Schizofórum
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.
Dole

Chudnutie pri antipsychotikach

Strana 60 z 91 Previous  1 ... 31 ... 59, 60, 61 ... 75 ... 91  Next

Goto down

  • Zaslať odpoveď

Chudnutie pri antipsychotikach - Stránka 60 Empty Re: Chudnutie pri antipsychotikach

Odoslať  Matej So 7 apríl 2018 - 21:15

Hlásim, že po týždni pokračujem na mierach 70,1 kg a 90 cm. Čiže žiadna zásadná zmena, teším sa aspoň, že som nepribral. Tohtotýždňové moje chyby v stravovaní sú už notoricky známe a opakujúce sa. Takže zostáva pozbierať ďalšie sily a vyraziť do nového týždňa opäť s čerstvou snahou o nové výsledky. cherry

Sleep

_________________
Keď sa zveruješ, radosť násobíš a bolesť delíš.

Chudnutie pri antipsychotikach - Stránka 60 Health10 https://schizo.sk
Matej
Matej
Okoloidúci
Okoloidúci

Počet príspevkov : 5043
Reputácia Reputácia : 938
Dátum registrácie : 18.09.2009
Vek : 38
Bydlisko Bydlisko : západné Slovensko

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza: F21, F60.1
Súčasná medikácia Súčasná medikácia: Parnido (3 mg), Sertralin Actavis (50 mg), Orfiril Long (900 mg)

https://schizo.sk
hug0
sorry0

Návrat hore Goto down

  • Zaslať odpoveď

Chudnutie pri antipsychotikach - Stránka 60 Empty Re: Chudnutie pri antipsychotikach

Odoslať  Matej So 14 apríl 2018 - 10:05

Tento týždeň bolo papanie u mňa umúdrené, no i tak som dosahoval priemerne 11-12 tisíc kJ prijatej energie denne. Včera som zjedol ale okolo 17 tisíc, takže brucho mi ešte trávi a je veľké až 92 cm, váha: 70,2 kg. Takže vo všeobecnosti som na tom po týždni horšie, čo sa týka mier. Stále sa nevzdávam túžby dosiahnuť menej brušného tuku, nejak na úroveň 84 cm by som chcel ísť, ktoré by už boli ok aj z pohľadu medicíny, si myslím. Na moju výšku 177-178 cm určite. Idem sa o to ďalej snažiť, momentálne skúšam fintu "jesť len vtedy, keď som hladný fyziologicky", čiže učím sa identifikovať emocionálny hlad a neuspokojovať ho. Je to ťažké, napr. včerajšok bol v tomto vyslovene neúspešný a jedol som aj z emocionálnych dôvodov, resp. nie z dôvodu hladu. Ráno to bola maškrta od kolegyne, pokračovalo to croissantami a večer som do seba naládoval mcdonald. Podľa knižky "Intuitívne stravovanie" si to mám zákaz vyčítať a brojiť proti pocitu viny. Žiadne opisy že "zlyhanie", "pád" a podobne. Úplne postačí na začiatok sa naučiť rozlišovať emocionálny a fyziologický hlad. A pomaličky sa učiť ten emocionálny hlad neuspokojovať s tým, že ide o proces privykania si, takže sa ráta vopred aj s výnimkami bez sprievodných výčitiek. Smile Samozrejme, pokiaľ sú tie výnimky spôsobené nie benevolentnosťou, ale skôr tým, že mám niečo ako "jedlo-holický absťák". Very Happy

Pokračujem. Smile

Sun 1

_________________
Keď sa zveruješ, radosť násobíš a bolesť delíš.

Chudnutie pri antipsychotikach - Stránka 60 Health10 https://schizo.sk
Matej
Matej
Okoloidúci
Okoloidúci

Počet príspevkov : 5043
Reputácia Reputácia : 938
Dátum registrácie : 18.09.2009
Vek : 38
Bydlisko Bydlisko : západné Slovensko

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza: F21, F60.1
Súčasná medikácia Súčasná medikácia: Parnido (3 mg), Sertralin Actavis (50 mg), Orfiril Long (900 mg)

https://schizo.sk
hug0
sorry0

Návrat hore Goto down

  • Zaslať odpoveď

Chudnutie pri antipsychotikach - Stránka 60 Empty Re: Chudnutie pri antipsychotikach

Odoslať  Tuto Pi 20 apríl 2018 - 2:36

V rámci témy len toľko, že sa mi v chudnutí nedarí. Boj je slabý, zapríčiňujem si to sám. Otec skonštatoval, že čo stále sebou "veľkú poľnú" a mal by som ju časom odľahčovať. Shocked

_________________
facebook: "Byť normálnym je čoraz viac nenormálne."
Tuto
Tuto
V.I.P. Inventár
V.I.P. Inventár

Počet príspevkov : 4784
Reputácia Reputácia : 773
Dátum registrácie : 19.09.2010
Bydlisko Bydlisko : Západ Slovenska

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza: F25.0
Súčasná medikácia Súčasná medikácia: Amisulprid, Haloperidol (aj depot), Akineton (aj depot), Alventa, Lithium, Gerodorm (podľa potreby),

hug0
sorry0

Návrat hore Goto down

  • Zaslať odpoveď

Chudnutie pri antipsychotikach - Stránka 60 Empty Re: Chudnutie pri antipsychotikach

Odoslať  Matej So 21 apríl 2018 - 7:52

Ahoj Tuto. Verím v Teba a myslím si, že to nakoniec dáš a čísla pôjdu dolu. Hlavne dušu mať na mieste, psychiku v stabilite, a potom už kilá pôjdu o poznanie ľahšie a aj aktivity k tomu dopomáhajúce sa budú o čosi ľahšie realizovať. Veľmi Ti to prajem. Smile Som v duchu s Tebou, drž sa, priateľu. giving a hug

---

Ahojte.

Hlásim rovnaké miery ako predtým, teda 92 cm, 70,2 kg. Vo všeobecnosti ide o zvýšené miery, lebo nad 91 cm som to takto súvislo 2 týždne už kus času nemal. Keď si pozriem históriu papania za ostatný týždeň, tak v priemere som prijímal asi 11 tisíc kJ energie denne, iba výnimočne som prekročil 12. Podľa odporúčacích tabuliek Ministerstva zdravotníctva SR je to príjem pre moju kategóriu udržovací, teda tak, aby som ani nepriberal, ani nechudol. Túžim to znížiť na - stačilo by - 9500. Je to ale veľmi ťažké, lebo celkovo sa mi hovorí jedlu "nie" veľmi nepríjemne. Naďalej ale študujem knihu "Intuitívne stravovanie" a veľmi mi tá publikácia pomáha. Sú tam síce myšlienky, s ktorými súhlasiť neviem, ale oveľa viac je tam myšlienok, ktoré naopak prijímam a rád ich aplikujem do svojej praxe - na uvedenie aspoň 1 príkladu práve zo včerajšieho čítania: usilovať sa o gastronomický pôžitok z jedla, lebo jesť "chuťovo vlažné" jedlo za účelom splnenia len jedného hlavného kritéria (napr. aby to bolo len zdravé alebo len nízkokalorické), tak to vedie zložitými obkľukami k prejedaniu a chuťovým excesom. Preto treba dbať aj na kritérium gastronomického pôžitku, hoci by to nebolo to jedlo úplne ekonomické, alebo úplne najsamzdravé. Paradoxne tento prístup prispieva k zdravému vzťahu k jedlu a paradoxne to aj vedie k neprejedaniu, kontrole a obkľukou vlastne aj k zdraviu. Smile

Cvičiť cvičím, ale nie intenzívne. Nepotím dušu, to nie. Iba tak zľahka nejaký strečing, ohybnosť, činky, vlastná váha, brucho, rotoped. A viac asi nič. Dohromady sa spáli najviac 500-700 kJ, čiže nič zásadné, skôr ide o pohyb ako taký a posilňovanie, ktoré má u mňa kladný vplyv na držanie tela, silu rúk a určite aj na rozťahovanie šliach, ktoré sa odráža na zlepšenej vitalite bezprostredne po cvičení (pocit fyzickej ľahkosti).

Nasledovný týždeň si dávam predsavzatie skúšať vynechávať sladké žbrndy, redukovať pridaný cukor a prázdne kalórie. V dôsledku toho sa zmestiť čo najčastejšie do 10 000 alebo do 9500 kJ. V cvičení sa držať pevného počtu opakovaní, hoci už nevládzem. Skúšať rotoped každý deň, a nie ledabolo každý tretí... a ako minimum 15 minút, resp. asi práve 15 minút, nie viac, aby ma to neodradilo. Priveľa predsavzatí vedie k zlyhaniu podľa mojej skúsenosti.

Cieľ do soboty: späť na 91 cm
Cieľ do konca mája: 88 cm

Matej
Sun 1

_________________
Keď sa zveruješ, radosť násobíš a bolesť delíš.

Chudnutie pri antipsychotikach - Stránka 60 Health10 https://schizo.sk
Matej
Matej
Okoloidúci
Okoloidúci

Počet príspevkov : 5043
Reputácia Reputácia : 938
Dátum registrácie : 18.09.2009
Vek : 38
Bydlisko Bydlisko : západné Slovensko

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza: F21, F60.1
Súčasná medikácia Súčasná medikácia: Parnido (3 mg), Sertralin Actavis (50 mg), Orfiril Long (900 mg)

https://schizo.sk
hug0
sorry0

Návrat hore Goto down

  • Zaslať odpoveď

Chudnutie pri antipsychotikach - Stránka 60 Empty Re: Chudnutie pri antipsychotikach

Odoslať  rasto St 25 apríl 2018 - 20:56

ja som schudol okolo 2 kila s povodnich pribliznich 138 na nieco okolo 136 a tato nizsia vaha sa mi drzi uz niejaky cas tak by som to asi nemal nabrat spet inac v strave som nic nemenil len tie kila isli trochu dole tak uvidim do buducna ci to z vahov nahodov nepojde dole lebo v podstate jedavam malo.
rasto
rasto
Zlatý pokročilý člen
Zlatý pokročilý člen

Počet príspevkov : 492
Reputácia Reputácia : 60
Dátum registrácie : 18.10.2015
Bydlisko Bydlisko : stredne slovensko

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza: f20
Súčasná medikácia Súčasná medikácia:

hug0
sorry0

Návrat hore Goto down

  • Zaslať odpoveď

Chudnutie pri antipsychotikach - Stránka 60 Empty Re: Chudnutie pri antipsychotikach

Odoslať  Matej So 28 apríl 2018 - 12:53

Rasťo, gratulujem k úbytku hmotnosti! Paráda. cheers jumping Super!

---

Ja dnes po týždni svetoborné výsledky opäť raz nemám. Už to vyzeralo včera dobre, lebo som mal okolo 69,8 kg a 90,5 cm na páse, ale v dnešnú smerodajnú sobotu som sa zase vrátil vyššie - na 91 cm a 70,3 kg. Na páse je to ale o centimetrík menej, než pred týždňom, takže aspoň nejaký výsledok, no v skutočnosti nie je vôbec stabilizovaný a takpovediac to lieta hore-dolu podľa toho, čo aktuálne zjem. Uf

Trend je momentálne už tretí týždeň nepriberací, resp. točím sa okolo zvýšených 91 cm.

Uplynulý týždeň som výrazne menej pil sladké žbrndy, takmer žiadne, len občas kde-tu pohárik, vôbec nešlo o celé fľaše ako predtým. Zväčša pijem vodu, ktorá mi čoraz menej vadí, a to z vodovodu, nechám odstáť chlór asi 3 až 4 minúty. To je vraj krátko, ale na chuť mi to stačí. Týždeň pravidelne papám zvýšené množstvá chrómu, ktorý má optimalizovať hladinu glukózy v krvi a metabolizmus makroživín. Myslím, že mi to dosť pomáha a badateľne menej potrebujem sladké vody alebo vôbec sladkosti. Tiež sa spolu s magnéziom upravuje hladina vitality, cítim sa fyzicky lepšie, pričom pripisujem to chrómu, ginku a magnéziu. Beriem aj probiotiká, ale tie mi nejak nerobia úplne dobre, lebo mám občas efekt nafúknutia, a neviem či je to nimi. Tiež sa mi trochu pohoršilo vyprázdňovanie. Ale zase je pravda, že aj menej vlákniny som do seba dával, prakticky ovocie až na banány som neprijímal tento týždeň, v čom sa musím určite polepšiť. Už tretí týždeň abstinujem od mlieka a pokiaľ možno, tak aj od jogurtov (ak mi mama nedá nejaký do ruksaku na návšteve Very Happy ). Myslím, že sa mi zlepšila pleť na tvári, je jednofarebnejšia, jednoliatejšia, flush je slabšia.

Nový týždeň začínam s tradičnými predsavzatiami:
- držať sa abstinencie od mlieka, sladkých žbrńd, pokiaľ možno aj od energeťákov
- piť naďalej veľa vody (aspoň 2 až 2,5 litra)
- pokračovať v zápise energie na kaloricketabulky.cz (limit 10 tisíc kJ)
- cvičiť (strečing, chrbtica, činky, vlastná váha, brucho, rotoped) - v uplynulom týždni som v pravidelnosti nebol úspešný, ani v počte opakovaní Nešťastný

Cieľ dnešnej soboty: 91 cm  Vybavené
Cieľ do budúcej soboty: 90 cm nalačno

Cvik 1 Cvik 2

_________________
Keď sa zveruješ, radosť násobíš a bolesť delíš.

Chudnutie pri antipsychotikach - Stránka 60 Health10 https://schizo.sk
Matej
Matej
Okoloidúci
Okoloidúci

Počet príspevkov : 5043
Reputácia Reputácia : 938
Dátum registrácie : 18.09.2009
Vek : 38
Bydlisko Bydlisko : západné Slovensko

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza: F21, F60.1
Súčasná medikácia Súčasná medikácia: Parnido (3 mg), Sertralin Actavis (50 mg), Orfiril Long (900 mg)

https://schizo.sk
hug0
sorry0

Návrat hore Goto down

  • Zaslať odpoveď

Chudnutie pri antipsychotikach - Stránka 60 Empty Re: Chudnutie pri antipsychotikach

Odoslať  Matej Ut 1 máj 2018 - 8:24

Dnes 69,5 kg a 91,2 cm. V kilách polepšene, v centimetroch pohoršene. very sad3 Nakoľko sú pre mňa centimetre v súčasnej fáze dôležitejšie, tak nejde o dobrý vývoj. Predpokladám však, že aj 1 cm je u mňa plynatosť, pričom keď som najedený, tak viem mať aj 93 cm... takže vtedy to je zase o plnosti zo stravy. Smerodajné je preto pre mňa nalačno pred ranným napitím sa. Zaujímavé je, že keď mám gate, ktoré ma viacej tlačia na páse, tak mám tendenciu mať viac centimetrov, nafúknuť sa. Naopak, keď napríklad spím vo voľnejšom pyžame, tak mám po takej noci menšie miery. To sú také skôr pikošky. Very Happy

Pokračujem v ceste za sobotným cieľom 90 cm. Yes

matej
Tornado

_________________
Keď sa zveruješ, radosť násobíš a bolesť delíš.

Chudnutie pri antipsychotikach - Stránka 60 Health10 https://schizo.sk
Matej
Matej
Okoloidúci
Okoloidúci

Počet príspevkov : 5043
Reputácia Reputácia : 938
Dátum registrácie : 18.09.2009
Vek : 38
Bydlisko Bydlisko : západné Slovensko

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza: F21, F60.1
Súčasná medikácia Súčasná medikácia: Parnido (3 mg), Sertralin Actavis (50 mg), Orfiril Long (900 mg)

https://schizo.sk
hug0
sorry0

Návrat hore Goto down

  • Zaslať odpoveď

Chudnutie pri antipsychotikach - Stránka 60 Empty Re: Chudnutie pri antipsychotikach

Odoslať  rasto Pi 4 máj 2018 - 9:44

tak som zase schudol 2,5kg minule to bolo 2kg tak dokopi 4,5kg tak mam vahu 133,5 zaujimave je ze preto nic nerobim len som zacal proste ist s vahov dole ale mozno ze sa tesim predcasne a moze sa stat ze to naberem naspet tak uvidim.
rasto
rasto
Zlatý pokročilý člen
Zlatý pokročilý člen

Počet príspevkov : 492
Reputácia Reputácia : 60
Dátum registrácie : 18.10.2015
Bydlisko Bydlisko : stredne slovensko

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza: f20
Súčasná medikácia Súčasná medikácia:

hug0
sorry0

Návrat hore Goto down

  • Zaslať odpoveď

Chudnutie pri antipsychotikach - Stránka 60 Empty Re: Chudnutie pri antipsychotikach

Odoslať  Matej So 5 máj 2018 - 15:43

Ahojte. winking

Dnes 68,3 kg a 89 cm nalačno... cheers

Redukcia sladkých žbŕnd a dodržiavanie limitu okolo 10 tisíc kJ priniesla v tento týždeň svoje plody. Dosť k redukcii mier mi, myslím, pomohlo aj častejšie vyprázdňovanie (mal som bolebruchy), tiež užívam už viac ako 10 dní chróm ako doplnok výživy, ktorý podľa etikety hormonálne reguluje metabolizmus makroživín. Som rád, že hoci štvrtok a piatok neboli v súlade s trendom (došlo k papaniu sladkého a k papaniu na úrovni 13-14 tisíc kJ), tak aj tak sa to nepremietlo do inak zlepšenej situácie. Naďalej sa zubami-nechtami bránim mekáču, ale čipsy s džúsom som si raz doprial. V pitnom režime mi dominuje voda z vodovodu, a to takmer z 80% (celkovo asi priemerne 2 litre). Povzbudzovanie realizujem hlavne cez kofeínové tabletky Cofi-Tabs (okolo 600 mg denne). Desiate mávam hlavne z pečiva a nátierok, k ovociu som sa dostal až teraz cez víkend, inak sa mu v práci vyhýbam kvôli nafukovaniu. Trochu opäť skúšam jogurty, mal som aj acidko cez týždeň raz. Raňajky som v tento týždeň mal tiež prevažne pečivové, celkovo dosť obľubujem pečivo rôzneho druhu a s rôznymi nátierkami, nedržím sa ale striktne celozrnného, biele alebo nafarbené kvázi-cereálne mi viacej chutí.

Cvičenie som v uplynulom týždni zanedbával, nebol ani rotoped, skôr len cviky na chrbát. Celkovo som evidoval zhoršenie depresivity, takže som na to ani nemal silu a motiváciu.

Cieľ do budúcej soboty
: 88 centimetrov
Tagy predsavzatí: 10 tisíc kJ, voda z vodovodu, žiadne sladké žbrndy, žiadny mekáč, chróm, kofeín, jablko denne večer, ohybnosť chrbtice, strečing

matej
Ďakujem

_________________
Keď sa zveruješ, radosť násobíš a bolesť delíš.

Chudnutie pri antipsychotikach - Stránka 60 Health10 https://schizo.sk
Matej
Matej
Okoloidúci
Okoloidúci

Počet príspevkov : 5043
Reputácia Reputácia : 938
Dátum registrácie : 18.09.2009
Vek : 38
Bydlisko Bydlisko : západné Slovensko

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza: F21, F60.1
Súčasná medikácia Súčasná medikácia: Parnido (3 mg), Sertralin Actavis (50 mg), Orfiril Long (900 mg)

https://schizo.sk
hug0
sorry0

Návrat hore Goto down

  • Zaslať odpoveď

Chudnutie pri antipsychotikach - Stránka 60 Empty Re: Chudnutie pri antipsychotikach

Odoslať  Matej So 12 máj 2018 - 12:22

Ahoj. Vitaj

Žiaľ, tento týždeň úspešný čo do chudnutia nebol. Došlo dokonca k zhoršeniu na dnešné miery: 69,5 kg a nafúknutie na 91 cm. V bruchu mám naďalej viditeľne poukladané tukové vankúše, ktoré sú neestetické a zároveň zdravotné závadné. Zaznamenal som slabšiu sebakontrolu ohľadom papania, boli aj dvanásťtisícovky a jedenie po deviatej večer. Zo žbŕnd som mal včera 3 energeťáky (zbytočných 1600 kJ asi), a mal som aj kalorické čipsy a kalorické hotdogové pečivo. Mekáču sa naďalej vyhýbam zatiaľ úspešne, čomu sa teším (ale mám sto chutí tam ísť vždy, keď ho vidím a vidím ho každý deň po ceste!). Very Happy Menej som pil vodu, čiastočne som dával prednosť bezkalorickým benzoanovým žbrndám. To nie je určite výhra, a dnes cez víkend som opäť už len na vode. Bolo to len také hektickejšie obdobie, kedy som potreboval trošku niečo ochuteného piť, aspoň na nejaký čas.

Pokračujem v zápase. Je to zápas, v ktorom sa veľa nesnažím, lebo keby som prudko-veľmi chcel, tak by som sa zaťal a ten limit kilojoulov by som dodržiaval jasne a zreteľne, plus možno aj cvičenie poriadnejšie, a nie iba strečing. Okolie ma však chce uisťovať, že vraj chudnúť nemusím... že reku vyzerám ok. Najmä mama si s každou mojou rečou o chudnutí robí starosti, že to vraj nepotrebujem. Lenže ja nikomu neukazujem svoje nahaté brucho, ktoré v tričku vyzerá plocho, ibaže nahaté je naozaj oválne. laughing Embarassed Takže hoci nekladiem dôraz na váhu, aspoň tie centimetre riešiť riešim. Very Happy

V ďalšiu sobotu nech ani nechodím do tejto témy, ak nebudem mať pod 90 centimetrov! Hromžím

S pozdravom
Váš navždy kamoš
Matej
Cvik 1

_________________
Keď sa zveruješ, radosť násobíš a bolesť delíš.

Chudnutie pri antipsychotikach - Stránka 60 Health10 https://schizo.sk
Matej
Matej
Okoloidúci
Okoloidúci

Počet príspevkov : 5043
Reputácia Reputácia : 938
Dátum registrácie : 18.09.2009
Vek : 38
Bydlisko Bydlisko : západné Slovensko

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza: F21, F60.1
Súčasná medikácia Súčasná medikácia: Parnido (3 mg), Sertralin Actavis (50 mg), Orfiril Long (900 mg)

https://schizo.sk
hug0
sorry0

Návrat hore Goto down

  • Zaslať odpoveď

Chudnutie pri antipsychotikach - Stránka 60 Empty Re: Chudnutie pri antipsychotikach

Odoslať  Matej So 26 máj 2018 - 10:08

Dnes: 69,8 kg nalačno nahatý; 90,5 cm na najtučnejšom obvode

Uplynulý týždeň som sa stravoval prevažne rozumne, okolo 10 tisíc kJ s relatívne dodržanými sacharidmi, tuky bývali obvykle na hodnote 80 g, vláknina priemerne 19 g, proteíny som jedol vo zvýšenej miere, teda namiesto mojich obvyklých 60 g až okolo 80 g. Energeticky som to premrštil v podstate len v piatok včera. V štvrtok som mal zdravotný pôst z dôvodu doporučení istej literatúry, ktorá propaguje benefity prerušovaného zdravotného pôstu na základe nových vedeckých záverov z posledných dvoch desaťročí. V štvrtok som mal dovolenku, takže som bol doma a "trpel" som pôst v kľude bez fyzickej námahy. Ale kupodivu sa stalo presne to, čo píšu v knihe, že budem mať viac energie, takže som si ku večeru aj zacvičil na polhodinku (chrbtica, strečing, kliky, brušáky, drepy, činky, plank, rotoped 15 minút). Ráno v piatok som mal len okolo 68,5 kg a 89,5 cm, no vzhľadom na piatočné prežratie sa mi to k dnešnému referenčnému sobotnému meraniu zvýšilo na takmer spred-dvojtýžňové hodnoty. What a Face Trend ale hodnotím kladne. cyclops  Samotný pôst prebiehal tak, že som za deň zjedol ráno 1700 kJ cereálie s mliekom a večer to isté rovnako. Medzitým, ani v noci nič, len vodu z vodovodu (+lieky). Čiže prakticky som mal 12-hodinovú pauzu medzi raňajkami a večerou, a potom tú istú medzi večerou a raňajkami nasledujúceho dňa. Iste, zdravotne lepšie by bolo mať tú dvadsaťštvorku spolu, ako vraví Bragg vo svojom systéme, ale britské výskumy naznačujú, že aj rozdelené to má rovnaké benefity a navyše je to menej náročné na dodržanie. Smile Dneska papám relatívne normálne, najbližší pôstny deň mám v utorok, alebo v pondelok, záleží, či si bude treba niečo z papania brať so sebou domov od rodičov na zajtrajšej návšteve (mamina ma obvykle chce nabaliť aj na pondelňajší obed). Smile

Celý týždeň som mal dosť svalovicu na brušných svaloch, lebo som zapojil relatívne intenzívne brušáky do svojej mini-sústavy cvičenia. Trochu mi z nej bolo aj nevoľno. Ale už za tak krátku dobu cítim zlepšenie kondície, resp. už viem zvládnuť 10 brušákov krát 2 opakovania s prestávkou bez väčšieho problému. Ani krk nebolí, aj brucho je silnejšie a vie ma zdvihnúť. Postupne chcem navyšovať, ale len pomaličky, lebo už teraz moja mini-sústava zaberá viac ako 30 minút, keď si pripočítame aj 15-minútový rotoped. Kaloricky nejde o významný úbytok, asi len okolo 600 kJ, ale má to význam čo do svalovinového objemu a vlastného pocitu vitality i energie, kondície. Embarassed

Cieľ do budúcej soboty: 89 cm
Opatrenia: 2 pôstne dni (I. pondelok alebo utorok; II. štvrtok), cvičenie každý druhý deň, strečing a chrbtica každý deň, limit každý deň 10 tisíc kJ, vyhýbať sa bielemu cukru, limit sacharidov 300 g, limit tukov 90 g, snažiť sa dostať vlákninu nad 20 g denne (najmä zelené jablko každý deň)

Ďakujem za prečítanie. Držme sa. giving a hug
Matej
jumping

_________________
Keď sa zveruješ, radosť násobíš a bolesť delíš.

Chudnutie pri antipsychotikach - Stránka 60 Health10 https://schizo.sk
Matej
Matej
Okoloidúci
Okoloidúci

Počet príspevkov : 5043
Reputácia Reputácia : 938
Dátum registrácie : 18.09.2009
Vek : 38
Bydlisko Bydlisko : západné Slovensko

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza: F21, F60.1
Súčasná medikácia Súčasná medikácia: Parnido (3 mg), Sertralin Actavis (50 mg), Orfiril Long (900 mg)

https://schizo.sk
hug0
sorry0

Návrat hore Goto down

  • Zaslať odpoveď

Chudnutie pri antipsychotikach - Stránka 60 Empty Re: Chudnutie pri antipsychotikach

Odoslať  Matej So 2 jún 2018 - 9:33

Ahojte.  cherry

Dnes: 69,0 kg, 90 cm

Miery teda išli oproti minulému týždňu trošku dolu, čo som rád. Pôstne dni sa mi v práci nepodarilo dodržať, v pondelok totiž bolo obžerstvo, lebo šéfka mala narodeniny, to isté - len na druhej smene - bolo v stredu. V utorok som teda chcel mať pôstny deň, ale zdalo sa mi to zatiaľ dosť vysilujúce pri toľkom chodení a námahe, ktorá nie je isteže priveľká, ale dá sa potvrdiť, že moja práca sa vykonáva asi z 50% postojačky a manuálne (a 50% na počítači), a to stačilo na to, aby sa mi žiadalo jesť. Celkovo som aspoň cez týždeň jedol lightovejšie, okrem tých spomínaných obžerstiev v pondelok a stredu, a to v priemere 10 tisíc kJ. Neviem, niekto by strašne priberal pri toľkých kilojouloch, ale nejak mám ja už ten metabolizmus rozbehnutý pravidelnými papaniami v malých množstvách, že také číslo vie telo zvládať. pale Snažím sa teraz držať dostatočný odstup medzi jedlami, aspoň zopár hodín, aby som nemal dojem, že jem v podstate stále a každú chvíľu. Z tekutín som už celkom dobre zvyknutý na vodu z vodovodu - občas ale vypijem niečo ochutené na osvieženie, napr. včera šumienku, v čase tohtotýždňového spomínaného obžerstva zase Pepsi. Sacharidy mám stále vyletené nad 300 g, v priemere okolo 330. To je nemilé. bounce Trošku mi je problém sa vtesnať do mnou vytýčeného limitu 300 g, alebo ešte lepšie - okolo 250 g. Papám musli s vločkami, mliekom a grankom každé ráno, čo je vskutku veľké množstvo aj cukru, aj všeobecne sacharidov. Veľmi mi to chutí. Uvidím, ako nastolím opravovanie tohto svojho zvyku... bude to fuška, lebo človek poriadne už ani nemá čo jesť, ak si chce vytyčovať číselné limity. Very Happy Ale je to sranda, naďalej ma tento koníček baví Smile ... a vnímam ho ako hlavný faktor, prečo si dlhodobo udržujem po schudnutí nové miery. very sad3

Cieľ do ďalšej soboty: 89 cm (brucho ide strašne pomaly, skôr som schopný dať dole kilo hmotnosti, než centimeter z brucha... Very Happy ). Natrafil som na zaujímavý vzorec, ktorý bol pre mňa dosiaľ neznámy, a síce optimálny pás by mal byť polovica výšky v centimetroch, resp. pod touto hodnotou. Ja mám výšku asi 178 cm alebo tak nejak, takže 178/2=89 --->> čiže by som mal mať pás pod 89 cm. Teraz mám 90, takže ešte aspoň 2 cm dolu treba dať, pričom najradšej by som bol aj štyrom centimetrom dole vzhľadom na to, ako opticky zaoblene to brucho vyzerá. Embarassed Laughing

Pokračujem v boji. Smile

matej
Očko

_________________
Keď sa zveruješ, radosť násobíš a bolesť delíš.

Chudnutie pri antipsychotikach - Stránka 60 Health10 https://schizo.sk
Matej
Matej
Okoloidúci
Okoloidúci

Počet príspevkov : 5043
Reputácia Reputácia : 938
Dátum registrácie : 18.09.2009
Vek : 38
Bydlisko Bydlisko : západné Slovensko

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza: F21, F60.1
Súčasná medikácia Súčasná medikácia: Parnido (3 mg), Sertralin Actavis (50 mg), Orfiril Long (900 mg)

https://schizo.sk
hug0
sorry0

Návrat hore Goto down

Strana 60 z 91 Previous  1 ... 31 ... 59, 60, 61 ... 75 ... 91  Next

Návrat hore

- Similar topics

 
Povolenie tohoto fóra:
Nemôžete odpovedať na témy v tomto fóre.
Hore