Schizofórum
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.
Dole

Ako sa dnes máš? 12

Strana 35 z 86 Previous  1 ... 19 ... 34, 35, 36 ... 60 ... 86  Next

Goto down

  • Táto téma je zamknutá, nemôžete tu pridávať odpovede ani upravovať svoje príspevky!

Ako sa dnes máš? 12 - Stránka 35 Empty Re: Ako sa dnes máš? 12

Odoslať  Iacobus Št 5 december 2019 - 18:32

Zdravím,

Ospravedlňujem sa, budem trochu sentimentálny.

O zopár dní mám výročie. Konkrétne 9.12. Ten deň roku 2018 sa stalo niečo, čo ma ovplyvnilo asi na celý život. Veľmi ma mrzí, ako sa vtedy ku mne zachoval Tom. Zašlo to naozaj ďaleko. Nedá sa to napraviť. Aj keby som veľmi chcel. Ja to nezmením. Muselo by dôjsť k zmene u Toma. To sa nestane. Tom nie je ten, ktorého som zo strednej školy poznal. Tom je zradca. Tom ma chcel zabiť.

Tieto úvahy vo mne vyvolávajú myšlienky na udalosti, keď som sa pokúsil o samovraždu. Nespomínam si presne, ako som sa cítil tesne predtým, ako som pobral benzodiazepíny a zapil ich etanolom. Spomínam si na môj komatózny stav. Bol som v kóme iba 24 hodín. Počul som ľudí, ktorí ma prišli navštíviť. Cítil som ich dotyky. Viem presne, čo mi stará matka rozprávala o mojej starostlivej matke. V mysli si držím obraz, na ktorom je vidieť tých ľudí. Cítil som, ako sa pomaly vracia život do môjho tela. Je to silný pocit. Ja som sa rozhodol odísť do Valinoru, do Smaragdového sna. Napísal som, že to bolo najlepšie rozhodnutie v mojom živote. Ale po prebudení z kómy som bol šťastný. Musím povedať, že to bola skúsenosť. Kómu nezažíva človek každý deň.

Výsledok celého toho písania je záver, že nenechám sa znova zmanipulovať Tomom. Nenechám si zobrať život Tomom. Aj keď som už pravdepodobne mŕtvy, ako vy všetci.

_________________
Epikuros napísal:τὸ φρικωδέστατον οὖν τῶν κακῶν ὁ θάνατος οὐθὲν πρὸς ἡμᾶς͵
ἐπειδήπερ ὅταν μὲν ἡμεῖς ὦμεν͵
ὁ θάνατος οὐ πάρεστιν͵
ὅταν δὲ ὁ θάνατος παρῇ͵
τόθ΄ ἡμεῖς οὐκ ἐσμέν
Najobávanejšie zlo, smrť,
sa nás ani v najmenšom nedotýka,
pretože keď my žijeme, smrť tu ešte nie je,
keď však smrť príde, potom tu zas nebudeme my.
Iacobus
Iacobus
V.I.P. Golden
V.I.P. Golden

Počet príspevkov : 1025
Reputácia Reputácia : 445
Dátum registrácie : 25.08.2018
Vek : 26

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza:
Súčasná medikácia Súčasná medikácia: Abilify Maintena 400 mg á 4 t, olanzapín (Actavis) 5 mg

hug0
sorry0

Návrat hore Goto down

The author of this message was banned from the forum - See the message

  • Táto téma je zamknutá, nemôžete tu pridávať odpovede ani upravovať svoje príspevky!

Ako sa dnes máš? 12 - Stránka 35 Empty Re: Ako sa dnes máš? 12

Odoslať  Iacobus So 7 december 2019 - 19:28

@Neti,
Možno u vášho priateľa nebolo všetko v poriadku. Človek veľakrát môže navonok pôsobiť ako úspešný, šťastný a vyrovnaný. Ale skutočnosť, ktorú pred okolím neukazuje, môže byť iná.

Ja som tiež taký príklad. Našťastie mám všetko, čo potrebujem. A som rád, že to tak je. O tom, že mám samovražedné myšlienky od 10 rokov, nikto nevedel. Nikomu som to nepovedal. Dozvedeli sa to, až keď som sa o samovraždu pokúsil. Kto by tipoval, že sa o to pokúsim? Nikto. Bol som úspešný v škole. Učitelia na strednej predpovedali, že ma čaká skvelá budúcnosť. Lenže, keď ma psychické problémy prevalcovali, neustál som to. Bolo mi všetko jedno. Žiadne úspechy mi nedokázali priniesť spokojnosť. Veď to určite poznáte... Viac o tom nemusím písať.

Neviem, kedy sa to stalo. Neviem, aké je to čerstvé. Ale chcem vyjadriť, že mi je vždy ľúto, keď sa stane niečo také, hlavne kvôli pozostalým. Na druhej strane dúfam, že sa tomu človeku uľavilo. Že našiel vytúžený pokoj.


_________________
Epikuros napísal:τὸ φρικωδέστατον οὖν τῶν κακῶν ὁ θάνατος οὐθὲν πρὸς ἡμᾶς͵
ἐπειδήπερ ὅταν μὲν ἡμεῖς ὦμεν͵
ὁ θάνατος οὐ πάρεστιν͵
ὅταν δὲ ὁ θάνατος παρῇ͵
τόθ΄ ἡμεῖς οὐκ ἐσμέν
Najobávanejšie zlo, smrť,
sa nás ani v najmenšom nedotýka,
pretože keď my žijeme, smrť tu ešte nie je,
keď však smrť príde, potom tu zas nebudeme my.
Iacobus
Iacobus
V.I.P. Golden
V.I.P. Golden

Počet príspevkov : 1025
Reputácia Reputácia : 445
Dátum registrácie : 25.08.2018
Vek : 26

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza:
Súčasná medikácia Súčasná medikácia: Abilify Maintena 400 mg á 4 t, olanzapín (Actavis) 5 mg

hug0
sorry0

Návrat hore Goto down

The author of this message was banned from the forum - See the message

  • Táto téma je zamknutá, nemôžete tu pridávať odpovede ani upravovať svoje príspevky!

Ako sa dnes máš? 12 - Stránka 35 Empty Re: Ako sa dnes máš? 12

Odoslať  Iacobus Ne 8 december 2019 - 21:55

Dobrý večer,
včera poobede som išiel s bratom k otcovi. Spali sme pri ňom. Bolo dobre. Boli sme však mĺkvy, nechcelo sa nám rozprávať. Brat hral PS4, ktorý kúpil teraz otec ako dar na Vianoce. Nič som sa cez víkend nenaučil. Mal som ostať v Ba. Presvedčil am otec, aby som prišiel, hlavne kvôli folklórnemu programu, ktorý si so súborom pripravili. Vystupoval on aj brat. Bolo to pekné, musím uznať. Nechcelo sa mi tam ísť. Plná sála ľudí. Napokon som však nenávistné pohľady zlých ľudí ustal.

Priebežne kontrolujem Toma. Nič sa nemení. Možno je to dobre. Som zvedavý, či si spomenie na naše zajtrajšie výročie.
Keď to ide, pochybujem, či som konal správne. Asi nie. Spravil som niekoľko chýb. Prvá bola, že som Tomovi dôveroval, a on zatiaľ pracoval proti mne. Práve vtedy sa ukázala moja schizofrénia a bol som náchylnejší na rôzne podnety. Preto to skončilo, ako skončilo. Keď nad tým uvažujem, prichádzam na novú myšlienku. Možno schizofréniu nemám. Áno. Všetko do seba zapadá. Tom ovplyvnil lekárov tak, ako zmanipuloval test na metamfetamíny, ktorý vyšiel pozitívny, hoci som rozhodne nič nebral. Lenže môj psychiater? Vždy sa tvári tak empaticky. Nie. Toto nie. On by v tom nešiel s Tomom. Teda úmyselne nie. On vychádza z toho, že veci, ktoré sa mi dejú, nie sú skutočné. Čo je skutočné? A čo neskutočné? To je téma na úvahu.

Záverom celého tohto písania je, že neviem, či mám schizofréniu, či som mŕtvy. Ak ju mám, tak Tom je neskutočný. Ak nemám, tak je to reálna hrozba. Čo je lepšie? Sám neviem.

_________________
Epikuros napísal:τὸ φρικωδέστατον οὖν τῶν κακῶν ὁ θάνατος οὐθὲν πρὸς ἡμᾶς͵
ἐπειδήπερ ὅταν μὲν ἡμεῖς ὦμεν͵
ὁ θάνατος οὐ πάρεστιν͵
ὅταν δὲ ὁ θάνατος παρῇ͵
τόθ΄ ἡμεῖς οὐκ ἐσμέν
Najobávanejšie zlo, smrť,
sa nás ani v najmenšom nedotýka,
pretože keď my žijeme, smrť tu ešte nie je,
keď však smrť príde, potom tu zas nebudeme my.
Iacobus
Iacobus
V.I.P. Golden
V.I.P. Golden

Počet príspevkov : 1025
Reputácia Reputácia : 445
Dátum registrácie : 25.08.2018
Vek : 26

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza:
Súčasná medikácia Súčasná medikácia: Abilify Maintena 400 mg á 4 t, olanzapín (Actavis) 5 mg

hug0
sorry0

Návrat hore Goto down

  • Táto téma je zamknutá, nemôžete tu pridávať odpovede ani upravovať svoje príspevky!

Ako sa dnes máš? 12 - Stránka 35 Empty Re: Ako sa dnes máš? 12

Odoslať  regina Po 9 december 2019 - 20:03

Ahojte,

dnes zrana som sice dlhšie pospala, ale potom to už šlo dobre. Doobeda som pripravila obed. Obedovali sme trochu skôr, lebo po 12stej sme šli na pohreb známemu. Po pohrebe sme sa stavili u sestry na kávu a poobede som piekla palacinky a robila strapačky, ktoré bude mať manžel zajtra na obed. Palacinky i strapačky spolu s oneskoreným Mikulášskym balíčkom beriem zajtra aj k dcere. Takže zajtra zas cestujem.
A čomu sa dnes najviac teším? Syn má už zviazanú prvú časť bakalárskej práce. Finišovali sme s tým celý víkend, pričom zistil, že zadanie, ktoré je jej sučasťou si mal ist v určitom termine osobne prevziať. Zistil to v nedeľu, pričom projekt z bakalarky odovzdava zajtra. Takže zadanie potreboval dnes zohnať, aby si ten projekt mohol dať spolu so zadanim zviazať. Mal z toho nervy a aj my sme sa obavali, či sa mu to podarí. Doobeda bola ako na potvoru pani, čo to má na starosti, u lekára, avšak poobede mu zadanie bez problemov s drobným frflanim vydala. Projekt je zviazaný a zajtra ho odovzdá - volal podvečer.

Manžel je už evidovaný na úrade práce, zajtra ide vybavovať podporu v nezamestnanosti.
Ja som znova začala lúštiť vo voľnom čase krížovky. Som rada, že mi to stále ide, takže ani po tých elektrošokoch a liekoch to nebude so mnou až také zlé.
Dnes som čítala článok jednej 43-ročnej pani, čo má tiež schizoafektívnu poruchu a vraví, že je vďačná, že už svoju chorobu pozná a tak dokáže s ňou žiť. Je mi to veľmi blízke. Myslím, že som na tom podobne.
Idem si kúpiť online lístok na vlak na zajtra, prichystať sa na cestu a pomaly spať, ráno skoro vstávam.
Majte sa, čo najlepšie!
regina
regina
V.I.P. Bronze
V.I.P. Bronze

Počet príspevkov : 643
Reputácia Reputácia : 291
Dátum registrácie : 05.09.2011

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza: schizoafektivna porucha
Súčasná medikácia Súčasná medikácia:

hug0
sorry0

Návrat hore Goto down

  • Táto téma je zamknutá, nemôžete tu pridávať odpovede ani upravovať svoje príspevky!

Ako sa dnes máš? 12 - Stránka 35 Empty Re: Ako sa dnes máš? 12

Odoslať  Iacobus Po 9 december 2019 - 21:01

Dobrý večer,
už štyri dni avizujem, že mám výročie. Je to až trápne, ale pochopte, ako veľmi to pre mňa znamená. Očakával som v tento deň nejakú zákernosť od Toma. Ale nič, čo by som s ním mohol spojiť, sa nestalo. Našťastie. Iba taká maličkosť, na zastávke na mňa pozeral jeden muž. Pozeral priveľmi nápadne. Až som dostal záchvat úzkosti.

Povedal som si, že sa viac nebudem zaoberať Tomom. Nesmiem. Dočítal som jednu knihu, je o gréckom hrdinovi Achillovi a jeho priateľovi Patroklovi. Mám rád grécku mytológiu. Preto som si knihu užil.
"Nie, prosím ho, ale on ma nepočuje. Chystá sa preliať vlastnú krv, preťať poslednú nitku života."
Patroklos zomrel skôr ako Achilles a po svojej smrti komentuje, čo Achilles robí. To mi dalo nový prúd myšlienok. Som už mŕtvy, a existuje niekoľko stupňov smrti. Preto mám pocit, akoby som žil, hoci som zomrel. Toto je len ilúzia života. Nič nie je skutočné. Všetko sa mi sníva. Ale nemožno zomrieť úplne. Teda navždy. Tým chcem povedať, že život ktorý je vo mne, nikdy nepohasne. Áno, tá kniha mi dala nový pohľad na smrteľnosť duše. Môžem sa zabiť, ale nikdy sa nezabijem poriadne. Môj život sa zachytí v nejakej inej simulácií a takto to pôjde donekonečna. Takže som nesmrteľný, som boh. Ale v skutočnosti som odsúdený na večne trápenie ako Sizyfos.

_________________
Epikuros napísal:τὸ φρικωδέστατον οὖν τῶν κακῶν ὁ θάνατος οὐθὲν πρὸς ἡμᾶς͵
ἐπειδήπερ ὅταν μὲν ἡμεῖς ὦμεν͵
ὁ θάνατος οὐ πάρεστιν͵
ὅταν δὲ ὁ θάνατος παρῇ͵
τόθ΄ ἡμεῖς οὐκ ἐσμέν
Najobávanejšie zlo, smrť,
sa nás ani v najmenšom nedotýka,
pretože keď my žijeme, smrť tu ešte nie je,
keď však smrť príde, potom tu zas nebudeme my.
Iacobus
Iacobus
V.I.P. Golden
V.I.P. Golden

Počet príspevkov : 1025
Reputácia Reputácia : 445
Dátum registrácie : 25.08.2018
Vek : 26

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza:
Súčasná medikácia Súčasná medikácia: Abilify Maintena 400 mg á 4 t, olanzapín (Actavis) 5 mg

hug0
sorry0

Návrat hore Goto down

  • Táto téma je zamknutá, nemôžete tu pridávať odpovede ani upravovať svoje príspevky!

Ako sa dnes máš? 12 - Stránka 35 Empty Re: Ako sa dnes máš? 12

Odoslať  Meretseger Ut 10 december 2019 - 18:03

Konečne doma! I love you
Život vie byť aj krásny, remember that jumping
Meretseger
Meretseger
V.I.P. Silver
V.I.P. Silver

Počet príspevkov : 967
Reputácia Reputácia : 224
Dátum registrácie : 18.09.2015

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza: F33, F60.31
Súčasná medikácia Súčasná medikácia: Abilify, Brintellix, Lamotrigin, Trittico

hug0
sorry0

Návrat hore Goto down

The author of this message was banned from the forum - See the message

The author of this message was banned from the forum - See the message

The author of this message was banned from the forum - See the message

  • Táto téma je zamknutá, nemôžete tu pridávať odpovede ani upravovať svoje príspevky!

Ako sa dnes máš? 12 - Stránka 35 Empty Re: Ako sa dnes máš? 12

Odoslať  Meretseger Št 12 december 2019 - 9:47

@Neti
Zmena všetkého pomohla, to je celé. Lieky mi nemenili vôbec, no mojou chybou bolo, že som ich brala neporiadne, v lete takmer vôbec... Pritom leto bolo skvelé, no na jeseň som padla. Šla som si potom k lekárke dačo vypýtať, dala mi Brintellix, no už som bola tak v keli, že to vyústilo do blbostí... posledné dni pred PK už ani neviem, čo som robila, tuším som stále googlila spôsoby samovraždy Shocked
Ľudia naokolo, režim, aktivity, nevídať rodinu, to mi hrozne pomohlo. Skupinovú terapiu neznášam, sotva som tam povedala vždy dve vety a individuálku som mala až jednu, bo psychologička potom ochorela a ešte šla kamsi na seminár Very Happy Práve terapia mi nehorázne chýba, premýšľam, čo s tým. Asi po sviatkoch zas volať druhej do susedného mesta, či by ma vzala, keďže moja je v keli tiež scared2

Terapia prácou to skutočne je a bola som až jedenkrát Very Happy Proste vyfasuješ hrable či lopatu či nič a ideš gratis upratovať areál, to už je čo Laughing Keď som na komunite nadšene zahlásila "vďakabohu" po oznámení, že ergoterapia v ten deň odpadá, lekárky sa rozosmiali a povedali, že to teda môžem vynechať Very Happy

A moc mi pomohol aj pohyb, hlavne zumba, aww heart
Meretseger
Meretseger
V.I.P. Silver
V.I.P. Silver

Počet príspevkov : 967
Reputácia Reputácia : 224
Dátum registrácie : 18.09.2015

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza: F33, F60.31
Súčasná medikácia Súčasná medikácia: Abilify, Brintellix, Lamotrigin, Trittico

hug0
sorry0

Návrat hore Goto down

Strana 35 z 86 Previous  1 ... 19 ... 34, 35, 36 ... 60 ... 86  Next

Návrat hore

- Similar topics

 
Povolenie tohoto fóra:
Nemôžete odpovedať na témy v tomto fóre.
Hore