Schizofórum
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.
Dole

Chudnutie pri antipsychotikach

Strana 61 z 91 Previous  1 ... 32 ... 60, 61, 62 ... 76 ... 91  Next

Goto down

  • Zaslať odpoveď

Chudnutie pri antipsychotikach - Stránka 61 Empty Re: Chudnutie pri antipsychotikach

Odoslať  Matej Po 11 jún 2018 - 19:19

Dnes miery: 69,9 kg, 89,3 cm (približne)

Takže zhruba rovnako, ako mávam v ostatnom období. Oscilujú kilá medzi 69-71 a centimetre medzi 89-91, pri nafúknutí 92. Čo na to povedať,... je to dobrý vývoj, alebo nie? Zdá sa mi, že to možno nazvať udržiavacou fázou, a hoci by som chcel ísť v centimetroch nižšie, tak aj tak by som mohol byť rád aspoň tomu, že to brucho nerastie a nevracajú sa mi zhodené čísla. To je azda najdôležitejšie. Samozrejme, naďalej si budem projektovať cieľ dosiahnuť okolo 86 cm, alebo tak nejak. Nejdem to vzdať, ale budem si v duši dovoľovať byť rád aj tomu, že sa miery nezhoršujú. Je to zdravší prístup, než len si vyčítať, že som zase raz nič neschudol, že?

Takže pokračujem v snahe, ale len pozvoľna. Smile

Cieľová rovinka je už nadohľad, ale posledné metre na trati sú tie najťažšie. Yes

matej
Cloud 1

_________________
Keď sa zveruješ, radosť násobíš a bolesť delíš.

Chudnutie pri antipsychotikach - Stránka 61 Health10 https://schizo.sk
Matej
Matej
Okoloidúci
Okoloidúci

Počet príspevkov : 5043
Reputácia Reputácia : 938
Dátum registrácie : 18.09.2009
Vek : 38
Bydlisko Bydlisko : západné Slovensko

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza: F21, F60.1
Súčasná medikácia Súčasná medikácia: Parnido (3 mg), Sertralin Actavis (50 mg), Orfiril Long (900 mg)

https://schizo.sk
hug0
sorry0

Návrat hore Goto down

  • Zaslať odpoveď

Chudnutie pri antipsychotikach - Stránka 61 Empty Re: Chudnutie pri antipsychotikach

Odoslať  rene007 Po 11 jún 2018 - 21:13

Matej urcite si to nevycitaj ze to nejde tak rychlo dole a tvoje miery su skvele i ked chces z brucha zhodit ale to asi kazdy. Drzim ti palce v ziskani tvojej vysnenej miery! it is perfect
rene007
rene007
Domáci člen
Domáci člen

Počet príspevkov : 79
Reputácia Reputácia : 20
Dátum registrácie : 31.10.2017

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza:
Súčasná medikácia Súčasná medikácia:

hug0
sorry0

Návrat hore Goto down

  • Zaslať odpoveď

Chudnutie pri antipsychotikach - Stránka 61 Empty Re: Chudnutie pri antipsychotikach

Odoslať  Matej Ut 12 jún 2018 - 20:57

rene007 napísal:Matej urcite si to nevycitaj ze to nejde tak rychlo dole a tvoje miery su skvele i ked chces z brucha zhodit ale to asi kazdy. Drzim ti palce v ziskani tvojej vysnenej miery! it is perfect

Ďakujem Ti, René, za príjemnú reakciu, povzbudila ma, vážim si to. giving a hug Dojatie

_________________
Keď sa zveruješ, radosť násobíš a bolesť delíš.

Chudnutie pri antipsychotikach - Stránka 61 Health10 https://schizo.sk
Matej
Matej
Okoloidúci
Okoloidúci

Počet príspevkov : 5043
Reputácia Reputácia : 938
Dátum registrácie : 18.09.2009
Vek : 38
Bydlisko Bydlisko : západné Slovensko

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza: F21, F60.1
Súčasná medikácia Súčasná medikácia: Parnido (3 mg), Sertralin Actavis (50 mg), Orfiril Long (900 mg)

https://schizo.sk
hug0
sorry0

Návrat hore Goto down

  • Zaslať odpoveď

Chudnutie pri antipsychotikach - Stránka 61 Empty Re: Chudnutie pri antipsychotikach

Odoslať  Matej So 16 jún 2018 - 10:05

Dnes: hmotnosť 68,5 kg; pás na najtučnejšom obvode 89,0 cm; výška asi 177-178 cm

Zaznamenal som teda určité schudnutie. Pripisujem to najmä preferovaniu rastlinnej stravy (ovocie a zelenina, vločky, šaláty), zrušeniu pečiva a nátierok a v toho dôsledku aj koniec koncov dodržiavaniu limitu okolo 8500 kJ.

Základ stravy mi teraz robí spomínané ovocie a zelenina, šaláty, olivový bio olej extra panenský, orechy rôznych druhov, vajcia zo sliepok s voľným výbehom, bio mlieko z voľne pasúcich sa kráv, sójové mlieko, tofu, biele jogurty bez éčok a chcem pridať ešte aj ryby v oleji, ktoré by som občas vykydol do šalátu. Z ovocia tieto dni dominovali banány, jablká, nektarinky, hrušky, rajčiny (aj keď tie sa predávajú medzi zeleninou). Zo zeleniny dominovali šaláty rôzneho druhu, kaleráb, varená cvikla, neskôr plánujem pridať papriky. Z doplnkov stravy prijímam momentálne multivitamín so stopovými prvkami a minerálmi a probiotiká Probio-Fix. Zatiaľ sa držím aj toho kofeínu, žiaľ. Pitný režim v uplynulé 2 dni pozostával z vody z vodovodu, pričom dvadsiateho začína akcia na filtrovacie kanvice, tak si chcem zadovážiť, aby som si vodovodnú vodu filtroval. V súčasnosti ju nechávam odstáť iba nejakých 10 minút, kým nezmizne viditeľný chlór a hneď pijem, a to nehodnotím ako ok.

Pomer živín mám nastavený momentálne asi na 60 g bielkovín prevažne z tofu, jogurtu, sójového alebo kravského mlieka a rýb, 190 g sacharidov prevažne z ovocia a vločiek, 90 g tukov prevažne z orechov, olivového oleja, vajec a rýb. Vláknina sa doťahuje zhruba na 30 g, takže moje symbiotické bacily v čreve by mali mať čo papať.  Very Happy Spolu to dáva asi 7900 kJ energie, čo pre môj životný štýl znamená určitú kalorickú reštrikciu (normálne by som pod 9500 nemal ísť).

Cieľ do budúcej soboty: 88 cm Yes ... a vytrvať v nastolenom štýle stravovania Hromžím
Možná komplikácia: môže sa objaviť pocit fádnosti z neustálych šalátov... hoci ich miešam rôzne, raz s vajcami, teraz idem skúsiť s rybami v oleji, inokedy s olivovým olejom, niekedy pridávam kaleráb, niekedy cviklu... čiže obmieňam tie chute, ale aj tak sa bojím fádnosti - dám určite vedieť, ako sa to vyvíja Smile

S pozdravom
matej
Ďakujem jocolor

_________________
Keď sa zveruješ, radosť násobíš a bolesť delíš.

Chudnutie pri antipsychotikach - Stránka 61 Health10 https://schizo.sk
Matej
Matej
Okoloidúci
Okoloidúci

Počet príspevkov : 5043
Reputácia Reputácia : 938
Dátum registrácie : 18.09.2009
Vek : 38
Bydlisko Bydlisko : západné Slovensko

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza: F21, F60.1
Súčasná medikácia Súčasná medikácia: Parnido (3 mg), Sertralin Actavis (50 mg), Orfiril Long (900 mg)

https://schizo.sk
hug0
sorry0

Návrat hore Goto down

  • Zaslať odpoveď

Chudnutie pri antipsychotikach - Stránka 61 Empty Re: Chudnutie pri antipsychotikach

Odoslať  rasto Ne 24 jún 2018 - 21:13

ahojte.tak ja ako som pisal posledne co som schudol 4 kg aj nieco tak sa mi to drzi na vahe 134 kg s povodnich 138 bol to skok vo vahe 4 kg dole pocas mesiaca ale uz par mesiacov sa mi ta vaha drzi namieste ani nechudnem ani nepriberam to ze som prestal chudnut pripisujem asi tomu ze mi zacalo trochu viac chutit jest tak asi tolko odomna.
rasto
rasto
Zlatý pokročilý člen
Zlatý pokročilý člen

Počet príspevkov : 494
Reputácia Reputácia : 60
Dátum registrácie : 18.10.2015
Bydlisko Bydlisko : stredne slovensko

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza: f20
Súčasná medikácia Súčasná medikácia:

hug0
sorry0

Návrat hore Goto down

  • Zaslať odpoveď

Chudnutie pri antipsychotikach - Stránka 61 Empty Re: Chudnutie pri antipsychotikach

Odoslať  kimi2028 Po 25 jún 2018 - 8:31

Ahojte, čo sa týka môjho chudnutia, tak sú spravené už isté pokroky, ale stále k tomu mi čosi chýba. Moja váha sa pohybuje na 98-99 kg. Momentálne mám najväčšiu radosť zo svojich nôh, z ktorých sa stratila väčšina tuku a vyzerajú konečne ako nohy chlapa. Na bruchu musím ešte popracovať. Síce ani tam nie som už veľmi obézny, ale stále môže byť lepšie. Čo sa týka stravy, tak tam to už nie je až také pestré. Na raňajky si dám 2 malé krajce chleba, desiata krajec chleba, obed (prírodný rezeň, hičkoše, vyprážaný syr, zemiakovo bryndzové pirohy), olovrant šalát, večera (zvyčajne to, čo je na obed), druhá večera jogurt s ovsenými vločkami.
kimi2028
kimi2028
V.I.P. Golden
V.I.P. Golden

Počet príspevkov : 2185
Reputácia Reputácia : 758
Dátum registrácie : 13.02.2017

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza: F20.0, F20.4
Súčasná medikácia Súčasná medikácia: Reagila 4,5 mg

hug0
sorry0

Návrat hore Goto down

  • Zaslať odpoveď

Chudnutie pri antipsychotikach - Stránka 61 Empty Re: Chudnutie pri antipsychotikach

Odoslať  Matej Po 25 jún 2018 - 14:04

Ahojte.  Smile Teším sa, že ste, priatelia, prispeli aj do tejto témy po dlhšej dobe. Aj Kimi, aj Rasťo, ste spomínali nejaké tie úspechy v chudnutí, takže mám veľkú radosť. Moc Vám držím palce. giving a hug  Super!

Čo sa týka mňa, dnes som mal miery 68,5 kg a 88 cm nalačno. Pre porovnanie - teraz po zjedení obeda mám 91 cm, takže cez deň sa pohybujem až do +3 cm. To je nemilé, ale azda prirodzené.  Dojatie 2

Momentálne sa stravujem ani nie zdravotne nezávadne, skôr sledujem, aby som mal dostatok živín z rôznorodých zdrojov. Dostať proteíny na úroveň 55 g denne je u mňa dosť ľahké, tuky prešvihujem celkom bežne cez 70 g, pričom ak ich prijmem okolo stovky, to už bijem na poplach. Rovnako bijem na poplach pri sacharidoch nad 300 g, najmä ak je stovka gramov vyskladaná z ich "rýchleho" typu (jednoduché cukry s vysokým glykemických indexom).  Hromžím Všeobecne sa snažím aj naďalej zmestiť do 9500 až 10 000 kJ. Asi 9500 považujem za úspešné stravovanie, ktoré by mi pri zachovaní pravidelnosti prinášalo pomalé chudnutie na bruchu (tempo podľa skúsenosti asi 1 cm za 2-3 týždne).  cyclops Ale nesmú byť početné výnimky, prednedávnom som mal trebárs výnimku - vyše 16 tisíc kJ. pale Cvičenie realizujem naďalej len na ohybnosť chrbtice, držanie tela a strečing, pričom základ pohybu mi tvorí svižná chôdza, "vrtuľa v zadku", a potom telesne namáhavá brigáda raz za týždeň.

Cieľ na ďalšie 2 týždne: 87,5 cm shooting3

matej
Ďakujem

_________________
Keď sa zveruješ, radosť násobíš a bolesť delíš.

Chudnutie pri antipsychotikach - Stránka 61 Health10 https://schizo.sk
Matej
Matej
Okoloidúci
Okoloidúci

Počet príspevkov : 5043
Reputácia Reputácia : 938
Dátum registrácie : 18.09.2009
Vek : 38
Bydlisko Bydlisko : západné Slovensko

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza: F21, F60.1
Súčasná medikácia Súčasná medikácia: Parnido (3 mg), Sertralin Actavis (50 mg), Orfiril Long (900 mg)

https://schizo.sk
hug0
sorry0

Návrat hore Goto down

  • Zaslať odpoveď

Chudnutie pri antipsychotikach - Stránka 61 Empty Re: Chudnutie pri antipsychotikach

Odoslať  Matej So 30 jún 2018 - 9:19

Ahojte. Smile

Dnes ja 68,1 kg, 89 cm. Hromžím

Hmotnosť sa teda o pár stoviek gramov znížila, čo nie je až tak žiaduce už, no centimeter pribudol oproti minulým údajom. Pripisujem to mekáču, ktorý som si cez týždeň doprial, plus možno aj nafúknutiu z včerajšej fazule, alebo celkovo som bol posledné dva dni bolestivo nafúknutý. very sad3 Vtedy cez to išlo až na úroveň 92 cm, a to už mám menší kopec pod tričkom, hoci kolegyne mi hovoria, že sa im zdám stále rovnaký (teda že nemením miery). Asi sú to príliš malé zmeny, hoci subjektívne ich cítim fakt intenzívne.

Naďalej sa riadim podľa vzorca: výška deleno 2, teda v mojom prípade dajme-tomu 178/2 = 89, čiže by som mal mať pás pod 89 cm. Som na hrane, ideálne by som chcel dosiahnuť rezervu 3 cm, aby keď sa nafúknem z jedla, tak by som mal vtedy maximálne tých 89 cm. Čiže nalačno by som chcel mať vyfúknutý 86. Smile Pohybu mám, myslím, dosť, najmä chôdze, a potom tá brigáda. Snažím sa vtesnať do 9000 kJ, čo sa týka papania, resp. v ostatné 2 dni to tak bolo, v stredu to vyletelo na 11 000. Shocked Žiaľ, aj tento uplynulý týždeň svedčí o tom, že si doprajem pravidelne až príliš veľa výnimiek, preto robím pokroky strašne pomaly, ak vôbec nejaké robím. Podľa grafu som sa od svojich aprílových narodenín posunul z priemeru 70,5 kg na 68,5 kg, takže nejaké dve kilečká odišli. V apríli som priemerne mával tiež nad 90 cm, teraz atakujem pomaličky 88 už čoraz častejšie, hoci ešte sa mi to vracia na 89, ako napríklad dnes. Všeobecne možno hovoriť ani nie tak o znižovaní mier, ale vzhľadom na príliš drobné zmeny sa dá hovoriť skôr o udržiavacej fáze.  Shocked

Cieľ do budúcej soboty: ustáliť sa na 88 cm Yes
Opatrenia: papať do 9000 kJ, brániť sa maškrtám a kalorickým svačinám-medzijedlám, veľa pohybu (ordinovať si chôdzu, nadchádzať si, skúšať brušáky a plank) Twisted Evil

Matej
affraid

PS: Priatelia, čo máte nové či staré vo veci chudnutia? Ako sa Vám darí, alebo ako ste na tom? Držím Vám úprimne palce. giving a hug

_________________
Keď sa zveruješ, radosť násobíš a bolesť delíš.

Chudnutie pri antipsychotikach - Stránka 61 Health10 https://schizo.sk
Matej
Matej
Okoloidúci
Okoloidúci

Počet príspevkov : 5043
Reputácia Reputácia : 938
Dátum registrácie : 18.09.2009
Vek : 38
Bydlisko Bydlisko : západné Slovensko

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza: F21, F60.1
Súčasná medikácia Súčasná medikácia: Parnido (3 mg), Sertralin Actavis (50 mg), Orfiril Long (900 mg)

https://schizo.sk
hug0
sorry0

Návrat hore Goto down

  • Zaslať odpoveď

Chudnutie pri antipsychotikach - Stránka 61 Empty Re: Chudnutie pri antipsychotikach

Odoslať  Matej Št 5 júl 2018 - 10:17

Ahoj, bojovníci s tukmi. shooting

Predbežné výsledky dnes vo štvrtok hovoria o mierach 68 kg, 88,9 cm. To sú len veľmi-veľmi nepatrné zmeny a sú ľahko ovplyvniteľné okolnosťami typu najedenie sa alebo wecko. Takže sa zdá, že tohtotýždňový sobotný cieľ 88,0 cm nesplním. Budem sa ale snažiť pokračovať v načrtnutých opatreniach, teda najmä papať do 9000 kJ, a to zdravo, pestro a výživne (bez maškŕt a iných prázdnych nezdravých kalórií). Cvičenie som zatiaľ nerealizoval, čo je strašná škoda a je mi to na hanbu. Embarassed Iba také bežné ohýbanie chrbta a ľahký strečing, to dávam. Ale to je málo, si myslím. very sad3 Najmä tie cviky na brucho treba, spevniť tam svalstvo a azda dajaké ľahké kardio na minirotopede. Je to boj so samým sebou...

Bojujem ďalej o tú osemdesiatosmičku. shooting3 Do konca letných prázdnin musím mať 86 cm! Hromžím

matej
afro

_________________
Keď sa zveruješ, radosť násobíš a bolesť delíš.

Chudnutie pri antipsychotikach - Stránka 61 Health10 https://schizo.sk
Matej
Matej
Okoloidúci
Okoloidúci

Počet príspevkov : 5043
Reputácia Reputácia : 938
Dátum registrácie : 18.09.2009
Vek : 38
Bydlisko Bydlisko : západné Slovensko

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza: F21, F60.1
Súčasná medikácia Súčasná medikácia: Parnido (3 mg), Sertralin Actavis (50 mg), Orfiril Long (900 mg)

https://schizo.sk
hug0
sorry0

Návrat hore Goto down

  • Zaslať odpoveď

Chudnutie pri antipsychotikach - Stránka 61 Empty Re: Chudnutie pri antipsychotikach

Odoslať  Matej So 7 júl 2018 - 11:12

Nuž, dnes je tzv. referenčný deň, teda deň, v ktorom podľa počas neho nameraných mier hodnotím všeobecný trend svojho chudnutia/nechudnutia/udržiavania. Čiže sobota. Smile Potvrdzujem, že sa od štvrtka extra nič nezmenilo, čo vôbec samozrejme nie je prekvapením - 68,2 kg, 88,9 cm, pri prvom spľasnutí brucha iba 88,5 cm na najtlstejšom páse, potom po uvoľnení svalstva a dýchania to šliaplo smerom k 89. Za referenčných považujem tých 88,9, pretože tie meriam na tukových vankúšoch a práve tie považujem za závadné. laughing Na najužšom mieste pása kúsok pod hrudným košom som nameral 85-86, záleží od dýchania. Ešte nedávno som mal okolo 70 kíl, pričom si myslím, že tie 2 zhodené kilá preto nespravili pokrok na bruchu, lebo mi to opticky išlo dole skôr z nôh, obzvlášť z lýtok. Neviem, či je to ok.  Shocked Potvora telo, chudne si hocikde, kde sa mu zachce, ale brucho nepustí!  very unhappy  laughing

No nič, zostávajú mi tradičné opatrenia, ktoré notoricky opakujem pravidelne. Very Happy Na brucho dosť pomáha nepapanie 2-3 hodinky pred spánkom, to mám silno odskúšané. Často sa mi to ale nedarí a až príliš často si niečo ešte zobnem. Musím zlepšiť sebadisciplínu, v nej spočíva kľúč.  Embarassed

Pokračujem v boji. Cieľ na budúcu sobotu: presvedčivých 88,5 cm.  Hromžím

matej
Super!

_________________
Keď sa zveruješ, radosť násobíš a bolesť delíš.

Chudnutie pri antipsychotikach - Stránka 61 Health10 https://schizo.sk
Matej
Matej
Okoloidúci
Okoloidúci

Počet príspevkov : 5043
Reputácia Reputácia : 938
Dátum registrácie : 18.09.2009
Vek : 38
Bydlisko Bydlisko : západné Slovensko

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza: F21, F60.1
Súčasná medikácia Súčasná medikácia: Parnido (3 mg), Sertralin Actavis (50 mg), Orfiril Long (900 mg)

https://schizo.sk
hug0
sorry0

Návrat hore Goto down

  • Zaslať odpoveď

Chudnutie pri antipsychotikach - Stránka 61 Empty Re: Chudnutie pri antipsychotikach

Odoslať  kimi2028 Ne 8 júl 2018 - 8:58

Chudnúť sa mi v poslednej dobe veľmi nedarí, teda na váhe to vôbec nevidno 98 kg, ale nevadí. Tuk sa mi však odburával z iných partii, čo je menším plusom. Veľmi som to privítal. To schudnutie z brucha, ako aj z nôh. Mal by som začať viacej cvičiť, hoci ľahko cvičievam o deviatej ráno každý deň. Teší ma, že mi stačí jesť 3-4x za deň a druhú večeru už vôbec nepotrebujem. Stačí mi už len jedna večera. Verím, že časom uvidím i úbytok na váhe. Momentálne športujem len raz za týždeň a chcelo by to zrejme pridať.
kimi2028
kimi2028
V.I.P. Golden
V.I.P. Golden

Počet príspevkov : 2185
Reputácia Reputácia : 758
Dátum registrácie : 13.02.2017

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza: F20.0, F20.4
Súčasná medikácia Súčasná medikácia: Reagila 4,5 mg

hug0
sorry0

Návrat hore Goto down

  • Zaslať odpoveď

Chudnutie pri antipsychotikach - Stránka 61 Empty Re: Chudnutie pri antipsychotikach

Odoslať  Matej St 11 júl 2018 - 22:26

Dnes priebežne uprostred týždňa 67,9-68,1 kg a 88 cm.

Neviem ale, či sa tieto miery potvrdia aj zajtra, lebo zrovna dnes som sa vypásol na 10 800 kJ s megadávkami bieleho cukru. Je to zvláštne ale, lebo voľakedy som jedával priemerne aj 11 tisíc takmer každý deň, v ostatné 2 týždne sa zriedka dostanem nad 9000. Preto dnešných 10 800 vnímam ako vysoké číslo. Nad 11 tisíc mávam zväčša v nedele, lebo vtedy po brigáde jem u rodičov veľký obed, plus maškrty a džús, a u seba ešte svoju chladničku. A to napriek tomu, že väčšinu nedeľného dňa prespím, aj tak sa stihnem vykŕmiť. V ostatné dni to býva skôr diétnejšie, občas to vedia narušiť akurát tak výdatné hostiny u nás v práci na trezore, kde kolegyne podonášajú svoje maškrty. Ale snažím sa v tom aspoň krotiť, že keď už sa ponúknem, tak len trochu, limitovane. Napr. dnes tam boli chipsy, dal som si asi 20 g a dosť. Koniec, už viac nesmiem, si hovorím. laughing

Trochu mi povolil pás, tých rovných 88 cm je cítiť, hoci som to nečakal. Skrátka padajú mi gate a musím viacej sťahovať opasok. A doma všetky gate, čo nosím, vrátane pyžám, mi padajú z bedier. Je to relatívne dlhodobý problém, začalo to už niekedy, keď som klesol pod 91 cm. Myslím, že ak sa mi podarí znížiť o ďalší centimeter, tak to negatívne pocíti moja peňaženka, lebo si budem musieť zadovážiť nové gate, hlavne domáce kusy a pyžamá. Embarassed Ale nevadí, nech len to ide pekne dolu, na 86 minimálne.  Zírám

Do soboty zostávajú 2 dni, 3 noci. Cieľ: obhájiť 88 cm. Cesta k cieľu: limit energie 9000 kJ, nejesť 2-3 hodiny pred spaním, v hrubých rysoch dodržovať limity makroživín, špeciálne jednoduchých cukrov a nasýtených tukov, lebo tieto 2 typy makroživín sú špeciálne nepriateľské voči spomenutému cieľu. Ale samozrejme aj ostatné typy treba mať na pamäti.  Yes Nastavil som si režim na 50 g proteínov, 250 g sacharidov (najmä pomalšieho, zloženého typu, biely cukor túžim limitovať do 30-40 g, ale nie som v tom väčšinou úspešný), tuky 75 g (nasýtené najviac 15, pri 20 už bijem na poplach a považujem to za neúspech), 25 g vlákniny. Dokopy to vytvorí asi 7500-8000 kJ energie, čo je relatívne málo na môj denný štýl pohybu, ale tak knižky o výhodách pôstu, kalorickej reštrikcie a podobné témy ma presviedčajú, že to nielenže nie je zdraviu na škodu, ale vraj to podľa nových výskumov pomáha. Ťažko povedať, dosť tu hrá rolu môj psychický stav, lebo keď som na tom dobre, tak mi 7500 kJ spokojne stačí, ale keď mám depresívny výkyv, tak sa väčšinou vykrmujem vysoko nad 11 tisíc. Žiaľ, ešte nemám úplne pod kontrolou emocionálne zajedanie problémov, priznávam si to.  Embarassed

Nuž, dosť kecania, treba skutky, takže idem pokračovať v zápase.  Pretty good

matej
Tornado

_________________
Keď sa zveruješ, radosť násobíš a bolesť delíš.

Chudnutie pri antipsychotikach - Stránka 61 Health10 https://schizo.sk
Matej
Matej
Okoloidúci
Okoloidúci

Počet príspevkov : 5043
Reputácia Reputácia : 938
Dátum registrácie : 18.09.2009
Vek : 38
Bydlisko Bydlisko : západné Slovensko

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza: F21, F60.1
Súčasná medikácia Súčasná medikácia: Parnido (3 mg), Sertralin Actavis (50 mg), Orfiril Long (900 mg)

https://schizo.sk
hug0
sorry0

Návrat hore Goto down

Strana 61 z 91 Previous  1 ... 32 ... 60, 61, 62 ... 76 ... 91  Next

Návrat hore

- Similar topics

 
Povolenie tohoto fóra:
Nemôžete odpovedať na témy v tomto fóre.
Hore