Schizofórum
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.
Dole

Chudnutie pri antipsychotikach

Strana 62 z 91 Previous  1 ... 32 ... 61, 62, 63 ... 76 ... 91  Next

Goto down

  • Zaslať odpoveď

Chudnutie pri antipsychotikach - Stránka 62 Empty Re: Chudnutie pri antipsychotikach

Odoslať  Matej So 14 júl 2018 - 11:37

V dnešný referenčný deň:

Hmotnosť nalačno nahatý: 67,2 kg
Najtučnejší obvod pásu na tukových miestach: 88,5 cm
Výška: asi 177-178 cm
Pás pod rebrami: 83 cm
Obvod bedier na panve: 96 cm


Kilá idú dole, hoci to nie je úplne žiaduce, centimetre sa držia. Mal som už aj pod 88, ale najviac mi to vie pokaziť neskoro-večerné jedenie, napr. aj túto noc po polnoci som mal jogurt a brumíka. Tým som si možno pokazil akurát dnešné referenčné meranie, no čo už so mnou, keď si nedám povedať. Embarassed Embarassed Embarassed

Opatrenia do ďalšieho týždňa zostávajú tie isté, neustále omieľané. Je pravdou, že čo sa týka maškŕt a cukru, uplynulý týždeň nebol úspešný, ale kaloricky som potvrdil aj tak trend zníženého príjmu energie v priemere.

Cieľ do budúcej soboty: utvrdiť 88 cm a atakovať presvedčivo osemdesiat-sedmičku na metri

matej
cherry

_________________
Keď sa zveruješ, radosť násobíš a bolesť delíš.

Chudnutie pri antipsychotikach - Stránka 62 Health10 https://schizo.sk
Matej
Matej
Okoloidúci
Okoloidúci

Počet príspevkov : 5043
Reputácia Reputácia : 938
Dátum registrácie : 18.09.2009
Vek : 38
Bydlisko Bydlisko : západné Slovensko

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza: F21, F60.1
Súčasná medikácia Súčasná medikácia: Parnido (3 mg), Sertralin Actavis (50 mg), Orfiril Long (900 mg)

https://schizo.sk
hug0
sorry0

Návrat hore Goto down

  • Zaslať odpoveď

Chudnutie pri antipsychotikach - Stránka 62 Empty Re: Chudnutie pri antipsychotikach

Odoslať  Chikita48 Ut 17 júl 2018 - 18:28

Ahojte,
Mam otazku pribral niekto z leponexu alebo abilify ?
Chikita48
Chikita48
Nový člen
Nový člen

Počet príspevkov : 5
Reputácia Reputácia : 0
Dátum registrácie : 17.07.2018

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza:
Súčasná medikácia Súčasná medikácia:

hug0
sorry0

Návrat hore Goto down

  • Zaslať odpoveď

Chudnutie pri antipsychotikach - Stránka 62 Empty Re: Chudnutie pri antipsychotikach

Odoslať  Chikita48 Ut 17 júl 2018 - 18:28

Schudnem ked vysadim leponex alebo abilify?
Chikita48
Chikita48
Nový člen
Nový člen

Počet príspevkov : 5
Reputácia Reputácia : 0
Dátum registrácie : 17.07.2018

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza:
Súčasná medikácia Súčasná medikácia:

hug0
sorry0

Návrat hore Goto down

  • Zaslať odpoveď

Chudnutie pri antipsychotikach - Stránka 62 Empty Re: Chudnutie pri antipsychotikach

Odoslať  Tuto Ut 17 júl 2018 - 19:00

Ahoj Chikita48!
Čítal som a žiaľ aj poznal na sebe, že neuroleptiká majú až príliš častý nežiaduci príznak aj priberanie na váhe. Pár krát som sa už stretol s názorom psychiatra aj psychiatričky, že vraj sa treba viac hýbať a jesť rozumne a zdravo. Na druhej strane mi však pripadá, že neuroleptiká až príliš zamedzujú pacientovi takéto konanie. Chcem tým napísať, že by bolo pri vysadzovaní múdrejšie sa najprv poradiť s MUDr., aby sa predišlo recidíve a ďalším závažnejším zmenám v medikácii resp. ďalšiemu priberaniu.

Veľa úspechu v chudnutí praje Tuto

_________________
facebook: "Byť normálnym je čoraz viac nenormálne."
Tuto
Tuto
V.I.P. Inventár
V.I.P. Inventár

Počet príspevkov : 4784
Reputácia Reputácia : 773
Dátum registrácie : 19.09.2010
Bydlisko Bydlisko : Západ Slovenska

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza: F25.0
Súčasná medikácia Súčasná medikácia: Amisulprid, Haloperidol (aj depot), Akineton (aj depot), Alventa, Lithium, Gerodorm (podľa potreby),

hug0
sorry0

Návrat hore Goto down

  • Zaslať odpoveď

Chudnutie pri antipsychotikach - Stránka 62 Empty Re: Chudnutie pri antipsychotikach

Odoslať  Chikita48 Ut 17 júl 2018 - 19:29

Dakujem za odpoved
Chikita48
Chikita48
Nový člen
Nový člen

Počet príspevkov : 5
Reputácia Reputácia : 0
Dátum registrácie : 17.07.2018

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza:
Súčasná medikácia Súčasná medikácia:

hug0
sorry0

Návrat hore Goto down

  • Zaslať odpoveď

Chudnutie pri antipsychotikach - Stránka 62 Empty Re: Chudnutie pri antipsychotikach

Odoslať  regina Ut 17 júl 2018 - 20:57

Ahoj, Chikita,

už som to tu dakde písala: Chcem ťa varovať. Aj ja som bola na Abilify a Alvente. Pred dvomi rokmi som ich úplne vysadila. Rok som vydržala a schudla 16 kg bez nejakého cvičenia, proste bežným pohybom a prácou. Ale pekne sa mi vrátila po roku od vysadenia psychóza. Prišiel relaps, liečba a 16 kg mam späť.
Takže, ak vysadzovať tak pod dohľadom lekára.
Nechcem nikomu brať ilúzie, ale aj vo Svete zdravia mi po priznani liekov povedali, že pri týchto liekoch mi nezaručia, že aj keď budem ich rady dodržiavať, že schudnem. Bola som im za úprimnosť vďačná.
Matej je však príkladom, že aj pri antipsychotikách sa chudnúť dá. Chce to hlavne pevnú vôľu a tá nám často chýba.

regina
regina
regina
V.I.P. Bronze
V.I.P. Bronze

Počet príspevkov : 653
Reputácia Reputácia : 292
Dátum registrácie : 05.09.2011

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza: schizoafektivna porucha
Súčasná medikácia Súčasná medikácia:

hug0
sorry0

Návrat hore Goto down

  • Zaslať odpoveď

Chudnutie pri antipsychotikach - Stránka 62 Empty Re: Chudnutie pri antipsychotikach

Odoslať  Matej So 21 júl 2018 - 11:20

Dnes: 67,8 kg; asi 89 cm, väčšinou v tieto dni v rozmedzí 88,0-89,5 cm (záleží od plynov, jedla, hodiny dňa, dýchania a podobne).

Čiže mierne pribratie, čo chápem, lebo som v tento týždeň začal viac jesť v snahe polepšiť si na psychike. Kalorický denný priemer sa mi vyšplhal asi na 10 500 kJ, boli dni aj nad 11 tisíc. Pozitívom je moje občasné cvičenie brušákov a opätovné zapojenie posilňovačiek činkami na ramená. Mám tam asi 5 kg naložených... dajú sa tam navliekať závažia, pričom tuším najvyššiu hmotnosť tej ručnej činky viem dosiahnuť asi okolo 11 kg.

Tiež je konečne každý deň cvičenie na ohybnosť chrbtice, prehýbanie hore dolu, točenie, strečing. Zväčša ide o krátku záležitosť, asi na 3 minúty. Ale som schopný sa k tomu počas dňa vracať opakovane a dať si tých dvojminútoviek-trojminútoviek viacero. Niekedy to dosť pomáha a cítim sa veľmi flexibilný a veľmi dúfam, že tak priamo prispievam k ochrane pred seknutím, alebo pred vyskočením platničky, alebo pred inými bolesťami. Čo sa týka bolestí, pomerne často sa cítim takmer bolestivo stuhnutý najmä ráno, pokiaľ som spal na chrbte. Vtedy sa musím pomaly rozhýbavať a pocvičievať, robiť si "dvojminútovky" ohybnosti aj viackrát počas rána-doobedia. Zatiaľ to takmer vždy odišlo a flexibilita sa vrátila zhruba do 2 hodín od vstania. Párkrát v minulosti sa nevrátila a bol som akoby trošička-bolestivo stuhnutý väčšinu dňa. To je ale záležitosť, čo sa stáva tak 3krát do mesiaca maximálne, v iných prípadoch platí návrat flexibility do 2 hodín.

Držanie tela mám naďalej zhoršené, ramená sú zvesené a lopatky vystúpené. Je to možné dosť dobre korigovať vedomým vyrovnaním sa, čo aj robievam pomerne často, no, žiaľ, nemám to zautomatizované, takže často sa prichytím pri tom, že som zase "zvesený". Ale darí sa mi asi aj 7-10krát za deň sa takto prichytiť, čoho kladom je to, že okamžite sa vyrovnám a snažím sa vyrovnaný udržať/chodiť/sedieť. Verím, že aj takáto forma boja má nejaký význam, napríklad taký, že sa tie "držacie svaly" nejak posilňujú a sú čoraz schopnejšie držať ramená vyrovnane, čoraz viac je im to prirodzené. Miera prirodzenosti však stúpa len pozvoľne, nie je ešte dobrá, čím má na mysli, že vyrovnaný sa cítim ešte takpovediac "divne", nesvoj.  Embarassed

Telo mi nechce opustiť tie tuky spod brucha. Zistil som, že už dosť zle znášam obmedzovanie kalórií pod 9000 kJ - som skrátka vtedy fyzicky slabý a unavený. Pravdepodobne už cesta nevedie nijak inak, len ráznym cvičením brucha a iných partií, prípadne kardio. Aj na základe tohto uvedomenia som sa tento týždeň začal vracať k brušákom a činkám (ale aj k papaniu nad 10 tisíc). Z činiek som cítil určité endorfíny, alebo proste v tom bola iba radosť, nakoľko som motivovaný si spraviť trošku väčšie svaly na ramenách, akosi som k tomu začal meniť stanovisko. Z brušákov sa mi, žiaľ, radosť ešte nedostavila, vnútorne to cítim ako niečo namáhavé, takpovediac nie príjemné. Ale chcem z cvičenia aspoň tie dva typy robiť. Zatiaľ som necítil voči tomu odpor v tom zmysle, že by sa mi na to ťažko robil návyk. Tým pádom by som si ustálil - 1. ohybnosť chrbta/strečing, 2. brušáky, 3. činky, 4. veľa chôdze/spontánneho pohybu. Plus papanie vtesnať do rozmedzia: najmenej 10 tisíc, najviac 11 500 kJ, menej jednoduchých cukrov/radšej tabletkový kofeín.

A tak teda pokračujem v načrtnom scenári - ako cieľ mi stačí zatiaľ, aby som v budúcu sobotu mohol potvrdiť, že som cvičieval a dodržiaval energetický a živinový príjem. Centimetrovo si teraz nejdem nič predsavzať, aj tak sa to točí celé týždne okolo toho istého. Smile

Všetko dobré, priatelia! Wink
matej
cherry
Cvik 2

_________________
Keď sa zveruješ, radosť násobíš a bolesť delíš.

Chudnutie pri antipsychotikach - Stránka 62 Health10 https://schizo.sk
Matej
Matej
Okoloidúci
Okoloidúci

Počet príspevkov : 5043
Reputácia Reputácia : 938
Dátum registrácie : 18.09.2009
Vek : 38
Bydlisko Bydlisko : západné Slovensko

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza: F21, F60.1
Súčasná medikácia Súčasná medikácia: Parnido (3 mg), Sertralin Actavis (50 mg), Orfiril Long (900 mg)

https://schizo.sk
hug0
sorry0

Návrat hore Goto down

  • Zaslať odpoveď

Chudnutie pri antipsychotikach - Stránka 62 Empty Chikita48

Odoslať  Chikita48 So 21 júl 2018 - 14:15

Ahojte,
Ja beriem abilify a leponex.Ked mi prvy krat nasadili seroquel som pribrala zo 48 kg na 55 kg.Postupne som pribrala vdaka seroqueluna 74 kg.Potom mi nasadili leponex a schudla som zopar kil.Momentalne mam okolo 62,4 kg.Uvazujem ci nevysadim leponex pod dohladom lekara.Terauz by som chcela schudnut na51 kg.Takze zacinam s dietou.

Ranajky:activia a frape
Obed:polievka
Vecera:zazvorovavoda

Cely den iba cistu vodu

Pravidla ktorych sa budem drzat:

1.nejest po17 tej
2.ziadne pecivo
Chikita48
Chikita48
Nový člen
Nový člen

Počet príspevkov : 5
Reputácia Reputácia : 0
Dátum registrácie : 17.07.2018

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza:
Súčasná medikácia Súčasná medikácia:

hug0
sorry0

Návrat hore Goto down

  • Zaslať odpoveď

Chudnutie pri antipsychotikach - Stránka 62 Empty Re: Chudnutie pri antipsychotikach

Odoslať  opadané lístie So 21 júl 2018 - 15:57

ahoj, Chikita48.

k Tvojmu prispevku mi napadaju dve veci.

prva je otazka, preco uzivas leponex. vacsinou sa uziva, ked ine lieky nezaberaju dostatocne. ak je to Tvoj pripad, mozno by vysadenie nebolo najlepsou volbou, pretoze ja osobne si myslim, ze schudnutie par kil nestoji za zhorsenu psychiku. ale to vnima asi kazdy trochu inak.

a po druhe sa mi zda, ze ten jedalnicek obsahuje velmi malo jedla. schudnut by nemalo byt o hladovani. vsade sa odporuca jest castejsie (5-6 krat) mensie porcie, menej kaloricke jedla. a tiez to, ze si chces dat posledne jedlo o 17:00 mi pride dost narocne. skor sa uvadza ako pravidlo, mat posledne jedlo najmenej 2-3 hodiny pred spankom, nie v nejaku presne stanovenu hodinu.

tolko moje mudrovanie a rady, ktorych sa sam casto nedrzim. laughing
avatar
opadané lístie
Zlatý pokročilý člen
Zlatý pokročilý člen

Počet príspevkov : 436
Reputácia Reputácia : 94
Dátum registrácie : 10.02.2015

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza:
Súčasná medikácia Súčasná medikácia:

hug0
sorry0

Návrat hore Goto down

  • Zaslať odpoveď

Chudnutie pri antipsychotikach - Stránka 62 Empty Re: Chudnutie pri antipsychotikach

Odoslať  filipka So 21 júl 2018 - 18:07

Chikita, vysadenie Leponexu je zo všetkých antipsychotík najťažšie, lebo tam najviac hrozí relaps. Aby sa nestalo to, že ešte nestihneš schudnúť a už skončíš na psychiatrii, kde priberieš ešte viac na zvýšených dávkach liekov. S vysadzovaním Leponexu naozaj opatrne!
filipka
filipka
V.I.P. Golden
V.I.P. Golden

Počet príspevkov : 1048
Reputácia Reputácia : 120
Dátum registrácie : 20.09.2009

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza: F 20.0
Súčasná medikácia Súčasná medikácia: Seroquel XR(quetiapín),Reagila (kariprazín, Alventa(venlafaxín), občas haloperidol

hug0
sorry0

Návrat hore Goto down

  • Zaslať odpoveď

Chudnutie pri antipsychotikach - Stránka 62 Empty Chikita48

Odoslať  Chikita48 Po 23 júl 2018 - 7:55

Shojze,dnes rano som sa vazila a vaha ukazovala 62,6 kg.Mam ciel schudnut aspon na 51 kg.Dala som si reealny ciel schudnut pol kil za den.Vcera som zlyhala a zjedla syr s hranolkami,kzory mal 1800 kcal.Dnes to na pravim a zjem 391 kcal.

Strava na 23.7.2018
Ranajky:detska vyziva
Obed :omeleta
Vecera :grapfruit

Cely den iba cistu vodu.

Chikita48
Chikita48
Nový člen
Nový člen

Počet príspevkov : 5
Reputácia Reputácia : 0
Dátum registrácie : 17.07.2018

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza:
Súčasná medikácia Súčasná medikácia:

hug0
sorry0

Návrat hore Goto down

  • Zaslať odpoveď

Chudnutie pri antipsychotikach - Stránka 62 Empty Re: Chudnutie pri antipsychotikach

Odoslať  Matej So 28 júl 2018 - 8:58

Ahojte.

Dnes: 67,8 kg; 88,5 cm

Mal som aj 87 cm, ale ako uvoľňujem brucho, tak napokon meter ukázal 88,5. Najedený viem presiahnuť 90-91.

Uplynulý týždeň som zväčša kalorický limit dodržiaval. Zrovna včera ale nie, tam som zjedol 15 tisíc kJ, lebo sme mali zákusky vzhľadom na gratuláciu kolegyni k narodeninám. Cez týždeň som si doprial raz aj liter džúsu. Prijímam teraz neúmyselne viacej bielkovín - viem sa vyšvihnúť aj na 100 g. Nepovažujem to za ok.

Momentálne svoje miery hodnotím tak, že môžu byť, pričom pokiaľ sa nestabilizujem z depresie, tak mi je zaťažko riešiť ďalšie predsavzatia ohľadom nižších centimetrov na bruchu. Iste, poteším sa, ak by som mal o týždeň menej. Snahu ale budem vyvíjať rovnakú, ako v tento týždeň, teda píšem si pravidelne stravu do tabuliek a nechávam si to spočítavať softvérom - sledujem limit 9000-10 000 kJ, teda keď už sa blížim k tomuto číslu, tak sa krotím. Plánujem si papanie deň-dva vopred a nejak si to vyskladávam, aby som pokryl správne hodnoty makroživín. Zväčša sa mi to darí, ale napr. včerajšie zákusky boli moc tučné, takže mi tabuľky ukázali 180 g tuku, čo je 220% dennej odporúčanej dávky.  Embarassed No nemôžem kaziť narodeniny kolegyni odmietaním jej koláčov,...  Embarassed Občas sú priority vzťahy a moje čísla musia ustúpiť, však?  Embarassed  

Takže do budúcich dní pokračujem v zabehnutom trende. Za ostatné 2 mesiace som trošku klesol, išlo to tuším zo 69 na čoraz viac pod 68, a centimetre už čoraz častejšie píšem okolo 88,5 a nižšie. Voľakedy to bolo skôr o osemdesiat-devinke stále. Sú to strašne malé zmeny, ale trochu ma to povzbudzuje, že trend je dobrý. Tempo zmien je síce nesmierne pomalé, ale je tu nejaké. Koniec koncov, ani ja sa nejak až tak horibilne nesnažím, aby bolo tempo výraznejšie, takže sa nemôžem ničomu čudovať.

matej
Ďakujem

_________________
Keď sa zveruješ, radosť násobíš a bolesť delíš.

Chudnutie pri antipsychotikach - Stránka 62 Health10 https://schizo.sk
Matej
Matej
Okoloidúci
Okoloidúci

Počet príspevkov : 5043
Reputácia Reputácia : 938
Dátum registrácie : 18.09.2009
Vek : 38
Bydlisko Bydlisko : západné Slovensko

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza: F21, F60.1
Súčasná medikácia Súčasná medikácia: Parnido (3 mg), Sertralin Actavis (50 mg), Orfiril Long (900 mg)

https://schizo.sk
hug0
sorry0

Návrat hore Goto down

Strana 62 z 91 Previous  1 ... 32 ... 61, 62, 63 ... 76 ... 91  Next

Návrat hore

- Similar topics

 
Povolenie tohoto fóra:
Nemôžete odpovedať na témy v tomto fóre.
Hore