Schizofórum
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.
Dole

Ako sa dnes máš? 10

Strana 72 z 84 Previous  1 ... 37 ... 71, 72, 73 ... 78 ... 84  Next

Goto down

  • Táto téma je zamknutá, nemôžete tu pridávať odpovede ani upravovať svoje príspevky!

Ako sa dnes máš? 10 - Stránka 72 Empty Re: Ako sa dnes máš? 10

Odoslať  Matej Ne 26 august 2018 - 1:34

@kimi2028 - Very Happy Super!

@emuska511 -  giving a hug

---

Ahojte, kamaráti.

Sobota mi dopadla vcelku dobre. Ráno som predsa len vstal a šiel do práce, hoci neplatene, iba za náhradné voľno. Bol som však veľmi šťastný, že som sa primäl, lebo som mal nahadzovať strašne veľa dodákov a podarili sa mi všetky nahodiť, celkovo ich bolo 136. O tretej som končil a šiel domov, čo je skorý čas, pretože som si myslel podľa plánu, že ešte o piatej nebudem mať hotovo. Sám som bol veľmi prekvapený, ako to šlo dobre a plynulo a že som vôbec mal na to chuť a motiváciu. Trošku si vsugerúvam, že mi k obrodeniu motivácie pomohlo telesné cvičenie, včera som večer cvičil na minirotopede. Celkovo inak viac dní uvažujem nad behaním, aspoň dvadsaťminútovky zopárkrát do týždňa. Aj som sa pýtal vo fitku na členstvo, ktoré by bolo nepodmienené viazanosťou, a majú už taký typ predsa len, takže mám celkom chuť si to na jeden mesiac zaplatiť a vyskúšať, že či tam nebudem lenivý chodiť. Celkovo tam majú asi 6 alebo 7 bežiacich pásov, takže zväčša sa ujde človeku. Smile

Poobede som potom volal polhodinu s mamou, porečnili sme si. Medzitým som opral 3 várky a zavesil. Riady ma ešte len čakajú, prach tiež a smrdí trochu kôš, takže ho treba zajtra vyniesť. Trochu som sa natieral samoopaľovákom, reku nabrať farbu na nožky, lebo by som chcel vo fitku byť v krátkych. Je to pre mňa dosť zmena, lebo ja obvykle mám zábranu si dávať krátke gate, hoci aj v horúčavách. Ale hovorím si už nejaký čas, že musím vo svojich mentálnych obmedzeniach urobiť opäť raz krôčik dopredu a skúsiť docieliť nejaké posuny smerom k normalite. Ešte som stále síce dosť nenormálny Very Happy ale tak vravím si, že dôležité je normalitu hľadať, učiť sa jej a postupne ju nasledovať, prekračovať tieň svojich komplexov. laughing

Teraz píšem v noci, lebo som si večer po krátkom hraní PC hry zdriemol na 2 hodinky na gauči a odvtedy neviem už v rámci nočnej fázy buvačky zaspať. Shocked O chvíľu urobím nový pokus o zaspatie. Sleep

Mám sa zhruba dobre, dal by som známku za sobotu asi 1-.

Dobrú nocku, priatelia, a želám Vám pokojnú nedeľu, užite si zmiernenie teplôt. Cloud 1

Matej
Moon

_________________
Keď sa zveruješ, radosť násobíš a bolesť delíš.

Ako sa dnes máš? 10 - Stránka 72 Health10 https://schizo.sk
Matej
Matej
Okoloidúci
Okoloidúci

Počet príspevkov : 5043
Reputácia Reputácia : 938
Dátum registrácie : 18.09.2009
Vek : 38
Bydlisko Bydlisko : západné Slovensko

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza: F21, F60.1
Súčasná medikácia Súčasná medikácia: Parnido (3 mg), Sertralin Actavis (50 mg), Orfiril Long (900 mg)

https://schizo.sk
hug0
sorry0

Návrat hore Goto down

  • Táto téma je zamknutá, nemôžete tu pridávať odpovede ani upravovať svoje príspevky!

Ako sa dnes máš? 10 - Stránka 72 Empty Re: Ako sa dnes máš? 10

Odoslať  Mischelll Ne 26 august 2018 - 18:48

Ahojte Wink

mám sa v celku lepšie...teda hlavne po fyzickej stránke....totiž cele leto mam pocit ze som mala posunuty alebo trošičku vyskočeny stavec chrbtice....ako neviem, mozno len niečo menšie ale neviem to inak napisat...alebo pomenovat....v kuse sa mi aj spat chcelo...teda nic moc robit...len oddychovat....co je na tuto ročnu dobu na mna uplne ine správanie...v lete treba žiť...alebo tak no......uz druhy krat som toho týždna cvičila a je to trochu lepsie....aj krv sa mi v žilach rozprudila...aj mi je lepsie...takze zase raz začínam behat....fakt take behanie ma len benefity...a teraz ked sa ochladilo tak ako chyba mi to slnko...uz som si nejako zvykla...na to teplo.....a teraz ked je chladnejšie zase lepšie sa beha... it is perfect a čo mam nove..tak beriem teda zvyšenu dávku liekov vlastne cele leto...tak aj preto sa mi možno viac chce spat....ale ked doktorka tak predpísala tak no.....aj som zase pribrala dost...teda na maximum svojej váhy...dufam, že uz len dole to pojde....fakt vela žeriem lol! , ozaj uz som si aj tie cerealie - zdrave, podotýkam kupila....ale skor na večeru ako na ranajky....tak mi to pasuje....

Prajem krásnu nedelu community together

_________________
"Čím viac dáte, tým viac sa vám vráti."


Mischelll
Mischelll
Mischelll
V.I.P. Bronze
V.I.P. Bronze

Počet príspevkov : 633
Reputácia Reputácia : 221
Dátum registrácie : 21.10.2013
Bydlisko Bydlisko : východne slovensko

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza: F 20.5
Súčasná medikácia Súčasná medikácia: Aripiprazol STADA, Olanzapin Actavis

hug0
sorry0

Návrat hore Goto down

  • Táto téma je zamknutá, nemôžete tu pridávať odpovede ani upravovať svoje príspevky!

Ako sa dnes máš? 10 - Stránka 72 Empty Re: Ako sa dnes máš? 10

Odoslať  Hulk DF 365 1 Ne 26 august 2018 - 19:27

ahoj,

Mam sa tak ,ze flakam svoju fyziku ako domacnost,moj/nas dom a zahrada,hygienu,ranne kondicky ci kondicne prechadzky vychadzky,
pochopitelne sipky a sachy,nikam nechodim,tak mi treba,

okrem toho som vekovo zostupil na maleho chlapca,venujem sa mojmu know how ako hernemu tak aj odbornemu,zakladnemu,ci podnikovemu,

cucim do tabletu ale pol dna,pc zapinam len cez vikend kvoli admin,

fyzicky TOTAL MAX -5
kondicne neexistujuco a to ,moja mama vdaka na zahrade ma aspon tu katastrofalnu kondicku
psychicky 1-
Hulk DF 365 1
Hulk DF 365 1
Mierne pokročilý člen
Mierne pokročilý člen

Počet príspevkov : 183
Reputácia Reputácia : 28
Dátum registrácie : 18.07.2018
Vek : 45

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza: F20.0 +
Súčasná medikácia Súčasná medikácia: Kventiax SR,Cisordinol,Depakine chrono,Stilnox

hug0
sorry0

Návrat hore Goto down

  • Táto téma je zamknutá, nemôžete tu pridávať odpovede ani upravovať svoje príspevky!

Ako sa dnes máš? 10 - Stránka 72 Empty Re: Ako sa dnes máš? 10

Odoslať  kimi2028 Ne 26 august 2018 - 19:45

Ahojte kamaráti,
mám sa veľmi dobre. Nekvalitný spánok, resp. to že musel som užiť tabletku na spanie o druhej ráno tak sa prejavilo na fungovaní počas dňa. Skoro celé poobedie som vyspával, spal som 3,5 hodiny. Mám radosť aspoň z toho, že som bol na 2 prechádzkach a uvažujem, že von by som si ešte raz vybehol dnes výnimočne. Mám na to chuť. Nesmiem flákať svoj režim. Teší ma, že ráno som si po dlhšom čase zacvičil a zajtra som rozhodnutý, že cvičiť sa bude opäť. Počas dňa som sa nevenoval ničomu zmysluplnému.
kimi2028
kimi2028
V.I.P. Golden
V.I.P. Golden

Počet príspevkov : 2195
Reputácia Reputácia : 758
Dátum registrácie : 13.02.2017

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza: F20.0, F20.4
Súčasná medikácia Súčasná medikácia: Reagila 4,5 mg

hug0
sorry0

Návrat hore Goto down

  • Táto téma je zamknutá, nemôžete tu pridávať odpovede ani upravovať svoje príspevky!

Ako sa dnes máš? 10 - Stránka 72 Empty Re: Ako sa dnes máš? 10

Odoslať  Veroni Ne 26 august 2018 - 19:56

Ahojte, v piatok po prebdenej noci som zalahla v sobotu o 11tej pred obedom a vstala dnes o 4tej Shocked
Takže sobota prebehla bezo mňa Very Happy
Tým pádom aj zelo som vynechala...
Inak nič také o čom by bolo zaujímavé napísať Wink
Pomaly pôjdem drichmat.
Čus

_________________
Existujú civilizácie ktoré nepoznajú koleso,ale neexistuje civilizácia ktorá by nepoznala príbeh.Campbell
Veroni
Veroni
Mierne pokročilý člen
Mierne pokročilý člen

Počet príspevkov : 123
Reputácia Reputácia : 22
Dátum registrácie : 19.08.2017
Bydlisko Bydlisko : Bratislava

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza: F31.6 F60.3
Súčasná medikácia Súčasná medikácia: Paroxetin Tritico

hug0
sorry0

Návrat hore Goto down

  • Táto téma je zamknutá, nemôžete tu pridávať odpovede ani upravovať svoje príspevky!

Ako sa dnes máš? 10 - Stránka 72 Empty Re: Ako sa dnes máš? 10

Odoslať  kimi2028 Ne 26 august 2018 - 20:37

Veroni, to ako sa ti podarilo. Shocked 28 hodín spať, čože čože... Nečudo ja keď som študoval na VŠ tak som ťahal 96tky v kuse bez problémov. Potom doobedu aj cez obed spával v piatok, keď som mal voľno.
kimi2028
kimi2028
V.I.P. Golden
V.I.P. Golden

Počet príspevkov : 2195
Reputácia Reputácia : 758
Dátum registrácie : 13.02.2017

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza: F20.0, F20.4
Súčasná medikácia Súčasná medikácia: Reagila 4,5 mg

hug0
sorry0

Návrat hore Goto down

  • Táto téma je zamknutá, nemôžete tu pridávať odpovede ani upravovať svoje príspevky!

Ako sa dnes máš? 10 - Stránka 72 Empty Re: Ako sa dnes máš? 10

Odoslať  Veroni Ne 26 august 2018 - 21:31

kimi2028 napísal:Veroni, to ako sa ti podarilo. Shocked 28 hodín spať, čože čože... Nečudo ja keď som študoval na VŠ tak som ťahal 96tky v kuse bez problémov. Potom doobedu aj cez obed spával v piatok, keď som mal voľno.

Kimi jak ratam tak ratam je to 17 hodín, ale ajtak dost, prebdena noc predtým Very Happy
Idem uz teda spať, zajtra ma kačka

_________________
Existujú civilizácie ktoré nepoznajú koleso,ale neexistuje civilizácia ktorá by nepoznala príbeh.Campbell
Veroni
Veroni
Mierne pokročilý člen
Mierne pokročilý člen

Počet príspevkov : 123
Reputácia Reputácia : 22
Dátum registrácie : 19.08.2017
Bydlisko Bydlisko : Bratislava

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza: F31.6 F60.3
Súčasná medikácia Súčasná medikácia: Paroxetin Tritico

hug0
sorry0

Návrat hore Goto down

  • Táto téma je zamknutá, nemôžete tu pridávať odpovede ani upravovať svoje príspevky!

Ako sa dnes máš? 10 - Stránka 72 Empty Re: Ako sa dnes máš? 10

Odoslať  rasto Ne 26 august 2018 - 21:54

veroni 17 hodin pospat to by som bral aj ja aspon by som sa raz poriadne vyspal lebo ja ked v noci nespim tak nasledujucu noc to potiahnem maximalne na 7alebo v lepsom pripade 8 hodin 17 to je paradny oddych.
rasto
rasto
V.I.P.
V.I.P.

Počet príspevkov : 501
Reputácia Reputácia : 60
Dátum registrácie : 18.10.2015
Bydlisko Bydlisko : stredne slovensko

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza: f20
Súčasná medikácia Súčasná medikácia:

hug0
sorry0

Návrat hore Goto down

  • Táto téma je zamknutá, nemôžete tu pridávať odpovede ani upravovať svoje príspevky!

Ako sa dnes máš? 10 - Stránka 72 Empty Re: Ako sa dnes máš? 10

Odoslať  Matej Po 27 august 2018 - 20:22

Ahojte. winking

Dnes sa mám dobre. V práci bolo ok, bolo kupodivu málo roboty, resp. nič nesúrilo. Vzťahy boli v poriadku a veci odsýpali. Šiel som načas o piatej. Potom krátky nákup, doma hygiena, umývanie riadov, večera. Vybavil som maily, prečítal spravodajstvo. Potom som pri rádiu cvičil, dal som 15 minút minirotopedu a 5 minút behu na mieste, plus strečing a zopár základných ohýbačiek chrbtice. Minirotoped som mal 20 minút aj v piatok a tiež včera v nedeľu. Včera som k nemu skúsil beh na mieste, dal som zatiaľ asi 4 minúty. Neplánujem to nejak zásadne navyšovať - myslím, že keď dosiahnem 20 minút minirotopedu a 10 minút behu na mieste každý deň, alebo každý druhý, tak budem spokojný. Odborníci sa v popularizačných článkoch už často zhodujú, že k zdraviu stačí aj málo cvičenia, trebárs 10-20 minút, ibaže každý deň. Smile Plus isteže veľa chôdze.

Teraz som dal prať plachtu a potom pôjdem variť na zajtra obed. Naplánoval som si knedľové kocky v omelete + rajčinka. V stredu chcem uvariť na 3 dni zemiaky nakyslo s mliečnou omáčkou plus opekaná špekačka, možno vajíčko. Asi s octom. V ten deň mám voľno, lebo je sviatok. Embarassed

Cítim prvé benefity zaťažovania si srdca kardiom, a síce mám poznateľne zlepšenú flush. Detská doktorka mi ešte v tínedžerskom veku vravela, že by mi rozpumpovávanie srdca mohlo na túto psychosomatickú neurózu pomôcť. Až rokmi som jej dal za pravdu, nie hneď vtedy, čo mi bolo, žiaľ, na škodu. Embarassed Psychicky inak zhruba stabilne, negatívnych myšlienok je teraz menej. Dnes vlastne celkovo ani nebol negatívny podnet alebo stres. Ráno som volal sestričke a objednal som sa za 10 eur na presný termín psychiatričke. Idem v budúci utorok 4. septembra. Chcem ju poinfomovať o výsledkoch experimentu, na ktorý sme sa dali, a "legalizovať" moje opätovné nasadenie Escitilu a Spitominu. Plus predpísať balenia, lebo mi už dochádzajú. Very Happy

Známka asi 1-.  alien

Ďakujem za prečítanie. Prajem Vám, priatelia, pokojný večer, dobrú noc a super utorok. Yes

Matej
Huge smiley

_________________
Keď sa zveruješ, radosť násobíš a bolesť delíš.

Ako sa dnes máš? 10 - Stránka 72 Health10 https://schizo.sk
Matej
Matej
Okoloidúci
Okoloidúci

Počet príspevkov : 5043
Reputácia Reputácia : 938
Dátum registrácie : 18.09.2009
Vek : 38
Bydlisko Bydlisko : západné Slovensko

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza: F21, F60.1
Súčasná medikácia Súčasná medikácia: Parnido (3 mg), Sertralin Actavis (50 mg), Orfiril Long (900 mg)

https://schizo.sk
hug0
sorry0

Návrat hore Goto down

  • Táto téma je zamknutá, nemôžete tu pridávať odpovede ani upravovať svoje príspevky!

Ako sa dnes máš? 10 - Stránka 72 Empty Re: Ako sa dnes máš? 10

Odoslať  kimi2028 Ut 28 august 2018 - 10:59

Ahojte kamaráti,
tak dnešok podľa očakávania nie je najlepší. Vstal som v skoršiu rannú hodinu a je to bieda. Zisťujem, že s takýmto kratším spánkom nedokážem vôbec správne fungovať. Ani 2 hodiny oddychu v posteli mi nepomohli. Denný režim flákam a to výrazne, neurobil som nič. Keď sa to nedá tak sa nedá. No nič idem naspäť polihovať kamaráti. laughing

EDIT a paradička na záver: Kimi zabudol užiť svoje raňajšie lieky. scared
kimi2028
kimi2028
V.I.P. Golden
V.I.P. Golden

Počet príspevkov : 2195
Reputácia Reputácia : 758
Dátum registrácie : 13.02.2017

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza: F20.0, F20.4
Súčasná medikácia Súčasná medikácia: Reagila 4,5 mg

hug0
sorry0

Návrat hore Goto down

  • Táto téma je zamknutá, nemôžete tu pridávať odpovede ani upravovať svoje príspevky!

Ako sa dnes máš? 10 - Stránka 72 Empty Re: Ako sa dnes máš? 10

Odoslať  Matej Ut 28 august 2018 - 19:35

Ahojte. winking

Dnes sa mám zhruba dobre. V práci ok, veci sa riešili priebežne a plynulo. Šiel som načas, potom drobný nákup. Doma zatiaľ iba hygiena, vykladanie nákupu, večera (tresková kaiserka, jablko), prečítanie spravodajstva a zápis stravy. Večer asi strávim pri PC hre, nič extra sa mi nechce iného riešiť. Pôjdem asi skôr spať, lebo v predošlú noc som ponocoval do druhej. Nálada bola dnes trochu "plochšia", prázdnejšia, ale celkovo negatívne myšlienky na mňa neútočili a zachoval som si ako-takú ochotu venovať sa povinnostiam. Flush zlepšená.

Na únavu z ponocovania mi kupodivu stačilo asi 500 mg kofeínu - dvestovka ráno, potom šálka kávy na desiatu a potom dvestovka poobede. Iste, 500 je veľké číslo, ale zopár dní dozadu ma 500 mg nevedelo naštartovať, musel som ísť buď vyššie, alebo som to zväčša už vzdal a moril sa v únave a demotivácii. Ten kofeín má ako droga tú kladnú vlastnosť, že sa dá veľmi rýchlo napraviť situácia, keď si telo už pýta v rámci závislosti príliš vysoké dávky - v podstate stačí aj hoci len 1 deň zníženého užívania (trebárs prudko klesnem na 200 mg) a na druhý deň už telu opäť stačí na povzbudenie aj relatívne menšie dávkovanie (300-400 mg namiesto pôvodných 600-800 mg). Musím si z toho učiniť predsavzatie, že si budem regulovať závislosť tak, že trebárs každý 4. deň si dám výrazne menej kofeínu, a potom zvyšné dni vydržím aj na relatívne zdraviu neškodiacich dávkach. Zabránim tak agresívne rastúcim požiadavkám organizmu pýtať si viac a viac na dosiahnutie toho istého efektu. Smile

Zajtra máme štátny sviatok, z čoho mi plynie deň voľna uprostred týždňa. Ešte neviem, čo budem zhruba robiť - prvé plány počítajú s nejakým tým praním, lebo som si zašpinil pracovné tričko od nejakého mazu z krabice, ďalej by som rád varil obed, ktorý by mohol vydržať až do piatku obeda - ingrediencie mám. Asi tam bude aj nejaké polhodinkové cvičenie zľahka po dnešnej prestávke (zatiaľ som mal cvičiaci deň minulý piatok, nedeľu a včera pondelok, v sobotu bola pauza, ako je aj v dnešný utorok, ak sa mi náhodou nezačne ešte do večierky chcieť na tom niečo zmeniť). Smile A inak rátam zajtra asi s relaxom, nejaké knižky, počítač, rádio, uvidím. Možno načumnem na Schizo.Sk, že s čím pohnem po pár týždňoch stagnácie ďalej. Embarassed

Prajem Vám, kamaráti, všetko dobré, držme sa. community together Mám Vás rád. heart

S úprimným pozdravom
matej
Vitaj

_________________
Keď sa zveruješ, radosť násobíš a bolesť delíš.

Ako sa dnes máš? 10 - Stránka 72 Health10 https://schizo.sk
Matej
Matej
Okoloidúci
Okoloidúci

Počet príspevkov : 5043
Reputácia Reputácia : 938
Dátum registrácie : 18.09.2009
Vek : 38
Bydlisko Bydlisko : západné Slovensko

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza: F21, F60.1
Súčasná medikácia Súčasná medikácia: Parnido (3 mg), Sertralin Actavis (50 mg), Orfiril Long (900 mg)

https://schizo.sk
hug0
sorry0

Návrat hore Goto down

  • Táto téma je zamknutá, nemôžete tu pridávať odpovede ani upravovať svoje príspevky!

Ako sa dnes máš? 10 - Stránka 72 Empty Re: Ako sa dnes máš? 10

Odoslať  Matej St 29 august 2018 - 9:38

Ahoj priatelia. Smile

Spal som zhruba dobre. Buvačka začala okolo 22:00 a trvala asi do pol deviatej. Je to pomerne dosť spánku, ale v jeho rámci je zahrnuté aj dospávanie za predošlú noc, kedy som trošku ponocoval. Dojatie 2 Cítim sa teď relatívne ok, negatívne myšlienky nie sú. Mám v sebe ľahké raňajky a lieky, popíjam vodu a internetujem. typing

Len som Vás chcel takto krátko pozdraviť a popriať Vám súčasne príjemný sviatočný deň, majte sa pekne. giving a hug

S pozdravom
matej
Ďakujem

_________________
Keď sa zveruješ, radosť násobíš a bolesť delíš.

Ako sa dnes máš? 10 - Stránka 72 Health10 https://schizo.sk
Matej
Matej
Okoloidúci
Okoloidúci

Počet príspevkov : 5043
Reputácia Reputácia : 938
Dátum registrácie : 18.09.2009
Vek : 38
Bydlisko Bydlisko : západné Slovensko

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza: F21, F60.1
Súčasná medikácia Súčasná medikácia: Parnido (3 mg), Sertralin Actavis (50 mg), Orfiril Long (900 mg)

https://schizo.sk
hug0
sorry0

Návrat hore Goto down

Strana 72 z 84 Previous  1 ... 37 ... 71, 72, 73 ... 78 ... 84  Next

Návrat hore

- Similar topics

 
Povolenie tohoto fóra:
Nemôžete odpovedať na témy v tomto fóre.
Hore