Schizofórum
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.
Dole

Ako sa dnes máš? 9

Strana 15 z 85 Previous  1 ... 9 ... 14, 15, 16 ... 50 ... 85  Next

Goto down

  • Táto téma je zamknutá, nemôžete tu pridávať odpovede ani upravovať svoje príspevky!

Ako sa dnes máš? 9 - Stránka 15 Empty Re: Ako sa dnes máš? 9

Odoslať  historik Št 13 apríl 2017 - 14:35

Ahoj, Matej, Wink

nechže sa to zlepší! Very Happy

Ja sa momentálne mám tak, všelijako. Sú aj nepríjemné pocity, ale dá sa to zniesť. Smile Dnes som sa lepšie najedol, až také nechutenstvo nie je. U mamy som si objednal palačinky, mama ich urobila a chutia mi. Ešte ich zostalo viacej, takže si dnes ešte pochutím. Hudba z tabletu hrá, idem počúvať ďalej.

Pozdravujem a prajem vám pekný deň! sunny

historik
historik
historik
Strieborný pokročilý člen
Strieborný pokročilý člen

Počet príspevkov : 360
Reputácia Reputácia : 78
Dátum registrácie : 18.04.2013

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza:
Súčasná medikácia Súčasná medikácia:

hug0
sorry0

Návrat hore Goto down

  • Táto téma je zamknutá, nemôžete tu pridávať odpovede ani upravovať svoje príspevky!

Ako sa dnes máš? 9 - Stránka 15 Empty Re: Ako sa dnes máš? 9

Odoslať  Matej Št 13 apríl 2017 - 19:28

Historik, vďaka za povzbudenie, držím aj ja Tebe palce, maj sa dobre. giving a hug

***

Ahojte, kamaráti. community together

Dnes sa mám akosi zlepšene. V práci som sa cítil motivovanejšie, energickejšie než včera. Nálady kolísali, ale vcelku sa dalo. Negativita ma neopantávala, úzkosť bola zlepšená, aj flush, ba na ulici som mal flush stabilnú, až by som mohol povedať, že takmer bez problému. Trávenie je naďalej všelijaké, ale myslím, že mi robí dobre ten oreganový olej, a tiež probiotiká Biopron Premium. Dnes som bol u sestričky na výsledky krvi, hneď mi aj predpísala Spitomin, ktorý sa mi medzičasom minul. Krv som mal veľmi dobrú, všetky hodnoty v poriadku. Shocked Po 2 týždňoch som bol aj v soláriu na 7 minút ... trošku som od neho abstinoval kvôli ekzému okolo pravého oka. Ten sa už významne polepšil, hoci zostalo zopár menších vyrážok na viečku. V českom eshope Insun som si kúpil špeciálne okuliare do solária, resp. presne také, aké neviem dlho zohnať a ktoré mi ako jediné vyhovujú, pretože sú jediné na trhu takto tvarované, že zakrývajú len bulvy, takže výsledne nezanechávajú po slnení "efekt bielych, neopálených očí". Hlásia, že mi majú prísť asi až v stredu, vzhľadom na sviatky. Psychiatricky teda dnes celkovo aj dobre. Mal som trošku smolný deň, často mi padali veci z rúk. Smile Bol som aj mierne nemotorný pri chôdzi. Kilojoulovo som zatiaľ pre dnešok na hodnote asi 9000 kJ, čo je fajn, ale mám pokušenie ešte jesť, tak dúfam, že si to nepokazím. Zostala zo včera šošovicová polievka kyslá, tak ma to láka, hoci večeru som už mal. Popíjam teraz energeťák light s éčkami,... mrzí ma to, ale mám trošku snáď chuť si urobiť študijnú seansu, tak možno tým nápojom zvýšim jej šance stať sa úspešnou. Tauríno-kofeínový nápoj mi dokáže výrazne povzbudiť miery motivovanosti a tiež vôľové schopnosti, hoci samozrejme nie zakaždým. Seansa by mohla byť aj na úkor noci. Našťastie zajtra mám voľno, vlastne 4 dni odteraz. Takže môžem spať, kedy sa mi zachce, a naopak nespať, kedy sa mi akurát nechce. Nemusím si dávať teraz pozor na spánkovú hygienu. Embarassed Očko

Dávam známku za seba stavu 2+. Smile

Prajem Vám všetko dobré, priatelia, ďakujem za vypočutie. Super!
Pa. welcome or bye

Matej
Sun 1 Huge smiley

_________________
Keď sa zveruješ, radosť násobíš a bolesť delíš.

Ako sa dnes máš? 9 - Stránka 15 Health10 https://schizo.sk
Matej
Matej
Okoloidúci
Okoloidúci

Počet príspevkov : 5043
Reputácia Reputácia : 938
Dátum registrácie : 18.09.2009
Vek : 38
Bydlisko Bydlisko : západné Slovensko

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza: F21, F60.1
Súčasná medikácia Súčasná medikácia: Parnido (3 mg), Sertralin Actavis (50 mg), Orfiril Long (900 mg)

https://schizo.sk
hug0
sorry0

Návrat hore Goto down

  • Táto téma je zamknutá, nemôžete tu pridávať odpovede ani upravovať svoje príspevky!

Ako sa dnes máš? 9 - Stránka 15 Empty Re: Ako sa dnes máš? 9

Odoslať  Matej Pi 14 apríl 2017 - 5:54

Matej napísal:Nemusím si dávať teraz pozor na spánkovú hygienu. Embarassed  Očko  

A veruže musím. Hromžím Pekne musím chodiť do postele najneskôr o 21:00 a posledný kofeín si dať asi okolo 17tej, aj to nie každý deň, iba vtedy, ak by som mal potenciál niečo po tej 17tej výkonové spraviť. Spánok je jeden z pilierov duševného zdravia (aj trávenie je jeden z pilerov, verte tomu Zírám ). Takže už žiadne ponocovanie a ani žiadne buntošenie po 21., nebodaj 22. hodine. Čierne na bielom Naozaj je ten deň kvalitnejší s lepšími subjektívnymi pocitmi a lepšou náladou, keď skoršie zaspím. Prečo si umelo naťahovať voľný čas na úkor noci, keď potom kvalita môjho duševného stavu na druhý deň po mnohých aspektoch (nálady, výkonu, perspektívnosti, sústredenia) sú veľmi zhoršené? Hromžím Možno takto budem bývať hore sotva 12-13 hodín denne, takže veľa svojho životného času strávim spaním, no tých 12-13 hodín denne bude stáť aspoň za to. Dojatie 2

Sleep
sunny

_________________
Keď sa zveruješ, radosť násobíš a bolesť delíš.

Ako sa dnes máš? 9 - Stránka 15 Health10 https://schizo.sk
Matej
Matej
Okoloidúci
Okoloidúci

Počet príspevkov : 5043
Reputácia Reputácia : 938
Dátum registrácie : 18.09.2009
Vek : 38
Bydlisko Bydlisko : západné Slovensko

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza: F21, F60.1
Súčasná medikácia Súčasná medikácia: Parnido (3 mg), Sertralin Actavis (50 mg), Orfiril Long (900 mg)

https://schizo.sk
hug0
sorry0

Návrat hore Goto down

  • Táto téma je zamknutá, nemôžete tu pridávať odpovede ani upravovať svoje príspevky!

Ako sa dnes máš? 9 - Stránka 15 Empty Re: Ako sa dnes máš? 9

Odoslať  rasto Pi 14 apríl 2017 - 20:17

ahojte.tak ja dnes celkom znesitelny den az nato ze som dost nevyspaty daco som aj pospal ale cez den som len tak polihoval.
rasto
rasto
Zlatý pokročilý člen
Zlatý pokročilý člen

Počet príspevkov : 495
Reputácia Reputácia : 60
Dátum registrácie : 18.10.2015
Bydlisko Bydlisko : stredne slovensko

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza: f20
Súčasná medikácia Súčasná medikácia:

hug0
sorry0

Návrat hore Goto down

  • Táto téma je zamknutá, nemôžete tu pridávať odpovede ani upravovať svoje príspevky!

Ako sa dnes máš? 9 - Stránka 15 Empty Re: Ako sa dnes máš? 9

Odoslať  Tuto Pi 14 apríl 2017 - 20:47

Ahojte kamaráti/-tky!

Tento deň bol charakterizovaný zvýšenou spavosťou čo aj vyplynulo z prebdenej noci. Nebol som z toho príliš nadšený, ale nemusím si to až tak brať k srdcu. Trochu ma trápi, že som mal spánkový režim už dosť dobre nastavený a teraz sa mi to takto domotalo. Tak trochu pociťujem úzkosť a mierne aj vzťahovačnosť. Inak pohoda. Čo som mal porobiť sa podarilo primerane, trochu zanedbávam čítanie. Akožepovinnosti sú klasika, žiaľ štandardom je neplnenie cvičenia, ostatné OK.

Pekné sviatky vám všetkým praje Tuto

Ako sa dnes máš? 9 - Stránka 15 0a28a3f151a4627a5a5c29ba0f01c8e4
Tuto
Tuto
V.I.P. Inventár
V.I.P. Inventár

Počet príspevkov : 4784
Reputácia Reputácia : 773
Dátum registrácie : 19.09.2010
Bydlisko Bydlisko : Západ Slovenska

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza: F25.0
Súčasná medikácia Súčasná medikácia: Amisulprid, Haloperidol (aj depot), Akineton (aj depot), Alventa, Lithium, Gerodorm (podľa potreby),

hug0
sorry0

Návrat hore Goto down

  • Táto téma je zamknutá, nemôžete tu pridávať odpovede ani upravovať svoje príspevky!

Ako sa dnes máš? 9 - Stránka 15 Empty Re: Ako sa dnes máš? 9

Odoslať  kimi2028 Pi 14 apríl 2017 - 20:52

Dnešok celkom fajn. Užil som si konečne deň so sestrou. Bol som trochu lenivý, aj keď prechádzka bola. Dnes som definitívne uzavrel rozhodnutie okolo olievačky rodiny aj preto psychicky sa cítim lepšie. Nechce sa mi veľmi rozprávať, že prečo má nevideli už vyše pol roka a hlavne s babou ťažko. Neísť je najlepšie riešenie, v pondelok pôjde sa len tak vonku, aby ma nezastihli doma olievači... Všetkým prajem príjemné veľkonočné sviatky.
kimi2028
kimi2028
V.I.P. Golden
V.I.P. Golden

Počet príspevkov : 2187
Reputácia Reputácia : 758
Dátum registrácie : 13.02.2017

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza: F20.0, F20.4
Súčasná medikácia Súčasná medikácia: Reagila 4,5 mg

hug0
sorry0

Návrat hore Goto down

  • Táto téma je zamknutá, nemôžete tu pridávať odpovede ani upravovať svoje príspevky!

Ako sa dnes máš? 9 - Stránka 15 Empty Re: Ako sa dnes máš? 9

Odoslať  Mischelll So 15 apríl 2017 - 17:34

Ahojte Wink

chcela som prispieť tak no v tomto sviatočnom čase....no mozem povedať, že je to makačka....včera sme piekli....prisla domov aj segra...zase dirigovala...dnes sme upratovali....komplet všetko...teda okrem okien tie sme umyli uz minule tyzdne....ako som aj rada, ze tu bude tak čisto...a tak...no ale keby segra nemala tie keci okolo toho...ta tak....dnes som si dala konecne po dvoch dnoch antidepresivum....beriem len polku ale zabudla som to uzit....zatial nepocitujem zmeny....ani tak neviem to rozoznať....čo mám nové tak dokopy nič....pripravujem sa na sviatky....welcome or bye

Prajem všetkým krásne prežité sviatky.... community together

_________________
"Čím viac dáte, tým viac sa vám vráti."


Mischelll
Mischelll
Mischelll
V.I.P. Bronze
V.I.P. Bronze

Počet príspevkov : 632
Reputácia Reputácia : 221
Dátum registrácie : 21.10.2013
Bydlisko Bydlisko : východne slovensko

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza: F 20.5
Súčasná medikácia Súčasná medikácia: Aripiprazol STADA, Olanzapin Actavis

hug0
sorry0

Návrat hore Goto down

  • Táto téma je zamknutá, nemôžete tu pridávať odpovede ani upravovať svoje príspevky!

Ako sa dnes máš? 9 - Stránka 15 Empty Re: Ako sa dnes máš? 9

Odoslať  Matej Ne 16 apríl 2017 - 11:36

Ahojte priatelia.

Biela sobota bola u mňa mimoriadne lemravá, lenivá a pasívna. Veľa som pospával - myslím, že som sa pasívne povaľoval a podrichmával dohromady aj 4 hodiny počas dňa. Produktivita bola na nule. So školou nula bodov tiež. Trošku som sa aspoň hral na počítači, občas som pozeral telkáč, najmä Vraždy v Midsomeri, môj obľúbený seriál. Ani som nepočúval extra hudbu. Výrazne som sa prežrával, určite nad 12 tisíc kJ, zjedol som asi kilo granadíru a boli aj maškrty. Bol to teda velku veľmi pasívny deň, pričom nedalo sa mi vnímať ten "odpočinok" ako niečo príjemné a vítané, práveže som mal pocity prázdnoty a bezbrehej nudy. A to, čo som mal robiť povinného, tak to ma iba ako akýsi vzdialený imperatív na pozadí mysle gniavilo a furt ťažilo. pig

Dnes som vstal lenivo o 10:20. Pomaly som sa naraňajkoval, bola nejaká základná hygiena. Teď popíjam kávičku, lieky už mám v sebe. Ide na mňa z nich útlm a cítim sa unavene. Veľkonočná nedeľa by mohla byť snáď lepšia - chcel by som povysávať, pozametať, napísať zopár strán do školy, vypiť niekoľko sladkých káv, čítať si nejakú motivačnú knižku, tiež mi treba sa poriadne ozmývať, oholiť. To by bolo všetko super, ibaže sa však naďalej cítim oťapeno a lemravo, azda demotivovane. Mám sklon aj dnes sa vyvaľovať a driemať. pale

Dúfam, že sa Vám na konci dňa ozvem, že som aj niečo aktívnejšieho porobil. scared

Čo sa týka sviatkov, moja rodinka ich oslavuje skôr asi iba jedlom a návštevami. Dnes mamina kuchtí majonézový šalát, nejakú kačku, polievku, rozmýšľa sa aj nad zajacom alebo rezňami. Zajtra údené a vajco na raňajky, žranice na 3 dni. Doobeda zajtra ide brat s tatinom šibať tetu a jeho snúbenku. Poobede príde druhý brat so svojou rodinkou, malý Tomáško vyšibe moju mamu, teda svoju nevlastnú babku. Každý šibáč dostane čokoládového zajaca. Výzdobu domácnosti extra nemáme, žiadne vajíčka, nič. Možno iba na stoloch sú veľkonočné obrusy, a to je asi tak všetko. Čo sa týka náboženskej stránky sviatkov, tak rodinka je nepraktizujúca, takže túžim ísť na omšu aspoň ja. V doobedí sa mi to ešte dnes nepodarilo, tak snáď večer bude úspešnejší. Kňaz Tatino ale včera mal otvorené okno pri zaspávaní a čakal, kedy sa z miestneho kostola ozvú zvony, čo znamená, že sa na vigílii oslavuje vzkriesenie. Dočkal sa o 20:40 a celkom sa z toho tešil, nejak to bola preňho téma. Smile Prišlo mu to zaujímavé. Smile Čo sa týka mňa, tak ja šibáč nie som, dlhé roky šibať už nechodím. Ašpirujem na to, že by som zase začal, ale v tento pondelok to ešte nebude, si myslím. Vylámané zuby

Prajem Vám všetko dobré, kamaráti. Čítam Vás a držím Vám silno prstiská. Smile

Matej
Huge smiley Sun 1

_________________
Keď sa zveruješ, radosť násobíš a bolesť delíš.

Ako sa dnes máš? 9 - Stránka 15 Health10 https://schizo.sk
Matej
Matej
Okoloidúci
Okoloidúci

Počet príspevkov : 5043
Reputácia Reputácia : 938
Dátum registrácie : 18.09.2009
Vek : 38
Bydlisko Bydlisko : západné Slovensko

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza: F21, F60.1
Súčasná medikácia Súčasná medikácia: Parnido (3 mg), Sertralin Actavis (50 mg), Orfiril Long (900 mg)

https://schizo.sk
hug0
sorry0

Návrat hore Goto down

  • Táto téma je zamknutá, nemôžete tu pridávať odpovede ani upravovať svoje príspevky!

Ako sa dnes máš? 9 - Stránka 15 Empty Re: Ako sa dnes máš? 9

Odoslať  Tuto Ne 16 apríl 2017 - 17:12

Ahoj Matej!
Dnešok mám akýsi podobný Tvojej sobote. Tiež ma trápi pasivita, ktorú aj Ty uvádzaš a podobne to mám aj so spavosťou. Teraz som sa vrátil z malej prechádzky, som rád, že som sa k nej nejako donútil. Venujem sa tak trochu knihe, čo ma teší. Vzhľadom na to, že je nedeľa snažím sa ju mať odlíšenú od ostatných dní.

............

Ahojte všetci!
V noci som nemohol dlho zaspať a tak som dobiehal v doobedí. Na jednej strane som rád, že som si chýbajúci spánok takto nahradil, ale opačne nie som rád rozkolísaniu spánkového režimu.

Sviatky prežívam s kľudom, príznaky F25 sú pomerne na uzde. Teraz je asi tendencia k pasivite normálna. To som aj videl v meste, kde som stretával najmä psíčkarov.

Užite si čo najlepšie voľno a naberte cez sviatky tú správnu energiu do ďalších dní. Tuto
Tuto
Tuto
V.I.P. Inventár
V.I.P. Inventár

Počet príspevkov : 4784
Reputácia Reputácia : 773
Dátum registrácie : 19.09.2010
Bydlisko Bydlisko : Západ Slovenska

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza: F25.0
Súčasná medikácia Súčasná medikácia: Amisulprid, Haloperidol (aj depot), Akineton (aj depot), Alventa, Lithium, Gerodorm (podľa potreby),

hug0
sorry0

Návrat hore Goto down

  • Táto téma je zamknutá, nemôžete tu pridávať odpovede ani upravovať svoje príspevky!

Ako sa dnes máš? 9 - Stránka 15 Empty Re: Ako sa dnes máš? 9

Odoslať  Matej Ne 16 apríl 2017 - 22:18

Vitaj, Norik, na fóre! jumping cheers

_________________
Keď sa zveruješ, radosť násobíš a bolesť delíš.

Ako sa dnes máš? 9 - Stránka 15 Health10 https://schizo.sk
Matej
Matej
Okoloidúci
Okoloidúci

Počet príspevkov : 5043
Reputácia Reputácia : 938
Dátum registrácie : 18.09.2009
Vek : 38
Bydlisko Bydlisko : západné Slovensko

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza: F21, F60.1
Súčasná medikácia Súčasná medikácia: Parnido (3 mg), Sertralin Actavis (50 mg), Orfiril Long (900 mg)

https://schizo.sk
hug0
sorry0

Návrat hore Goto down

  • Táto téma je zamknutá, nemôžete tu pridávať odpovede ani upravovať svoje príspevky!

Ako sa dnes máš? 9 - Stránka 15 Empty Re: Ako sa dnes máš? 9

Odoslať  Mischelll Po 17 apríl 2017 - 16:07

Ahojte Wink

Norik welcome or bye

Matej - Ako, bol si na omši alebo službe?.....ja teda áno, aj včera, aj dnes. Na podiv všetko dobre dopadlo...len sa mi zdá že dni plynú veľmi rýchlo....ako odychla som si...to hej....ale chcela som aj čítať zákon no bola doma segra a to sa proste nedalo.....teraz ked uz odišla...tak je viac priestoru....inak neviem no...segra sa mi zda ze je milsia, lebo niečo potrebuje odo mna....teda nič sa nezmenilo....ako vzdy....ibaze teraz to uz vidim aj ja....no ale radsej podme k inej teme....dnes ma uz olial otec z vodou.....a inak mal prist este sused ale asi si to nechal az na večer...teda musi oliat celu rodinu..tak mi sme ako posledny v rade....a este mame slubil jej kolega, ktorého poznam....ze pride...no tak som zvedava...P.S.: je o 5 rokov mladší....takze nic no.....inak na nete som bola sem tam počas sviatkov...a pisem si zase z par ludmi....je to mile....

Prajem dievčatám málo vody...a chalanom primerane vodky lol

_________________
"Čím viac dáte, tým viac sa vám vráti."


Mischelll
Mischelll
Mischelll
V.I.P. Bronze
V.I.P. Bronze

Počet príspevkov : 632
Reputácia Reputácia : 221
Dátum registrácie : 21.10.2013
Bydlisko Bydlisko : východne slovensko

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza: F 20.5
Súčasná medikácia Súčasná medikácia: Aripiprazol STADA, Olanzapin Actavis

hug0
sorry0

Návrat hore Goto down

  • Táto téma je zamknutá, nemôžete tu pridávať odpovede ani upravovať svoje príspevky!

Ako sa dnes máš? 9 - Stránka 15 Empty Re: Ako sa dnes máš? 9

Odoslať  dzuli08 Po 17 apríl 2017 - 16:22

Ahojte všetci a tiež vítam nového člena Smile
Ako sa mám? No tak, dá sa.... hodnotím to na 2+ ....na sviatky som odišla na západ, trocha zmeniť prostredie a ani neviem ako mi to ubehlo....síce nič také extra som nerobila,ale aj tak .....dosť ma hnevá že mám také "poľahovacie" obdobie, tzn. že dosť často ležím na posteli...je to hrúza keď si predstavím čo všetko by som mohla robiť. No ale v oblasti vzťahov sa možno črtá na lepšie časy....ešte nejdem predbiehať, uvidí sa čo z toho vznikne. Môjmu ex dám už asi navždy zbohom, lebo je to chruňo prvej triedy. tak tak len aby ste vedeli Smile treba nechať priestor aj iným Wink žijeme len raz ....
Have a nice Easter Monday and remember: Opitý řidič, veselý vrááh Very Happy to je z jedného filmu.
Tak sa majte pekne. Užite si ešte voľno tí pracujúci.
dzuli08
dzuli08
V.I.P.
V.I.P.

Počet príspevkov : 540
Reputácia Reputácia : 446
Dátum registrácie : 25.04.2016
Vek : 36

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza:
Súčasná medikácia Súčasná medikácia:

hug0
sorry0

Návrat hore Goto down

Strana 15 z 85 Previous  1 ... 9 ... 14, 15, 16 ... 50 ... 85  Next

Návrat hore

- Similar topics

 
Povolenie tohoto fóra:
Nemôžete odpovedať na témy v tomto fóre.
Hore