Schizofórum
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.
Dole

Ako sa dnes máš? 12

Strana 61 z 86 Previous  1 ... 32 ... 60, 61, 62 ... 73 ... 86  Next

Goto down

  • Táto téma je zamknutá, nemôžete tu pridávať odpovede ani upravovať svoje príspevky!

Ako sa dnes máš? 12 - Stránka 61 Empty Re: Ako sa dnes máš? 12

Odoslať  Iacobus So 4 apríl 2020 - 23:22

@antifajny, ďakujem za link. Pozriem si, keď bude voľná chvíľa.
Poznám ten kanál, už som videl ich niekoľko videí. Asi pred rokom som mal také obdobie, keď som sa trochu venoval šachu.

@Kimi2028, tak aj Teba budem počuť v niektorom videu?
Prajem, aby sa tie šachové akcie vydarili.

_________________
Epikuros napísal:τὸ φρικωδέστατον οὖν τῶν κακῶν ὁ θάνατος οὐθὲν πρὸς ἡμᾶς͵
ἐπειδήπερ ὅταν μὲν ἡμεῖς ὦμεν͵
ὁ θάνατος οὐ πάρεστιν͵
ὅταν δὲ ὁ θάνατος παρῇ͵
τόθ΄ ἡμεῖς οὐκ ἐσμέν
Najobávanejšie zlo, smrť,
sa nás ani v najmenšom nedotýka,
pretože keď my žijeme, smrť tu ešte nie je,
keď však smrť príde, potom tu zas nebudeme my.
Iacobus
Iacobus
V.I.P. Golden
V.I.P. Golden

Počet príspevkov : 1025
Reputácia Reputácia : 445
Dátum registrácie : 25.08.2018
Vek : 26

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza:
Súčasná medikácia Súčasná medikácia: Abilify Maintena 400 mg á 4 t, olanzapín (Actavis) 5 mg

hug0
sorry0

Návrat hore Goto down

  • Táto téma je zamknutá, nemôžete tu pridávať odpovede ani upravovať svoje príspevky!

Ako sa dnes máš? 12 - Stránka 61 Empty Re: Ako sa dnes máš? 12

Odoslať  Matej Ne 5 apríl 2020 - 9:29

Ahojte. giving a hug

Mávam sa približne dobre. Dojatie 2 Od ukončenia brigády som sa sprvu venoval relaxu obľúbenou počítačovou hrou, no od piatka večera sa opäť zasväcujem do programovania v jazyku PHP a kódovania v HTML/CSS. Dá sa povedať, že ma to veľmi baví - včera som sa tomu venoval prakticky celý deň od svitu do mrku. Je s tým mravenčia prplačka, keďže svoje aplikácie a skripty chcem, aby aj dizajnovo nejak schopne vyzerali, čo dosahujem babraním sa v CSS štýloch. Naďalej budujem web na svojom localhoste (môj lokálny server). Zopakoval som si vcelku všetky doterajšie lekcie, plus som prešiel už na úvod do SQL a databázy. Všimol som si, že SQL je jazyk, ktorý vôbec nemá "céčkovú" logiku, takže sa jeho dotazy učím od nuly. Momentálne kódujem na stránke svoj prvý redakčný systém. Všetko je to písané zatiaľ neobjektovo; úvod do objektového programovania nasleduje totiž až po úvode do SQL. Podarilo sa mi svoj web "prekopať" tak, aby všetky funkcie boli v príslušných knižniciach a aby som vyvolával podstránky do hlavného layoutu cez navigačné menu. Vzhľadom na moje začiatočníctvo mi to trvalo viac hodín, pričom som si pritom opakoval aj niektoré javy, ktoré som počas brigádovania už pozabudol. Predpokladám, že ešte dnes do večera budem vedieť vyvolávať veci už z databázy, a nie ako doteraz zobrazovaním podstránok z klasického adresára/priečinka. Teším sa na to. Pretty good

Okrem tohto vzdelávacieho koníčka si presne ako Reginka vždy večer prebehnem zopár kľúčových spravodajských článkov na Googli, aby som mal prehľad o udalostiach a pandémii. Inak si cez deň správy nečítam, lebo svojím "strachovaním sa o svet" by som aj tak nikomu nepomohol. sad and unhappy Stačí základný prehľad večer na 10 minút. Yes Vzhľadom na obmedzené peniažky sa snažím šetriť, kde sa dá, a to aj výrazne na strave. Zatiaľ som však jesť mal čo. Ak prejde návrh odkladu splátok hypoték, určite by som to rád využil, lebo hoci mám hypotéku len 130 eur, aj ušetrenie takejto mesačnej splátky mi zásadne predĺži schopnosť finančne vyžiť na neplatenom voľne. Toto vládne opatrenie zatiaľ spomedzi ostatných vnímam subjektívne ako pre seba najviac prínosné. Dojatie

Teraz pijem kávičku a periem prvú várku. Teší ma slniečko vonku. sunny Boj s osami na balkóne je naďalej úspešný, zatiaľ sa "nezahniezdili" nikde. jumping Fyzicky sa cítim už vcelku zregenerovaný, odpočinutý. Spávať chodím tieto dni asi pred polnocou a vstávam zatiaľ pravidelne okolo 7:30. clown

Známku by som dal asi 1-. Super!

Ďakujem Vám, kamaráti, za prečítanie. Ďakujem Prajem Vám príjemnú a pokojnú nedeľu. A hojne poslúchajúceho zdravia. community together

S priateľským pozdravom
matej
Huge smiley

_________________
Keď sa zveruješ, radosť násobíš a bolesť delíš.

Ako sa dnes máš? 12 - Stránka 61 Health10 https://schizo.sk
Matej
Matej
Okoloidúci
Okoloidúci

Počet príspevkov : 5043
Reputácia Reputácia : 938
Dátum registrácie : 18.09.2009
Vek : 38
Bydlisko Bydlisko : západné Slovensko

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza: F21, F60.1
Súčasná medikácia Súčasná medikácia: Parnido (3 mg), Sertralin Actavis (50 mg), Orfiril Long (900 mg)

https://schizo.sk
hug0
sorry0

Návrat hore Goto down

  • Táto téma je zamknutá, nemôžete tu pridávať odpovede ani upravovať svoje príspevky!

Ako sa dnes máš? 12 - Stránka 61 Empty Re: Ako sa dnes máš? 12

Odoslať  kimi2028 Ne 5 apríl 2020 - 9:52

Iacobus, bohužiaľ nie. Nemám šachovú silu na to. To radšej prenechávam hráčom s ELO nad 2200. Ja som síce členom tímu, ale pomáhať organizovať len akcie pre ľudí a tak. Mám nápad, môj vedúci ho zrealizuje a vymyslí ďalej, aby to bolo dobre Smile Má na to skutočne talent. Už sa teším na zápas Slovenska s Českom. Prihlásil som aj antifajneho tak som zvedavý.
kimi2028
kimi2028
V.I.P. Golden
V.I.P. Golden

Počet príspevkov : 2195
Reputácia Reputácia : 758
Dátum registrácie : 13.02.2017

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza: F20.0, F20.4
Súčasná medikácia Súčasná medikácia: Reagila 4,5 mg

hug0
sorry0

Návrat hore Goto down

  • Táto téma je zamknutá, nemôžete tu pridávať odpovede ani upravovať svoje príspevky!

Ako sa dnes máš? 12 - Stránka 61 Empty Ako sa dnes mám 10

Odoslať  Dušan Ne 5 apríl 2020 - 12:19

Zajtra idem doktorke na kontrolu.

Už teraz zaznamenávam náznaky aktivity mozgovej. Predpokladám, že sa dnes v noci nevyspím a pojdem tak dezorientovaný, nevyspatý a psychozný, č.z. psychóza ako hystéria, šírenie strachu.

https://dusanovblogateamdf.blogspot.com/2020/04/ako-sa-dnes-mam-8.html
Dušan
Dušan
V.I.P. Golden
V.I.P. Golden

Počet príspevkov : 1604
Reputácia Reputácia : 378
Dátum registrácie : 02.07.2016

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza:
Súčasná medikácia Súčasná medikácia:

hug0
sorry0

Návrat hore Goto down

  • Táto téma je zamknutá, nemôžete tu pridávať odpovede ani upravovať svoje príspevky!

Ako sa dnes máš? 12 - Stránka 61 Empty Re: Ako sa dnes máš? 12

Odoslať  Matej Po 6 apríl 2020 - 21:38

Ahojte, priatelia. Poklona

Dnešok som mal o čosi pasívnejší, než posledné dni. Bezradný Viac to bolo o ležaní s motivačnou knižkou a o hraní sa PC hry. Doobeda som sa snažil naštartovať a pokračovať v učení sa jazyka SQL a príslušných dotazovaní databázy, no nevedel som sa nejak rozbehnúť. Venoval som sa tomu len chvíľu. Jazyk SQL sa mi inak učí vcelku dobre, je veľmi prostý, až triviálny. Do konca kurzu základov databáz mám ešte asi 4-5 lekcií, a potom hurá na objektovo orientované programovanie v PHP. Pretty good Mám ešte porobiť viacej cvičení a momentálne som na nich uviaznutý, lebo sa mi nad tým rozmýšľať akoby nechce. Verím pevne, že je to len dočasná psychická únava... predsa len sa nedá učiť neustále. Aj preto som dnes zvoľnil tempo a išiel som si radšej čítať na gauč, alebo som sa poobede zopár hodín roztyľoval hrou. Smile Či mi to pomohlo, uvidím, až sa mi podarí opäť psychicky naladiť na lekcie. Yes

Inak som mal deň vcelku banálny, obyčajný. Ozvláštnenie bolo ráno, keď nahlásený technik na chodbe pri výťahu vymieňal elektromery všetkým bytom na poschodí. Keď vymieňal môj, tak som 2 minúty nemal elektrinu. Myslel som, že budem bez prúdu dlhšie, bol som príjemne prekvapený, že to bola taká krátka záležitosť. Smile

Mám sa teda vcelku aj dobre. Dúfam, že zajtra budem mať viac energie a chuti do činnosti a učenia sa. Smile

Známka asi 2+.

Všetko dobré, kamaráti! community together
S úctou
matej
Vitaj

_________________
Keď sa zveruješ, radosť násobíš a bolesť delíš.

Ako sa dnes máš? 12 - Stránka 61 Health10 https://schizo.sk
Matej
Matej
Okoloidúci
Okoloidúci

Počet príspevkov : 5043
Reputácia Reputácia : 938
Dátum registrácie : 18.09.2009
Vek : 38
Bydlisko Bydlisko : západné Slovensko

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza: F21, F60.1
Súčasná medikácia Súčasná medikácia: Parnido (3 mg), Sertralin Actavis (50 mg), Orfiril Long (900 mg)

https://schizo.sk
hug0
sorry0

Návrat hore Goto down

  • Táto téma je zamknutá, nemôžete tu pridávať odpovede ani upravovať svoje príspevky!

Ako sa dnes máš? 12 - Stránka 61 Empty Re: Ako sa dnes máš? 12

Odoslať  relouth Po 6 apríl 2020 - 22:20

Ahoj Matej
Mozes prezradit,co za hru sa hras ? Tiez rad hram hry,ale v poslednom case ma nic nebavi,tak by sa hodilo trochu inspiracie Wink Diky
relouth
relouth
Mierne pokročilý člen
Mierne pokročilý člen

Počet príspevkov : 196
Reputácia Reputácia : 54
Dátum registrácie : 10.01.2020
Bydlisko Bydlisko : Banská Bystrica

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza:
Súčasná medikácia Súčasná medikácia:

hug0
sorry0

Návrat hore Goto down

  • Táto téma je zamknutá, nemôžete tu pridávať odpovede ani upravovať svoje príspevky!

Ako sa dnes máš? 12 - Stránka 61 Empty Re: Ako sa dnes máš? 12

Odoslať  Iacobus Ut 7 apríl 2020 - 0:59

Zdravím,

Mám sa zhruba dobre. Napísal som protokol aj o dermálnych polotuhých liekoch, aj o ich hodnotení. Na prvý mi neprišla odpoveď, druhý je odobrený vyučujúcou. Test zhodnotenia DPL nedopadol dobre, ale nedopadol ani katastrofálne. Asi by som mal byť spokojný. Vo štvrtok budem mať test z DPL. Už som sa to učil, myslím si, že to viem. Ale určite sa zase dopustím chýb z nepozornosti tak, ako dnes. To ma hnevá. Neviem pozorne čítať. Keď si predstavím, aký dobrý som bol v prvom ročníku, je mi smutno. Žiaľ, choroba sa asi podpisuje pod moju nižšiu výkonnosť. Nevadí.

Dnes som čítal jeden zaujímavý citát. Zajtra sa nad ním hlbšie zamyslím a možno napíšem viac. Ten citát znie: "Nie sme hercami v božej dráme a nikomu nezáleží na nás a na našich dobrých skutkoch, takže nikto neurčuje limity našej moci - napriek tomu sme presvedčení, že naše životy majú zmysel."

Pozdravujem. Jakub

_________________
Epikuros napísal:τὸ φρικωδέστατον οὖν τῶν κακῶν ὁ θάνατος οὐθὲν πρὸς ἡμᾶς͵
ἐπειδήπερ ὅταν μὲν ἡμεῖς ὦμεν͵
ὁ θάνατος οὐ πάρεστιν͵
ὅταν δὲ ὁ θάνατος παρῇ͵
τόθ΄ ἡμεῖς οὐκ ἐσμέν
Najobávanejšie zlo, smrť,
sa nás ani v najmenšom nedotýka,
pretože keď my žijeme, smrť tu ešte nie je,
keď však smrť príde, potom tu zas nebudeme my.
Iacobus
Iacobus
V.I.P. Golden
V.I.P. Golden

Počet príspevkov : 1025
Reputácia Reputácia : 445
Dátum registrácie : 25.08.2018
Vek : 26

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza:
Súčasná medikácia Súčasná medikácia: Abilify Maintena 400 mg á 4 t, olanzapín (Actavis) 5 mg

hug0
sorry0

Návrat hore Goto down

  • Táto téma je zamknutá, nemôžete tu pridávať odpovede ani upravovať svoje príspevky!

Ako sa dnes máš? 12 - Stránka 61 Empty Re: Ako sa dnes máš? 12

Odoslať  Matej Ut 7 apríl 2020 - 8:53

relouth napísal:Ahoj Matej
Mozes prezradit,co za hru sa hras ?

Hrávam sa starú klasiku z 90. rokov: Civilization II. Smile

Nejaké bližšie info o hre klik tu: https://en.wikipedia.org/wiki/Civilization_II

Skúšal som aj vyššie verzie, trebárs Civ 3 mám aj na CDéčku, Civ 4 som mal stiahnuté z webu svojho času. Ale nenadchli ma tak, ako stará dobrá dvojka. Vzhľadom na svoj vznik vyše 20 rokov dozadu je relatívne nekomplikovaná, ale strašne sa mi aj tak páči a dobre sa mi pri nej odreaguje myseľ. jumping Dostal som ju na Vianoce v roku 2002 na cédečku a odvtedy som jej s prestávkami verný. Very Happy

Vitaj

_________________
Keď sa zveruješ, radosť násobíš a bolesť delíš.

Ako sa dnes máš? 12 - Stránka 61 Health10 https://schizo.sk
Matej
Matej
Okoloidúci
Okoloidúci

Počet príspevkov : 5043
Reputácia Reputácia : 938
Dátum registrácie : 18.09.2009
Vek : 38
Bydlisko Bydlisko : západné Slovensko

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza: F21, F60.1
Súčasná medikácia Súčasná medikácia: Parnido (3 mg), Sertralin Actavis (50 mg), Orfiril Long (900 mg)

https://schizo.sk
hug0
sorry0

Návrat hore Goto down

  • Táto téma je zamknutá, nemôžete tu pridávať odpovede ani upravovať svoje príspevky!

Ako sa dnes máš? 12 - Stránka 61 Empty Re: Ako sa dnes máš? 12

Odoslať  Dušan Ut 7 apríl 2020 - 9:00

Ahoj

Chcem len napísať, že ma mrzí, že od stredy do pondelka, počas veľkonoci, je zákaz vychádzania. To znamená, že do pondelka som bez prechádzok.
Prechádzky sú a boli dobrou gumou myšlienok, ako napr. prisnenie v spánku.

Pozdravujem vás, a mám vás rád.
Dušan
Dušan
V.I.P. Golden
V.I.P. Golden

Počet príspevkov : 1604
Reputácia Reputácia : 378
Dátum registrácie : 02.07.2016

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza:
Súčasná medikácia Súčasná medikácia:

hug0
sorry0

Návrat hore Goto down

  • Táto téma je zamknutá, nemôžete tu pridávať odpovede ani upravovať svoje príspevky!

Ako sa dnes máš? 12 - Stránka 61 Empty Re: Ako sa dnes máš? 12

Odoslať  relouth Ut 7 apríl 2020 - 10:09

Ahoj
prechadzky su mozne,ak ich cielom bude priroda.Tj ak ta stopnu policajti,povies ze ides do prirody.
(Osoby, ktoré pôjdu do prírody za účelom pohybu v rámci jedného okresu, resp. v rámci územia Bratislavy a Košíc)
relouth
relouth
Mierne pokročilý člen
Mierne pokročilý člen

Počet príspevkov : 196
Reputácia Reputácia : 54
Dátum registrácie : 10.01.2020
Bydlisko Bydlisko : Banská Bystrica

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza:
Súčasná medikácia Súčasná medikácia:

hug0
sorry0

Návrat hore Goto down

  • Táto téma je zamknutá, nemôžete tu pridávať odpovede ani upravovať svoje príspevky!

Ako sa dnes máš? 12 - Stránka 61 Empty Re: Ako sa dnes máš? 12

Odoslať  Mischelll Ut 7 apríl 2020 - 14:11

Ahojte Wink

tak no mam sa na vzdory osudu - dobre.....ako nasledjucu velku noc prežijeme len tak doma...sice robime teda varime všetko ako na velku noc, ale v malom množstve....a su tu zase dalšie obmedzenia...v podstate mi to nevadí...budeme dokonca aj piect...a to mi skor celkom vadí....nakolko chudnem s mamou...snažime sa aj podla videi cvičiť a tiez aspon rýchlo chodit v podstate som nič este neschudla...a sem tam mam pocit ze som pribrala...ale cvičim zatial poctivo...a od dnes dokonca pijem vodu s citronom...alebo s niečim...a dufam, že konečne schudnem....a sem tam varim...ale take zdrave recepty....dokonca chcem skusiť aj tofu...co mam k tomu dokonca odpor...ale naštudovala som par receptov a moze to byt dobre...plus kym sa dostanem do nejakého obchodu kde to zozeniem...ešte potrva tak mozem študovat zdravu vyživú....jo a ešte sem tam čitam knihu...to je to čo posledne dni robim....

Prajem krásny deň community together

_________________
"Čím viac dáte, tým viac sa vám vráti."


Mischelll
Mischelll
Mischelll
V.I.P. Bronze
V.I.P. Bronze

Počet príspevkov : 633
Reputácia Reputácia : 221
Dátum registrácie : 21.10.2013
Bydlisko Bydlisko : východne slovensko

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza: F 20.5
Súčasná medikácia Súčasná medikácia: Aripiprazol STADA, Olanzapin Actavis

hug0
sorry0

Návrat hore Goto down

  • Táto téma je zamknutá, nemôžete tu pridávať odpovede ani upravovať svoje príspevky!

Ako sa dnes máš? 12 - Stránka 61 Empty Re: Ako sa dnes máš? 12

Odoslať  Tuto Ut 7 apríl 2020 - 16:56

Ahojte súputníci!
V podstate u mňa celkom OK, hoci nejaké tie výkyvy sú. Väčšinou som najmä doma a tu sa venujem veciam, ktoré považujem za prospešné. Slnečnica pre vtáčence pred oknami mi včerajškom došla, tak som bol pred panelákom-oknami pozbierať aspoň smeti a odstrániť krmidlo, teda petfľašu takto upravenú. Naši využili doporúčaný čas pre dôchodcov a to prechádzkou po meste. Ako fajčiar som si kúpil cigarety, v zmysle zásoby. V obchode som tentokrát nebol, otec ma v tomto predbehol a dosť si to vytýkam. TV už v domácnosti nepozeráme intenzívne, ako nedávno, dosť to narušuje duševnú pohodu, preferujem knihy a Net. "Akp." sa mi momentálne zdá kratšie akoby bolo možno aj žiaduce, možno by som ho mal veľkostne-kvantitívne rozšíriť, a zároveň si uvedomujem, že najmä činnosť Cv-cvičenie by som mal realizovať omnoho zodpovednejšie.

Prajem vám veľa sily do prekonávania našich "záležitostí". S pozdravom Tuto

_________________
facebook: "Byť normálnym je čoraz viac nenormálne."
Tuto
Tuto
V.I.P. Inventár
V.I.P. Inventár

Počet príspevkov : 4784
Reputácia Reputácia : 773
Dátum registrácie : 19.09.2010
Bydlisko Bydlisko : Západ Slovenska

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza: F25.0
Súčasná medikácia Súčasná medikácia: Amisulprid, Haloperidol (aj depot), Akineton (aj depot), Alventa, Lithium, Gerodorm (podľa potreby),

hug0
sorry0

Návrat hore Goto down

Strana 61 z 86 Previous  1 ... 32 ... 60, 61, 62 ... 73 ... 86  Next

Návrat hore

- Similar topics

 
Povolenie tohoto fóra:
Nemôžete odpovedať na témy v tomto fóre.
Hore