Schizofórum
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.
Dole

Ako sa dnes máš? 10

Strana 38 z 84 Previous  1 ... 20 ... 37, 38, 39 ... 61 ... 84  Next

Goto down

  • Táto téma je zamknutá, nemôžete tu pridávať odpovede ani upravovať svoje príspevky!

Ako sa dnes máš? 10 - Stránka 38 Empty Re: Ako sa dnes máš? 10

Odoslať  matus Št 19 apríl 2018 - 20:04

Ahojte! Dnes mam lepsie spravy. Konecne sa citim lepsie... aspon zatial. Very Happy Stale tu je pritomneho vela negativneho ale pomenej ako posledny cca. tyzden.

Den som zacal klasicky o 12-stej po 9 hodinovom spanku. Navaril som si, blizsie info v teme "Co ste dnes jedli?".  No a tu zacina zaujimavost mojho dnesneho dna. Napisal mi v podstate "neznamy" clovek a to kamarat mojho spolubyvajuceho z nemocnice. Pytal sa ci by som si nesiel zahrat futbal. Tak som nakoniec siel aj ked som do lopty nekopol velmi dlho. Bol to dobry relax a takisto som sa vdaka tomu nenudil. Nasledne som mal "cigaretkovu" prechadzku no a teraz si planujem zahrat Witcher I. Plan na dnesok ktory som zverejnil v teme "Co ste dnes jedli?" zatial tiez vychadza.

Celkovo hodnotim den a naladu na nieco medzi 2- a 3. Dajme tomu ze 2--. Very Happy

Matej plne s tebou suhlasim. it is perfect
matus
matus
Mierne pokročilý člen
Mierne pokročilý člen

Počet príspevkov : 101
Reputácia Reputácia : 31
Dátum registrácie : 24.03.2018
Vek : 26

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza: F20.0
Súčasná medikácia Súčasná medikácia: Euthyrox 75mg, Reagila 4,5mg, Lamegom 25mg

hug0
sorry0

Návrat hore Goto down

  • Táto téma je zamknutá, nemôžete tu pridávať odpovede ani upravovať svoje príspevky!

Ako sa dnes máš? 10 - Stránka 38 Empty Re: Ako sa dnes máš? 10

Odoslať  kimi2028 Št 19 apríl 2018 - 21:52

Ďakujem matej za reakciu, samozrejme si to doplatím. Väčšie problémy vidím s tým preukazom ZŤP tam neviem, že čo všetko budú vyžadovať, lebo si môžu ešte niečo vypýtať. Na stránke som sa dočítal, že mala by sa podať žiadosť. Obvodná by mala vyplniť tlačivo a bude treba doložiť odborný nález k tomu. To ma sklamalo viac, lebo musím tak čakať pravdepodobne ďalšie 2 mesiace.
kimi2028
kimi2028
V.I.P. Golden
V.I.P. Golden

Počet príspevkov : 2185
Reputácia Reputácia : 758
Dátum registrácie : 13.02.2017

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza: F20.0, F20.4
Súčasná medikácia Súčasná medikácia: Reagila 4,5 mg

hug0
sorry0

Návrat hore Goto down

  • Táto téma je zamknutá, nemôžete tu pridávať odpovede ani upravovať svoje príspevky!

Ako sa dnes máš? 10 - Stránka 38 Empty Re: Ako sa dnes máš? 10

Odoslať  filipka Pi 20 apríl 2018 - 17:29

ZŤP rieši Úrad práce, ID rieši Sociálna poisťovňa, sú to nezávislé posudzovania. Možné je i to, že invalidný dôchodca nedostane ZŤP a naopak.
filipka
filipka
V.I.P. Golden
V.I.P. Golden

Počet príspevkov : 1048
Reputácia Reputácia : 120
Dátum registrácie : 20.09.2009

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza: F 20.0
Súčasná medikácia Súčasná medikácia: Seroquel XR(quetiapín),Reagila (kariprazín, Alventa(venlafaxín), občas haloperidol

hug0
sorry0

Návrat hore Goto down

  • Táto téma je zamknutá, nemôžete tu pridávať odpovede ani upravovať svoje príspevky!

Ako sa dnes máš? 10 - Stránka 38 Empty Re: Ako sa dnes máš? 10

Odoslať  Meret Pi 20 apríl 2018 - 21:03

Ahojte,
som doma na priepustke, no možno vidina toho, že o takejto dobe v nedeľu tam musím byť zas, či už len to, že je večer spôsobuje, že sa vôbec necítim dobre. very sad2 Samozrejme je v tom aj sebaľútosť, etc., no... Nič moc proste.
Majte sa, držte sa giving a hug
Anonymous
Meret
Anonymný


Návrat hore Goto down

  • Táto téma je zamknutá, nemôžete tu pridávať odpovede ani upravovať svoje príspevky!

Ako sa dnes máš? 10 - Stránka 38 Empty Re: Ako sa dnes máš? 10

Odoslať  Matej Pi 20 apríl 2018 - 21:41

Meret, veľmi Ti držím palce, som v duchu s Tebou. giving a hug

---

Ahojte.

Teraz k večeru sa mi objavujú už aj nejaké tie pozitívnejšie pocity. Počas dňa to bolo nepekné, nakoľko trpím viac-menej depresiou, občas prerušovanou výkyvmi smerom k normálu (vždy na chvíľu, najviac na pár hodín). V práci som bol menej efektívny, ale základ sa porobil. O dvanástej ma šéfka, keď ma videla "unaveného", poslala domov, resp. dohodli sme sa na náhradnom voľne za niektoré cezčasy. Som jej za to vďačný, lebo dnes mi to padlo naozaj vhod, aj kvôli nálade, aj kvôli tomu, že bolo menej tovaru a menej povinností. Celkovo cez slnečné počasie je u nás aj menej ľudí, pomaly nabiehame na uhorkovú sezónu. Dnes som opäť počastoval lekáreň svojou návštevou, som verný typ zákazníka, pravidelne do seba vsúkavam suplementy všeho druhu v snahe prilepšiť si stav. Dnes peniažky išli preč kvôli chrómu a kvôli ginku s magnéziom. Celkovo užívam suplementy: chróm, ginko, magnézium, multivitamín forte, šumivé tablety céčka, betakarotén, kofeín. K tomu ešte psychofarmaká, vymenované pod mojím avatarom. Smile V pondelok si už potrebujem ísť dať predpísať nové balenia, tak by som mohol už konečne ísť na tú krv kvôli valproátu. Už o tom hovorím od Vianoc...

Poobede som bol u rodičov, porozprával sa, dal si kávu. Zveril som sa so svojou depresiou. Dosť som si aj vypočul tatina ohľadom jeho stavu, v štvrtok bol na chemoterapii, ale namiesto do žily zatiaľ dostal len veľké pirule 10x denne. Mal totiž zhubné bunky najnovšie v jednej lymfatickej uzline v tukovom tkanive blízo vyoperovaného nádoru. Lieky to šírenie majú zastaviť, celkovo sa prognóza ukazuje optimistická. Tatino sa drží dobre, zatiaľ necítil nežiaduce účinky liekov, pohoršene sa má ale psychicky, myslí na smrť a má narušený spánok, idú mu po rozume negatívne myšlienky, že by to mohlo nedopadnúť dobre. Má dosť prísnu diétu, ale zatiaľ našťastie nechudne, berie z lekárne nejaké výživné fľašky, ktoré sú kaloricky silné a slúžia okrem iného aj na to, aby nechudol,... teda vraj.

Doma som si zdriemol potom, zapisoval si stravu, čítal knižku. Snažím sa pravidelne cvičiť, takže aj včera, aj dnes. Sú to strašne ťažké začiatky, ktoré mi už trvajú aj veľa týždňov... lebo stále sa nedá povedať, že by mi bolo to cvičenie nejak zvlášť super. Napriek tomu som dnes prešiel na nový level, a síce už necvičím, kým sa neunavím (obvykle napr. 5 zdvihnutí činky), ale už cvičím, kým nenarátam povinný naordinovaný počet opakovaní. Napr. dnes som si dal 10 zdvihnutí činky v istom smere, pričom normálne by som už skončil pri šiestom-siedmom opakovaní. Verím, že je to cesta k novým výsledkom. Šľachy na nožkách pokročili, na pravej už vydržím dotýkať sa špičky aj 3 sekundy, na ľavej mi ešte chýbajú aj 2 centimetre k dotyku... bližšie k špičke je naďalej ešte tuná bolesť netolerovateľná. Najväčší problém evidujem v držaní tela, mám tendenciu padať s ramenami a predsúvať ich dopredu. Momentálne cviky s činkou v rôznych smeroch mi majú podľa môjho cieľa riešiť práve tento problém... ale skúšam aj inak, no ešte nie systematicky. Rotoped je len trochu, včera 17 minút. Brušáky neznesiem robiť na chrbáte ležmo, takže robím cviky na brucho inak, napr. ležmo zdvíhať nohy do pravého uhla. Teda tak, že chrbtica a hlavne krk sa vôbec nehýbu. Najmä ten krk ma bolel, ak som chcel vždy robiť brušáky bežným spôsobom... na youtube sú nejaké videá alternatív, tak som rád.

Dnes známka 2+.

Prajem Vám, kamaráti, príjemný víkend. Ďakujem za prečítanie, moc mi vypočutím môjho osudu pomáhate, mám pocit, akoby mal niekto o mňa záujem, keď si to prečíta. Ste super. Vážim si Vášho priateľstva, držte sa.

Matej

_________________
Keď sa zveruješ, radosť násobíš a bolesť delíš.

Ako sa dnes máš? 10 - Stránka 38 Health10 https://schizo.sk
Matej
Matej
Okoloidúci
Okoloidúci

Počet príspevkov : 5043
Reputácia Reputácia : 938
Dátum registrácie : 18.09.2009
Vek : 38
Bydlisko Bydlisko : západné Slovensko

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza: F21, F60.1
Súčasná medikácia Súčasná medikácia: Parnido (3 mg), Sertralin Actavis (50 mg), Orfiril Long (900 mg)

https://schizo.sk
hug0
sorry0

Návrat hore Goto down

  • Táto téma je zamknutá, nemôžete tu pridávať odpovede ani upravovať svoje príspevky!

Ako sa dnes máš? 10 - Stránka 38 Empty Re: Ako sa dnes máš? 10

Odoslať  dzuli08 So 21 apríl 2018 - 19:19

Ahojte, srdečne zdravím všetkých.
Tak po dlhšom čase prispejem aj ja nejakým príspevkom ohľadne môjho fungovania. Musím napísať, že včerajšok nebol najlepší pre mňa podľa stupnice aj za 4. .....Bolo to spôsobené istým nazvime to "konfliktom" s kolegom v práci. Ale už som sa z toho tak trocha vyrozprávala rodičom a je to lepšie, lebo ma upokojili, že som v danej situácii konala celkom správne. V práci ale celkovo cítiť dosť napätú atmosféru v kolektíve a je aj dosť roztrieštený....ale tak sú tam sem tam náznaky aj niečoho pozitívneho.
Detiská ma niektoré zlostia nadmieru až mám pocit zúfalstva sem tam, ale nie je to len môj pocit.....takže nie som v tom sama. Ale zas na druhej strane, s niektorými je radosť pracovať Smile
Dnešok hodnotím tak zatiaľ na 1- . Nálada je v norme, boli ma kuknúť naši, išli sme pozrieť babku a aj uja, ktorý ide mať narodeniny tak bol aj dáky prípitok. Ešte sa vrátim k tej práci...včera som to videla dosť čierne a mala kadejaké pocity že to vzdám a odídem ale rozhodla som sa, že sa to pokúsim prekonať, žiadna kaša sa neje taká horúca ako sa vraví....musím zabojovať....možno som len príliš citlivka i keď je pravda, že ja som skôr taký bezkonfliktný typ človeka radšej sa im vyhýbam. ale zas som aj zistila, že v niektorých situáciách naozaj neviem ako reagovať a riešiť ich.
No nič, ďakujem za "vypočutie" ....prajem všetkým pekný víkend .....držte sa Smile Wink community together
dzuli08
dzuli08
V.I.P.
V.I.P.

Počet príspevkov : 540
Reputácia Reputácia : 446
Dátum registrácie : 25.04.2016
Vek : 36

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza:
Súčasná medikácia Súčasná medikácia:

hug0
sorry0

Návrat hore Goto down

  • Táto téma je zamknutá, nemôžete tu pridávať odpovede ani upravovať svoje príspevky!

Ako sa dnes máš? 10 - Stránka 38 Empty Re: Ako sa dnes máš? 10

Odoslať  matus So 21 apríl 2018 - 21:17

Ahojte. Dnes bol pomerne narocny den v praci. Zmena zacinala uz o 08:00 takze som vstal o nejakej siedmej. V praci bolo strasne vela objednavok a celkovo sa nestihalo takze som si aj trocha ponadaval. Very Happy Ale na mojej praci sa mi paci to ze ked pridem domov tak uz nemusim nic riesit. Nemam v podstate ziadnu zodpovednost. Very Happy Po praci som siel s kamaratom a jeho frajerkou von. Sadli sme si na pivo. Mrzi ma ze som kvoli tomu nestihol dnesne zello ale co sa da robit. Nabuduce tam uz budem na 100%.  it is perfect No a to bol cely moj dnesny den.

Mam sa celkom dobre. Dni kedy mam co robit a nenudim sa mi vyhovuju kedze nemam cas premyslat nad svojim zivotom a dalsimi vecami. Ked ten cas mam tak to sposobuje len negativne myslienky. Mam sa na 2-. Uvidime co zajtra. Po praci zatial nemam vymysleny program ale snad sa nieco najde.

Prajem prijemny zvysok soboty. Very Happy
matus
matus
Mierne pokročilý člen
Mierne pokročilý člen

Počet príspevkov : 101
Reputácia Reputácia : 31
Dátum registrácie : 24.03.2018
Vek : 26

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza: F20.0
Súčasná medikácia Súčasná medikácia: Euthyrox 75mg, Reagila 4,5mg, Lamegom 25mg

hug0
sorry0

Návrat hore Goto down

  • Táto téma je zamknutá, nemôžete tu pridávať odpovede ani upravovať svoje príspevky!

Ako sa dnes máš? 10 - Stránka 38 Empty Re: Ako sa dnes máš? 10

Odoslať  Meretseger Ne 22 apríl 2018 - 13:38

Ahojte,
dnes sa vraciam do PK, no nevidim to vôbec tragicky - som hrooozne nabalena, beriem premierovo kufor a pevne dufam, ze si ma tam po zhliadnutí vsetkych tych blbosti, ehm veci nenechaju i dva roky Very Happy
Beriem dva outfity a doplnky na cosplay, catsuit pre teplejsie počasie, RotTR Leather Jacket pre pripad chladnejsieho.
A toto a tamto tiez... Napr. svoju oblubenu roztomilu plysovu zebricku I love you Very Happy
Takze tak... Jo, a uzivam si max. pripojenie na wifi, v PK to zas bude na biednych dátach.
Jo, a glykemie, najma ranne, som mala uzasne, to im musim obuchat o hlavu!! Hlup(á)ci.
A tak, no, majte sa, drzte sa Smile
Meretseger
Meretseger
V.I.P. Silver
V.I.P. Silver

Počet príspevkov : 967
Reputácia Reputácia : 224
Dátum registrácie : 18.09.2015

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza: F33, F60.31
Súčasná medikácia Súčasná medikácia: Abilify, Brintellix, Lamotrigin, Trittico

hug0
sorry0

Návrat hore Goto down

  • Táto téma je zamknutá, nemôžete tu pridávať odpovede ani upravovať svoje príspevky!

Ako sa dnes máš? 10 - Stránka 38 Empty Re: Ako sa dnes máš? 10

Odoslať  Meretseger Ne 22 apríl 2018 - 14:29

Plus som náhodne pozrela do kalendára tu a pokiaľ sa nemýli, vyhadzuje mi, že zajtra má Matej narodeniny, tož teda

Všetko najlepšie, my friend!!

Cool it is perfect Twisted Evil jumping cool heart giving a hug dancing welcome or bye
Meretseger
Meretseger
V.I.P. Silver
V.I.P. Silver

Počet príspevkov : 967
Reputácia Reputácia : 224
Dátum registrácie : 18.09.2015

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza: F33, F60.31
Súčasná medikácia Súčasná medikácia: Abilify, Brintellix, Lamotrigin, Trittico

hug0
sorry0

Návrat hore Goto down

  • Táto téma je zamknutá, nemôžete tu pridávať odpovede ani upravovať svoje príspevky!

Ako sa dnes máš? 10 - Stránka 38 Empty Re: Ako sa dnes máš? 10

Odoslať  kimi2028 Ne 22 apríl 2018 - 18:34

Ahojte,
mrzí ma, že v poslednom čase nemám veľmi o čom písať. Mám sa fajn, môžete tomu veriť. Náladu mám tiež skvelú, problém je však tradičný, a to že sa mi do ničoho nechce. Mám aj pospisované aktivity, ktoré by som mohol vykonávať. Nedodržujem daný plán vôbec, čo ma hnevá. Včera som sa povenoval akurát tak trochu šachom (analýze jednej partie, ale ide to pomaly). Pozrel som naživo jeden hádzanársky zápas v mojom meste.
Dnes strávil som nejaké 3,5 hodiny mimo domova, bol jeden výlet na vodnú nádrž v príjemnom prostredí a potom večer som išiel s mamou na menšiu prechádzku po meste.
kimi2028
kimi2028
V.I.P. Golden
V.I.P. Golden

Počet príspevkov : 2185
Reputácia Reputácia : 758
Dátum registrácie : 13.02.2017

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza: F20.0, F20.4
Súčasná medikácia Súčasná medikácia: Reagila 4,5 mg

hug0
sorry0

Návrat hore Goto down

  • Táto téma je zamknutá, nemôžete tu pridávať odpovede ani upravovať svoje príspevky!

Ako sa dnes máš? 10 - Stránka 38 Empty Re: Ako sa dnes máš? 10

Odoslať  Tuto Ne 22 apríl 2018 - 19:37

Ahojte!
Dnešná nedeľa bola skutočne zvláštna v chápaní mojich tradičných symptómov. Najvýraznejší bol spánkový rozvrat, keď som v noci spal len jednu hodinu a v doobedí som to doháňal. Príliš do ničoho sa mi nechcelo čo vlastne vyplynulo z tendencie k pasivite a neprirodzenej únavy. "Hlasy" takmer neboli, trošku sa mi vplietlo do hlavy zopár ilúzií, ale môžem kľudne prehlásiť, že to bolo skoro úplne zanedbateľné. Dnes tomu dávam 1- až 2+.

Chcem ešte to, že vás rád čítam a teším sa z vašich úspechov a mrzia ma vaše smútky. Držte sa kamarátky aj kamaráti a nebojte sa vzoprieť skúškam, čo vietor osudu priveje. Majte sa čo najlepšie! Tuto

_________________
facebook: "Byť normálnym je čoraz viac nenormálne."
Tuto
Tuto
V.I.P. Inventár
V.I.P. Inventár

Počet príspevkov : 4784
Reputácia Reputácia : 773
Dátum registrácie : 19.09.2010
Bydlisko Bydlisko : Západ Slovenska

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza: F25.0
Súčasná medikácia Súčasná medikácia: Amisulprid, Haloperidol (aj depot), Akineton (aj depot), Alventa, Lithium, Gerodorm (podľa potreby),

hug0
sorry0

Návrat hore Goto down

  • Táto téma je zamknutá, nemôžete tu pridávať odpovede ani upravovať svoje príspevky!

Ako sa dnes máš? 10 - Stránka 38 Empty Re: Ako sa dnes máš? 10

Odoslať  Tuto Po 23 apríl 2018 - 19:05

Podobne ako u Meretseger srdečene Matejovi

BLAHOPRAJEM a GRATULUJEM

k narodeninám a prajem

ZDRAVIE, ŠŤASTIE a POHODU do ŽIVOTA

_________________
facebook: "Byť normálnym je čoraz viac nenormálne."
Tuto
Tuto
V.I.P. Inventár
V.I.P. Inventár

Počet príspevkov : 4784
Reputácia Reputácia : 773
Dátum registrácie : 19.09.2010
Bydlisko Bydlisko : Západ Slovenska

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza: F25.0
Súčasná medikácia Súčasná medikácia: Amisulprid, Haloperidol (aj depot), Akineton (aj depot), Alventa, Lithium, Gerodorm (podľa potreby),

hug0
sorry0

Návrat hore Goto down

Strana 38 z 84 Previous  1 ... 20 ... 37, 38, 39 ... 61 ... 84  Next

Návrat hore

- Similar topics

 
Povolenie tohoto fóra:
Nemôžete odpovedať na témy v tomto fóre.
Hore