Schizofórum
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.
Dole

Ako sa dnes máš? 12

Strana 36 z 86 Previous  1 ... 19 ... 35, 36, 37 ... 61 ... 86  Next

Goto down

The author of this message was banned from the forum - See the message

  • Táto téma je zamknutá, nemôžete tu pridávať odpovede ani upravovať svoje príspevky!

Ako sa dnes máš? 12 - Stránka 36 Empty Re: Ako sa dnes máš? 12

Odoslať  Iacobus Št 12 december 2019 - 17:38

Dobrý večer,
Mám sa zhruba OKA. Utorok som si dovolil vynechať všetky prednášky. Ostal som doma. Dnes som nebol iba na jednej, na ostatných som bol. Mám z toho rozporuplné pocity. Viem, ze su prednasane hlavne veci, ktoré budú na skúške. Samozrejme, môžem si vedomosti doplniť z kníh. Ale tie su veľakrát obsolentne, neobsahujú aktuálne informácie. A čas strávený doma môžem využiť na učenie na posledný zapocet. Napriek tomu mám výčitky, ze som niečo zameskal, ked som nebol na prednáškach.

V tychto dňoch, ked sa učím na analýzu, pociťujem kognitivny deficit. A neviem, ako to riešiť. Zvažujem vyradenie liekov. Ale čí mi pomôže prave to, neviem. Je mozne, že ma po vysadeni liekov prepadnu myslienky na Toma a zradu. (Aj tak na to myslim pomerne často.) To by som sa nenaucil ani tolko, co teraz. Mám tri voľné dni, tak sa to snáď naučím. Keď nie, tak sa mi výrazne skomplikuje život. Tak trochu s tym pocitam a rozmýšľam, ako vyriesim tu situáciu.

Prajem pekný deň!

_________________
Epikuros napísal:τὸ φρικωδέστατον οὖν τῶν κακῶν ὁ θάνατος οὐθὲν πρὸς ἡμᾶς͵
ἐπειδήπερ ὅταν μὲν ἡμεῖς ὦμεν͵
ὁ θάνατος οὐ πάρεστιν͵
ὅταν δὲ ὁ θάνατος παρῇ͵
τόθ΄ ἡμεῖς οὐκ ἐσμέν
Najobávanejšie zlo, smrť,
sa nás ani v najmenšom nedotýka,
pretože keď my žijeme, smrť tu ešte nie je,
keď však smrť príde, potom tu zas nebudeme my.
Iacobus
Iacobus
V.I.P. Golden
V.I.P. Golden

Počet príspevkov : 1025
Reputácia Reputácia : 445
Dátum registrácie : 25.08.2018
Vek : 26

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza:
Súčasná medikácia Súčasná medikácia: Abilify Maintena 400 mg á 4 t, olanzapín (Actavis) 5 mg

hug0
sorry0

Návrat hore Goto down

The author of this message was banned from the forum - See the message

  • Táto téma je zamknutá, nemôžete tu pridávať odpovede ani upravovať svoje príspevky!

Ako sa dnes máš? 12 - Stránka 36 Empty Re: Ako sa dnes máš? 12

Odoslať  Matej Št 12 december 2019 - 21:21

Neti napísal: Spomenul som tlmiaci účinok Risperidónu, ale myslím, že za tým bude aj Escitalopram (hajzlík jeden!). Dnes doktorka aj pripustila, že by to tak mohlo byť, ale vymenila mi zatiaľ iba AP na jeho bratranca Paliperidón. Začnem ho zobať až od konca budúceho týždňa, keď vybehám, čo mám, aby som mohol účinky oboch porovnať.

Ahoj, Neti. Len som Ti chcel vzbudiť nádej, že s paliperidónom sa Ti bude ľahšie dýchať. Teda ak to bude mať na Teba podobný efekt ako na mňa. Bral som svojho času risperidón, bol som nejaké roky nastavený aj na tabletkovú verziu a mám za sebou skúsenosť viacročnú aj v podobe depotných injekcií. Teraz, zhruba 4 roky som na paliperidóne a celkovo môžem zhrnúť, že čo do únavy spôsobuje menšie starosti. Iste, bývam unavený, ale skutočnú bezdôvodnú únavu som cítil hlavne na tabletkovom risperidóne. V depotnej verzii to už bolo potom poznateľne lepšie a k dobre tolerovateľnej úprave prišlo teda potom s príchodom paliperidónu. Držím Ti palce, aby sa podobný scenár prejavil aj u Teba a zmena molekuly Ti čo najviac pomohla. giving a hug

matej

_________________
Keď sa zveruješ, radosť násobíš a bolesť delíš.

Ako sa dnes máš? 12 - Stránka 36 Health10 https://schizo.sk
Matej
Matej
Okoloidúci
Okoloidúci

Počet príspevkov : 5043
Reputácia Reputácia : 938
Dátum registrácie : 18.09.2009
Vek : 38
Bydlisko Bydlisko : západné Slovensko

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza: F21, F60.1
Súčasná medikácia Súčasná medikácia: Parnido (3 mg), Sertralin Actavis (50 mg), Orfiril Long (900 mg)

https://schizo.sk
hug0
sorry0

Návrat hore Goto down

The author of this message was banned from the forum - See the message

  • Táto téma je zamknutá, nemôžete tu pridávať odpovede ani upravovať svoje príspevky!

Ako sa dnes máš? 12 - Stránka 36 Empty Re: Ako sa dnes máš? 12

Odoslať  Iacobus Pi 13 december 2019 - 12:25

Inak ani ani ja som dobre netoleroval risperidón. Mal veľa vedľajších účinkov. Najhorší bol asi únava. Chodil som spať o 20:oo-21:oo. Teraz som nastavený na aripiprazol a olanzapín. Je to oveľa lepšie. Žiadna ospalosť. A hoci sa olanzapín spomína v súvislosti s priberaním, ja to nemôžem potvrdiť. Mám len tras, ale to možno ani je je z liekov. Neviem.

_________________
Epikuros napísal:τὸ φρικωδέστατον οὖν τῶν κακῶν ὁ θάνατος οὐθὲν πρὸς ἡμᾶς͵
ἐπειδήπερ ὅταν μὲν ἡμεῖς ὦμεν͵
ὁ θάνατος οὐ πάρεστιν͵
ὅταν δὲ ὁ θάνατος παρῇ͵
τόθ΄ ἡμεῖς οὐκ ἐσμέν
Najobávanejšie zlo, smrť,
sa nás ani v najmenšom nedotýka,
pretože keď my žijeme, smrť tu ešte nie je,
keď však smrť príde, potom tu zas nebudeme my.
Iacobus
Iacobus
V.I.P. Golden
V.I.P. Golden

Počet príspevkov : 1025
Reputácia Reputácia : 445
Dátum registrácie : 25.08.2018
Vek : 26

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza:
Súčasná medikácia Súčasná medikácia: Abilify Maintena 400 mg á 4 t, olanzapín (Actavis) 5 mg

hug0
sorry0

Návrat hore Goto down

  • Táto téma je zamknutá, nemôžete tu pridávať odpovede ani upravovať svoje príspevky!

Ako sa dnes máš? 12 - Stránka 36 Empty Re: Ako sa dnes máš? 12

Odoslať  Dušan Pi 13 december 2019 - 19:32

Ahoj

Hlasy, hlasy, hlasy a slová pomaličky odoznievaju až nakoniec sa vytratia, ako vždy.

Ako sa mám? Práve som došiel z vychádzky, trochu mi pomokla hlava, ale nevadí.
Počúval som 4. Dohody od Don Miguela Ruiza. Zostalo mi tak na dva dni ešte cca. 1hodina počúvania.

Doteraz som počúval na prechádzkach večernými tajomnými uličkami audiodigest a mám ho už dosť. Je to dosť náročné počúvanie, nakoľko sa v manažérskom prostredí nenachádzam, tak sa mi to ťažšie v tom orientovalo.

Po psychickej (myšlienokvitej) stránke to je pohoda a deto. Občas zaznamenávam márne pokusy o napojenie a vtiahnutie ma do skazeného sveta, planéty.

Time manažment fičí na plné obrátky, som po celý deň uveznenia na dôchodku v plnej činnosti. Nenájde sa ani jedna slabá chvíľka, čo by ma rozhadzala. Snáď len tie cigaretové prestávky, by mohli byť zriedkavejšie, tam zaznamenávam tie márne pokusy.

Prajem a želám Vam mili forumaci veľa optimizmu, realizmu a pozitiviznu do ďalších dňoch, týždňoch, či dokonca i mesiacoch.
Majte sa, mám Vás rád.

@Kimi2028 ozvy sa chlape! Čo je stebov?
Dušan
Dušan
V.I.P. Golden
V.I.P. Golden

Počet príspevkov : 1604
Reputácia Reputácia : 378
Dátum registrácie : 02.07.2016

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza:
Súčasná medikácia Súčasná medikácia:

hug0
sorry0

Návrat hore Goto down

The author of this message was banned from the forum - See the message

  • Táto téma je zamknutá, nemôžete tu pridávať odpovede ani upravovať svoje príspevky!

Ako sa dnes máš? 12 - Stránka 36 Empty Re: Ako sa dnes máš? 12

Odoslať  dzuli08 So 14 december 2019 - 11:43

Ahojte všetci fórumáci,
tak ja som si dnes dopriala spánku do cca 10.00..... je to dosť veľa, ale jednoducho sa mi asi žiadalo alebo čo a som aj spachtoš. Včera som už niečo stihla pomôcť mame s upratovaním, aj som napiekla jeden plech citrónových crinkles. Recept som našla na nete, je to vcelku jednoduchý proces, a ja málokedy pečiem tak som to chcela vyskúšať. Dnes som piekla tie isté len čokoládové Smile vôňa je famózna ....aj chuťovo sú ok. Na koláče typu veterníkov sa nechytám preto klobúk dole pred Netim Wink si šikovník.
A k hlavnej otázke tejto témy ako sa mám....tak je to akože v rámci možností fajn, len robota ma niekedy dosť ubíja, už fakt niekedy neviem čo vymyslieť aby som nejako zamestnala(motivovala) tých nespratníkov, tak ani nič nevymýšľam a kašlem na to. Mňa tiež asi ani nejak nikto nemotivuje....ale ako psychologička povedala, treba sa aj sám motivovať a vlastne mám to aj za úlohu si takto večer zrekapitulovať deň a "oceniť" sa v duchu za nejaké veci.
Čo sa týka vianočnej nálady tak hoci sa to už nevyspytateľne blíži, nemôžem povedať že by som ju mala. Ale zas mám chvilky ked si pustím nejaké vianočné piesne, strašne sa mi páčia také staršie....A inak asi som prišla dosť na chuť slovenskej skupine Nocadeň Smile to je také neobvyklé lebo ja pocúvam vačsinou kadejaké hudobné zmesky, remixy housové a chillout....
Na obdobie Vianoc zatiaľ nemám nijaké extra plány, budem doma s našimi, zrejme aj na Silvestra s papučovou kultúrou...a možno ho aj nakoniec prespím, to sa stáva keď som doma. Telku pozerať ma naozaj nejak neláka.
Pozitívna správa, čo sa veľmi teším je, že koncom Februára ma čaká trip do Paríža, juchú teším sa, dúfam že to vyjde. Bude to len cca 3 dni ale aj tak jedna z mojich túžob poznávacích.
No tak prajem vám všetkým hlavne pohodu a málo stresorov do nasledujúcich dní, veľa zdravia a pozitívnej energie Smile
Držte sa mi !community together
dzuli08
dzuli08
V.I.P.
V.I.P.

Počet príspevkov : 540
Reputácia Reputácia : 446
Dátum registrácie : 25.04.2016
Vek : 36

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza:
Súčasná medikácia Súčasná medikácia:

hug0
sorry0

Návrat hore Goto down

  • Táto téma je zamknutá, nemôžete tu pridávať odpovede ani upravovať svoje príspevky!

Ako sa dnes máš? 12 - Stránka 36 Empty Re: Ako sa dnes máš? 12

Odoslať  Iacobus So 14 december 2019 - 18:33

Dobrý večer,

Dnes som si vyšiel do mesta. Trochu popozerat ešte darčeky. Nekúpil som nič. Mám všetko, co potrebujem. Vyzdvihol som si objednávku kníh. Tento raz ani jedna nepatrila mne. Ale matkinej a otcovej sestre. Kupil som im Slabikar šťastia. Ony sú tak trochu depresívne ladené. Tak snad im tie knihy pomôžu v psychickom prezivani. No ale neviem, či budú spokojné. Ja napríklad takéto knihy neuznavam. Jednoducho to považujem za psychologické frázy. Celú psychologiu neuznavam. Je to lahka veda. Tak vlastne ani neviem, preco som ich kúpil.

Vo štvrtok som mal prezentáciu z klinickej farmakologie. Hovoril som o jazve a psoriaze. Menej zaujímavá téma. Ale taku mi pridelili. Zaujímavý pocit prednášať pred celým publikom. Trochu sa mi triasol hlas. Snažil som sa to maskovat. Hovoril som rýchlo. A to som si povedal, ze to natiahnem pomalym a zretelnym vyjadrovanim. Ostatným kolegom do toho vedúci zasahoval. Prerušil ich a dopĺňal. Mňa neprerusil ani raz. Tak z toho sudim, ze sa mu to páčilo. Alebo som rozpraval priveľmi rýchlo. To je tiež možnosť.

Prajem pekný večer a oddychovú nedeľu.

_________________
Epikuros napísal:τὸ φρικωδέστατον οὖν τῶν κακῶν ὁ θάνατος οὐθὲν πρὸς ἡμᾶς͵
ἐπειδήπερ ὅταν μὲν ἡμεῖς ὦμεν͵
ὁ θάνατος οὐ πάρεστιν͵
ὅταν δὲ ὁ θάνατος παρῇ͵
τόθ΄ ἡμεῖς οὐκ ἐσμέν
Najobávanejšie zlo, smrť,
sa nás ani v najmenšom nedotýka,
pretože keď my žijeme, smrť tu ešte nie je,
keď však smrť príde, potom tu zas nebudeme my.
Iacobus
Iacobus
V.I.P. Golden
V.I.P. Golden

Počet príspevkov : 1025
Reputácia Reputácia : 445
Dátum registrácie : 25.08.2018
Vek : 26

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza:
Súčasná medikácia Súčasná medikácia: Abilify Maintena 400 mg á 4 t, olanzapín (Actavis) 5 mg

hug0
sorry0

Návrat hore Goto down

  • Táto téma je zamknutá, nemôžete tu pridávať odpovede ani upravovať svoje príspevky!

Ako sa dnes máš? 12 - Stránka 36 Empty Re: Ako sa dnes máš? 12

Odoslať  Meretseger So 14 december 2019 - 22:41

Ahojte,

momentálne sa mám fajn. Nechce sa mi ani zaľahnúť (v PK by som už cca hodinu odfukovala - inzulín, pomodliť a spať Very Happy ), no už to nemôžem zvaľovať ani na hypománie, keďže som v podstate i tak mala podozrenie, že bipolárku v skutočnosti nemám. Tentoraz mi napísali F33, čo je akási recidivujúca depresívna porucha (bez mánie v anamnéze? hm), no riadiť sa tým, čo mám v papieroch sa mi ozaj nechce. Už som to spravila pri HPO a ako to dopadlo, roky sebaľútosti a sebapoškodzovania, bo sa to tak... asi má robiť, heh. Že som bola typická otrasná hraničiarka, o tom teraz pomlčím Very Happy
Myslím, že už ani nie som (klopem si), s vekom by to aj malo mať pozitívnu prognózu a, koniec koncov, do terapie som chodila cca 8 rokov, mohlo by to priniesť ovocie, non? Určite ju ešte potrebujem, viem. Za niektoré veci v živote som ale vzala vinu na seba (vraj neoprávnene, blah blaaaaaaah), malo to tak byť, holt čo už? Budem sa ľutovať ďalšie roky: "A prečo ja?" Nuž, a prečo nie?
Ani sama si neverím, že ma odrazu opustí splitting a v živote si neublížim
- napokon, čo tam po mne, som to iba ja -
ale jaksi verím, aspoň teraz, "popezinkovo poliečená", že bude líp. Dakedy Very Happy

Tož si užívam hudbu - nie, nie som schopná počúvať ten istý song aj tisíckrát po sebe, vôôôbeeec (spomienky!) -, kocúr mi občas dovrní na kolená, Jony sa motá naokolo... A nejako bude, nope? Tešme sa na Zaklínača, keby bol podobne vynikajúci, či aj lepší ako Černobyľ, nebolo by zlé Twisted Evil Že mám stále akési podivné zdrav. problémy, o ktorých som úspešne v PK pomlčala, to budem riešiť až po sviatkoch. Načo si ich kaziť Smile Akurát že čas príšerne, desivo, neskutočne letí. Včera bol vianočný dýchánek v domove dôchodcov, kde mám i starkú, bolo to nehorázne vtipné Laughing Ale... ten spred roka bol snáď včera tiež?! Desí ma to, avšak asi s tým nič nenarobím, time to chill now Smile
Meretseger
Meretseger
V.I.P. Silver
V.I.P. Silver

Počet príspevkov : 967
Reputácia Reputácia : 224
Dátum registrácie : 18.09.2015

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza: F33, F60.31
Súčasná medikácia Súčasná medikácia: Abilify, Brintellix, Lamotrigin, Trittico

hug0
sorry0

Návrat hore Goto down

  • Táto téma je zamknutá, nemôžete tu pridávať odpovede ani upravovať svoje príspevky!

Ako sa dnes máš? 12 - Stránka 36 Empty Re: Ako sa dnes máš? 12

Odoslať  Iacobus Ne 15 december 2019 - 14:50

Dobrý deň,

Včerajšia prechádza mestom sa mi páčila. Dnes si ju zopakujem. Myslím si, že nič nové na analýzu sa nenaucim. Preto si takéto výpady z učenia môžem dovoliť. Vlastne som zistil, ze prezentácie už iba mechanicky čítam, ale nevenujem tomu pozornosť. Dufam však, ze ten zapocet napíšem. Lebo ak nie, tak sa to všetko pokazí. Nechcem na to ani mysliet.

Zakázal som si myslieť na Toma. Je to ako s cigaretami. Vzdy si ich zakazem, a stále ich kupujem. Tak som zvedavy, dokedy mi vydrží zakaz mysliet na Toma. Uz tym, ze o ňom píšem, si ho pripomonam. Cítim, ze potrebujem nejako uzavrieť túto kapitolu môjho života. A ísť ďalej.

"Každý z nás musí niečo stratiť, niečoho sa vzdať, je lepšie nevrátiť sa a len spomínať." J. Seifert
Pekný citát. Bude napísaný na každom darceku, ktorý niekomu darujem. Včera som rozmýšľal, či život neukoncim v takýto pekný čas. Asi nie. Posledný rok bol dobrý. Isteže, boli tu aj turbulentne obdobia. Zvládol som ich, takže v tom musím pokračovať. Ak by som chcel ukoncit život, tak zvolim práve čas Vianoc. To asi nie je reálne, lebo ak je človek v stave plánovania, tak je v kontakte s realitou a o nič nepokusi. Ale spraví to, len keď sa preruší kontakt s realitou a vtedy asi nevníma už ani dni.

Pekný deň!

_________________
Epikuros napísal:τὸ φρικωδέστατον οὖν τῶν κακῶν ὁ θάνατος οὐθὲν πρὸς ἡμᾶς͵
ἐπειδήπερ ὅταν μὲν ἡμεῖς ὦμεν͵
ὁ θάνατος οὐ πάρεστιν͵
ὅταν δὲ ὁ θάνατος παρῇ͵
τόθ΄ ἡμεῖς οὐκ ἐσμέν
Najobávanejšie zlo, smrť,
sa nás ani v najmenšom nedotýka,
pretože keď my žijeme, smrť tu ešte nie je,
keď však smrť príde, potom tu zas nebudeme my.
Iacobus
Iacobus
V.I.P. Golden
V.I.P. Golden

Počet príspevkov : 1025
Reputácia Reputácia : 445
Dátum registrácie : 25.08.2018
Vek : 26

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza:
Súčasná medikácia Súčasná medikácia: Abilify Maintena 400 mg á 4 t, olanzapín (Actavis) 5 mg

hug0
sorry0

Návrat hore Goto down

Strana 36 z 86 Previous  1 ... 19 ... 35, 36, 37 ... 61 ... 86  Next

Návrat hore

- Similar topics

 
Povolenie tohoto fóra:
Nemôžete odpovedať na témy v tomto fóre.
Hore