Schizofórum
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.
Dole

Ako sa dnes máš? 12

Strana 19 z 86 Previous  1 ... 11 ... 18, 19, 20 ... 52 ... 86  Next

Goto down

  • Táto téma je zamknutá, nemôžete tu pridávať odpovede ani upravovať svoje príspevky!

Ako sa dnes máš? 12 - Stránka 19 Empty Re: Ako sa dnes máš? 12

Odoslať  Tuto St 18 september 2019 - 0:29

A tak tu ležím/sedím a spánok nie a nie, potvora, na mňa sadnúť. Akosi ma rozradradostnilo, že mám kde bývať, kde spať, je tu elektrika, teplá-studená-pitná voda, aj WC, mám za čo si kúpiť poživeň a dokonca aj to tabakové svinstvo.

Pomerne často chodím na záhradu, je zber rajčín a jabĺk, ktoré boli tohoto roku veľmi kvantitou pozadu. Aj som sa tešil na mušt, ale z dvoch malých debničiek úrody... Budú na zahryznutie

Zdravotne som mal celkom kľud. Tie nadávajúce hlasy sa dnes ani neobjavili, hoci vzťahovačnosť na ruchy z hriska a športoviska ma znervózňujú.

Športu sa venujem v rámci záhrady. Vždy je treba niečo ťažšie kdesi preniesť. Včera som aj máličko kosil, Trápia ma moje prechádzky, súvisí to aj s rýchlou unaviteľnosťou a nadmernou potivosťou, za čo veľmi pravdepodobne môžu lieky a ich konbinácie.

Prajem dobrú noc. Tuto

PS: Zello dialógy sú tu pre vás (dobrý mikrofón, niečo pre posluch, vyskúšajte si na echo)

_________________
facebook: "Byť normálnym je čoraz viac nenormálne."
Tuto
Tuto
V.I.P. Inventár
V.I.P. Inventár

Počet príspevkov : 4784
Reputácia Reputácia : 773
Dátum registrácie : 19.09.2010
Bydlisko Bydlisko : Západ Slovenska

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza: F25.0
Súčasná medikácia Súčasná medikácia: Amisulprid, Haloperidol (aj depot), Akineton (aj depot), Alventa, Lithium, Gerodorm (podľa potreby),

hug0
sorry0

Návrat hore Goto down

  • Táto téma je zamknutá, nemôžete tu pridávať odpovede ani upravovať svoje príspevky!

Ako sa dnes máš? 12 - Stránka 19 Empty Re: Ako sa dnes máš? 12

Odoslať  Matej St 18 september 2019 - 18:25

Ahoj Tuto. winking

Cítim silný rešpekt, že tak statočne čelíš tomu všetkému. Aspoň tak Ťa vnímam aj na základe Tvojho príspevku, pôsobíš na mňa statočne. Viem, znie to ako vágna pochvala, ale naozaj je to moja mienka. Som tiež rád, že vnímaš záhradu a isto aj prechádzky za svoj druh súčasného športovania - čoraz viac sa mi z rôznych knižiek v ostatnom čase potvrdzuje, že naozaj akýkoľvek pohyb pomáha a má význam. Takže palec hore, navyše, ako čítam, sa Ti tá záhrada spája aj s užitočným pomáhaním, zatiaľ čo väčšina druhov pohybu má skôr zmysel iba akurát tak pre samotného cvičenca. it is perfect Takže aj kvôli tomu Ti patrí uznanie. Yes Prajem v tejto veci tiež super-pochutňáníčko na úrode. jumping Hladný Držím Ti veľmi palce aj do ďalších dní, Tuto, nech sa Ti čo najviac darí. giving a hug Dojatie

matej

_________________
Keď sa zveruješ, radosť násobíš a bolesť delíš.

Ako sa dnes máš? 12 - Stránka 19 Health10 https://schizo.sk
Matej
Matej
Okoloidúci
Okoloidúci

Počet príspevkov : 5043
Reputácia Reputácia : 938
Dátum registrácie : 18.09.2009
Vek : 38
Bydlisko Bydlisko : západné Slovensko

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza: F21, F60.1
Súčasná medikácia Súčasná medikácia: Parnido (3 mg), Sertralin Actavis (50 mg), Orfiril Long (900 mg)

https://schizo.sk
hug0
sorry0

Návrat hore Goto down

  • Táto téma je zamknutá, nemôžete tu pridávať odpovede ani upravovať svoje príspevky!

Ako sa dnes máš? 12 - Stránka 19 Empty Re: Ako sa dnes máš? 12

Odoslať  Matej St 18 september 2019 - 18:46

Ahojte znovu. Laughing

V dnešný deň som sa mal prevažne dobre. Ráno som bol po lieky, psychiatrička je už niekoľko mesiacov na péenke, ale overil som si u sestričky, že sa dá objednať na presný termín za poplatok aj k jej zastupujúcim. Tak asi v dohľadnej dobe pôjdem k niektorému zastupujúcemu, nemám však v sebe ešte ujasnené kedy. Len viem, že by to bolo vhodné, veď naposledy som mal konzultáciu niekedy v marci či tak nejak. A čakať priamo na moju lekárku sa už asi nevypláca, lebo ukončenie jej PéEn je neisté. No hanbil som sa pýtať, čo sa jej stalo, a tiež som to cítil ako neslušné sa vypytovať, takže neviem, čo sa jej zdravotne prihodilo. sad and unhappy

V práci bolo potom celkom obstojne, nálady ok, pocit energie dobrý, dokonca už druhý deň po sebe som nemal po zjedení obeda útlm. Krivka motivovanosti a vitality však rapídne začala klesať asi 40 minút pred skončením mojej doby, tak som potom už poľavil... Embarassed Potom doma tradične sprcha, základné zápisy bločkov a kilojoulov v PC, maily... večera (pečivo s florou a salámom, horčica). Teraz mám chvíľku čas na fórum a odtiaľto poputujem dočítať jednu kapitolu v istej knižke... ("13 vecí, ktoré psychicky silní ľudia nerobia"). Týka sa túžby dosahovať rýchlo výsledky a vidieť rýchlo efekt - autorka vysvetľuje na ploche jednej kapitoly v podstate princíp "pomalšie ďalej zájdeš" a potrebu trpezlivosti a nevzdávania sa. Rozpoznal som v sebe, že táto téma mi má čo povedať a že sa v tejto otázke musím ešte veľa čo učiť. Embarassed Smile

Všetko dobré, priatelia, držme sa! community together

Váš fanda
matej
dancing

_________________
Keď sa zveruješ, radosť násobíš a bolesť delíš.

Ako sa dnes máš? 12 - Stránka 19 Health10 https://schizo.sk
Matej
Matej
Okoloidúci
Okoloidúci

Počet príspevkov : 5043
Reputácia Reputácia : 938
Dátum registrácie : 18.09.2009
Vek : 38
Bydlisko Bydlisko : západné Slovensko

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza: F21, F60.1
Súčasná medikácia Súčasná medikácia: Parnido (3 mg), Sertralin Actavis (50 mg), Orfiril Long (900 mg)

https://schizo.sk
hug0
sorry0

Návrat hore Goto down

The author of this message was banned from the forum - See the message

The author of this message was banned from the forum - See the message

  • Táto téma je zamknutá, nemôžete tu pridávať odpovede ani upravovať svoje príspevky!

Ako sa dnes máš? 12 - Stránka 19 Empty Re: Ako sa dnes máš? 12

Odoslať  Tuto Št 19 september 2019 - 17:55

Ahoj Neti!
Je dobré, že sa o svojich záležitostiach vieš tak bravúrne vyjadriť. Možno práve to Ti robí priestor vo svete a smeruje Ťa tam, kde to potrebuješ. Je také klišé, že každý máme svoje problémy, a ten kto sa zdá v pohode môže mať toho poriadne naloženého. Na tomto svete je to tak, že ak nie si extrémne empatický, cítiš len to svoje a bolia Ťa kopance od Tvojho života. Môžeš si byť istý, že nie si sám čo Ťa bolí, trápi a sužuje. Opačne, však je to na Tebe ako spracovávaš podnety. Ani Tvoj svet nie je len o nepríjemnej bolesti a aj Ty máš možnosť pretaviť čriepky na niečo radostné a pekné.

............

Ahojte všetci!
Tu nič zvláštne, teda "hlasy", vzťahovačnosť a rýchla unaviteľnosť stále v "kurze". Na pláne pre dnešok bolo robenie komplet poriadku, vlastne som do toho s prosbou "namočil" aj našich. Za pomoc som im z prechádzky doniesol menšie prekvapenia, ako prejav vďačnosti za pomoc. Včera som bol na hubách, začínajú bedle, čo sa mi potvrdilo nielen v lese, ale aj dnes naobed v tanieri. V chápaní hubačky by som bol rád za primeraný dážď. Úlohy a činnosť na záhrade sú v menšom rozsahu, môžem si časovo naplánovať aj malé radosti napríklad knihu, či seriál nahratý v pamäťovej karte v mobile.

Zatiaľ asi tak, Zello dialógy fungujú a čakáme aj na Teba! Majte sa čo najlepšie! Tuto

_________________
facebook: "Byť normálnym je čoraz viac nenormálne."
Tuto
Tuto
V.I.P. Inventár
V.I.P. Inventár

Počet príspevkov : 4784
Reputácia Reputácia : 773
Dátum registrácie : 19.09.2010
Bydlisko Bydlisko : Západ Slovenska

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza: F25.0
Súčasná medikácia Súčasná medikácia: Amisulprid, Haloperidol (aj depot), Akineton (aj depot), Alventa, Lithium, Gerodorm (podľa potreby),

hug0
sorry0

Návrat hore Goto down

The author of this message was banned from the forum - See the message

The author of this message was banned from the forum - See the message

  • Táto téma je zamknutá, nemôžete tu pridávať odpovede ani upravovať svoje príspevky!

Ako sa dnes máš? 12 - Stránka 19 Empty Re: Ako sa dnes máš? 12

Odoslať  Iacobus Pi 20 september 2019 - 14:25

Dobrý deň,
dlhšiu dobu som nepísal. Asi nebolo čo písať. Celý ten čas od prepustenia z nemocnice som bol doma a oddychoval pri čítaní kníh. Snažil som sa načerpať silu na ďalší akademický rok. Obdobie oddychu sa pomaly končí. V pondelok sa začína semester. Necítim sa vôbec zregenerovaný. Robí mi dosť veľký problém stretnúť sa s ľuďmi či už známymi, alebo neznámymi. Každý začiatok prežívam tragicky, lebo som odvyknutý od každodenných povinností. Chce to čas, kým si znova zvyknem.
Na zápise som sa podarilo s nikým nerozprávať. Nikoho som si nevšímal. Chcel som odtiaľ čo najskôr zmiznúť. A aj som zmizol.
Potom som bol pri doktorovi. Pokúšal som sa mu vysvetliť, že metamfetamíny som nebral. Predniesol som teóriu, že test na metamfetamíny mohol byť pozitívny z dôvodu prítomnosti pseudoefedrínu alebo efedrínu v moči. Keďže efedrín je prekurzor metamfetamínu. A skutočne som raz zobral analgetikum proti bolesti hlavy. Neviem to iste, ale domnievam sa, že ten liek obsahoval aj spomínané liečivo. Dôležite je, že doktor tejto teórii uveril.
Už týždeň mám vlasy prefarbené na platinovú blond. Zdá sa mi to ako dobrý spôsob maskovania. Dúfam, že ma známi nespoznajú. Jeden kamarát, s ktorým som bol v stredu kine, mi žartovne navrhol, aby som sa za účelom maskovania prestrojil za dievča. Povedal som, že ešte lepšie je obliecť si burku. V kine nebolo veľa ľudí, aj tak som sa necítil komfortne. Asi štyri roky som nebol v kine. Som rád, že som prekonal strach z ľudí. Kamarát mi sľúbil, že ma bude ochraňovať, ak by došlo k nejakému incidentu; cítil som sa bezpečne. Každopádne nová farba vlasov sa mi páči. Pripadám si ako z rodu Targaryenovcov, akoby mi v žilách prúdila krv Starej Valýrie.
Pred pár dňami som bol na RTG. V čakárni som bol sám, až kým neprišiel nejaký chlapec v mojom veku. Pozdravil sa mi: "Serus." Vôbec som ho nepoznal, preto ma to zaskočilo. Mohol to byť Tom, ale uspokojil som sa s vysvetlením, že ma nepoznal a len sa zdvorilostne pozdravil. No serus neznie veľmi zdvorilo.

_________________
Epikuros napísal:τὸ φρικωδέστατον οὖν τῶν κακῶν ὁ θάνατος οὐθὲν πρὸς ἡμᾶς͵
ἐπειδήπερ ὅταν μὲν ἡμεῖς ὦμεν͵
ὁ θάνατος οὐ πάρεστιν͵
ὅταν δὲ ὁ θάνατος παρῇ͵
τόθ΄ ἡμεῖς οὐκ ἐσμέν
Najobávanejšie zlo, smrť,
sa nás ani v najmenšom nedotýka,
pretože keď my žijeme, smrť tu ešte nie je,
keď však smrť príde, potom tu zas nebudeme my.
Iacobus
Iacobus
V.I.P. Golden
V.I.P. Golden

Počet príspevkov : 1025
Reputácia Reputácia : 445
Dátum registrácie : 25.08.2018
Vek : 26

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza:
Súčasná medikácia Súčasná medikácia: Abilify Maintena 400 mg á 4 t, olanzapín (Actavis) 5 mg

hug0
sorry0

Návrat hore Goto down

  • Táto téma je zamknutá, nemôžete tu pridávať odpovede ani upravovať svoje príspevky!

Ako sa dnes máš? 12 - Stránka 19 Empty Re: Ako sa dnes máš? 12

Odoslať  kimi2028 Pi 20 september 2019 - 20:30

Tak dnes som sa mal veľmi dobre. Psychicky je to OK, horšie je to už so samotnou činnosťou. Chodím na prechádzky, ale momentálne dávam prednosť oddychu. Momentálne u mňa je to tak, že 2 hodiny si pozriem na notebooku prenos z Tipsport ligy, 2 hodiny treningové video zo šachu a na záver dňa príde nejaká tá komédia v TV. Viem nič moc, bolo aj lepšie, ale tak nechcem riešiť vecí silou.
kimi2028
kimi2028
V.I.P. Golden
V.I.P. Golden

Počet príspevkov : 2185
Reputácia Reputácia : 758
Dátum registrácie : 13.02.2017

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza: F20.0, F20.4
Súčasná medikácia Súčasná medikácia: Reagila 4,5 mg

hug0
sorry0

Návrat hore Goto down

  • Táto téma je zamknutá, nemôžete tu pridávať odpovede ani upravovať svoje príspevky!

Ako sa dnes máš? 12 - Stránka 19 Empty Re: Ako sa dnes máš? 12

Odoslať  Matej So 21 september 2019 - 8:32

Ahojte, bojovníci. winter

Čo sa týka posledných dvoch dní môjho týždňa, tak som ich mal akoby 50 na 50. Totiž štvrtok bol významne únavný, cítil som sa takpovediac pod psa... únava, demotivácia, smútky. Vôbec sa mi nechcelo robiť a vzhľadom na neprítomnosť šéfky som aj vskutku mal výrazne nízku produktivitu (povedané nadnesene, ale dalo by sa to aj vyjadriť trefnejšie, a síce že som bol proste lenivý ako taká voš). Embarassed Mnoho tovaru, čo som mal spracovať, som si nechal na druhý deň, rádovo aj 12 krabíc.

Piatok bol kupodivu úplne iný, lepší. Pekne som dorobil veci zo štvrtka a väčšinu aj piatkových vecí. Čítal som totiž kúsok z knihy od Ivo Tomana, českého motivačného rečníka, a tam ma nakopol v niektorých ohľadoch, napríklad že by som sa nemal príliš starať o svoje emócie a príliš sa zamýšľať nad tým, ako sa pocitovo mám. Šťastie sa akoby prežíva ako vedľajší dôsledok trebárs činnosti, ktorá nás baví, alebo podobne, nedá sa vraj uchopovať vedome tak, že sa naň zameriame. Vždy vtedy utečie, je nekompatibilné s analytickým myslením. Prežíva sa skôr bočne ako bočný efekt vždy niečoho iného vedomého, najčastejšie činnosti. Neviem to tak vysvetliť, ako v tej knihe, ale skrátka oslovilo ma to a počas piatka som odsúval zamýšľanie sa nad tým, ako sa mám a či sa cítim dobre, alebo ako. Proste som si vždy povedal: neriešim to. Zameral som pozornosť len na činnosť a skúšal som sa trochu usmievať, lebo aj to pomáha zlepšiť náladu. Výsledky sa dostavili, takže som zhodnotil, že mi tento prístup zatiaľ pomáha, budem sa ho skúšať držať aj ďalej, ak sa mi bude dať. Embarassed

Potom večer po sprche som už trošička bojoval s chuťami na jedlo... nedodržal som limit. Je to škoda, lebo je to akurát večer pred referenčným sobotným meraním a mám skúsenosť, že ten piatočný večer tie hodnoty vie dosť skresliť, ovplyvniť. Šiel som skoro spať, už okolo 19:50 a zobudil som sa bez budíka dnes okolo 6:30.

Teď víkend, je posledná sobota, čo som doma, lebo nabudúce som už v škole. Už máme rozvrh, vyzerá obstojne, celkom sa mi páči. Pretty good Budúcou sobotou začíname 8-hodinovou prednáškou z matematiky. Zírám Budúci týždeň budem mať trošku náročnejší, rozlietaný, lebo okrem víkendovej školy budem mať viacero cezčasov, lebo nahrávam prvonávoz do istej novootváranej predajne našej firmy. A ešte mám k tomu obehávať susedov vo vchode, lebo som bol poverený vykonať hlasovanie v bytovke, týkajúcom sa zateplenia činžiaku. Neviem, ako na to budem mať čas a ako sa ohľadom toho dohodnem s domovým dôverníkom. Bezradný

Chcem tým povedať toľko, že pred takým týždňom si dám teraz ešte víkend v relaxačnom režime. Smile A teda okrem prania sa budem dnes asi trošku hrajkať na PC. laughing typing

Držme sa!
matej
Huge smiley

_________________
Keď sa zveruješ, radosť násobíš a bolesť delíš.

Ako sa dnes máš? 12 - Stránka 19 Health10 https://schizo.sk
Matej
Matej
Okoloidúci
Okoloidúci

Počet príspevkov : 5043
Reputácia Reputácia : 938
Dátum registrácie : 18.09.2009
Vek : 38
Bydlisko Bydlisko : západné Slovensko

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza: F21, F60.1
Súčasná medikácia Súčasná medikácia: Parnido (3 mg), Sertralin Actavis (50 mg), Orfiril Long (900 mg)

https://schizo.sk
hug0
sorry0

Návrat hore Goto down

  • Táto téma je zamknutá, nemôžete tu pridávať odpovede ani upravovať svoje príspevky!

Ako sa dnes máš? 12 - Stránka 19 Empty Re: Ako sa dnes máš? 12

Odoslať  Matej Ne 22 september 2019 - 8:38

Ahojte, priatelia. Super!

Včera som teda vskutku opral tri várky a popritom som sa celý deň hral na počítači. Už som mal potom z neho aj dosť unavené oči a cítil som nedostatok pohybu. Navečer som trochu zametal a tváril sa, že upratujem. Smile Ale riady ma ešte len čakajú. Dnes, keď zvesím prádlo a uvoľní sa mi sušiak, tak dám ešte jednu várku oprať, lebo to už by som nemal kam včera zavesiť. Čo sa týka toho, ako sa mám, snažím sa naďalej na to nemyslieť, neriešiť svoje pocity. Len celkom letmo pri pohľade späť môžem zľahka prísť so záverom, že "dá sa". Smile Takže neriešenie svojich pocitov a zameranie sa na činnosť a akúsi prostotu mysle mi zatiaľ ešte stále pomáha. Plánujem si to trochu vylepšiť meditáciou... resp. bránicovým hlbokým dýchaním a snahou počas neho vyprázdňovať myseľ. Embarassed Ono mi niekedy stačia 2 minúty takéhoto dýchania a normálne aj viacero hodín na to nemám problém s negatívnymi myšlienkami. Shocked

Dnes pokračujem v relaxe. Okrem tej jednej várky prania a riadov mi treba utrieť prach, dozametať zvyšok bytíku, pôjdem navštíviť rodičov k obedu a tiež skúsim ešte kúsok tej PC hry. Isto potešia aj nejaké ľahké knižky na povzbudenie. Pretty good

Želám Vám, kamaráti, príjemnú a zdravotne pohodovú nedeľu. Držme sa! community together

matej
welcome or bye

_________________
Keď sa zveruješ, radosť násobíš a bolesť delíš.

Ako sa dnes máš? 12 - Stránka 19 Health10 https://schizo.sk
Matej
Matej
Okoloidúci
Okoloidúci

Počet príspevkov : 5043
Reputácia Reputácia : 938
Dátum registrácie : 18.09.2009
Vek : 38
Bydlisko Bydlisko : západné Slovensko

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza: F21, F60.1
Súčasná medikácia Súčasná medikácia: Parnido (3 mg), Sertralin Actavis (50 mg), Orfiril Long (900 mg)

https://schizo.sk
hug0
sorry0

Návrat hore Goto down

Strana 19 z 86 Previous  1 ... 11 ... 18, 19, 20 ... 52 ... 86  Next

Návrat hore

- Similar topics

 
Povolenie tohoto fóra:
Nemôžete odpovedať na témy v tomto fóre.
Hore