Schizofórum
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.
Dole

Ako sa dnes máš? 10

Strana 61 z 84 Previous  1 ... 32 ... 60, 61, 62 ... 72 ... 84  Next

Goto down

  • Táto téma je zamknutá, nemôžete tu pridávať odpovede ani upravovať svoje príspevky!

Ako sa dnes máš? 10 - Stránka 61 Empty Re: Ako sa dnes máš? 10

Odoslať  kimi2028 Ut 17 júl 2018 - 18:07

Ahojte, mám sa veľmi dobre. Upršané dní znášam celkom dobre, čo je výrazný pokrok k lepšiemu. Pri daždivom počasí som sa nemal nie tak dávno najlepšie. To sa mi počíta. Negatívne príznaky nemám, čo ma teší. Trápi ma trochu pasivita, ale skutočne nie je to v nejakej veľkej miere. Snažím sa ju zlomiť prechádzkami ako aj analyzovaním svojich šachových partií. V posledných dňoch chodím na prechádzky 5x za deň, čo je už slušné číslo, keď sa vezme, že jedna prechádzka trvá v priemere 20-30 min. Čo je nové? Tak to, že som sa rozhodol, že na turnaj v šachu do Prešova nepôjdem a ušetrím si peniažky. Pôjdem radšej sa pozerať na silne obsadený medzinárodný hádzanársky turnaj vo svojom domovskom meste. Dnes som sa dozvedel, že mi to koliduje. Cítim skôr, že by som sa mal venovať odohratým partiám, ako začínať s novými partiami. Chcel by som radšej dokončiť zbierku svojich prvých 60 odohratých partií opatrených komentármi. Zatiaľ mám opatrených komentárom asi len 10 partii, čiže mám na čom makať.
kimi2028
kimi2028
V.I.P. Golden
V.I.P. Golden

Počet príspevkov : 2185
Reputácia Reputácia : 758
Dátum registrácie : 13.02.2017

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza: F20.0, F20.4
Súčasná medikácia Súčasná medikácia: Reagila 4,5 mg

hug0
sorry0

Návrat hore Goto down

  • Táto téma je zamknutá, nemôžete tu pridávať odpovede ani upravovať svoje príspevky!

Ako sa dnes máš? 10 - Stránka 61 Empty Re: Ako sa dnes máš? 10

Odoslať  regina Ut 17 júl 2018 - 20:39

Ahojte,

mám sa podstatne lepšie ako naposledy. Vtedy som sa pokúsila zo svojich stavov vypísať na svojom blogu a zdá sa, že mi to pomohlo. Trochu sa pochvalim. So zvyšujúcou sa čítanosťou, zverejnením článku na fb a titulke novin mi trochu narástla chuť do písania. Dnes mi clánok zverejnila aj Liga za duševne zdravie na svojej facebookovej stránke, čo ma tiež potešilo.
Už mám väčšiu chuť do prác doma i v záhrade a včera sme zas boli so sestrou, ktorá si kúpila palice na nordic walking znova šlapať v chotári za dedinou. Cez víkend sme na moj podnet dali u nás grilovačku so sestrinou rodinou a na večer sme sa zahrali spoločenské hry. Bolo fajn.
Dnes sme síce pre dážď nikam nešli, porobila som len v záhrade, navarila a pripravila si ďalší článok na svoj blog.

Majte sa dobre!
regina
regina
regina
V.I.P. Bronze
V.I.P. Bronze

Počet príspevkov : 646
Reputácia Reputácia : 292
Dátum registrácie : 05.09.2011

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza: schizoafektivna porucha
Súčasná medikácia Súčasná medikácia:

hug0
sorry0

Návrat hore Goto down

  • Táto téma je zamknutá, nemôžete tu pridávať odpovede ani upravovať svoje príspevky!

Ako sa dnes máš? 10 - Stránka 61 Empty Re: Ako sa dnes máš? 10

Odoslať  Matej Ut 17 júl 2018 - 22:22

Ahojte.

Dnes som sa mal horšie, najmä doobeda som bol rozbitý, aj v nálade/psychike, aj telesne. Myslím, že hlavný dôvod rozbitosti bol zlý spánok, a hoci bol dlhší, než v minulé dve noci, nebol kvalitný. Cítil som aj silnejší depresívny výkyv, plačlivosť, negatívne myšlienky, nervozitu, intenzívnu spavosť. Okolo obeda sa to zlepšilo najmä zásluhou dopovania sa kofeínom a energeťákom (aj 3-4 tabletky, plus 5 deci drinku). Takto nemôžem pokračovať ďalej, nemôžem riešiť toľko záujmov, že si ukrajujem v mene produktivity zo spánku. Navyše keď riešim viacej záujmov (zamestnanie, schizo.sk, wikipédiu, koketovanie s návratom do školy, jazyky, spravodajstvo, atď.), tak sa oni navzájom bijú a spôsobujú mi nepokoj. Už dlho sa presvedčujem o tom, že mám v povahe potrebu vložiť sa do záujmu celý a plne, inak mi ten záujem akosi nestojí za to a nebaví ma. Z toho vyplýva, že som vždy fungoval najlepšie, keď som udržiaval záujmov kvantitatívne máličko, zopár, jeden-dva. Napr. keď som strašne veľa nadčasoval a mojím svetom bolo kníhkupectvo, tak som bol plne spokojný, práca mi išla, veľmi ma bavila, bol som šťastný a v rámci tohto jedného záujmu aj výkonný. Nesmiem budovať teda kvantitu záujmov, ale skôr kvalitu a mať ich máličko. Povedané inak, dám si teraz trošku pauzu od schizo.sk, wikipédie, blogu. Utlmím internetové aktivity, ponechám si z nich len čítanie správ, zapisovanie kalórií a schizofórum. Aspoň na nejaký čas, lebo nezvládam taký multi-tasking. Potom narážam na to, že ma ani práca nebaví, lebo som frustrovaný, že aj tomu sa chcem venovať, aj tomu, aj tomu, aj tamtomu, a všetko sa navzájom časovo a motivačne bije, lebo deň je krátky a spánok podstatný. Dám vedieť, či budem žitím jednoduchšieho života spokojnejší a pokojnejší. Wink Ak mi narastie trochu priestor voľného času, tak by som ho veľmi rád v rámci svojej introvertnejšej povahy využil na čítanie kníh pekne v pokoji, osamote. Ale určite nie americké motivačné knihy, ktoré mi už v súčasnosti vzbudzujú pocit viny, že nežijem alebo nejdem žiť dosť produktívne, rýchlo a že budem mať márny život, ak nedokážem také veci, alebo onaké méty/úspechy. Lepšie v pokoji, v súlade so svojím vnútrom, so svojou povahou, hodnotami, s prírodou. Smile

Poobede sa veci v mojej hlave zlepšili natoľko, že som potiahol hodinku cezčas. Ďalšiu hodinku som korzoval po prevádzke a čítal knižky, už v civile. Potom doma sprcha, telefonát s mamou, večera (miešané vajíčka, chleba s florou, cvikla), užitie večerného Orfirilu, zuby, prečítanie mailov, správ, umytie riadov a teraz príspevok na fórum. Čo bude ďalej, je mi už dosť jasné teraz - ide sa spinkať! laughing

Ďakujem za prečítanie, prajem Vám, kamaráti, všetko dobré, držím palce. Super! Ďakujem

matej
heart

_________________
Keď sa zveruješ, radosť násobíš a bolesť delíš.

Ako sa dnes máš? 10 - Stránka 61 Health10 https://schizo.sk
Matej
Matej
Okoloidúci
Okoloidúci

Počet príspevkov : 5043
Reputácia Reputácia : 938
Dátum registrácie : 18.09.2009
Vek : 38
Bydlisko Bydlisko : západné Slovensko

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza: F21, F60.1
Súčasná medikácia Súčasná medikácia: Parnido (3 mg), Sertralin Actavis (50 mg), Orfiril Long (900 mg)

https://schizo.sk
hug0
sorry0

Návrat hore Goto down

  • Táto téma je zamknutá, nemôžete tu pridávať odpovede ani upravovať svoje príspevky!

Ako sa dnes máš? 10 - Stránka 61 Empty Re: Ako sa dnes máš? 10

Odoslať  kimi2028 St 18 júl 2018 - 18:06

Ahojte kamaráti,
dnes som sa mal opäť výborne. Depresiu nepociťujem, i keď to strašné počasie je zabijak. Nemám rád totiž veľmi dážď a u nás na východe s menšími prestávkami prší už asi 5 dní. Zvládam to zatiaľ dobre, na prechádzky chodievam za každého počasia. Mám radosť z toho, že na vzduch chodím 5x denne, čo je pokrok. Len doma sa nútim ťažšie do činností. Vysedávam len pri notebooku a ničomu zmysluplnému sa nevenujem. To je škoda. Mal by som si lepšie rozvrhnúť deň, aby som trávil svoj život lepšie. Problém je v tom, že momentálne som spokojný s tým, že je to také ako to je. Z najhoršieho som vonku len je otázne, že ako dlho. Dúfam, že mi to vydrží.

Ahoj regina teším sa s tebou, že ti je lepšie ako naposledy. Čo sa týka blogu tak musím ťa veľmi pochváliť, je to veľmi zaujímavo napísané a so všetkým súhlasí. Na moje šťastie na anhedóniu nemusím myslieť, čo je len dobre. Páči sa mi i tiež to, že si zorganizovala príjemnú akciu pre svojich najbližších a vydarila sa ti.

Matej, čo je s tebou kamarát môj? Raz si na tom dobre, inokedy horšie, ale základ všetkého je to, že robíš toho skutočne veľa a viem, že už čoskoro budeš na tom skvelo. Ty si tu pre nás taký skokan (chameleón), ktorý vždy všetko zvládne a vďaka tebe môžeme si užívať toto skvelé fórum. Páči sa mi, že si zvoľnil trochu tempo a padne to snáď na úžitok. Bude všetko, čo najskôr v poriadku. Inak nie si jediný, kto sa zle vyspal. Dnes o spánku škoda hovoriť, ale aspoň som si driemal. Ten môj spánok nebol skutočne nejaký hlboký. Podarilo sa mi zrelaxovať i bez zapnutého televízora.
kimi2028
kimi2028
V.I.P. Golden
V.I.P. Golden

Počet príspevkov : 2185
Reputácia Reputácia : 758
Dátum registrácie : 13.02.2017

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza: F20.0, F20.4
Súčasná medikácia Súčasná medikácia: Reagila 4,5 mg

hug0
sorry0

Návrat hore Goto down

  • Táto téma je zamknutá, nemôžete tu pridávať odpovede ani upravovať svoje príspevky!

Ako sa dnes máš? 10 - Stránka 61 Empty Re: Ako sa dnes máš? 10

Odoslať  rasto St 18 júl 2018 - 20:37

ahojte.ja sa nemam najhorsie len mam take vykyvy ze niekedy sa mam uplne super a inokedy tak trochu sklesnuto ale nieje to nic hrozne len sa proste citim vtedy ze niesom vo svojej koži asi niejaka slabsia forma maniodepresie ale zatial to necham tak ako to je nebudem si nato pitat ziadne lieky lebo zatial ako som pisal to nieje take strasne ak sa to zhorsi coho sa trochu obavam tak stim pojdem za doktorkov a budem to musiet liecit ale na druhej strane tak trochu dufam ze to prejde tak cas ukaze lebo takych 8 rokov dozadu som sa citieval fakt ze mizerne a postupom casu to preslo.
rasto
rasto
Zlatý pokročilý člen
Zlatý pokročilý člen

Počet príspevkov : 494
Reputácia Reputácia : 60
Dátum registrácie : 18.10.2015
Bydlisko Bydlisko : stredne slovensko

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza: f20
Súčasná medikácia Súčasná medikácia:

hug0
sorry0

Návrat hore Goto down

  • Táto téma je zamknutá, nemôžete tu pridávať odpovede ani upravovať svoje príspevky!

Ako sa dnes máš? 10 - Stránka 61 Empty Re: Ako sa dnes máš? 10

Odoslať  Meretseger St 18 júl 2018 - 21:06

Ahojte,
mám sa výborne, čo je na to, že je večer, vážne divné. Regina ma nakopla k premýšľaniu o založení blogu na príslušnom webe, a keďže u mňa od myšlienok k činom v závislosti od činnosti býva buď 10 rokov alebo tak 5 minút, už tam mám prvý článok Smile Vraj mám písať výhradne o HPO, keď už som ich kvôli tomu požiadala o povolenie pseudonymu, ale nenápadne som do toho zakomponovala i svoj originálny blog, antipatiu voči niektorým politikom či prívrženstvo k určitým menšinovým skupinám. Nabudúce do toho napchám i cosplay nejak laughing
A čo nové? Veľa nie, fotky som sem už nejaké hodila, inak sa nedeje nič. Už chystám niekde nejaké nové fotenie, asi mi z toho mierne preplo Twisted Evil A som hladná: som čím ďalej, tým hladnejšia každý deň, zdá sa mi, a nie a nie ešte o niečo pribrať, to bude čierna mágia affraid
Tooož zatiaľ jumping2
Meretseger
Meretseger
V.I.P. Silver
V.I.P. Silver

Počet príspevkov : 967
Reputácia Reputácia : 224
Dátum registrácie : 18.09.2015

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza: F33, F60.31
Súčasná medikácia Súčasná medikácia: Abilify, Brintellix, Lamotrigin, Trittico

hug0
sorry0

Návrat hore Goto down

  • Táto téma je zamknutá, nemôžete tu pridávať odpovede ani upravovať svoje príspevky!

Ako sa dnes máš? 10 - Stránka 61 Empty Re: Ako sa dnes máš? 10

Odoslať  tomas St 18 júl 2018 - 22:06

super blog, Meret  it is perfect

_________________
Desím sa každého jedného kroku
na ktorý sa chystám.
Desím sa, že ma privedú
niekam, kam som chcela dôjsť.
tomas
tomas
Bronzový pokročilý člen
Bronzový pokročilý člen

Počet príspevkov : 237
Reputácia Reputácia : 35
Dátum registrácie : 14.12.2010

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza:
Súčasná medikácia Súčasná medikácia:

hug0
sorry0

Návrat hore Goto down

  • Táto téma je zamknutá, nemôžete tu pridávať odpovede ani upravovať svoje príspevky!

Ako sa dnes máš? 10 - Stránka 61 Empty Re: Ako sa dnes máš? 10

Odoslať  kimi2028 Št 19 júl 2018 - 7:06

Ahoj rasto, to je postschizofrénna depresia a dá sa povedať, že je to súčasť našej choroby. Teda aspoň lekár Čo na ňu zaberá? Lepší denný režim, treba na ňom popracovať. Robiť vecí v rovnakých hodinách, áno aj jesť. Chodiť veľmi veľa na prechádzky (min. 3x po 20-30 min. čiže von tak 60-90 min). Momentálne som vonku v priemere 150-180 min. Raz denne si zacvičiť (lepšia klasická ranná rozcvička, ako fitko). Problémy s ňou už žiadne nemám, celkom dobre som to podchytil. Hoci zbytočne som sa trápil niečo vyše 1,5 roka.

Sonička pekný blog, ty niečo vymyslíš. Ja ti verím, si šikulka... Laughing
kimi2028
kimi2028
V.I.P. Golden
V.I.P. Golden

Počet príspevkov : 2185
Reputácia Reputácia : 758
Dátum registrácie : 13.02.2017

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza: F20.0, F20.4
Súčasná medikácia Súčasná medikácia: Reagila 4,5 mg

hug0
sorry0

Návrat hore Goto down

  • Táto téma je zamknutá, nemôžete tu pridávať odpovede ani upravovať svoje príspevky!

Ako sa dnes máš? 10 - Stránka 61 Empty Re: Ako sa dnes máš? 10

Odoslať  Hulk DF 365 1 Št 19 júl 2018 - 10:14

Ahoj,
Včera som mal pevný telefonát,kde ma jedna pani,pravdepodobne postaršía,prosila o finančnú pomoc,nakoľko je chorá na schizu,a má problémy okolo nej,nuž chcela mi asi vyložiť všetky dvojfarebné karty,tak som bol nútení,rozhovor prerušiť a dal som jej pár rád do života,nakoľko asi nevedela, že som kedysi mal aj ja podobne problémos,
Trošku ma mrzí že som reagoval tak ako som reagoval a mohol by som byť stručnejs,i a pochvilke som zvesil telefón,reakcie sú reakcie a niekedy reagujem impulzivne
Hulk DF 365 1
Hulk DF 365 1
Mierne pokročilý člen
Mierne pokročilý člen

Počet príspevkov : 183
Reputácia Reputácia : 28
Dátum registrácie : 18.07.2018
Vek : 45

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza: F20.0 +
Súčasná medikácia Súčasná medikácia: Kventiax SR,Cisordinol,Depakine chrono,Stilnox

hug0
sorry0

Návrat hore Goto down

  • Táto téma je zamknutá, nemôžete tu pridávať odpovede ani upravovať svoje príspevky!

Ako sa dnes máš? 10 - Stránka 61 Empty Re: Ako sa dnes máš? 10

Odoslať  rasto Št 19 júl 2018 - 10:18

dakujem kimi.skusim tie prechadzky a niejake aktivity malo by to pomoct.
rasto
rasto
Zlatý pokročilý člen
Zlatý pokročilý člen

Počet príspevkov : 494
Reputácia Reputácia : 60
Dátum registrácie : 18.10.2015
Bydlisko Bydlisko : stredne slovensko

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza: f20
Súčasná medikácia Súčasná medikácia:

hug0
sorry0

Návrat hore Goto down

  • Táto téma je zamknutá, nemôžete tu pridávať odpovede ani upravovať svoje príspevky!

Ako sa dnes máš? 10 - Stránka 61 Empty fialky

Odoslať  emuska511 Št 19 júl 2018 - 18:21

Ahojte priatelia,
ako sa dnes mam? veru nie dobre, uz dlhsiu dobu, ked pridem na hlavnu stranku fora a vidim tam fialky, hned mam chut odfotit tie co nam kvitku v kuchyni pod oknom.a pridat sem obrazok to len taka asociacia. Inak som smutna tieto dni, a neni mi dobre.Po psychyickej stranke, neviem co k tomu dodat. Hadam bude lepsie. neda sa mi stretavat s priatelmi ani s bratom, vinim sa ze ya to mozem. Aj ked je to vlastne asi ta choroba. znamka 3-. very sad5
avatar
emuska511
Nový člen
Nový člen

Počet príspevkov : 24
Reputácia Reputácia : 5
Dátum registrácie : 25.05.2018

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza:
Súčasná medikácia Súčasná medikácia:

hug0
sorry0

Návrat hore Goto down

  • Táto téma je zamknutá, nemôžete tu pridávať odpovede ani upravovať svoje príspevky!

Ako sa dnes máš? 10 - Stránka 61 Empty Re: Ako sa dnes máš? 10

Odoslať  Meretseger Št 19 júl 2018 - 19:50

Ahojte,
tomas, kimi, vďaka Smile
A ako že sa mám? Opäť výborne, aj keď kočičák mi zase kriví chrbticu a strašne ma bolí ďasno, je opuchnuté... ale po psychickej stránke suppa. Nič nové. Nič zaujímavé. Mám na blogu prvú pozitívnu reakciu, hrozne ma potešila. Vlastne som sa od pýchy nafúkla do medzigalaktických rozmerov a ak teraz Sissi zatne pazúrik, tak to bude blbé Twisted Evil Ale to už píšem blbosti, na dnes stači jumping
Meretseger
Meretseger
V.I.P. Silver
V.I.P. Silver

Počet príspevkov : 967
Reputácia Reputácia : 224
Dátum registrácie : 18.09.2015

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza: F33, F60.31
Súčasná medikácia Súčasná medikácia: Abilify, Brintellix, Lamotrigin, Trittico

hug0
sorry0

Návrat hore Goto down

Strana 61 z 84 Previous  1 ... 32 ... 60, 61, 62 ... 72 ... 84  Next

Návrat hore

- Similar topics

 
Povolenie tohoto fóra:
Nemôžete odpovedať na témy v tomto fóre.
Hore