Schizofórum
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.
Dole

Ako sa dnes máš? 10

Strana 62 z 84 Previous  1 ... 32 ... 61, 62, 63 ... 73 ... 84  Next

Goto down

  • Táto téma je zamknutá, nemôžete tu pridávať odpovede ani upravovať svoje príspevky!

Ako sa dnes máš? 10 - Stránka 62 Empty Re: Ako sa dnes máš? 10

Odoslať  rene007 Št 19 júl 2018 - 20:01

ahojte! alien Objatie 1 dnes super den i ked som vstal trosku nevyspaty robota isla hladko skoncili sme o pol 1 potom som siel na obed do miestnej restiky. Dnes som sa stretol s jednou clenkou schizofora spoznali sme sa na zelle a bolo fajn rozpravali sme sa boli sme na kofole. hadam sa najde este niekto z okolia a zas by sme mohli dat spolocne stretko.
peace Super!
rene007
rene007
Domáci člen
Domáci člen

Počet príspevkov : 79
Reputácia Reputácia : 20
Dátum registrácie : 31.10.2017

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza:
Súčasná medikácia Súčasná medikácia:

hug0
sorry0

Návrat hore Goto down

  • Táto téma je zamknutá, nemôžete tu pridávať odpovede ani upravovať svoje príspevky!

Ako sa dnes máš? 10 - Stránka 62 Empty Re: Ako sa dnes máš? 10

Odoslať  Matej Št 19 júl 2018 - 20:50

Ahoj priatelia. giving a hug

Emuška, vážne ma mrzí, že Ti je v súčasných dňoch horšie. Mám na srdci veľké prianie, aby sa Ti polepšilo. V zlých časoch som voľakedy aj ja sa nevedel stýkať s ľuďmi, ani s príbuznými, takže naozaj je to choroba. Človek sa sociálne izoluje, lebo sa necíti proste dobre a má pocit, že by sa nevládal pretvarovať a nútiť k bežnej komunikácii. Úplne to chápem, nedávaj si to za vinu, je to dané tým, ako sa vnútri v mysli a emóciách máš, ako sa cítiš. Možno by som Ti poradil nevenovať sa negatívnym myšlienkam, lebo z nich plynú negatívne pocity. Veľa kníh tvrdí, že najprv je myšlienka, a potom emócia, a nie naopak, ako by sa nám to pri prvom pohľade zdalo. Často vraj vieme zmenou myšlienok a tlakom k pozitívnemu mysleniu meniť emócie, a teda to, ako sa cítime. V praxi je to dosť náročné, obvlášť pre nás, čo máme tieto objektívne zdravotné problémy. Ale trošku to má význam aj pre nás, niečo z toho do určitej miery vieme uplatniť aj my, si myslím, niekedy viac, niekedy menej. To nepíšem preto, že by som mal pocit, že negatívne myslíš, vôbec nie, skôr mi to spontánne napadlo ako jedna z metód, ako prispieť k zlepšeniu pocitov a emócií. Prax je, ako vravím, v tomto rozmanitá, ale myslím si, že každý z nás má určitý potenciál si nájsť akú-takú cestičku, ako tento neintuitívny poznatok "najprv myšlienka, potom emócia" uplatniť trošku v niektorých svojich situáciách. Ak pôsobím premúdrelo, prepáč mi to, mám túžbu len nejak poradiť. Držím Ti veľmi palce, Emuška, a veľmi Ti prajem, aby si sa mala čoraz lepšie. Posielam kamarátske objatie. giving a hug Super!

Ahoj antifajny. Smile Myslím, že si sa zachoval v tej situácii vlastne dobre, resp. v rámci svojich možností. Mal si aj vôľu poradiť, ale tlak k finančnej forme pomoci pre túto paniu je istotne nepríjemná záležitosť, obzvlášť ak má človek sám menej finančných prostriedkov. Človeka to ľahko vykoľají, lebo sa mu stretnú dve silné emócie, súcit na jednej strane, na druhej strane vlastné hľadisko, že nemá na rozdávanie, nevraviac, že pri jednej finančnej pomoci by sa ľahko vytvoril precedens, že by tá pani mohla svoj prosbu o pomoc v tejto podobe aj opakovať, keď už raz uspela a pravdepodobne by zas pomôcť potrebovala. Ten boj súcitu a vlastného hľadiska je stresujúci, viem si to predstaviť. Ak si reagoval impulzívne, nie je v tom nejaká zlá vôľa alebo zlá povaha, je to iba zo stresu v rámci boja spomenutých emócií. Držím Ti palce, antifajny.

Pozdravujem jedným dychom aj Rasťa, prajem Ti úspešné uplatnenie aj Kimiho rád, ktoré vnímam veľmi kladne, a nech sa máš dobre. Smile  Pozdravujem aj Kimiho - želám Ti, aby toto veľmi dobré obdobie bolo znamením formovania sa skutočnej úzdravy z hlavných symptómov a aby ochorenie už len reziduálne takpovediac v Tebe spalo, takže by si sa mohol plne venovať svojmu životu čo najbližšie svojim predstavám, ako sa len bude dať. Smile Drž sa, kamoš! Super!

Nuž, a napokon určite nemôžem nepozdravovať Meret a aj Tomasa, ktorý ju pochválil. Aj ja mám momentálne potrebu pochváliť Meret v jej super činnostiach. Yes Nech to len pokračuje, držím Ti, Meret, a aj Tebe, Tomas, palce. Super! Pretty good

Blahoželám aj Tebe, René, k vydarenému dňu. Smile Prajem Ti takých dní čo najviac, všetko dobré! Super!

matej
Sun 1

_________________
Keď sa zveruješ, radosť násobíš a bolesť delíš.

Ako sa dnes máš? 10 - Stránka 62 Health10 https://schizo.sk
Matej
Matej
Okoloidúci
Okoloidúci

Počet príspevkov : 5043
Reputácia Reputácia : 938
Dátum registrácie : 18.09.2009
Vek : 38
Bydlisko Bydlisko : západné Slovensko

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza: F21, F60.1
Súčasná medikácia Súčasná medikácia: Parnido (3 mg), Sertralin Actavis (50 mg), Orfiril Long (900 mg)

https://schizo.sk
hug0
sorry0

Návrat hore Goto down

  • Táto téma je zamknutá, nemôžete tu pridávať odpovede ani upravovať svoje príspevky!

Ako sa dnes máš? 10 - Stránka 62 Empty Re: Ako sa dnes máš? 10

Odoslať  Matej Št 19 júl 2018 - 21:40

Ahoj kamaráti. Poklona

Dnešný deň bol akýsi opačný v porovnaní s predošlými. Myslím to tak, že som nemal už zlé depresívne doobedie, ale práveže poobedie. Doobedie bolo vlastne príjemné, aktívne a náladovo v poriadku. Okolo jednej obeda sa mi v duši výrazne zamračilo, začalo mi byť psychicky zle. Prišla na rad aj demotivácia, fyzický útlm, úplná nechuť pracovať a čokoľvek riešiť, tendencia k plačlivosti, citlivosti a smútku. Dal som si na to aj kofeín - na fyzický útlm pomohol dobre, náladu zbavil smútku a plačlivosti, ale, žiaľ, chuť k práci a motivácia sa nedostavili. Keďže zajtra dohodnuto nadčasujem kvôli istým povinnostiam mimo otváracie hodiny prevádzky, tak som si to vybral ako náhradné voľno jednu hodinu už dnes, teda šiel som preč už o štvrtej. Padlo mi to vhod, lebo vlastne už od druhej som nič dokopy nerobil, hoci povinností bola fúra. Nevedel som sa k tomu ale donútiť. Šéfka bola tolerantná a nepovedala mi na to nič, ale určite jej to nebolo jedno, nie je to kóšer takto sedieť ako kôpka nešťastia v pracovnej dobe a nevenovať sa veciam. Mrzelo ma to, len veľmi ťažko si rozkazujem, keď mi je zle. Nešťastný

V tieto dni som sa na istý čas vrátil k energeťákom, lebo hľadám spôsoby, ako si polepšiť. Syndróm z vysadenia po fyzickej stránke vlastne už nie je, ani brnenie, ale čo evidujem ako niečo nepríjemné, je naozaj prudko zvýšené libido. Priznám to veľmi zahanbene, ani neviem, či je takáto informácia vhodná na zdieľanie, ale dosť to mám vystupňované a priamo to pripisujem uvoľneniu hormónov po tom, ako boli roky "zviazané" antidepresívom. Aj počas užívania AD som mal libido, ale toto, čo je teraz, tá citlivosť a to všetko, to je sila. Silne dúfam, že je to len prechodná záležitosť a že sa to urovná do normálu. Alebo toto je normál? Takto to cíti chlap, keď nie je na liekoch, ktoré by mu to utlmovali? Neviem povedať. Ospravedlňujem sa, ak som niekoho pohoršil, je to taký určitý dôsledok vysadenia AD, na ktorý som zabudol, že by mohol prísť. Ale ako píšem, myslím si, že je to len prechodné.  Embarassed  Embarassed  Embarassed

Moje stavy v psychike sú v súčasných dňoch, dá sa povedať, riadne zhoršené. Depresívne výkyvy sú každý deň, zatiaľ väčšinou celé doobedia a rána. Býva mi pri nich, povedané všeobecne, duševne zle. Ani nefabulujem negatívne myšlienky, skôr je to akýsi objektívny zdravotný problém, že sa mi zamračí v hlave a bolí ma duša; z fyzických prejavov cítim vtedy ťažké zapadnuté oči, spavosť, ťažobu tela, slabosť, silný hlad po vysokokalorických jedlách. Veľmi sa bojím, že Vám tu čoskoro napíšem príspevok, že sa vraciam k AD, je to totiž dosť reálne a nedokážem to vylúčiť, pretože v čase, keď mi je zle, je to taká intenzívna "nepohoda", že by som urobil takmer čokoľvek, aby sa mi polepšilo. Len potom v svetlejšie chvíle trebárs poobede, alebo keď akurát sa cítim sviežejšie, tak si poviem, že "uf, bolo to drsné, na chvíľu to odišlo, takže môžem pokračovať bez AD".

Jednoznačne už viem potvrdiť, že súčasné stavy sú dôsledkom vysadenia AD. Tá frekvencia, tá hĺbka, tá neschopnosť v danom ataku robiť povinnosti, ten zlý spánok,... no myslím si, že naozaj je to iné, než predtým, keď som mával depresívne výkyvy počas brania escitalopramu a keď som riešil rôzne silné či slabé negatívne podnety z okolia.

Zatiaľ sa ešte nevzdávam, resp. stále v kútiku duše vo mne žije predstava, že je to len prechodné a že to mozog nejak časom prijme a intenzita afektívnych symptómov zoslabne. Niečo mi vnútri šepká: "Matej, vydrž 2-3 mesiace, ono sa to podvolí, 10 dní je ešte krátka doba." Tak uvidím, čo spravím... neviem sa odhadnúť, nedal by som za seba ruku do ohňa. Lebo zas trápiť sa odtiaľ-potiaľ, nie?

Večer bol ešte supermarket, na večeru som mal toasty a červenú repu. Opral som návlečku na matrac, použil som aj guličky Lenor Fresh, lebo mám od kolegyne zistené, že to veľmi rozvonia prádlo. Minule aj šéfke jedno tričko, ktoré sa pralo spolu s týmito guličkami, veľmi voňalo, a nejak túžim, aby som šéfke voňal, keď už sedím vedľa nej. Niekedy mám "paranoje", že jej smrdím, ona je na to trochu háklivá, mám pocit. Ale vlastne vo všeobecnosti mám taký skrytý nepokoj pri styku s ľuďmi, že im smrdím. Voľakde som čítal, že pacienti s F20/F25 často riešia pachy a smrady alebo vône, či už svoje voči druhým, alebo druhých voči nim. Neviem, či je to teda tým, asi ale nie, asi by som len hľadal problém niekde, kde neexistuje. Neviem Pred chvíľkou som dovolal s mamou, volali sme spolu 51 minút, volanie na jej číslo mám v cene paušálu našťastie. Je to sila, že tak klábosíme, sú to asi aj dlhšie rozhovory, než som s ňou viedol, keď som u rodičov býval. laughing

Takže dnes známka asi 2-, pričom za ráno a doobedie udeľujem známku 1-, za poobedie (13:00-16:00) 3-. Za večer od 17tej možno 2+, lebo sa teraz cítim relatívne normálne. Asi. silent

Všetko dobré, priatelia, mám Vás rád. heart Ste super, že ste ochotní odo mňa čítať takéto príšerné a zdĺhavé príspevky. Resp. ak nečítate, tak ma aspoň pre ne nahlas neposielate kade-ľahšie. Embarassed Dojatie

Držím palce.
matej
Vitaj

_________________
Keď sa zveruješ, radosť násobíš a bolesť delíš.

Ako sa dnes máš? 10 - Stránka 62 Health10 https://schizo.sk
Matej
Matej
Okoloidúci
Okoloidúci

Počet príspevkov : 5043
Reputácia Reputácia : 938
Dátum registrácie : 18.09.2009
Vek : 38
Bydlisko Bydlisko : západné Slovensko

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza: F21, F60.1
Súčasná medikácia Súčasná medikácia: Parnido (3 mg), Sertralin Actavis (50 mg), Orfiril Long (900 mg)

https://schizo.sk
hug0
sorry0

Návrat hore Goto down

  • Táto téma je zamknutá, nemôžete tu pridávať odpovede ani upravovať svoje príspevky!

Ako sa dnes máš? 10 - Stránka 62 Empty Re: Ako sa dnes máš? 10

Odoslať  kimi2028 Pi 20 júl 2018 - 18:47

Ahojte kamaráti,
spánok z mojej strany bol veľmi zlý. Zobudil som sa niečo pred šiestou a nepodarilo sa mi zaspať. Dnešok potvrdil, že bez spánku to nejde veľmi dobre, čo nie je u mňa nič nové. Odzrkadlilo sa to na únave ako aj depresívnych symptómoch ochorenia. Tiež nechcelo sa mi nič robiť. Čas som strávil pri knižke a notebooku. Poobede som potrénoval trochu šachy a teraz si idem pustiť video...
kimi2028
kimi2028
V.I.P. Golden
V.I.P. Golden

Počet príspevkov : 2200
Reputácia Reputácia : 758
Dátum registrácie : 13.02.2017

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza: F20.0, F20.4
Súčasná medikácia Súčasná medikácia: Reagila 4,5 mg

hug0
sorry0

Návrat hore Goto down

  • Táto téma je zamknutá, nemôžete tu pridávať odpovede ani upravovať svoje príspevky!

Ako sa dnes máš? 10 - Stránka 62 Empty Re: Ako sa dnes máš? 10

Odoslať  Matej Pi 20 júl 2018 - 23:15

Dnes veľmi zle. very sad5

matej

_________________
Keď sa zveruješ, radosť násobíš a bolesť delíš.

Ako sa dnes máš? 10 - Stránka 62 Health10 https://schizo.sk
Matej
Matej
Okoloidúci
Okoloidúci

Počet príspevkov : 5043
Reputácia Reputácia : 938
Dátum registrácie : 18.09.2009
Vek : 38
Bydlisko Bydlisko : západné Slovensko

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza: F21, F60.1
Súčasná medikácia Súčasná medikácia: Parnido (3 mg), Sertralin Actavis (50 mg), Orfiril Long (900 mg)

https://schizo.sk
hug0
sorry0

Návrat hore Goto down

  • Táto téma je zamknutá, nemôžete tu pridávať odpovede ani upravovať svoje príspevky!

Ako sa dnes máš? 10 - Stránka 62 Empty Re: Ako sa dnes máš? 10

Odoslať  Hulk DF 365 1 Pi 20 júl 2018 - 23:20

ahoj,
dnes fajn az na to tabletové lenosšenie v podobe vylihovania s tabletom,nijak som dnes nebol uzitočny,i ked pre seba dost ano

pokracujem dalej v znizenej davke a ci nastala nejaka zmena neviem to posudit,psychicky ok-ob,

co sa tyka pracovnej aktivity tak vcera som zamakal na upratovani cca20min.kondicka a spalovanie svinstva dali o sebe vediet,
a tam vonku,pohovory,uteky,hladanie prace,hotový gulas,

co by som este,

mam vas rad a aj vas citam,myslim na vas

_________________
Moja myseľ je nástroj, ktorý môžem
používať podľa svojej vôle, akokoľvek
chcem.
Hulk DF 365 1
Hulk DF 365 1
Mierne pokročilý člen
Mierne pokročilý člen

Počet príspevkov : 183
Reputácia Reputácia : 28
Dátum registrácie : 18.07.2018
Vek : 45

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza: F20.0 +
Súčasná medikácia Súčasná medikácia: Kventiax SR,Cisordinol,Depakine chrono,Stilnox

hug0
sorry0

Návrat hore Goto down

  • Táto téma je zamknutá, nemôžete tu pridávať odpovede ani upravovať svoje príspevky!

Ako sa dnes máš? 10 - Stránka 62 Empty Re: Ako sa dnes máš? 10

Odoslať  Tuto So 21 júl 2018 - 0:44

Matej napísal:Dnes veľmi zle. very sad5

matej

Drž sa Matej! Už si prešiel kusisko a určite nasledujú kroky, krôčiky vpred. ...a držím palce!!!
sunny

_________________
facebook: "Byť normálnym je čoraz viac nenormálne."
Tuto
Tuto
V.I.P. Inventár
V.I.P. Inventár

Počet príspevkov : 4784
Reputácia Reputácia : 773
Dátum registrácie : 19.09.2010
Bydlisko Bydlisko : Západ Slovenska

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza: F25.0
Súčasná medikácia Súčasná medikácia: Amisulprid, Haloperidol (aj depot), Akineton (aj depot), Alventa, Lithium, Gerodorm (podľa potreby),

hug0
sorry0

Návrat hore Goto down

  • Táto téma je zamknutá, nemôžete tu pridávať odpovede ani upravovať svoje príspevky!

Ako sa dnes máš? 10 - Stránka 62 Empty Re: Ako sa dnes máš? 10

Odoslať  Meretseger So 21 júl 2018 - 1:05

Matej napísal:Dnes veľmi zle. very sad5

matej
Matej, držím palce. Bude líp, uvidíš!
(Inak u mňa tiež blbo po psychickej i somatickej stránke, whatever)
Meretseger
Meretseger
V.I.P. Silver
V.I.P. Silver

Počet príspevkov : 967
Reputácia Reputácia : 224
Dátum registrácie : 18.09.2015

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza: F33, F60.31
Súčasná medikácia Súčasná medikácia: Abilify, Brintellix, Lamotrigin, Trittico

hug0
sorry0

Návrat hore Goto down

  • Táto téma je zamknutá, nemôžete tu pridávať odpovede ani upravovať svoje príspevky!

Ako sa dnes máš? 10 - Stránka 62 Empty Re: Ako sa dnes máš? 10

Odoslať  Matej So 21 júl 2018 - 12:07

Ahoj priatelia. giving a hug

Ďakujem Vám, Tuto a Meret, za vrúcnu podporu a držanie palcov. Dojatie Veľmi vedia aj mňa takéto povzbudenia posilniť, vďaka. giving a hug

---

Včera to bolo, ako som spomenul, výdatne zhoršené - v stručnosti sa to dá zhrnúť slovkom depresia, čo už každý veľmi poznáme, čo to všetko asi znamená. Strašne som afektívne rozcitlivený, labilný, ľahko sa mi zaslzia oči. Pracovne to bolo včera veľmi slabé, veľa vecí, ktoré mali byť urobených do víkendu, nie sú urobené a je to len a len moja vina, lebo tieto veci mám ja na starosti...

Je to priam zázrak Božej prozreteľnosti, že v tento víkend nedostala firma, pre ktorú brigádujem, zákazku v automobilke, takže najbližšie idem brigádovať až budúci víkend. Nazývam to zázrakom v tom zmysle, že mi to naozaj kvôli môjmu stavu padlo nesmierne vhod, že tam nemusím ísť. Po asi 6 víkendoch mám teda tento víkend úplne voľný a v noci zo soboty na nedeľu môžem spať. Budem sa zregenerovávať a spracúvať depresívne tendencie, a tak sa trochu motivačne naštartovať k lepšiemu fungovaniu v budúci týždeň.

Dnes ráno som vstal kupodivu príjemne vyspatý už o deviatej - poupratoval som bordel, ktorý som nebol včera po príchode z práce schopný dať do poriadku (trebárs aj také vybalenie nákupu bol problém a vôbec dávať akékoľvek veci na miesto, dokonca i zavrieť po sebe šuplík). Ráno som to teda všetko vyupratoval, odvážil som sa, meral sa, zjedol raňajky, prijal lieky, bola aj sprcha, vlasy, holenie, natieranie samoopaľovacím krémom (tvár, ruky, krk - 2x s odstupom polhodiny). Spratal som aj prádlo, resp. návlečku na matrac, už bola suchá.

Včera som si kúpil dve tričká, dohromady asi 14 eur, takže som rád. V poslednom čase kupujem raz za mesiac dve tričká, a tak postupne renovujem šatník - kuriozitou sa mi stalo, že som prvý raz kúpil veľkosť M. Normálne som sa do toho napratal a nevyzerám jaternicovo. Ale asi záleží aj od strihu, lebo skúšal som aj iné tričká v obchode veľkosti M a tam už som sa necítil ok, tam boli skôr vhodnejšie eSká. Môj šatník ale z 80% miery pozostáva ešte stále z veľkosti L, renovácia bude trvať ešte nejaký čas, pekne postupne, lebo financie nepustia naraz priveľký nákup, ale musím to rozdeľovať na viac mesiacov.  

Dnes som si dal okrem Invegy a Orfirilu Long aj vitamíny B forte. Plánujem si opäť kúpiť GS Multivitamín Forte, kde sú všelijaké vitamíny a minerály a stopové prvky v slušných množstvách. Okolo začiatku júla sa mi škatuľka minula. Vtedy by som béčka nebral, stačili by tie, ktoré sú v GS Forte. Silno rozmýšľam nad kúpou tryptofánu od firmy Kompava. Je to doplnok výživy, ktorý prispieva k produkcii sérotonínu a melatonínu v hlave, je to, zdá sa, šetrné a asi aj zdravotne nerizikové, kladné ovplyvňovanie nálady bez ráznejších zásahov do vnútornej chémie mozgu. Budem to zvažovať, ale bojím sa si to kúpiť, lebo mám neodbytný pocit, že by to bolo vlastne to isté riešenie mojich stavov, ako keď som bral AD. A práveže túžim vyriešiť svoje stavy nejak po novom, akýmsi vnútorným debordelizovaním sa. very sad2 Ale zas ľudia by chápali, že tryptofán nie je antidepresívum, ale že je to len doplnok, tak ako vitamíny, však? Embarassed Aj pri iných lekároch by sa branie tryptofánu nemuselo nahlasovať, že? Tuším ľubovník sa musí, lebo ten má kontraindikácie, ale myslím, že tryptofán nemá a že je to len doplnok, z ktorého si telo vezme podľa svojej potreby toľko, koľko chce, a nenásilne si z toho povyrába podľa potreby sérotonín a melatonín bez toho, aby bolo k tejto výrobe tlačené. Pri AD je k spôsobovaniu väčšej koncentrácie sérotonínu v synapsách priamo nútené, stimulované, však?

Mám sa dnes asi teda lepšie. Dal by som teraz známku 2.

Prajem Vám, kamaráti, príjemnú sobotu, nech Vás nič nebolí, ani duša, ani telo, a nech sa máte čo najlepšie. Super!

matej
Sun 1

_________________
Keď sa zveruješ, radosť násobíš a bolesť delíš.

Ako sa dnes máš? 10 - Stránka 62 Health10 https://schizo.sk
Matej
Matej
Okoloidúci
Okoloidúci

Počet príspevkov : 5043
Reputácia Reputácia : 938
Dátum registrácie : 18.09.2009
Vek : 38
Bydlisko Bydlisko : západné Slovensko

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza: F21, F60.1
Súčasná medikácia Súčasná medikácia: Parnido (3 mg), Sertralin Actavis (50 mg), Orfiril Long (900 mg)

https://schizo.sk
hug0
sorry0

Návrat hore Goto down

  • Táto téma je zamknutá, nemôžete tu pridávať odpovede ani upravovať svoje príspevky!

Ako sa dnes máš? 10 - Stránka 62 Empty Re: Ako sa dnes máš? 10

Odoslať  Matej So 21 júl 2018 - 23:21

Matej napísal:Ale asi záleží aj od strihu, lebo skúšal som aj iné tričká v obchode veľkosti M a tam už som sa necítil ok, tam boli skôr vhodnejšie eSká.

Táto veta nedáva zmysel, nakoľko predpokladá, že veľkosť S je väčšia než M, čo nie je pravda. Ospravedlňujem sa, poplietol som si to. Má tam byť: "...tam boli skôr vhodnejšie eLká". Smile

Very Happy

_________________
Keď sa zveruješ, radosť násobíš a bolesť delíš.

Ako sa dnes máš? 10 - Stránka 62 Health10 https://schizo.sk
Matej
Matej
Okoloidúci
Okoloidúci

Počet príspevkov : 5043
Reputácia Reputácia : 938
Dátum registrácie : 18.09.2009
Vek : 38
Bydlisko Bydlisko : západné Slovensko

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza: F21, F60.1
Súčasná medikácia Súčasná medikácia: Parnido (3 mg), Sertralin Actavis (50 mg), Orfiril Long (900 mg)

https://schizo.sk
hug0
sorry0

Návrat hore Goto down

  • Táto téma je zamknutá, nemôžete tu pridávať odpovede ani upravovať svoje príspevky!

Ako sa dnes máš? 10 - Stránka 62 Empty Re: Ako sa dnes máš? 10

Odoslať  kimi2028 Ne 22 júl 2018 - 19:10

Ahojte kamaráti,
musím napísať, že dnes bolo to veľmi dobre. Som rád, že sa mám skvelo už skutočne dlhší čas, čo nie je na škodu. To ma teší, že si môžem užívať život, napriek môjmu ochoreniu. Pripisujem to aj tomu, že v súčasnosti mám toho stresu už oveľa menej. Svoj denný režim sa snažím dodržiavať, dnes sa mi to celkom darilo. Začína to byť trochu už stereotypné, ale cvičiť treba ako aj chodiť. K tomu si pridať šachy a je to hneď krásny deň.
kimi2028
kimi2028
V.I.P. Golden
V.I.P. Golden

Počet príspevkov : 2200
Reputácia Reputácia : 758
Dátum registrácie : 13.02.2017

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza: F20.0, F20.4
Súčasná medikácia Súčasná medikácia: Reagila 4,5 mg

hug0
sorry0

Návrat hore Goto down

  • Táto téma je zamknutá, nemôžete tu pridávať odpovede ani upravovať svoje príspevky!

Ako sa dnes máš? 10 - Stránka 62 Empty Re: Ako sa dnes máš? 10

Odoslať  Meretseger Ne 22 júl 2018 - 20:09

Ahojte,
@Matej - Jo, nad tou vetou som hĺbala aspoň 10 minút, kým som uznala, že má asi vyšší zmysel a výpovednú hodnotu a môj chabý rozum ju nedokáže pochopiť. Som rada, že to bol len omyl, inak by som sa cítila strašne laughing

Mám sa fajn, až na to, že ma stále bolia zuby/ďasná a to dosť výrazne. Možno sa dokonca dokopem k zubárke, možno nie, trebárs ešte skúsim nejaký šalviový výplach alebo čo. Lebo ak sú to ďasná, čo predpokladám, tak mi s tým asi moc nepomôže, to je mea culpa.
Ďalej ešte to, že som fakt stále unavená a dnes som prespala vyslovene 3/4 dňa. Ráno vyvenčiť Sissi na záhrade, Jonyho po okolí a spať, akoby som nevstávala o 9:15. Ale dokopem sa aj na preventívku k všeob.? Asi nieeee...
Inak po psychickej stránke okej. Bolo mi hrozne, lebo ma mama parádne zvozila kvôli záchvatu, ale vyžalovala som sa chudákom kamarátom a nejak sa šlo ďalej. Bože, a zajtra mám ísť k psychiatričke a ešte som si neumyla vlasy, vyzerám ako zombie - a hrooozne sa mi nechce. Ale ak tam prídem takto, dá ma zavrieť do PK, že sa o seba nestarám a som v hroznej depresii Very Happy Čo nie som a na to, že je večer, je to divné. Niežeby som sa sťažovala teda.
Nateraz toľkoto, tak zatiaľ jumping
Meretseger
Meretseger
V.I.P. Silver
V.I.P. Silver

Počet príspevkov : 967
Reputácia Reputácia : 224
Dátum registrácie : 18.09.2015

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza: F33, F60.31
Súčasná medikácia Súčasná medikácia: Abilify, Brintellix, Lamotrigin, Trittico

hug0
sorry0

Návrat hore Goto down

Strana 62 z 84 Previous  1 ... 32 ... 61, 62, 63 ... 73 ... 84  Next

Návrat hore

- Similar topics

 
Povolenie tohoto fóra:
Nemôžete odpovedať na témy v tomto fóre.
Hore