Schizofórum
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.
Dole

Chudnutie pri antipsychotikach

Strana 39 z 91 Previous  1 ... 21 ... 38, 39, 40 ... 65 ... 91  Next

Goto down

  • Zaslať odpoveď

Chudnutie pri antipsychotikach - Stránka 39 Empty Re: Chudnutie pri antipsychotikach

Odoslať  dzuli08 Ne 15 máj 2016 - 21:48

Tak mna presne vystihuje citat v tejto téme.. Od zzajtra sa pridavam do boja s tukmi,musim zacat hlavne s intenzivnejsim pohybom a menej žrať :-D dúfam ze sa mi podari zhodit aspon 5 kil na začiatok i ked ideal by bol aj dvojciferne číslo. Držte mi palce pls :-)
dzuli08
dzuli08
V.I.P.
V.I.P.

Počet príspevkov : 544
Reputácia Reputácia : 446
Dátum registrácie : 25.04.2016
Vek : 36

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza:
Súčasná medikácia Súčasná medikácia:

hug0
sorry0

Návrat hore Goto down

  • Zaslať odpoveď

Chudnutie pri antipsychotikach - Stránka 39 Empty Re: Chudnutie pri antipsychotikach

Odoslať  Matej So 21 máj 2016 - 10:58

Moje výsledky za posledný týždeň sú nula bodov. Som stále na zhoršených 78kg a 95cm. Ale aspoň som nepil už sladké žbrndy, maximálne tak bezkalorické. Maškrtenie v práci bolo zlepšené, ale nie na sto percent. Boli aj veľké obedy, kalorické. Krémové polievky. Večere boli často silné, obedového typu. Doma sa vyskytli aj chipsy, momentálne som sa nalial zas džúsom, čo je tiež kalorická bomba.

Takže vcelku jedávam bezmála 10 tisíc denne. To z dlhodobého hľadiska bude postupne značiť jemné priberanie. Takže sa musím polepšiť, ale to už hovorím zakaždým každý týždeň. Je naozaj ťažké si odopierať, keď nám chutí. very sad3

_________________
Keď sa zveruješ, radosť násobíš a bolesť delíš.

Chudnutie pri antipsychotikach - Stránka 39 Health10 https://schizo.sk
Matej
Matej
Okoloidúci
Okoloidúci

Počet príspevkov : 5043
Reputácia Reputácia : 938
Dátum registrácie : 18.09.2009
Vek : 38
Bydlisko Bydlisko : západné Slovensko

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza: F21, F60.1
Súčasná medikácia Súčasná medikácia: Parnido (3 mg), Sertralin Actavis (50 mg), Orfiril Long (900 mg)

https://schizo.sk
hug0
sorry0

Návrat hore Goto down

  • Zaslať odpoveď

Chudnutie pri antipsychotikach - Stránka 39 Empty Re: Chudnutie pri antipsychotikach

Odoslať  Matej So 4 jún 2016 - 10:23

Už vyše 2 týždňov sa držím na tohtoročnom maxime - 78kg a 96cm. silent

Od štvrtka som sa však prevažne zlepšil čo do jedenia, lebo skúšam pri pocítení čo len malej sýtosti prestať jesť, a teda odkladať si dojedenie naneskôr. Vyzerá to potom tak, že jem tanier na viackrát v priebehu viacej hodín, čím defacto sumárne za deň zjem menej jedla. Pretty good Už to tak realizujem asi tretí deň. Od štvrtka tiež o dosť menej jem "robotné maškrty". Ale za to ešte v stredu som mal aj 6 profiteroliek, čo sú tie malé sladké koláčiky "ku káve", jedna má aj 400kJ. very sad3 Bol to teda týždeň taký aj prekrmovací, ku koncu skôr zlepšený. Plusom je žiadny energeťák, štvrtok a piatok žiadne maškrty (k dobru -2000kJ). Problém sú ešte džúsy, včera som vypil liter, dnes ešte pijem druhý liter... liter má 2000kJ, takže je to naozaj bieda toto. Denne mám 2 kávy so sacharínovými "cukríkmi", takže bez bieleho cukru.

Predsavzatia na najbližšie dni:
- pokračovať v odsúvaní jedla a pokračovať v jedení na viackrát, aby som 1 tanier jedol aj v rozostupe hodiny, možno dvoch (zásada "často, ale málo")
- skúsiť obmedziť džús na 1 týždenne
- pokračovať v nepití energeťákov
- pokračovať v nejedení "kancelárskych" maškŕt
- nekompromisné vyhýbanie sa chipsom
- naštudovanie si problematiky okolo glykemického indexu potravín
- intenzívne rozmýšľanie nad športovou aktivitou v podobe rotopedu, ktorý tu mám vedľa stola a len tak sa naňho veselo práši...

Nedávam si za cieľ o týždeň mať o kg menej, skôr by som chcel určite zastaviť priberanie. Bude mi stačiť, ak o týždeň budem mať naďalej dnešné hodnoty. Embarassed

Celkovo inak vnímam, že viac mi chutí jesť práve, odkedy mám Invegu. Invega mi asi povzbudzuje chute. Ale ťažko povedať, nechcem ju obviniť neprávom. Iba mám taký doterajší dojem. affraid

_________________
Keď sa zveruješ, radosť násobíš a bolesť delíš.

Chudnutie pri antipsychotikach - Stránka 39 Health10 https://schizo.sk
Matej
Matej
Okoloidúci
Okoloidúci

Počet príspevkov : 5043
Reputácia Reputácia : 938
Dátum registrácie : 18.09.2009
Vek : 38
Bydlisko Bydlisko : západné Slovensko

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza: F21, F60.1
Súčasná medikácia Súčasná medikácia: Parnido (3 mg), Sertralin Actavis (50 mg), Orfiril Long (900 mg)

https://schizo.sk
hug0
sorry0

Návrat hore Goto down

  • Zaslať odpoveď

Chudnutie pri antipsychotikach - Stránka 39 Empty Re: Chudnutie pri antipsychotikach

Odoslať  Matej Ne 5 jún 2016 - 13:00

Včera 9500 kJ zjedených. Bombami boli totiž džús a určite aj pečienka a mastné lokše. Celkovo som cez deň prijal cez 300g sacharidov, takže des a hrúza! Nad 230 by som nemal ísť. Bazálne výdaje boli podľa tabuliek 7000kJ, pohyb "sedavý" 2000kJ, a 500 kJ boli zase výdaje na rotopede. Takže ak odčítame príjmy a výdaje, vyjde 0kJ zaokrúhlene. Takže som za včerajší deň ani nepribral, ani neschudol. affraid

Dnes plánujem zjesť okolo 8500 kJ, celkové výdaje predstavujú aj s rotopedom 9500kJ, takže budem tisícku v mínuse. A to je fajn. Mať takto tisícku v mínuse 2 týždne, tak o 2 týždne mám o kilo menej. A takýmto tempom by som cez leto dal dole 6 kg, a to je už niečo pekné. lol!

Ach, som ale idealista, že? Very Happy Berte ma s rezervou. giving a hug

_________________
Keď sa zveruješ, radosť násobíš a bolesť delíš.

Chudnutie pri antipsychotikach - Stránka 39 Health10 https://schizo.sk
Matej
Matej
Okoloidúci
Okoloidúci

Počet príspevkov : 5043
Reputácia Reputácia : 938
Dátum registrácie : 18.09.2009
Vek : 38
Bydlisko Bydlisko : západné Slovensko

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza: F21, F60.1
Súčasná medikácia Súčasná medikácia: Parnido (3 mg), Sertralin Actavis (50 mg), Orfiril Long (900 mg)

https://schizo.sk
hug0
sorry0

Návrat hore Goto down

  • Zaslať odpoveď

Chudnutie pri antipsychotikach - Stránka 39 Empty Re: Chudnutie pri antipsychotikach

Odoslať  Matej Po 6 jún 2016 - 18:36

Dneska BigMac Menu (Bigmac, veľké hranolky, džús). Ďalej večer normálny chod mäsitého a omáčkovitého jedla, cez deň v rámci "kancelárskych maškŕt" makový koláč, 2 orechové koláče, 1 profiterolka. A cez deň halda jahôd.

Skrátka dnes to bolo o prežieraní - 11 tisíc kJ najmenej. Shocked

Presne viem, na čom som zlyhal. Proste som bol v danej slabej chvíľke hladný a neuveril som, že keď si dám "obyčajné" jedlo, tak sa nasýtim a hlad zmizne. Tak som zahnal hlad silnými a rýchlo konzumovanými porciami tučného mcDonaldu alebo v práci porciami sladkých koláčikov. Aj si pamätám, ako som v hlave zvádzal boj, či sa ponúknem alebo neponúknem. Svedomie mi jasne deklaruje, že som bol schopný odmietnuť, stačilo len uveriť, že hlad veľmi dobre zmizne, ak si dám niečo "normálne" jesť (čo by nebolo kalorickou bombou).

Skúsim na tejto psychológii rozhodovania sa v hlave medzi hladom a nehladom, a medzi ponúknutím sa a neponúknutím sa, popracovať. Verím, že už je len krôčik k tomu, aby som naozaj reálne odmietol prežieranie. (Pokiaľ definujem prežieranie ako zahnanie hladu nie normálnym priemerným jedlom, ale práveže kalorickou nezdravou bombou).

Ako vravím v téme "ako sa máš", aj tu chcem byť optimista. Zajtra to bude lepšie, idem tomu veriť. Huge smiley

_________________
Keď sa zveruješ, radosť násobíš a bolesť delíš.

Chudnutie pri antipsychotikach - Stránka 39 Health10 https://schizo.sk
Matej
Matej
Okoloidúci
Okoloidúci

Počet príspevkov : 5043
Reputácia Reputácia : 938
Dátum registrácie : 18.09.2009
Vek : 38
Bydlisko Bydlisko : západné Slovensko

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza: F21, F60.1
Súčasná medikácia Súčasná medikácia: Parnido (3 mg), Sertralin Actavis (50 mg), Orfiril Long (900 mg)

https://schizo.sk
hug0
sorry0

Návrat hore Goto down

  • Zaslať odpoveď

Chudnutie pri antipsychotikach - Stránka 39 Empty Re: Chudnutie pri antipsychotikach

Odoslať  Matej So 11 jún 2016 - 11:55

Matej napísal:
Nedávam si za cieľ o týždeň mať o kg menej, skôr by som chcel určite zastaviť priberanie. Bude mi stačiť, ak o týždeň budem mať naďalej dnešné hodnoty. Embarassed  

Cieľ splnený, mám rovnako. cheers Inak nič nové v tomto smere. Minulý víkend aj s pondelkom boli cvičiace, potom som to zanedbal, teď sa idem usilovať znovu cvičiť. Tréning si dávam v podobe asi 8 minút HIIT na rotopede, 30 brušákov a to je zatiaľ asi všetko. Najprv si chcem vôbec zvyknúť na pravidelnosť niečoho takého, ako je cvičenie. Zdá sa, že to nie je také jednoduché. I disagree

Cieľ do budúcej soboty: udržať si telesné miery, pravidelne cvičiť.

welcome or bye

PS: A ako Vy, priatelia? Ako sa Vám darí s tukmi? Tuto, Lístie, Mischelll? Tornado

_________________
Keď sa zveruješ, radosť násobíš a bolesť delíš.

Chudnutie pri antipsychotikach - Stránka 39 Health10 https://schizo.sk
Matej
Matej
Okoloidúci
Okoloidúci

Počet príspevkov : 5043
Reputácia Reputácia : 938
Dátum registrácie : 18.09.2009
Vek : 38
Bydlisko Bydlisko : západné Slovensko

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza: F21, F60.1
Súčasná medikácia Súčasná medikácia: Parnido (3 mg), Sertralin Actavis (50 mg), Orfiril Long (900 mg)

https://schizo.sk
hug0
sorry0

Návrat hore Goto down

  • Zaslať odpoveď

Chudnutie pri antipsychotikach - Stránka 39 Empty Re: Chudnutie pri antipsychotikach

Odoslať  rasto Ut 21 jún 2016 - 18:58

ahoj vsetci,mne sa podarilo schudnut 14 kg za 3 mesiace a to vdaka tomu že nejem nič sladke a obmedzujem pecivo aj celkovo jedla z muky, masa sa zase najem viacej.
rasto
rasto
V.I.P.
V.I.P.

Počet príspevkov : 501
Reputácia Reputácia : 60
Dátum registrácie : 18.10.2015
Bydlisko Bydlisko : stredne slovensko

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza: f20
Súčasná medikácia Súčasná medikácia:

hug0
sorry0

Návrat hore Goto down

  • Zaslať odpoveď

Chudnutie pri antipsychotikach - Stránka 39 Empty Re: Chudnutie pri antipsychotikach

Odoslať  Mischelll Št 23 jún 2016 - 14:59

Ahojte Wink

tak ja som chudnutie zavesila na klinec...uz par mesiacov nic ani ma nehne .....a to sa mi este zda ze je to len tyzden co som prestala cvicit...ale ide to rychlo....a priberám jedna radost...teraz vazim tolko co som nikdy nevazila...a dufam ze v horucavach mi prestane chutit a trochu schudnem....inak to nevidim moc realne z mojim chudnutim...

_________________
"Čím viac dáte, tým viac sa vám vráti."


Mischelll
Mischelll
Mischelll
V.I.P. Bronze
V.I.P. Bronze

Počet príspevkov : 633
Reputácia Reputácia : 221
Dátum registrácie : 21.10.2013
Bydlisko Bydlisko : východne slovensko

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza: F 20.5
Súčasná medikácia Súčasná medikácia: Aripiprazol STADA, Olanzapin Actavis

hug0
sorry0

Návrat hore Goto down

  • Zaslať odpoveď

Chudnutie pri antipsychotikach - Stránka 39 Empty Re: Chudnutie pri antipsychotikach

Odoslať  Tuto Št 23 jún 2016 - 16:30

Ahojte nielen chudnúci!

Čo sa týka mňa tak som už trochu zmätený, raz trošku schudnem, potom dvojnásobok priberiem a zas to trošku padne k normálnejším kilám. Vlastne teraz mám o dve kilá viac ako pred pol rokom, ale stále sa to nejako divne hýbe. Nutne by som potreboval pohyb, ale reálne to len smutne zapisujem do denného programu (akp.) a kazí mi to tam "image". Čo sa týka tých mikropohybov na váhe, je to dosť o ničom. Potreboval by som v skutočnosti schudnúť omnoho viac, lebo pár kíl vlastne absolútne nič nerieši.

S pozdravom Tuto
Tuto
Tuto
V.I.P. Inventár
V.I.P. Inventár

Počet príspevkov : 4785
Reputácia Reputácia : 773
Dátum registrácie : 19.09.2010
Bydlisko Bydlisko : Západ Slovenska

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza: F25.0
Súčasná medikácia Súčasná medikácia: Amisulprid, Haloperidol (aj depot), Akineton (aj depot), Alventa, Lithium, Gerodorm (podľa potreby),

hug0
sorry0

Návrat hore Goto down

  • Zaslať odpoveď

Chudnutie pri antipsychotikach - Stránka 39 Empty Re: Chudnutie pri antipsychotikach

Odoslať  Matej Ne 26 jún 2016 - 14:42

Uplynuli dnes 2 týždne, odkedy som začal dôslednejšie opäť kontrolovať príjmy energie. Za tie 2 týždne som mal asi len 3 zlyhania, kedy som limit 6500 až 7000 výraznejšie prekročil. Inak to čo do snahy hodnotím vlastne ako dobré obdobie.

Výsledky od nedele 12.6.2016:
- momentálne 76,5 kg, 94 cm
- dole išlo -1,7 kg a -2 cm

Už som mal aj 76 kg čistých, ale som si to pokazil "výnimkami". Tendencia je však uspokojivá. Smile

Cieľ: pokračovať v zapisovaní a počítaní, limit 6500 až 7000 kJ. Za ďalšie 2 týždne, čiže niekedy okolo 9. júla, by som chcel mať obhájených 75 kg. it is perfect

PS: V tejto súvislosti by som rád tu našiel medzi Vami, ak by ste mali záujem, sparing-partnera v zapisovaní si do tabuliek na stránke "kaloricketabulky.cz". Zapisujem si tam aj so svojou šéfkou a už dala aj ona dole vraj 2 kilá. Ak by ste niekto chceli, môžeme si navzájom pomáhať, motivovať sa, diskutovať, zdieľať, počítať si. Smile

Matej
jocolor

_________________
Keď sa zveruješ, radosť násobíš a bolesť delíš.

Chudnutie pri antipsychotikach - Stránka 39 Health10 https://schizo.sk
Matej
Matej
Okoloidúci
Okoloidúci

Počet príspevkov : 5043
Reputácia Reputácia : 938
Dátum registrácie : 18.09.2009
Vek : 38
Bydlisko Bydlisko : západné Slovensko

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza: F21, F60.1
Súčasná medikácia Súčasná medikácia: Parnido (3 mg), Sertralin Actavis (50 mg), Orfiril Long (900 mg)

https://schizo.sk
hug0
sorry0

Návrat hore Goto down

  • Zaslať odpoveď

Chudnutie pri antipsychotikach - Stránka 39 Empty Re: Chudnutie pri antipsychotikach

Odoslať  Matej Ut 5 júl 2016 - 10:07

- momentálne: 75,9 kg, 93/94 cm
- za 3 a pol týždňa snahy išlo teda dole sumárne: 2,3 kg, 2-3 cm

Ešte sa uvidí v sobotu, ako sa to dovtedy zastabilizuje, pretože až vtedy ubehnú 4 týždne od začiatku novej vlny systematickej snahy. Smile Naďalej mám limit asi 7000 kJ s tým, že často končím deň na úrovni 6000 kJ, dokonca niekoľko dní som už mal aj okolo 5600. Snažím sa čo najviac stiahnuť žalúdok, aby som nebýval tak hladný, takže zväčša v posledných dňoch jem len málo a často, teda zobnem kde-tu čo-to a zas mám pauzu na hodinku-dve. Obedy mám sacharidové múčne - 2 rožky s ramou maslovou (tá je dosť tučná a tvorí základ tukov, ktorý denne prijímam - obvykle pod 70g nejdem). Sacharidov prijímam celkovo asi 150-170g denne, bielkovín do 60g, vlákniny okolo 10g. Nejde o plánované vypočítavanie, ale skôr to píšem, ako mi to náhodne vychádza v priemere. Reálne sa vo svojom počítaní sústredím len na samotnú energiu, a nie na živiny. A na kombinovanie sacharidov s tukmi, ktoré je najzasycujúcejšie. Smile

Stále však iba posledné týždne naprávam májové pribratie na 78,3kg, takže sa nedá povedať, že som pokročil v dlhodobom meradle. V dlhodobej perspektíve budem môcť hovoriť o prelomovom úspechu, až keď prekonám hranicu 75kg, lebo tú som neprekonal ešte dosiaľ nikdy vo svojej histórii chudnutia. Smile Ak to pôjde takýmto tempom, tak do soboty 16. júla by som túto hranicu mal mať pokorenú.  cheers

Idem pokračovať v boji. Držme si palce, prajem Vám mnoho zdaru, priatelia. giving a hug

_________________
Keď sa zveruješ, radosť násobíš a bolesť delíš.

Chudnutie pri antipsychotikach - Stránka 39 Health10 https://schizo.sk
Matej
Matej
Okoloidúci
Okoloidúci

Počet príspevkov : 5043
Reputácia Reputácia : 938
Dátum registrácie : 18.09.2009
Vek : 38
Bydlisko Bydlisko : západné Slovensko

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza: F21, F60.1
Súčasná medikácia Súčasná medikácia: Parnido (3 mg), Sertralin Actavis (50 mg), Orfiril Long (900 mg)

https://schizo.sk
hug0
sorry0

Návrat hore Goto down

  • Zaslať odpoveď

Chudnutie pri antipsychotikach - Stránka 39 Empty Re: Chudnutie pri antipsychotikach

Odoslať  opadané lístie Ut 5 júl 2016 - 10:29

super, Matej! it is perfect

ja sa drzim na vahe okolo 83 kg. maximalne som mal okolo 86 kg a bolo to pred niekolkymi mesiacmi. kalorie si nepocitam, skor dodrziavam taky svoj stravovaci stereotyp, takze viem odhadnut, kedy som jedol vela, a kedy menej. vacsinou sa mi to dari dodrzat, ale niekedy vplyvom vecerneho olanzapinu pride na mna hlad a doslova ma vytiahne z postele. Shocked nebyva to ale casto. nastastie je tento hlad pritomny len kratko pred spanim.
avatar
opadané lístie
Zlatý pokročilý člen
Zlatý pokročilý člen

Počet príspevkov : 436
Reputácia Reputácia : 94
Dátum registrácie : 10.02.2015

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza:
Súčasná medikácia Súčasná medikácia:

hug0
sorry0

Návrat hore Goto down

Strana 39 z 91 Previous  1 ... 21 ... 38, 39, 40 ... 65 ... 91  Next

Návrat hore

- Similar topics

 
Povolenie tohoto fóra:
Nemôžete odpovedať na témy v tomto fóre.
Hore