Schizofórum
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.
Dole

Ako sa dnes máš? 12

Strana 37 z 86 Previous  1 ... 20 ... 36, 37, 38 ... 61 ... 86  Next

Goto down

The author of this message was banned from the forum - See the message

The author of this message was banned from the forum - See the message

  • Táto téma je zamknutá, nemôžete tu pridávať odpovede ani upravovať svoje príspevky!

Ako sa dnes máš? 12 - Stránka 37 Empty Re: Ako sa dnes máš? 12

Odoslať  Meretseger Po 16 december 2019 - 10:29

Mno (ahojte),

v skutočnosti sa mám dobre, akurát včera mi kamarát vyznal lásku (hoci je na druhom konci sveta, no čakám, kedy príde letenka do USA), čo ma totálne dojalo a rozosmutnilo a udivilo... No a dopadlo to tak, že som sa dorezala, lebo ja a vzťahy a reakcie na toto? Eeee, meh. Nevyzeral, že by žartoval a vôbec, navyše viem, že má slabosť pre ženy z východu Very Happy Zajtra by som mala ísť okrem psychiatričky k všeobecnému kvôli vyššiemu tlaku (ouvej, kde je mojich bežných 90/20?) a keď tak nad tým premýšľam, iste mi ho zmeria a vyhŕňať si rukáv a potom tvrdiť, že mi je dobre... to mi asi nezožerie, no ono to tak je. Len som zlyhala. Ako vždy. Sebapoškodzovanie nie je nič zlé a nemala som s psychologičkou uzatvárať hlúpu dohodu, že to robiť nebudem. Inak by ma ale vyhodila, aké milé. Čo oči nevidia, srdce nebolí, no nie?
Zvaľovať to na mačky mi asi nevyjde, ale neverím, že by z toho dakto robil veľké haló. Ak sa ale doktor bude tváriť, že to chce silou-mocou oznamovať mojej mame, asi mi neostane iné než prejsť k dakomu druhému. Kedysi som ho pokladala za kamaráta, divné. V súčasnosti mám dvoch a už mi to neprekáža. Zvykla som si, akceptovala to tiež ako aj iné veci. Hrabať sa v minulosti mi nepomôže a plakať nad tým, že sú staré (dobré?) časy preč takisto nie.
Je to len jednorazová vec a čo je na tom? Pár rán namiesto ďalšieho pokusu? Tie sú očividne okej, no dorezať sa nie. Nope. Neverím tomu. Ak mi to má pomôcť, tak to robiť budem, hoci viem, že je to nesprávne, patologické, blbý coping mechanizmus, no holt... indifferent
Meretseger
Meretseger
V.I.P. Silver
V.I.P. Silver

Počet príspevkov : 967
Reputácia Reputácia : 224
Dátum registrácie : 18.09.2015

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza: F33, F60.31
Súčasná medikácia Súčasná medikácia: Abilify, Brintellix, Lamotrigin, Trittico

hug0
sorry0

Návrat hore Goto down

  • Táto téma je zamknutá, nemôžete tu pridávať odpovede ani upravovať svoje príspevky!

Ako sa dnes máš? 12 - Stránka 37 Empty Re: Ako sa dnes máš? 12

Odoslať  Iacobus Po 16 december 2019 - 15:36

Zdravím,

dnes posledný labák z analýzy. Skončil som o pol jedenástej. Na zápočet, ktorý je zajtra ráno sa mi už nechce učiť. Mám dojem, že to viem. No ale uvidíme zajtra, či to naozaj viem. Ešte mi prichádza na um jeden citát, ktorý by som mohol písať na darčeky.

"Je čas. Lode opúšťajú prístav. Choď, kým nie je neskoro."
"Rozhodol som sa."
"Prečo otáľaš, keď nie je nádej?"
"Stále je nádej."
Ja si to ešte premyslím. Ale je možné, že napíšem oba citáty.

Tento raz iba takto v krátkosti. Majte sa dobre.

_________________
Epikuros napísal:τὸ φρικωδέστατον οὖν τῶν κακῶν ὁ θάνατος οὐθὲν πρὸς ἡμᾶς͵
ἐπειδήπερ ὅταν μὲν ἡμεῖς ὦμεν͵
ὁ θάνατος οὐ πάρεστιν͵
ὅταν δὲ ὁ θάνατος παρῇ͵
τόθ΄ ἡμεῖς οὐκ ἐσμέν
Najobávanejšie zlo, smrť,
sa nás ani v najmenšom nedotýka,
pretože keď my žijeme, smrť tu ešte nie je,
keď však smrť príde, potom tu zas nebudeme my.
Iacobus
Iacobus
V.I.P. Golden
V.I.P. Golden

Počet príspevkov : 1025
Reputácia Reputácia : 445
Dátum registrácie : 25.08.2018
Vek : 26

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza:
Súčasná medikácia Súčasná medikácia: Abilify Maintena 400 mg á 4 t, olanzapín (Actavis) 5 mg

hug0
sorry0

Návrat hore Goto down

  • Táto téma je zamknutá, nemôžete tu pridávať odpovede ani upravovať svoje príspevky!

Ako sa dnes máš? 12 - Stránka 37 Empty Re: Ako sa dnes máš? 12

Odoslať  Tuto Po 16 december 2019 - 16:38

Ahoj Meretseger!
Je to úžasné, že aj ďaleko-preďaleko máš ctiteľa, ktorý by rád bol s Tebou. Si veľký originál a som rád, že som s tých, čo videli Tvoju prácu v zmysle množstva krásnych fotiek, kde Ti to "pasuje". Som rád, že si tu s nami a zároveň Ťa pozývam na Vianočné Zello v túto stredu o 20:00.

Ahoj Iacobus!
Verím, že všetko okolo školských povinností pozvládaš a teším sa na to, ako napíšeš príspevok, že to máš už úspešne za sebou. Myslím, že viacerí Ti držia palce aj v tejto "veci".

Ahoj Neti!
Je to jednoducho tak, ako píšeš. Predsviatočný čas je plný vôní rôznych dobrôt, ktoré Ťažko odohnať. Patrí to k tomuto obdobiu. Po ňom asi bude čas zamyslieť sa nad podozrivými číslami na osobnej váhe. Predpokladám, že na mňa to platí viac ako by som si želal.

Ahojte všetci!
U mňa sa nič bravúrne a nezvyklé nedeje. Trošku vypomáham v rámci kuchyne a zároveň sondujem aké pochúťky sa chystajú smerom k Vianociam. Určite obdivujem mamu, s akým entuziazmom sa púšťa do toho chutného a niekedy aj komplikovaného. Inak ma občas "priškrípne" nezmyselná spavosť a únava, tuším, že to spôsobujú lieky, alebo ich kombinácia. Vzťahovačnosť je o máličko znesiteľnejšia, "hlasy" pomerne Ok. "Akp." sa snažím udržovať na primeranej úrovni. Nerobí to síce zázraky, ale som si vedomý, že sa aspoň mierne posúvam. Položky ako Cv.(cvičenie) a Ch.(chudnutie) až príliš často neplním, ale aspoň mám niečo k predsavzatiam na r.2020.

Zello dialógy mi pomáhajú spestriť a zlepšiť život, a zároveň vás pozývam na Zello ŠPECIÁL s tematikou Vianoce túto stredu o 20:00.

Prajem vám všetkým pohodu do nasledujúcich dní a dôvodný optimizmus v zmysle ťažkostí našich F ochorení. Tuto

_________________
facebook: "Byť normálnym je čoraz viac nenormálne."
Tuto
Tuto
V.I.P. Inventár
V.I.P. Inventár

Počet príspevkov : 4784
Reputácia Reputácia : 773
Dátum registrácie : 19.09.2010
Bydlisko Bydlisko : Západ Slovenska

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza: F25.0
Súčasná medikácia Súčasná medikácia: Amisulprid, Haloperidol (aj depot), Akineton (aj depot), Alventa, Lithium, Gerodorm (podľa potreby),

hug0
sorry0

Návrat hore Goto down

  • Táto téma je zamknutá, nemôžete tu pridávať odpovede ani upravovať svoje príspevky!

Ako sa dnes máš? 12 - Stránka 37 Empty Re: Ako sa dnes máš? 12

Odoslať  dzuli08 Po 16 december 2019 - 18:51

Ahojte priatelia, ja len k dnesku tolko, ze je to take pobiednejsie u mna akosi bez nalady, chuti ci drivu... Ale aj take dni asi musia byť... Nebudem sa tu radšej moc rozpisovať, ale pozdravujem všetkých srdečne. Drzte sa.

_________________
Forget about the past, live for the present and think about the future. flower No one is in charge of your happiness, except you. it is perfect
dzuli08
dzuli08
V.I.P.
V.I.P.

Počet príspevkov : 544
Reputácia Reputácia : 446
Dátum registrácie : 25.04.2016
Vek : 36

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza:
Súčasná medikácia Súčasná medikácia:

hug0
sorry0

Návrat hore Goto down

The author of this message was banned from the forum - See the message

The author of this message was banned from the forum - See the message

  • Táto téma je zamknutá, nemôžete tu pridávať odpovede ani upravovať svoje príspevky!

Ako sa dnes máš? 12 - Stránka 37 Empty Re: Ako sa dnes máš? 12

Odoslať  Iacobus Po 16 december 2019 - 20:50

Neti, chceli by ste príspevok na tému triesloviny? Možno sa posnažím, pospomínam si na vedomosti z farmakognózie a napíšem príspevok. Ale musím dodať, že prírodné látky rastlinného pôvodu ma nezaujímajú.

_________________
Epikuros napísal:τὸ φρικωδέστατον οὖν τῶν κακῶν ὁ θάνατος οὐθὲν πρὸς ἡμᾶς͵
ἐπειδήπερ ὅταν μὲν ἡμεῖς ὦμεν͵
ὁ θάνατος οὐ πάρεστιν͵
ὅταν δὲ ὁ θάνατος παρῇ͵
τόθ΄ ἡμεῖς οὐκ ἐσμέν
Najobávanejšie zlo, smrť,
sa nás ani v najmenšom nedotýka,
pretože keď my žijeme, smrť tu ešte nie je,
keď však smrť príde, potom tu zas nebudeme my.
Iacobus
Iacobus
V.I.P. Golden
V.I.P. Golden

Počet príspevkov : 1025
Reputácia Reputácia : 445
Dátum registrácie : 25.08.2018
Vek : 26

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza:
Súčasná medikácia Súčasná medikácia: Abilify Maintena 400 mg á 4 t, olanzapín (Actavis) 5 mg

hug0
sorry0

Návrat hore Goto down

The author of this message was banned from the forum - See the message

  • Táto téma je zamknutá, nemôžete tu pridávať odpovede ani upravovať svoje príspevky!

Ako sa dnes máš? 12 - Stránka 37 Empty Re: Ako sa dnes máš? 12

Odoslať  Iacobus Ut 17 december 2019 - 14:08

Neti, aký familiárny názov pre "bipolárku". Aj ja ho občas používam, páči sa mi. Inak akatíziu mám aj ja.
A čítam, že v poslednej dobe chodíte dosť často k lekárom. Tak vám prajem, aby to všetko dobre dopadlo.

_________________
Epikuros napísal:τὸ φρικωδέστατον οὖν τῶν κακῶν ὁ θάνατος οὐθὲν πρὸς ἡμᾶς͵
ἐπειδήπερ ὅταν μὲν ἡμεῖς ὦμεν͵
ὁ θάνατος οὐ πάρεστιν͵
ὅταν δὲ ὁ θάνατος παρῇ͵
τόθ΄ ἡμεῖς οὐκ ἐσμέν
Najobávanejšie zlo, smrť,
sa nás ani v najmenšom nedotýka,
pretože keď my žijeme, smrť tu ešte nie je,
keď však smrť príde, potom tu zas nebudeme my.
Iacobus
Iacobus
V.I.P. Golden
V.I.P. Golden

Počet príspevkov : 1025
Reputácia Reputácia : 445
Dátum registrácie : 25.08.2018
Vek : 26

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza:
Súčasná medikácia Súčasná medikácia: Abilify Maintena 400 mg á 4 t, olanzapín (Actavis) 5 mg

hug0
sorry0

Návrat hore Goto down

The author of this message was banned from the forum - See the message

Strana 37 z 86 Previous  1 ... 20 ... 36, 37, 38 ... 61 ... 86  Next

Návrat hore

- Similar topics

 
Povolenie tohoto fóra:
Nemôžete odpovedať na témy v tomto fóre.
Hore