Schizofórum
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.
Dole

Chudnutie pri antipsychotikach

Strana 75 z 91 Previous  1 ... 39 ... 74, 75, 76 ... 83 ... 91  Next

Goto down

  • Zaslať odpoveď

Chudnutie pri antipsychotikach - Stránka 75 Empty Re: Chudnutie pri antipsychotikach

Odoslať  Matej So 1 február 2020 - 9:49

Ahojte. winking

Nuž, je sobota, a teda čas na "podanie reportu", ako som na tom. Very Happy Už je to také kvázi-úsmevné, že to sem takto vkladám každý víkend. Dúfam, že si o tom nemyslíte nič zlé...  Embarassed

Asi napíšem len stručne, nemám čo vlastne opisovať. Meranie prinieslo čísla 66,0 kg, 86,5-87 cm (-0,8 kg, asi -0,5 až +-0 cm). Zo začiatku týždňa som sa snažil zapisovať stravu, tak ako som si predsavzal v poslednom príspevku, postupne som však po inventúre na to nedbal. Jedol som relatívne bežne, pričom boli aj maškrty v práci od kolegýň. Myslím si, že jem pomerne aj veľa, určite pod 10 tisíc kJ nejdem, hoci nemám o tom teraz zápisy. Nepriberanie pripisujem zvýšenému pohybu počas dní (lehce aktivní až středne aktivní životní styl, ako to definuje český web Kalorické tabuľky), a tiež množstvu kofeínu, ktorého prijímam denne okolo 500 mg. To určite povzbuzuje metabolizmus, čo cítim aj celkom prakticky ja tak, že sa mi vďaka tomu dá lepšie ísť na wecko. Smile Hoci musím túto vec riešiť aj jabĺčkami a hruškami, tie mi taktiež okato pomáhajú. Embarassed

Pomaly sa z nejakého dôvodu prehupujem pod 87 cm, ale je to otázne. Aj by som si dal za cieľ mať o týždeň trebárs 86,5, ale myslím si, že nebudem dostatočne ochotný za to zabojovať. Keby som poriadne zabojoval, už dávno by som mal vypracované, ploché brucho. Embarassed Tak mi treba. Budem teda pokračovať v ohýbačkách, chrbte, a tak podobne ako doteraz. Vyzerá to nádejne aj podľa súčasného scenára a tempa. Dojatie 2

Všetko dobré, kamaráti! cherry
matej
rendeer

_________________
Keď sa zveruješ, radosť násobíš a bolesť delíš.

Chudnutie pri antipsychotikach - Stránka 75 Health10 https://schizo.sk
Matej
Matej
Okoloidúci
Okoloidúci

Počet príspevkov : 5043
Reputácia Reputácia : 938
Dátum registrácie : 18.09.2009
Vek : 38
Bydlisko Bydlisko : západné Slovensko

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza: F21, F60.1
Súčasná medikácia Súčasná medikácia: Parnido (3 mg), Sertralin Actavis (50 mg), Orfiril Long (900 mg)

https://schizo.sk
hug0
sorry0

Návrat hore Goto down

  • Zaslať odpoveď

Chudnutie pri antipsychotikach - Stránka 75 Empty Re: Chudnutie pri antipsychotikach

Odoslať  Matej Ne 9 február 2020 - 8:05

Ahojte. welcome or bye

Nové výsledky sú znamením určitého zhoršenia mier, ale nie je to žiadna tragédia - 67 kg, 87,5-88 cm (+1 kg, cca. +1 cm). V týždni som trikrát cvičil po 10 minút na rotopede, čomu som veľmi rád. Takmer každý deň si trošku pobehnem na pár desiatok sekúnd v kúpeľni "na mieste" - to síce nemá nejaký vplyv na chudnutie, ale skôr na vitalitu a povzbudenie srdca v čase, keď sa cítim skapato alebo unavene. Zápisky kilojoulov som si robil po väčšinu dní - 5 dní zo 7. To vnímam veľmi kladne v zmysle, že sa vraciam k pravidelnej evidencii. S maškrtami som to príliš nepreháňal, ale aj tak v niektoré dni predstavovali aj 2000 kJ navyše, takže je tu veľký priestor sa ešte zlepšovať a minimalizovať ich oveľa viacej. Idea

V ďalšom týždni budem pokračovať v načatom tempe. Teda opäť ten rotoped, ľahké precvičovanie, strečing, pobehanie si na mieste, evidovanie stravy a prijatej energie, minimalizácia "rýchlych cukrov" a ukočírovanie tukov pod hranicu 80-90 g denne. Snaha zmestiť sa do rozpočtu 10 tisíc kJ. Yes Tiež bohatý spánok, večierka už okolo 20:00. clown

Cieľ do budúcej soboty: číselne zatiaľ nič, ale aspoň mať dodržané svoje predsavzatia v priebehu celého týždňa To the wall

S pozdravom
matej
Super!

_________________
Keď sa zveruješ, radosť násobíš a bolesť delíš.

Chudnutie pri antipsychotikach - Stránka 75 Health10 https://schizo.sk
Matej
Matej
Okoloidúci
Okoloidúci

Počet príspevkov : 5043
Reputácia Reputácia : 938
Dátum registrácie : 18.09.2009
Vek : 38
Bydlisko Bydlisko : západné Slovensko

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza: F21, F60.1
Súčasná medikácia Súčasná medikácia: Parnido (3 mg), Sertralin Actavis (50 mg), Orfiril Long (900 mg)

https://schizo.sk
hug0
sorry0

Návrat hore Goto down

  • Zaslať odpoveď

Chudnutie pri antipsychotikach - Stránka 75 Empty Re: Chudnutie pri antipsychotikach

Odoslať  relouth Ne 9 február 2020 - 10:21

Ako dlho spis,keď tak skoro zalahas?
relouth
relouth
Mierne pokročilý člen
Mierne pokročilý člen

Počet príspevkov : 196
Reputácia Reputácia : 54
Dátum registrácie : 10.01.2020
Bydlisko Bydlisko : Banská Bystrica

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza:
Súčasná medikácia Súčasná medikácia:

hug0
sorry0

Návrat hore Goto down

  • Zaslať odpoveď

Chudnutie pri antipsychotikach - Stránka 75 Empty Re: Chudnutie pri antipsychotikach

Odoslať  Matej Po 10 február 2020 - 18:05

relouth napísal:Ako dlho spis,keď tak skoro zalahas?

Ahoj. Prvý budík mi zvoní o 5:15, no vyhrabem sa z postele reálne až okolo 5:50. Hodinku sa pripravujem a o 6:50 odchádzam do práce.

Čiže spím, resp. mám v hľadáčiku spať aspoň od nejakej 21:00 do 5:15/5:50, okolo 8,5 hodiny. Sleep

Pretty good

_________________
Keď sa zveruješ, radosť násobíš a bolesť delíš.

Chudnutie pri antipsychotikach - Stránka 75 Health10 https://schizo.sk
Matej
Matej
Okoloidúci
Okoloidúci

Počet príspevkov : 5043
Reputácia Reputácia : 938
Dátum registrácie : 18.09.2009
Vek : 38
Bydlisko Bydlisko : západné Slovensko

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza: F21, F60.1
Súčasná medikácia Súčasná medikácia: Parnido (3 mg), Sertralin Actavis (50 mg), Orfiril Long (900 mg)

https://schizo.sk
hug0
sorry0

Návrat hore Goto down

  • Zaslať odpoveď

Chudnutie pri antipsychotikach - Stránka 75 Empty Re: Chudnutie pri antipsychotikach

Odoslať  Matej So 15 február 2020 - 8:33

Ahojte, bojovníci. Poklona

Dnes som si ako vždy cez víkend čekol miery, že ako som na tom. Literatúra to veľmi doporučuje si to takto sledovať na určitej pravidelnej báze, aby človek zastavil prípadné priberanie v predstihu. alien Medzitýždňovo sa u mňa dostavilo mierne zlepšenie: 66,5 kg, asi 87 cm (-0,5 kg, asi -0,5 až -1 cm). Jedol som podľa svojich zápiskov, ktoré boli tento raz už konečne každý deň, priemerne 10 200 kJ, čo je zhruba tolerovateľné. Tuky som mal v priemere okolo 90 g denne a rýchle jednoduché cukry (ak nerátam ovocie) asi 75 g denne. Tie tuky tak mávam obvykle, skrátka je mi veľmi ťažké to kresať nižšie. Ale tie rýchle cukry, to sa musím naďalej polepšovať. Yes Celkovo som v tento týždeň nepil sladkú limonádu žiadnu, s výnimkou jedného veľkého pohára čapovanej kofoly. V štvrtok som mal len slanosti v práci, sladkosti už nie... a v piatok dokonca už ani slanosti, žiadne maškrty a bočné zobania. Určitý progres tu teda cítiť, snáď mi vôľa vydrží. Embarassed Horšiu štatistiku mám vo veci cvičenia, rotoped nebol žiadny a vlastne ani pobehanie si na mieste. Necítil som na to energiu, najmä psychickú. Bezradný

Čo ďalší týždeň? V podstate asi to isté. Čekovať prijatú energiu, evidovať si ju na Tabuľkách. Pokračovať v znižovaní príjmu rýchlych cukrov. Držať na uzde tuky, bolo by fajn mať tých 90 g ako ozaj strop. Uf Dôslednejšie dodržovať pravidlo "každý deň jedno jablko a jedna hruška".  Yes Vracať sa k cvičeniu... aj 5 minút rotopedu má predsa význam - síce neprináša takéto niečo reálny výsledok na mierach, ale má to význam pre ďalšiu budúcnosť v rámci budovania si dobrého návyku, ktorý po svojom upevnení a plnom rozvinutí už reálne výsledky potom neskôr priniesť dokáže. Cvik 3

Cieľ do budúcej soboty: mať dodržané svoje predsavzatia Cvik 1

S pozdravom
matej
Vitaj

_________________
Keď sa zveruješ, radosť násobíš a bolesť delíš.

Chudnutie pri antipsychotikach - Stránka 75 Health10 https://schizo.sk
Matej
Matej
Okoloidúci
Okoloidúci

Počet príspevkov : 5043
Reputácia Reputácia : 938
Dátum registrácie : 18.09.2009
Vek : 38
Bydlisko Bydlisko : západné Slovensko

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza: F21, F60.1
Súčasná medikácia Súčasná medikácia: Parnido (3 mg), Sertralin Actavis (50 mg), Orfiril Long (900 mg)

https://schizo.sk
hug0
sorry0

Návrat hore Goto down

  • Zaslať odpoveď

Chudnutie pri antipsychotikach - Stránka 75 Empty Re: Chudnutie pri antipsychotikach

Odoslať  relouth So 15 február 2020 - 11:33

Tiez mam cca 67Kg pri vyske 175cm. Asi nebudeme typicky uzivatelia AP Smile
relouth
relouth
Mierne pokročilý člen
Mierne pokročilý člen

Počet príspevkov : 196
Reputácia Reputácia : 54
Dátum registrácie : 10.01.2020
Bydlisko Bydlisko : Banská Bystrica

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza:
Súčasná medikácia Súčasná medikácia:

hug0
sorry0

Návrat hore Goto down

  • Zaslať odpoveď

Chudnutie pri antipsychotikach - Stránka 75 Empty Re: Chudnutie pri antipsychotikach

Odoslať  Matej Ne 16 február 2020 - 8:48

relouth napísal:Tiez mam cca 67Kg pri vyske 175cm. Asi nebudeme typicky uzivatelia AP Smile

Asi nie veru. Smile Antipsychotiká si osobne rozlišujem na "priateľské voči chudnutiu" a "nepriateľské voči chudnutiu" (resp. aktívne podporujúce priberanie). Svojho času som na takých "nepriateľských" AP dosiahol svoje maximum okolo 105 kg pri výške asi 178 cm (roky asi 2008-2012, najmä olanzapín). Prechod na depotnú formu risperidónu znamenal prechod na priateľskejšie AP, ktoré mi v kombinácii s pohybom v práci a v kombinácii s mojím evidovaním energie (a jej limitovaním) prinieslo postupný úbytok váhy, najprv zo sto na nejakých 80 kg v roku 2013, a potom v ďalších rokoch v ďalších fázach snahy postupne až na dnešné hodnoty. V tých ďalších fázach som prešiel (r. 2015) na depotnú formu paliperidónu a ešte neskôr na tabletkovú formu paliperidónu, pričom tieto AP vnímam taktiež ako "priateľské voči chudnutiu". Yes Paliperidónu (Parnido/Invega) som teda vcelku rád.

Cloud 1

_________________
Keď sa zveruješ, radosť násobíš a bolesť delíš.

Chudnutie pri antipsychotikach - Stránka 75 Health10 https://schizo.sk
Matej
Matej
Okoloidúci
Okoloidúci

Počet príspevkov : 5043
Reputácia Reputácia : 938
Dátum registrácie : 18.09.2009
Vek : 38
Bydlisko Bydlisko : západné Slovensko

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza: F21, F60.1
Súčasná medikácia Súčasná medikácia: Parnido (3 mg), Sertralin Actavis (50 mg), Orfiril Long (900 mg)

https://schizo.sk
hug0
sorry0

Návrat hore Goto down

  • Zaslať odpoveď

Chudnutie pri antipsychotikach - Stránka 75 Empty Chudnutie pri antipsychotikách - kapitola 2. Môj boj s extrémnou obezitou

Odoslať  Dušan Po 17 február 2020 - 9:45

Je pekné a krásne, keď máte svoj systém zdravého stravovania. Vyzeráte tak ako vyzeráte, choroby vás obchádzajú a cítite sa skvelo. Popri tom robíte kondičné aktivity a staráte sa o krásu svojho vonkajšku.

Čo si človek nemôže nič inšie priať ako sa osamostatniť, byť nezávislí, slobodný, voľný a robiť si veci tak ako mu rozum dovolí.

Stará sa o svoje vše zdravie a poletuje si svetom ako to pierko na oblohe.

https://dusanovblogateamdf.blogspot.com/2020/02/chudnutie-pri-antipsychotikach-kapitola.html
Dušan
Dušan
V.I.P. Golden
V.I.P. Golden

Počet príspevkov : 1604
Reputácia Reputácia : 378
Dátum registrácie : 02.07.2016

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza:
Súčasná medikácia Súčasná medikácia:

hug0
sorry0

Návrat hore Goto down

  • Zaslať odpoveď

Chudnutie pri antipsychotikach - Stránka 75 Empty Re: Chudnutie pri antipsychotikach

Odoslať  relouth Po 17 február 2020 - 10:56

Mne sport pomaha psychike,bez neho by som uz davno padol na dno very sad2 ..na nejake chudnutie kaslem,vzdy som bol chudy.
relouth
relouth
Mierne pokročilý člen
Mierne pokročilý člen

Počet príspevkov : 196
Reputácia Reputácia : 54
Dátum registrácie : 10.01.2020
Bydlisko Bydlisko : Banská Bystrica

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza:
Súčasná medikácia Súčasná medikácia:

hug0
sorry0

Návrat hore Goto down

  • Zaslať odpoveď

Chudnutie pri antipsychotikach - Stránka 75 Empty Re: Chudnutie pri antipsychotikach

Odoslať  Matej So 22 február 2020 - 7:35

Ahojte.

Hoci som sa v tento týždeň polepšil v rôznych aspektoch stravovania, miery sa mi o trošička zhoršili: 66,5 kg, 88 cm (+1 cm). Mám problém s wéckovaním, takže azda preto mi to brucho nechce spľasnúť. To by mi mohlo slúžiť ako povzbudenie, že som v skutočnosti nepribral tuk do pása, ale mám v sebe len "vzduch" a "tú hmotu". Smile Celkovo som jedol podľa svojich zápiskov priemerne 9400 kJ, čo je výrazný pokrok. Bolo len veľmi málo maškrtenia, kde-tu čosi. Tuky som skresal na priemerných 77 g denne a rýchle cukry (ak nerátam ovocie) asi na 70 g. V cvičení som dieru do sveta opäť neurobil. Venoval som sa tradične aspoň tým ohýbačkám, základnému strečingu a chrbátu. very sad3

V podstate som s určitým progresom aj spokojný, hoci ma mrzí, že sa brucho vlastne defacto zväčšilo. Ale ako vraví motivačná knižka, sejem týmto určité semiačka, ktoré nie sú márne, a časom sa pravdepodobne nejaká úroda dostaví. Smile

Takže do budúceho týždňa si dávam predsavzatie vydržať a pokračovať v zabehnutom. Yes

Všetko dobré Vám prajem! Pretty good
matej

_________________
Keď sa zveruješ, radosť násobíš a bolesť delíš.

Chudnutie pri antipsychotikach - Stránka 75 Health10 https://schizo.sk
Matej
Matej
Okoloidúci
Okoloidúci

Počet príspevkov : 5043
Reputácia Reputácia : 938
Dátum registrácie : 18.09.2009
Vek : 38
Bydlisko Bydlisko : západné Slovensko

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza: F21, F60.1
Súčasná medikácia Súčasná medikácia: Parnido (3 mg), Sertralin Actavis (50 mg), Orfiril Long (900 mg)

https://schizo.sk
hug0
sorry0

Návrat hore Goto down

  • Zaslať odpoveď

Chudnutie pri antipsychotikach - Stránka 75 Empty Ide sa chudnut

Odoslať  Chick48 Št 27 február 2020 - 8:39

Ahojte mili spolubojovnici,
Momentalne vaha ukazuje okolo 70 kg.Co je pri vyske 164 cm uz nadvaha.Do konca aprila by som chcela schudnut na 46 kg.Budem sa stravovat 4 x do dna.Ranajky:7:00,desiata 10:00,obed 12:00,vecera 15:30.

27.2.2020 Stv 70 kg
R:kusok kolaca a cucoriedky
D:teaking
O:polievka
V:teaking

Po veceri 41 minut budem behat a spalim okolo 240 kcal.

28.2.2020 Pia 69 kg
R:banan
D:tea king
O:obed
V:teaking
Anonymous
Chick48
Anonymný


Návrat hore Goto down

  • Zaslať odpoveď

Chudnutie pri antipsychotikach - Stránka 75 Empty Ide sa chudnut

Odoslať  Chick48 Št 27 február 2020 - 8:41

Moje pravidla:
1.)nejest po 17tej!
2.)iba vodu pit!
3.)kazdy den behat!
Anonymous
Chick48
Anonymný


Návrat hore Goto down

Strana 75 z 91 Previous  1 ... 39 ... 74, 75, 76 ... 83 ... 91  Next

Návrat hore

- Similar topics

 
Povolenie tohoto fóra:
Nemôžete odpovedať na témy v tomto fóre.
Hore