Schizofórum
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.
Dole

Chudnutie pri antipsychotikach

Strana 31 z 91 Previous  1 ... 17 ... 30, 31, 32 ... 61 ... 91  Next

Goto down

  • Zaslať odpoveď

Chudnutie pri antipsychotikach - Stránka 31 Empty Matej a Tuto

Odoslať  tailori Ut 17 november 2015 - 18:07

Ještě vám doporučím shlédnout video (a tím nemyslím, že jste takoví, ale je tam hodně věcí na zamyšlení),Tlustí, nemocní a málem mrtví.Je to na youtube.
K tomu cvičení, Tuto, právě jsem se Tě chtěla zeptat, protože jsi psal, že jsi byl sportovec,jestli sportuješ.Určitě by Ti to pomohlo i při nemoci (a přemýšlela jsem, že pravděpodobně i Jožinovi s tou jeho citlivou věcí),stačí, když vezmu Dejva na celodenní výlet,na zpáteční cestě už je s ním normální řeč.Měli jsme doma orbitrek, a nebyl z těch nejlevnějších,Dejv byl na něm hodiny a v podstatě ho spotřeboval, a byl na tom taky líp.Nový orbitrek už koupím jedině profi, ale na ten musíme našetřit.Jeden čas chodil do posilovny,taky mu to hodně prospívalo.Když Dejv onemocněl, sháněla jsem různé informace,už si všechno nepamatuju, ale myslím,že jsou i studie, podle kterých je tělesné cvičení účinnější než některé léky (mám na mysli antipsychotika).
tailori
tailori
Nový člen
Nový člen

Počet príspevkov : 14
Reputácia Reputácia : 0
Dátum registrácie : 07.11.2015

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza:
Súčasná medikácia Súčasná medikácia:

hug0
sorry0

Návrat hore Goto down

  • Zaslať odpoveď

Chudnutie pri antipsychotikach - Stránka 31 Empty Re: Chudnutie pri antipsychotikach

Odoslať  Tuto Ut 17 november 2015 - 18:27

Ahoj tailori,
športovaniu som sa venoval v rozmedzí 13-tich až asi 20-tich rokov. Čím viackrát som bol hospitalizovaný, tým mi chuť na šport upadala. Namiesto aktivity som čoraz viac upadal do pasivity s výnimkou hypománie a mánie. Aj v prechodných obdobiach medzi depresiou a mániu som po tej dvadsiatke uprednostňoval pasivitu, dá sa povedať, že lieky a psychiatri ma skolili. Teraz mám na sebe statočnú vrstvu tuku a zo športovca sa stala knedľa (mám 32r.)

Určite doporúčam Davídkovi športovú činnosť, po čase sa začne vylučovať hormón endorfín, ktorý má vplyv na celkovú pohodu, je známy aj pod názvom "hormón šťastia". Ďalšou vecou je prekrvenie organizmu. Dlhodobo cvičenie a šport taký vplýva napr. tlak, srdce, vnímanie stravy a podobne. v tom dobrom zmysle slova. Silne verím, že by pomohol aj Tvojmu synovi.

Mne sa to trochu ťažšie píše, lebo môj "športový duch" je teraz skoro na nule. Držím palce... Tuto


Chudnutie pri antipsychotikach - Stránka 31 Orbitrek-elite
Tuto
Tuto
V.I.P. Inventár
V.I.P. Inventár

Počet príspevkov : 4782
Reputácia Reputácia : 773
Dátum registrácie : 19.09.2010
Bydlisko Bydlisko : Západ Slovenska

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza: F25.0
Súčasná medikácia Súčasná medikácia: Amisulprid, Haloperidol (aj depot), Akineton (aj depot), Alventa, Lithium, Gerodorm (podľa potreby),

hug0
sorry0

Návrat hore Goto down

  • Zaslať odpoveď

Chudnutie pri antipsychotikach - Stránka 31 Empty Re: Chudnutie pri antipsychotikach

Odoslať  tomas So 21 november 2015 - 0:59


_________________
Desím sa každého jedného kroku
na ktorý sa chystám.
Desím sa, že ma privedú
niekam, kam som chcela dôjsť.
tomas
tomas
Bronzový pokročilý člen
Bronzový pokročilý člen

Počet príspevkov : 237
Reputácia Reputácia : 35
Dátum registrácie : 14.12.2010

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza:
Súčasná medikácia Súčasná medikácia:

hug0
sorry0

Návrat hore Goto down

  • Zaslať odpoveď

Chudnutie pri antipsychotikach - Stránka 31 Empty Re: Chudnutie pri antipsychotikach

Odoslať  Matej Ne 22 november 2015 - 9:39

Matej napísal:
Nový cieľ do novej soboty: 76,5 kg a 94 cm. it is perfect Vlastne zostáva pôvodný.

Konečne aspoň malý úspech. Dnes ráno mám 76,6 kg a 94 cm. A to som vlastne ešte nebol 3 dni na wecku, takže keď pôjdem, môže to ešte o trošku klesnúť, alebo sa aspoň stabilizovať. Smile

Ako príčinu úspechu vnímam dodržiavanie limitu medzi 8500 až 9500 kJ denne, a to stabilne, kontinuálne. Je to vysoký limit, ktorý mi umožnil si dopriať počas dňa pomerne dosť jedla, takže som nebýval počas týždňa mlsný, hladný, pažravý. Rátam s bazálnou spotrebou+aktivity na úrovni 11 tisíc kJ, takže za týždeň som v mínuse asi zhruba 13-14 tisíc kJ, čo predstavuje vraj pol kila tuku (za podmienky, že by sa spaľovali zo zásoby iba tuky, čo nie je vždy realitou).

Pokračujem teda naďalej v racionálnej strave a zápise energie. winking Čo sa týka otcovho chudnutia, nevyzerá to dobre, lebo si kupuje všelijaké sladkosti a niekedy sa už večer "minieme", takže nezapíšeme spoločne jeho stravu do tabuliek. Preto je takmer isté, že konzumuje nad limit. very sad3 Ale vidím to optimisticky, je to aj pre mňa zmena, aj pre neho, si vždy večer nájsť čas a diskutovať o tom, čo cez deň zjedol. Nie sme na to zvyknutí. Verím však, že sa na to zvyknúť časom dá, len sa o to nesmieme prestať pokúšať. Smile

Budúci cieľ do nedele 29. novembra: 76,0 kg a stabilných, neohrozených 94 cm. affraid
Hurá do boja.  shooting3
M.
rendeer

_________________
Keď sa zveruješ, radosť násobíš a bolesť delíš.

Chudnutie pri antipsychotikach - Stránka 31 Health10 https://schizo.sk
Matej
Matej
Okoloidúci
Okoloidúci

Počet príspevkov : 5039
Reputácia Reputácia : 938
Dátum registrácie : 18.09.2009
Vek : 37
Bydlisko Bydlisko : západné Slovensko

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza: F21, F60.1
Súčasná medikácia Súčasná medikácia: Parnido (3 mg), Sertralin Actavis (50 mg), Orfiril Long (900 mg)

https://schizo.sk
hug0
sorry0

Návrat hore Goto down

  • Zaslať odpoveď

Chudnutie pri antipsychotikach - Stránka 31 Empty Re: Chudnutie pri antipsychotikach

Odoslať  Matej Ne 29 november 2015 - 10:55

Matej napísal:Budúci cieľ do nedele 29. novembra: 76,0 kg a stabilných, neohrozených 94 cm.

Žiaľ, cieľ sa mi nepodaril. Naopak, pribral som pol kila. Dnes ráno: 77,1 kg, 95 cm. Shocked Predpokladám, že je to určitými návalovými žraniami po dva alebo tri večery počas týždňa. Napr. v štvrtok večer som mal dve veľké porcie špenátu plus chipsy. A to všetko večer okolo 19:00. Aj v niektoré iné večery som sa zhýralo nadžgal. Shocked

Takže pribratie pol kila považujem za pochopiteľné.

Otcovi sa zhruba darí dodržiavať limit 8000 kJ. Na začiatku mal 103 kg - prešlo 10 dní a mal 101 kg, pričom vlastne bol aj oblečený a mal papuče, takže odmysliac si tieto nánosy, tak by som mu tipoval iba 100 kg. Nejaké 2 kilá išli super dole. Chodil aj na prechádzky, na vianočné trhy, na kluby. A kontroluje sa, ak si dáva sladkosť, tak len raz za deň. Trochu mu vystúpil cukor na 7, tak si ho zrážal zvýšenou sebakontrolou a scvrkol sa mu na lačných 5. To všetko prispelo k tomu, že sa mu dostavili pomerne slušné výsledky už za krátkych 10 dní. Ak to takto pôjde ďalej, tak normálne za týždeň, môže očakávať hmotnosť pod 100 kíl. To by bolo strašne super. Musím ho stále bombardovať otázkami, čo je, čo konzumuje. Ale ide mu to aj vtedy, keď sa ho na stravu nepýtam. Smile

Môj osobný cieľ do budúcej soboty: 76,5 kg a 94 cm. pig Opatrením bude len limit 8500 kJ denne. Yes

matej
santa

_________________
Keď sa zveruješ, radosť násobíš a bolesť delíš.

Chudnutie pri antipsychotikach - Stránka 31 Health10 https://schizo.sk
Matej
Matej
Okoloidúci
Okoloidúci

Počet príspevkov : 5039
Reputácia Reputácia : 938
Dátum registrácie : 18.09.2009
Vek : 37
Bydlisko Bydlisko : západné Slovensko

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza: F21, F60.1
Súčasná medikácia Súčasná medikácia: Parnido (3 mg), Sertralin Actavis (50 mg), Orfiril Long (900 mg)

https://schizo.sk
hug0
sorry0

Návrat hore Goto down

  • Zaslať odpoveď

Chudnutie pri antipsychotikach - Stránka 31 Empty Re: Chudnutie pri antipsychotikach

Odoslať  Matej Ne 6 december 2015 - 11:34

Matej napísal:Môj osobný cieľ do budúcej soboty: 76,5 kg a 94 cm.

Opäť "failed". very unhappy

Bol to ťažší týždeň, kedy nastúpila do môjho režimu Invega. Mal som teda žravé večery a silný hlad. Limity sa mi nedarili dodržovať. Smile Včera som mal zhruba 77 kg a 95 cm. Občas mi brucho vystrelí na 96 cm bezmála. very sad3

Opatrenia do nového týždňa: piť kofoly a bojovať nimi proti večerným hladom, dodržovať 8000 kJ. Smile

Nový cieľ do budúceho víkendu: taký istý ako hore v citácii. cherry
M.
rendeer

_________________
Keď sa zveruješ, radosť násobíš a bolesť delíš.

Chudnutie pri antipsychotikach - Stránka 31 Health10 https://schizo.sk
Matej
Matej
Okoloidúci
Okoloidúci

Počet príspevkov : 5039
Reputácia Reputácia : 938
Dátum registrácie : 18.09.2009
Vek : 37
Bydlisko Bydlisko : západné Slovensko

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza: F21, F60.1
Súčasná medikácia Súčasná medikácia: Parnido (3 mg), Sertralin Actavis (50 mg), Orfiril Long (900 mg)

https://schizo.sk
hug0
sorry0

Návrat hore Goto down

  • Zaslať odpoveď

Chudnutie pri antipsychotikach - Stránka 31 Empty Re: Chudnutie pri antipsychotikach

Odoslať  Matej So 12 december 2015 - 12:43

Dnes 77,2 kg a 95 cm. very sad3 Takže opäť nič. Málo sa snažím, ja viem. Robím výnimky, večer zajedávam ťažké hlady. Takže môžem byť vôbec rád, že aspoň nepriberám... Embarassed

Pôjde teraz obdobie hodov a hojnosti Vianoc. Uvidím, či priberiem a koľko. Budem sa však naďalej snažiť krotiť, lebo nerád by som videl po sviatkoch nejaké vyššie čísla. Shocked

Bojujeme ďalej.
shooting
typing
Držím Vám palce. dancing

M.

_________________
Keď sa zveruješ, radosť násobíš a bolesť delíš.

Chudnutie pri antipsychotikach - Stránka 31 Health10 https://schizo.sk
Matej
Matej
Okoloidúci
Okoloidúci

Počet príspevkov : 5039
Reputácia Reputácia : 938
Dátum registrácie : 18.09.2009
Vek : 37
Bydlisko Bydlisko : západné Slovensko

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza: F21, F60.1
Súčasná medikácia Súčasná medikácia: Parnido (3 mg), Sertralin Actavis (50 mg), Orfiril Long (900 mg)

https://schizo.sk
hug0
sorry0

Návrat hore Goto down

  • Zaslať odpoveď

Chudnutie pri antipsychotikach - Stránka 31 Empty Re: Chudnutie pri antipsychotikach

Odoslať  Matej So 19 december 2015 - 9:39

Čoraz častejšie sa mi ukazuje už nejakých 94 až 94,5 cm, pričom až keď sa nafúknem, tak mám 95 cm. Smile Vnímam to ako aspoň nejaké pozitívum. Kilá sú stále na hodnotách okolo 77 kg, v rozpätí 76,5 kg až 77,4 kg. Takýto je teda sumár uplynulého týždňa. Opätovne som sa totiž začal vážievať každý deň v snahe viac sa motivovať. winking

Výdatnejšie pokroky sa teda nepodarili, čomu sa ani nečudujem - mal som cez týždeň aj chipsy, mcdonald menu, alebo viacchodovú večeru. Jem cez pracovné dni málokrát - raňajky o 7:40, obed o 12:00 a večera o 19:00. Medzitým mávam cukríky, keksíky, ktorými som v práci ponúkaný od kolegýň. affraid

Nedarí sa mi zásadnejšie polepšiť. Nasledujúci týždeň bude hodovací, takže môj cieľ do budúcej nedele bude len nepribrať nad 78 kg a nad 96 cm. Yes

M.
Tornado

_________________
Keď sa zveruješ, radosť násobíš a bolesť delíš.

Chudnutie pri antipsychotikach - Stránka 31 Health10 https://schizo.sk
Matej
Matej
Okoloidúci
Okoloidúci

Počet príspevkov : 5039
Reputácia Reputácia : 938
Dátum registrácie : 18.09.2009
Vek : 37
Bydlisko Bydlisko : západné Slovensko

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza: F21, F60.1
Súčasná medikácia Súčasná medikácia: Parnido (3 mg), Sertralin Actavis (50 mg), Orfiril Long (900 mg)

https://schizo.sk
hug0
sorry0

Návrat hore Goto down

  • Zaslať odpoveď

Chudnutie pri antipsychotikach - Stránka 31 Empty Re: Chudnutie pri antipsychotikach

Odoslať  xkrchnav So 19 december 2015 - 13:36

Zdravím po dlhšej dobe aj ja v tejto téme. Takže moje novinky - plank som začal poriadne flákať. Nevidel som výrzné výsledky... predvčerom som si ho dal po dlhej dobe a zas mám poriadnu svalovku. Tak zas asi chvíľku budem cvičiť. Je to pomerne zábavné a nenáročné cvičenie takže to zvládnem. A čuduj sa svete, čo sa stalo? Za cca mesiac alebo dva som jaksi stratil na hmotnosti. Mával som 84. Teraz mám 80,5. A čo som robil? Nič zásadného, aspoň z mojeho pohľadu. Ale predsa zmeny čo nastali pozorujem a to - začal som užívať hormón štítnej žľazy euthyrox... to je kandidát č. 1 na pôvodcu straty hmotnosti (čo vnímam kladne samozrejme). kandidát č. 2 je Líthium. Znížil som o 1/4 tabletky, čo v celkovej dennej dávke znamená zníženie o 1/8. Čiže minimálky skok v porovnaní s lenkou čo šla hneď na polovicu.. takže to je snáď tiež možné normalizovanie váhy. A kandidát č. 3 je cukor. Prestal som skoro jesť veci s pridaným cukrom. Počiatok toho bol v knížke Jídlo na prvním míste, čo som sem hádal tuším aj odkaz na stiahnutie v elektronickej podobe. A fungujem akosi lepšie. Niekedy si nejaký ten sladký pamĺsok dám, ale už sa rozhodujem trochu ináč. Nie že och jak trpím že si to nedávam. Ale že to je dostatočné dobrá príležitosť si to užiť a vychutnať si sladkosť.

Takže určite len odporúčam knihu Whole30 (aj stránky majú)
http://www.paleoowl.com/whole30-program-ceska-verze/

dá sa nájsť aj viac asi...

majte sa. držte sa.
J.
xkrchnav
xkrchnav
V.I.P. Golden
V.I.P. Golden

Počet príspevkov : 1600
Reputácia Reputácia : 142
Dátum registrácie : 19.08.2012
Vek : 38
Bydlisko Bydlisko : Adamov, ČR

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza:
Súčasná medikácia Súčasná medikácia:

http://krizovatkaduse.osvobodse.cz
hug0
sorry0

Návrat hore Goto down

  • Zaslať odpoveď

Chudnutie pri antipsychotikach - Stránka 31 Empty Re: Chudnutie pri antipsychotikach

Odoslať  Tuto So 19 december 2015 - 22:01

U mňa žiadne svetaborné úspechy, navyše sa blížia sviatky, čo je spojené s množstvom niečoho dobrého a chutného. Dohovie ako to bude vnímať môj organizmus. Veru, neteším sa z toho, že som tak "trochu" pri tele...

Chudnutie pri antipsychotikach - Stránka 31 Orange_cat_01_139015
Tuto
Tuto
V.I.P. Inventár
V.I.P. Inventár

Počet príspevkov : 4782
Reputácia Reputácia : 773
Dátum registrácie : 19.09.2010
Bydlisko Bydlisko : Západ Slovenska

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza: F25.0
Súčasná medikácia Súčasná medikácia: Amisulprid, Haloperidol (aj depot), Akineton (aj depot), Alventa, Lithium, Gerodorm (podľa potreby),

hug0
sorry0

Návrat hore Goto down

  • Zaslať odpoveď

Chudnutie pri antipsychotikach - Stránka 31 Empty Chudnutie pri antipsychotikach

Odoslať  Tatanka Št 24 december 2015 - 10:08

Zdravim Vas. Mam problem s priberanim pri olanzapine :-( Moja dlhorocna vaha pri vyske 172cm bola 63-64 kg. Pri krize a pred vypnuknutim prvej psychozy som isla dole na 54kg. Nasadili mi olanzapin z ktoreho som sa za 3 roky striedaveho uzivania a vysadzania dostala na vahu 78kg! very sad5 Moj psychiater mi navrhol vymenit liek olanzapin (momentalne som na udrziavacej davke 5mg) za liek Abilify. No ked som si citala jeho vedlajsie mozne ucinky, dost som sa zlakla silent

Mam teda dve otazky:

1. Ake mate skusenosti s liekom Abilify v spojitosti s chudnutim? plus ma zaujima ako ste pocitovali vedlajsie ucinky tohto lieku

2. Existuje vobec niekto komu sa pri Olanzapine(zyprexe) podarilo schudnut a vahu si udrzat?

Dakujem pekne, drzte sa! alien
Anonymous
Tatanka
Anonymný


Návrat hore Goto down

  • Zaslať odpoveď

Chudnutie pri antipsychotikach - Stránka 31 Empty Re: Chudnutie pri antipsychotikach

Odoslať  Meretseger Št 24 december 2015 - 12:58

Ahoj Smile Abilify je hodne dobry liek, a to, myslim si, po vsetkych strankach. Toho priberania by som sa nebala. Lekar mi ho dal prave kvoli tomu, aby som po nom nepribrala, pretoze som diabeticka. No a osobne som ziaden narast hmotnosti nepocitila. Teraz by som dokonca brala nieco, co by mi pomohlo pribrat, kedze som cielene schudla na 44-45 kg pri vyske 1,58 m, coz nie je vela, ale vyzeram hrozne Smile
Ziadne vedlajsie ucinky Abilify som na sebe nespozorovala, takze na Tvojom mieste by som do toho isla Wink
Meretseger
Meretseger
V.I.P. Silver
V.I.P. Silver

Počet príspevkov : 967
Reputácia Reputácia : 224
Dátum registrácie : 18.09.2015

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza: F33, F60.31
Súčasná medikácia Súčasná medikácia: Abilify, Brintellix, Lamotrigin, Trittico

hug0
sorry0

Návrat hore Goto down

Strana 31 z 91 Previous  1 ... 17 ... 30, 31, 32 ... 61 ... 91  Next

Návrat hore

- Similar topics

 
Povolenie tohoto fóra:
Nemôžete odpovedať na témy v tomto fóre.
Hore