sa to len v našich podmienkach dá. Embarassed Držím palce. dancing

S úctou
m.
santa

_________________
Keď sa zveruješ, radosť násobíš a bolesť delíš.

Ako sa dnes máš? 8 - Stránka 60 Health10 https://schizo.sk
Matej
Matej
Okoloidúci
Okoloidúci

Počet príspevkov : 5043
Reputácia Reputácia : 938
Dátum registrácie : 18.09.2009
Vek : 38
Bydlisko Bydlisko : západné Slovensko

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza: F21, F60.1
Súčasná medikácia Súčasná medikácia: Parnido (3 mg), Sertralin Actavis (50 mg), Orfiril Long (900 mg)

https://schizo.sk
hug0
sorry0

Návrat hore Goto down

  • Táto téma je zamknutá, nemôžete tu pridávať odpovede ani upravovať svoje príspevky!

Ako sa dnes máš? 8 - Stránka 60 Empty Re: Ako sa dnes máš? 8

Odoslať  Dušan Št 8 december 2016 - 22:42

ahoj @Tuto

verim ze s priznakmi chripky si poradis sam a co s najmenej liekami,co sa tyka F20...co povedat,kazdy mame tie svoje muchy,ktore nam nedaju pokoj a su dost otravne,ale ako hovorim ked mas nabity program tak ich priam ani nevnimas ako ja,raz som cital tvoj prispevok a zaujali ma tie tvoje balkonove hlasy,ja totiz ked som sa nastahoval do domu tak dlhe tyzdne ma prepadavali oknove hlasy,s ktorima som si neskorej poradil,ale boli pre mna nieco ako mensia ulava,totiz na byte kde som byval to tam bolo horsie,tie hlasy boli aj vo vnutry bytu na domnou i podomnou ale i za oknom,preto pisem lebo tu na dome sa citim omnoho cistejsi a aj tie oknove vymizli,ako som v minulych prispevlkoch spomenul,ma uz otravuju len tri hlasy,ktore som zafixoval navzdy ako nezaujimave a ignorujem ich,pomohol mi tablet a office program,asi tolko,

aho @Matej

ako citam mas v robote rusno a je fajn ze tam mas vypomoc,a tie negativne pocity na tvoju osobu si myslim ze su normal,treba si pripustit ze existuju aj pozitiva ale tu by som doporucoval ich neprijimat tak ako negativa,co ma do nich!!+- JE MI TO JEDNO,

cus ostatni,
dnes trochu nervoznejsie ako pominule dni,totiz chyba mi nikotin a chcem sa toho smradu zbavit,
psychoza(bludne haluze) zaknihovana v tablete,pocity a nalady top 3,
co este by som dal,snad len aby sa vam darilo ako po psychickej stranke lepsie tak ako mne,a mali co najmenej starosti,

Ako sa dnes máš? 8 - Stránka 60 Stock-photo-a-young-man-with-a-discman-and-cd-s-2085197
Dušan
Dušan
V.I.P. Golden
V.I.P. Golden

Počet príspevkov : 1604
Reputácia Reputácia : 378
Dátum registrácie : 02.07.2016

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza:
Súčasná medikácia Súčasná medikácia:

hug0
sorry0

Návrat hore Goto down

  • Táto téma je zamknutá, nemôžete tu pridávať odpovede ani upravovať svoje príspevky!

Ako sa dnes máš? 8 - Stránka 60 Empty Re: Ako sa dnes máš? 8

Odoslať  dzuli08 Št 8 december 2016 - 22:57

Ahojte všetci,
vidím že to tu fachčí a pribudlo kopu nových príspevkov, no nemala som čas všetko odsledovať. Od decembra opäť učím, a som v jednom kolotoči, ale aj sa cítim ako na húsenkovej dráhe sem tam. No čo by som napísala....mám obavu že to opäť nedám, i keď sa veľmi snažím držať. Je toho ale na mňa veľa som na škole jediná angličtinárka,nieže by som nebola rada, len 27 hodinový uväzok je na mňa velmi vela. ale tak od prvého decembra bojujem a mam aj kontrolu v januari u mojej psychotety, tak snad sa to upravi. ....lebo je to so mnou dost chaoticke, resp. skocila som do zabehnuteho systemu, v podstate az do dvoch. Jeden je skola a druhy je dom kde byvam s rodicmi Smile lenze som ja aj tvor spekulantsky tak si nechavam zadne dvierka v podobe podnajmu, sice to budu peniaze v "lufte" z pragmatickeho hladiska, ale tak som si povedala ze jednoducho to tak chcem. Uvidim ako mi to financne bude vychadzat, ale pre mna peniaze nie su vsetko. Aj kvoli tomu som si dala v praci poziadavku ze jednoducho od januara niekto na 5 hodin tyzdenne pride. ...Okrem toho organizujem este silvestrovsku chatu tu u nas kde sa zideme trocha mix partia ale viac menej sa vsetci navazjom zoznamia.
Matej, velmi sa mi paci aky si dal pekny sat tejto stranke, je to prijemna farba aj motiv. jumping
Tuto, z toho co som si len tak zbezne precitala tak si na seba nastvany kvoli vahe, ale myslim ze ty sa rozhybes. je to super aj ked robis len male kratke kroky, napr prechadzky nakupy atd. Basketball mna stve ze som uz dlho nebola na plavarni. Very Happy nemam kedy teraz.
Chinaman, ty bojujes podla mna velmi dobre a drzis sa statocne Smile velmi ti prajem aby si to zvladal co naj. inak aj ja som typ cloveka co skor dusi v sebe iste veci a tak, neviem vybuchnut a pod. je to potom extremny vybuch Very Happy
Meret,
paci sa mi ze si silna zena i ked mozno na vonok krehka Wink urcite je tvoj blog skvele citanie, vobec o tom nepochybujem Smile Nebudem ti kazat ani nic take lebo ty si vazis samu seba, si jedinecny clovek minimalne tu na tomto fore. Vaz si samu seba ! Bud rada ze si tu, lebo my sme radi ze si Smile

Tak no ako kukam je uz dost hodin, tak idem spat pomalicky ...zajtra vstavam do prace, sice to bude viac menej improvizacia ale dako bolo dako bude :d Dobru noc vam alebo pekny vecer a kvalitny spokojny spanok prajem Smile
Drzme sa priatelia community together


_________________
Forget about the past, live for the present and think about the future. flower No one is in charge of your happiness, except you. it is perfect
dzuli08
dzuli08
V.I.P.
V.I.P.

Počet príspevkov : 540
Reputácia Reputácia : 446
Dátum registrácie : 25.04.2016
Vek : 36

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza:
Súčasná medikácia Súčasná medikácia:

hug0
sorry0

Návrat hore Goto down

  • Táto téma je zamknutá, nemôžete tu pridávať odpovede ani upravovať svoje príspevky!

Ako sa dnes máš? 8 - Stránka 60 Empty Re: Ako sa dnes máš? 8

Odoslať  Tuto Pi 9 december 2016 - 19:04

Ahoj Matej!
Tak myslím, že teraz Ti je už fajn. Za týždeň si pravdepodobne urobil doslova tony práce, takže aj Ty máš právo na primerane oddychu. Určite prichádzajúci víkend na regeneráciu využi, síce viem, že je tu ešte aj škola...

...............

Ahoj fajny!
Tie "oknové" hlasy museli byť tiež dobré "svinstvo". Ono by to možno niekto ani nepochopil, ale keď sa to stále motá dokola, do toho ešte nejaké nadávky a presviedčania... Prajem Ti, aby si bol nielen v tomto fit a v pohode.

Určite daj vedieť ako s tými cigaretami, u mňa sa trochu teraz zmiernila frekvencia chodenia dymiť na balkón, ale stále to rozhodne nie je na šampanské, alebo tak.

...............

Ahoj dzuli08!
Osobne to tak niekedy už aj so smútkom píšem, že obdivujem každého, kto dokáže pri diagnóze pracovať, a tak byť hodnotný pre seba, okolie a dokonca aj pre celú spoločnosť. Týmto Ti aj vyjadrujem sympatiu, že práve toto dokážeš (u mňa je to otáznejšie).

Inak, ďakujem, že si si na mňa spomenula v príspevku. Verím, že sa nielen tá moja váha aspoň trochu zmení k lepšiemu.

..................

Ahoj faceless!
Iste o sebe napíš, budeme radi a zároveň Ťa vítam na fóre. Inšpiráciou Ti môžu byť "životopisy najmä z psychopatologického pohľadu" v sekcii Kauzy.

.................

Ahojte píšuci aj čítajúci!
U mňa sú už asi tri dni podmienené virózou, čo riešim najmä Acylpirínom a vitamínmi a samozrejme aj bytím v teple, či už šatstvom, alebo v posteli. Veľa pijem tekutín (čaj, šumivé multivitamíny, voda...) a dnes sa mi zdá, že to najhoršie je preč. Ani som vonku nebol, teda, ak nerátam cigaretu. Prekvapený som, že psychické zdravie je celkom OK. Bez hlasov, trochu síce vzťahovačnosť, pasivita-únava asi skôr pre virózu. V zásade som teda pomerne dobre.

S priateľským pozdravom a prianím čo najlepšieho víkendu! Tuto

_________________
facebook: "Byť normálnym je čoraz viac nenormálne."
Tuto
Tuto
V.I.P. Inventár
V.I.P. Inventár

Počet príspevkov : 4784
Reputácia Reputácia : 773
Dátum registrácie : 19.09.2010
Bydlisko Bydlisko : Západ Slovenska

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza: F25.0
Súčasná medikácia Súčasná medikácia: Amisulprid, Haloperidol (aj depot), Akineton (aj depot), Alventa, Lithium, Gerodorm (podľa potreby),

hug0
sorry0

Návrat hore Goto down

  • Táto téma je zamknutá, nemôžete tu pridávať odpovede ani upravovať svoje príspevky!

Ako sa dnes máš? 8 - Stránka 60 Empty Re: Ako sa dnes máš? 8

Odoslať  Matej So 10 december 2016 - 11:57

Ahoj @fajny. Držím Ti silno palce v boji proti nikotínu, nevzdávaj sa ani po pádoch, neustále si vsugeruj opakovanie a opakovanie úsilia. Každý pád premeň na ďalší pokus o vydržanie a boj. Postupne si psychicky nastavíš myseľ na fakt, že si vo vojne so závislosťou a časom si zvykneš robiť pokroky a úspechy. Dokážeš to! Smile Želám Ti veľa potešenia na dnešnom zápase, maj sa pekne.  Super!

Ahoj @dzuli08. Smile Som veľmi rád, že zvládaš taký silný úväzok na škole. Máš to perné, ale si statočná a ide Ti to. Iste máš teraz na škole ako jediná angličtinárka aj vážené miesto, lebo si môžeš tam prísť ako dôležitá a hodnotná v celkovom súkolí vyučovacieho procesu školy. Proste anglina je pre tie decká top pre ich život, hoci to tak oni sami v ich veku nemusia chápať. Ale to, čo im Ty teraz odovzdávaš a ešte s faktom, že si na to sama, tak to neskôr určite všetci do nohy ocenia. Dnešní mladí dospelí, čo nevedia po anglicky, si trhajú vlasy, že sa to neučili, lebo vidia, že všade je nutná - nejde len o prácu, skôr aj o súkromný život (filmy, seriály, celý internet, počítače, cudzinci, dovolenky,...). Takže vezmi svoju prácu ako skutočné povolanie a psychicky sa nevzdaj, ani keby si cítila zo strany decák nevďačnosť. Oni to proste nechápu teraz, ale vekom významu angliny porozumejú. A raz na Teba spomenú s úsmevom a vďačnosťou. Držím Ti silno prsty, nech sa Ti tam psychicky dobre vedie. A nech sa nazbierajú aj potrebné korunky na podnájom alebo samostatné bývanie. Prajem Ti všetko dobré, dobre si vedieš, smelo vpred. Smile it is perfect

Ahoj @faceless. Vitaj na fóre. Smile Ďakujem Ti za povzbudenie smerom na moju adresu. Smile Budem sa spolu s Tutom a ostatnými tešiť, keď nám napíšeš niečo o sebe a o tom, ako sa Ti darí. Drž sa. Super!

Ahoj @Tuto. giving a hug Je to velice zaujímavé, ako Ti fyzické útrapy zmenšujú psychopatológiu. Tuším sa to nestalo prvýkrát. Spomínam si dobre na nedávnu Tvoju bolesť zuba, pri ktorej si taktiež hlásil umenšenie hlasov a zlepšenie psychického rozpoloženia. Neviem z týchto Tvojich skúseností učiniť nejaký konkrétny záver, ale z toho, že sa cítiš lepšie po stránke duševna mám každopádne radosť. winking Prajem Ti všetko dobré aj do súčasného víkendu a bodaj by lepší duševný stav pokračoval aj po úspešnom vyliečení sa z virózy. To Ti aj zo srdca želám. Bolí ma hlava Sestrička 2 Super!

S úctou
matej
Všetko najlepšie! 3

_________________
Keď sa zveruješ, radosť násobíš a bolesť delíš.

Ako sa dnes máš? 8 - Stránka 60 Health10 https://schizo.sk
Matej
Matej
Okoloidúci
Okoloidúci

Počet príspevkov : 5043
Reputácia Reputácia : 938
Dátum registrácie : 18.09.2009
Vek : 38
Bydlisko Bydlisko : západné Slovensko

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza: F21, F60.1
Súčasná medikácia Súčasná medikácia: Parnido (3 mg), Sertralin Actavis (50 mg), Orfiril Long (900 mg)

https://schizo.sk
hug0
sorry0

Návrat hore Goto down

  • Táto téma je zamknutá, nemôžete tu pridávať odpovede ani upravovať svoje príspevky!

Ako sa dnes máš? 8 - Stránka 60 Empty Re: Ako sa dnes máš? 8

Odoslať  Matej So 10 december 2016 - 12:24

Ahojte, priatelia. Wink

Dnes sa mám rôzne, v momentálnej minúte aj dobre. Včera som mal dosť depresívnych výkyvov, aj som slzil, smútil, bol som aj dosť hnevlivý. Dokonca som sa ukázal v dosť zlom svetle, lebo sme zistili, že firma nám dala na december nesplniteľné plány, takže je dosť možné, že za túto meganámahu, ktorú zažívame v decembri, nebudeme mať žiadne prémie a dostanem v januári len základný plat v zmysle zmluvy. To ma veľmi v danej chvíli pobúrilo a som svoju demotivovanosť prvý raz dal najavo rečami. Neskôr mi bolo zo seba zle, že som sa zachoval ako nejaký hamižník, ktorý baží po peniazoch a prémiách. Vtedy som to však cítil ako hroznú krivdu, že by sme nemali byť koncoročne za top-sezónu odmenení. Predsa len december je niečo iné než cezročné obdobie. A tak som mal pokazený piatok - aj námaha, aj problémy, aj spústa negativity na pracovisku, veľa rozčuľovania zo strany šéfky, aj ja som bol demotivovaný, potom som bol zas zhnusený zo samého seba a zo svojho prístupu. Psychiatricky teda bolo rozkolísane, skôr depresívne a negativisticky. very sad2

V štvrtok som po dvoch večerných kávach zaspal do 10 minút od ľahnutia, takže som nezrealizoval seansu. To isté sa stalo včera - vypil som večer pol litra energeťáku a zaspal som tvrdo. Ani som nebol na piatočnom vyučovaní, a ani dnes som nešiel na povinný seminár. Očakávam prísne sankcie za to zo strany vyučujúcich a pravdepodobne mi hlavne za dnešok dajú vypracovať písomne niečo navyše. Ak budú vôbec ochotní ma nechať predmetom prejsť. Fakt som ale nevládal sa pripraviť a najmä psychicky som bol na tom v piatok zle. I disagree

Dnes odpočívam skôr pasívne zatiaľ. Mám silnú potrebu byť vypnutý, teda neriešiť ani prácu, ani školu. Len tak sa ponevierať po byte a robiť, čo si akurát zmyslím, niečo úplne bezúčelné a nepovinné. Embarassed

Ďakujem Vám za prečítanie, priatelia. Prajem všetkým všetko dobré, držme sa. community together
matej
welcome or bye

_________________
Keď sa zveruješ, radosť násobíš a bolesť delíš.

Ako sa dnes máš? 8 - Stránka 60 Health10 https://schizo.sk
Matej
Matej
Okoloidúci
Okoloidúci

Počet príspevkov : 5043
Reputácia Reputácia : 938
Dátum registrácie : 18.09.2009
Vek : 38
Bydlisko Bydlisko : západné Slovensko

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza: F21, F60.1
Súčasná medikácia Súčasná medikácia: Parnido (3 mg), Sertralin Actavis (50 mg), Orfiril Long (900 mg)

https://schizo.sk
hug0
sorry0

Návrat hore Goto down

  • Táto téma je zamknutá, nemôžete tu pridávať odpovede ani upravovať svoje príspevky!

Ako sa dnes máš? 8 - Stránka 60 Empty Re: Ako sa dnes máš? 8

Odoslať  Tuto So 10 december 2016 - 22:43

Ahoj Matej!
Myslím si, že si si pomerne dobre všimol. Môžem ešte k tomu pridať aj chrípku, čo sa raz vyskytla v nemocnici. Riešil som to radikálne a bol som v mánii, ale samotnú chorobu a čiastočne aj mániu som na miernejšiu formu vypotil za noc. Bol som prekvapený. Na druhej strane je aj otázka, či to takto vydrží dlhšie ako len počas liečenia sa.

Mrzia ma tie prémie, vyzerá to na slušnú makačku, čo ste ako tím predviedli, a iste by ste si zaslúžili aj niečo navyše.

Myslím si, že máš aj nárok na oddych, ktorý akoby si si vyčítal. Budem rád, ak to postupne pozvládaš, ale na druhej strane rátaj, že telo i myseľ potrebujú relaxovať po námahe, ktorej im výdatne dopraješ. Osobne viem, že s týmto sa ťažko argumentuje, ale regulérna potreba sa jednoducho domáha svojho.

Drž sa kamoš a uži si nedeľu!

....................

Ahojte všetci píšuci aj čítajúci!
Momentálne sme tak približne v strede víkendu, dúfam, že všetkým je tak aspoň trošku fajn a snáď aj lepšie.

Ohľadom virózy sa cítim celkom dobre, o kúsok som sa zlepšil, pravdepodobne aj lieky zabrali. Deň aj napriek tomu trávim v teple a posteli. Vonku to dnes vyzeralo celkovo pekne, aj by som išiel kdesi, ale predsa, keď môžem radšej sa už nejako doliečim.

Čo sa týka duševného zdravia, tak celkom sa dá. Dnes mierne vyskočila vzťahovačnosť, ale zasa hlasy sú pohode. Únava a skôr pasivita sú klasika, ale tentokrát pochopiteľné. Bol by som rád, keby to minimálne takto, s výnimkou postele, bolo aj smerom do budúcna.

S pozdravom Tuto



_________________
facebook: "Byť normálnym je čoraz viac nenormálne."
Tuto
Tuto
V.I.P. Inventár
V.I.P. Inventár

Počet príspevkov : 4784
Reputácia Reputácia : 773
Dátum registrácie : 19.09.2010
Bydlisko Bydlisko : Západ Slovenska

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza: F25.0
Súčasná medikácia Súčasná medikácia: Amisulprid, Haloperidol (aj depot), Akineton (aj depot), Alventa, Lithium, Gerodorm (podľa potreby),

hug0
sorry0

Návrat hore Goto down

  • Táto téma je zamknutá, nemôžete tu pridávať odpovede ani upravovať svoje príspevky!

Ako sa dnes máš? 8 - Stránka 60 Empty Re: Ako sa dnes máš? 8

Odoslať  CHINAMAN Ne 11 december 2016 - 19:01

Ahojte vsetci u mna dnes pohodovy i ked pasivny den. Motal som sa vsade len nie vonku. Strasne mi chyba bicyklovanie. Dnes bolo pocasie u nas doobeda dobre potom sa zhorsilo na dazd. Kamarat ma volal do kupelov co som najskor prijal ako super napad no po dvoch hodinach stresovania som to odmietol ze reku inokedy...bol som uz pobaleny ale dnesne spoje mi nevychadzali, no moje vyhovorky. Pocitujem tras ruk a nervozitu. Inak som bol rano aspom v obchode, vymietol som kotol a vybral kotol. Zakuruje mamka ja sa potom staram a prikladam uhlie plus drevo. Neviem sa dockat vecernych liekov mam tam diazepam 5mg a kvetiapin 300mg. Prave mi zvoni budik tak idem uzit ako pise fajny pirulky. Majte sa a pekny start do noveho tyzdna tym co pracuju aj tym co su doma jak ja. Cuss
CHINAMAN
CHINAMAN
V.I.P.
V.I.P.

Počet príspevkov : 567
Reputácia Reputácia : 94
Dátum registrácie : 23.01.2016
Vek : 33
Bydlisko Bydlisko : ŽILINA

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza: F20.0
Súčasná medikácia Súčasná medikácia: Abilify, kventiax, escitalopram, akineton, nebilet

hug0
sorry0

Návrat hore Goto down

  • Táto téma je zamknutá, nemôžete tu pridávať odpovede ani upravovať svoje príspevky!

Ako sa dnes máš? 8 - Stránka 60 Empty Re: Ako sa dnes máš? 8

Odoslať  Dušan Ne 11 december 2016 - 21:15

cus,
dnes lenosemie
relaxovanie a stym detox
trening
net
phry

potencial:
eBook v posteli a spanok

Ako sa dnes máš? 8 - Stránka 60 Rozpravka-garfield
Dušan
Dušan
V.I.P. Golden
V.I.P. Golden

Počet príspevkov : 1604
Reputácia Reputácia : 378
Dátum registrácie : 02.07.2016

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza:
Súčasná medikácia Súčasná medikácia:

hug0
sorry0

Návrat hore Goto down

  • Táto téma je zamknutá, nemôžete tu pridávať odpovede ani upravovať svoje príspevky!

Ako sa dnes máš? 8 - Stránka 60 Empty Re: Ako sa dnes máš? 8

Odoslať  Tuto Ne 11 december 2016 - 22:48

Ahoj CHINAMAN!
Myslím si že je výborné, že si ml do pohody deň. Tá pasivita asi ani nevadí, keďže máme ten víkend.

..............

Ahoj fajny!
Myslím, že napísané skôr patrí do "tešuacej sa" témy, ale zdá sa, že si deň prežil celkom pekne a prajem, aby nabudúce tam toho možno bolo aj viac.

..............

Ahojte píšuci aj čítajúci!
Nejako som si spravil akýsi spavo-driemajúci deň, až sa za to hanbím. Dá sa povedať, že v prestávkach som aj čosi málo vykonal, ale nebolo to úplne OK. Možno som to určitým spôsobom aj potreboval a silne dúfam, že v noci budem aj spať.

Zdravotne celkovo sa pomerne dá. Podstatné je však to, že tie silnejšie príznaky jednoducho nie sú, a ostatné je posunuté buď na stred až níž v zmysle psychopatológie. Som tomu rád.

Držte sa aj v tento pracovný víkend. Tuto

_________________
facebook: "Byť normálnym je čoraz viac nenormálne."
Tuto
Tuto
V.I.P. Inventár
V.I.P. Inventár

Počet príspevkov : 4784
Reputácia Reputácia : 773
Dátum registrácie : 19.09.2010
Bydlisko Bydlisko : Západ Slovenska

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza: F25.0
Súčasná medikácia Súčasná medikácia: Amisulprid, Haloperidol (aj depot), Akineton (aj depot), Alventa, Lithium, Gerodorm (podľa potreby),

hug0
sorry0

Návrat hore Goto down

  • Táto téma je zamknutá, nemôžete tu pridávať odpovede ani upravovať svoje príspevky!

Ako sa dnes máš? 8 - Stránka 60 Empty Re: Ako sa dnes máš? 8

Odoslať  Meretseger Po 12 december 2016 - 18:22

Ahojte.
V tieto dni (vlastne od terapie) sa nemám nijak zvlášť dobre. Pritom zajtra ju mám zas a zhruba viem, ako celú tú tému uzavriem, jednoducho tak, že sa tomu nebudeme nikdy viac venovať a necháme to teda v súčasnom stave: Môžem si za to len a len sama, patrilo mi to a rovnako tak ostatné zlé. Budem sa kvôli tomu naďalej nenávidieť a ubližovať si? Asi. A je mi to jedno. Jane beztak ide len o prachy a mne na sebe nezáleží, ani nebude. Fakt mi pomohla.
Na základe tohto prichádzajú depresie, úzkosti, nihilizmus. Takmer nejem, nechodím vôbec von a do hygieny sa musím dokopávať. Blogujem pomenej, dva články denne sú pasé.
Ale aby to nebolo len také negatívne, dnes som si naobjednávala z jednej hobby-stránky kopu vecí, ktoré by mi mali byť nápomocné pri tvorbe cosplaya, pri rozčítaní to vyšlo menej než euro za položku. Takže aspoň mám čo robiť vo voľnom čase, ktorého mám možno naozaj až priveľa, asi mi to už lezie na mozog. V januári ma čakajú vybavovačky, končí mi platnosť občianskeho, budú ma predvolávať na posudkovú kvôli ID. Bojím sa toho, ale celé to začína "až" o mesiac, tak zatiaľ budem radšej myslieť na ten cosplay Smile
Želám vám, aby ste sa mali lepšie než ja, zatiaľ sa majte a držte sa.
Meretseger
Meretseger
V.I.P. Silver
V.I.P. Silver

Počet príspevkov : 967
Reputácia Reputácia : 224
Dátum registrácie : 18.09.2015

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza: F33, F60.31
Súčasná medikácia Súčasná medikácia: Abilify, Brintellix, Lamotrigin, Trittico

hug0
sorry0

Návrat hore Goto down

  • Táto téma je zamknutá, nemôžete tu pridávať odpovede ani upravovať svoje príspevky!

Ako sa dnes máš? 8 - Stránka 60 Empty Re: Ako sa dnes máš? 8

Odoslať  Matej Po 12 december 2016 - 21:18

Ahoj Tuto (@Tuto). Veru, tie nedele mávaš pravidelne nedeľné, teda pasívnejšie. Je to tak vlastne aj dobre. Je fajn mať kontrast medzi bežným týždňom a nedeľou. Aj môj otec má takýto názor a hoci jeho čas vypĺňa len sudoku, televízia, kluby a prechádzky, tak v nedeľu má zásadne ešte menej aktivít. Hovorí: "Dneska mám nedeľu." Ale pst, občas si spraví nedeľu aj inokedy. Ale to už vlastne nevadí, a myslím že ani u Teba. Celkovo sa mi vidí, že potrebujeme dosť odpočinku, a ešte ten Tvoj haloperidol, to nie je med lízať. Preto vedz, že máš aj moje plné pochopenie. Prajem Ti všetko dobré, drž sa, Tuto. Super!

Ahoj Meret (@Meretseger). Tvoj príspevok sa mi páčil, lebo si v ňom okrem iného vyvážila negatívne myšlienky s pozitívnymi. Vidím v tom Tvoju snahu nachádzať aspoň niečo drobného dobrého, čo sa veľmi cení. Dosť ma samozrejme mrzí, že sa nevieš vzdať pocitu viny za tie minulé veci. Ak sa Ti to nejak vôbec nedá, možno by bolo fajn skúsiť sa aspoň za to netrestať. Napr. ja tiež dosť trpím pocitmi viny, hoci isteže úplne inakšej intenzity a povahy. Táto vina mi obracia hnev na seba samého dovnútra, čo prejavujem vlastne iba smútkom, možno občas plačom, alebo stiahnutím sa z komunikácie. Chcem tým povedať, že či by sa Ti nedalo skúsiť netrestať sa za tú svoju zodpovednosť za tie minulé skúsenosti. Že teda ak sa Ti tá zodpovednosť a vina nedajú nijak odmietnuť, tak potom to teda prijať, že je to proste Tvoja vina a nechať to vlastne tak, ako to je. Neubližovať si ako prejav nenávisti, pretože táto nenávisť je zbytočná, už aj tak si asi dosť potrestaná vzhľadom na rôzne psychologické dôsledky v Tvojom živote a vzťahy. Takže by si mohla vlastne skúsiť nepridávať tomuto údelu nejakú ďalšiu nadstavbu trestov a vĺn nenávisti, obrátenej voči sebe. Možno som touto radou úplne vedľa, ale vidí sa mi, že máš naložené v živote už trestov, následkov a údelov hojne. A že ďalšie nenávidenie, pohŕdanie, rezanie, zabíjanie sa a nejedenie - že to už je niečo príliš navyše, čo by nemuselo byť potrebné. Iste máš aj tak dosť práce vyrovnať sa s vlastnou sebahodnotou, vlastnými vzťahmi a voľným časom. Tamtie, čo som menoval ako tie navyše, tak myslím si, že by si na svojej "trestuhodnosti" nijak neubrala, ak by si ich ponechala odplynúť preč z Tvojho života. Verím a veľmi Ti držím všetky palce, aby sa Ti to dalo. Určite sa nevzdávaj, ak si Ty niečo zaumieniš, tak vieš vynaložiť dosť energie na realizáciu. Preto cítim, že sa Ti to môže celé podariť a že Tvoj pocit viny a zodpovednosti za tie skúsenosti by sa Ti mohol dať akceptovať aj bez sebatrestania nad rámec toho, čo Ti ako trest udeľujú okolnosti. Drž sa, kamoška, prajem Ti všetko dobré. Myslíme na Teba a fandíme Ti. Super!

matej

_________________
Keď sa zveruješ, radosť násobíš a bolesť delíš.

Ako sa dnes máš? 8 - Stránka 60 Health10 https://schizo.sk
Matej
Matej
Okoloidúci
Okoloidúci

Počet príspevkov : 5043
Reputácia Reputácia : 938
Dátum registrácie : 18.09.2009
Vek : 38
Bydlisko Bydlisko : západné Slovensko

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza: F21, F60.1
Súčasná medikácia Súčasná medikácia: Parnido (3 mg), Sertralin Actavis (50 mg), Orfiril Long (900 mg)

https://schizo.sk
hug0
sorry0

Návrat hore Goto down

Strana 60 z 88 Previous  1 ... 31 ... 59, 60, 61 ... 74 ... 88  Next

Návrat hore

- Similar topics

 
Povolenie tohoto fóra:
Nemôžete odpovedať na témy v tomto fóre.
Hore