Schizofórum
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.
Dole

Ako sa dnes máš? 9

Strana 50 z 85 Previous  1 ... 26 ... 49, 50, 51 ... 67 ... 85  Next

Goto down

  • Táto téma je zamknutá, nemôžete tu pridávať odpovede ani upravovať svoje príspevky!

Ako sa dnes máš? 9 - Stránka 50 Empty Re: Ako sa dnes máš? 9

Odoslať  Matej Po 9 október 2017 - 23:11

Ahojte, priatelia. winking

Dnes sa mám zhruba dobre. Smile Je to už taká moja fráza, keď väčšina vecí je ok a problémy sú skôr problémikami, ba možno skôr výzvami.

Ku kofeínu som sa vrátil, pričom krátke trojdnie bez neho hodnotím kladne, lebo mi pomohlo opäť zvýšiť citlivosť naň, takže mi znovu stačí len sotva 300 mg a pomôže mi to. Pravdepododobne si raz za pár týždňov musím dať kofeín na 1-2 dni na nulu alebo na minimum, aby som resetoval potrebu zvyšovať dávky. Lebo pred týmto trojdním som už siahal na 600-700 mg a to sa mi rozhodne zdravotne nepáčilo. Preto ten reset mal určite význam v každom prípade, hoci pôvodný cieľ bol spočiatku iný. To nevadí. Smile

Nedeľu som trávil aktívnejšie, upratoval som, umyl riady, riešil nejaké veci. Ale bol som aj čiastočne pasívny pri telkáči (televíziu som pustil cez internet na rodičovské prihlasovacie údaje, čo majú súčasťou ich káblového operátora). Pozeral som nejaké kriminálky, správy. Opäť som v sebe pocítil záujem o verejné dianie, ktorý som cielene pred nejakým časom opustil. Doma mám nejaké politologické knihy o súčasnom dianí, tak som si jednu čítal, prečítal som asi 40 strán. Smile Väčšina knihy ma ešte čaká, ale dosť ma obohatila už teraz. Po polnoci som sa učil matematiku v rámci akožepovinností zameraných na sebarozvoj. Dá sa to nazvať takou malou študijnou seansou, ako som fázy učenia nazýval, keď som si robil školu. Svoj program akožepovinností a študijných seáns by som asi zverejnil v príspevku neskôr v inej téme. Ak by to náhodou niekoho zaujímalo, lebo predsa len nie každý je zvedavý, kedy som vymenil na tamtom háčiku ten modrý uterák alebo kedy som bol naposledy na záchode... laughing To som musel odľahčiť, lebo sa musím učiť skromnému písaniu. No už učitelia na strednej mi vraveli, že nemám teda talent písať stručne. Novinár zo mňa s presne limitovanými riadkami asi nebude. Very Happy

Dnes v práci ok. Povinnosti odsýpali. Šéfka je nakapatá. Dodávatelia zatvárajú sklady, máme posledné dni na predvianočné vratkovanie, tak si to pravdepodobne vyžiada odo mňa nejaký ten nadčas, lebo inak sa nedá. Musí sa to zbaliť a musí sa to poslať, lebo inak si zavaríme o pekný problém, až začnú meganávozy vianočného tovaru. Chvíľu budem mať potom akési voľno, teda útlm úloh, ale potom príde november a sa to rozbehne. 30 príjemok denne je bežná vec vtedy. Joj, pamätám si minulé Vianoce, keď nám v niektoré dni došlo aj 100 krabíc a ja som to terigal viacnásobne na vozíkoch, vyprekladal som denne vyše tonu nákladu. Pekné spomienky, uvidím, ako to pôjde tento rok. Čiastočne sa na to teším a vnímam to ako výzvu. Určite si to bude vyžadovať silnú "filtráciu", teda čistenie mysle od vonkajších stresorov - tzv. sebectvo, alebo lepší výraz je alibizmus (hranie mŕtvej ryby, hľadenie si len svojej agendy). Nič sa nedá iného robiť, lebo inak by som sa zosypal. Embarassed Niekedy sa cítim v kresťanskej rovine ako pokrytec, keď sa nútim do alibizmu, lebo kresťan by mal oficiálne sa snažiť o súcitenie, účasť, staranie sa o problémy druhých, o spory, pomáhať pri riešení situácií, ale strašne vnútri dúfam, že mám nejak od Boha výnimku, že v rámci mentálnej hygieny to môžem v pracovnej sfére nerobiť. Že ako labilný jedinec sa smiem držať v úzadí pre udržanie si zdravého rozumu a nálady. Je to len nádejanie sa, ale zatiaľ pôjdem v zmysle tejto cesty už tretie Vianoce. Embarassed Samozrejme pomôžem aj účasťou na problémoch iných alebo prevádzky ako takej, ale narážal som hlavne na svoj spasiteľský komplex, potrebu zachraňovať druhých a na schopnosť donekonečna sa trápiť nad tým, že sa niekto iný trápi. Alebo na schopnosť privlastňovať si emócie druhých v rámci zle pochopeného súcitenia, teda keď je medzi ľuďmi veľa hnevu, tak cítiť hnev, keď je dusno a nervózne, tak byť strašne úzkostný a nervózny...

No a takto sa mám. Už príspevok radšej seknem, lebo aj spať treba ísť, a tri rollovania by mohli byť na tento text aj dosť.  Very Happy  Stav asi na 1-. Smile Ďakujem za trpezlivosť. Smile

Prajem Vám, priatelia, krásnu noc a super utorok. Pa. Vitaj

matej
Super!


Naposledy upravil Matej dňa Po 9 október 2017 - 23:21, celkom upravené 1 krát. (Reason for editing : kozmetické, štylistické úpravy)

_________________
Keď sa zveruješ, radosť násobíš a bolesť delíš.

Ako sa dnes máš? 9 - Stránka 50 Health10 https://schizo.sk
Matej
Matej
Okoloidúci
Okoloidúci

Počet príspevkov : 5043
Reputácia Reputácia : 938
Dátum registrácie : 18.09.2009
Vek : 38
Bydlisko Bydlisko : západné Slovensko

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza: F21, F60.1
Súčasná medikácia Súčasná medikácia: Parnido (3 mg), Sertralin Actavis (50 mg), Orfiril Long (900 mg)

https://schizo.sk
hug0
sorry0

Návrat hore Goto down

  • Táto téma je zamknutá, nemôžete tu pridávať odpovede ani upravovať svoje príspevky!

Ako sa dnes máš? 9 - Stránka 50 Empty Re: Ako sa dnes máš? 9

Odoslať  tomas Po 9 október 2017 - 23:31

pri poslednej hospitalizacii som bol najprv na akutnom, potom na sanatornom (to je pre uz "zvladnute" psychozy, cize aktualne nie s akutnymi priznakmi). na akutnom to nie je veru med lizat, clovek je vyhodeny cely den na chodbe a na izbe moze byt len hodinu po obede alebo v noci, ked spi). zazil som aj ECT (elektrosoky).

prve dve hospitalizacie som bol len na sanatornom. je tam este aj to otvorene oddelenie, tam su alkoholici a drogovo zavisli.

prvykrat, ked som tam lezal, tak si ma tam tiez plne diagnostikovali, rozne psychologicke vysetrenia, dotazniky, iq testy (ravenove progresivne matice aj normalny WAIS-R).
preto aj ta prva hospitalizacia bola trochu dlhsia, az 11 tyzdnov.

_________________
Desím sa každého jedného kroku
na ktorý sa chystám.
Desím sa, že ma privedú
niekam, kam som chcela dôjsť.
tomas
tomas
Bronzový pokročilý člen
Bronzový pokročilý člen

Počet príspevkov : 237
Reputácia Reputácia : 35
Dátum registrácie : 14.12.2010

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza:
Súčasná medikácia Súčasná medikácia:

hug0
sorry0

Návrat hore Goto down

  • Táto téma je zamknutá, nemôžete tu pridávať odpovede ani upravovať svoje príspevky!

Ako sa dnes máš? 9 - Stránka 50 Empty Re: Ako sa dnes máš? 9

Odoslať  Veroni Ut 10 október 2017 - 10:11

Ahojte ležal niekto na psychine v Bratislave?Kde a ako tam je?Alebo ako je to s nemocnicami a spadovymi oblastami?Mne na zdravotke povedali vraj si mozem vybrat ktoru chcem a rozhodovat sa mam podla vlasrnych kriterii scared2
Tak teraz neviem...
Pozdravujem

_________________
Existujú civilizácie ktoré nepoznajú koleso,ale neexistuje civilizácia ktorá by nepoznala príbeh.Campbell
Veroni
Veroni
Mierne pokročilý člen
Mierne pokročilý člen

Počet príspevkov : 123
Reputácia Reputácia : 22
Dátum registrácie : 19.08.2017
Bydlisko Bydlisko : Bratislava

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza: F31.6 F60.3
Súčasná medikácia Súčasná medikácia: Paroxetin Tritico

hug0
sorry0

Návrat hore Goto down

  • Táto téma je zamknutá, nemôžete tu pridávať odpovede ani upravovať svoje príspevky!

Ako sa dnes máš? 9 - Stránka 50 Empty Pre Veroni

Odoslať  Moncici Ut 10 október 2017 - 10:49

Veroni, ako moja? Vidim ze zistujes o nemocniciach. Ja som natom podobne, chystam sa do Velkeho Zaluzia. V Bratislave neviem ako to je, moj psychiater robi v statnej na mickieviczovej a hovoril mi ze to tam ujde, ale poslal ma napriek tomu do zaluzia- ze tam to je o inom.
Moncici
Moncici
Domáci člen
Domáci člen

Počet príspevkov : 72
Reputácia Reputácia : 4
Dátum registrácie : 19.07.2017
Bydlisko Bydlisko : Bratislava/Žilina

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza:
Súčasná medikácia Súčasná medikácia: Zeldox, trittico, seroxat, fluoxetin

hug0
sorry0

Návrat hore Goto down

  • Táto téma je zamknutá, nemôžete tu pridávať odpovede ani upravovať svoje príspevky!

Ako sa dnes máš? 9 - Stránka 50 Empty Re: Ako sa dnes máš? 9

Odoslať  Veroni Ut 10 október 2017 - 11:22

Ďakujem Moncici za odpoveď,ty si ale.odkial?U mňa nikto nevie kde ja patrím very sad3 Tak neviem teraz co a ako...inak neskutočne ze to nechaju vybavovat chorého pacienta.

_________________
Existujú civilizácie ktoré nepoznajú koleso,ale neexistuje civilizácia ktorá by nepoznala príbeh.Campbell
Veroni
Veroni
Mierne pokročilý člen
Mierne pokročilý člen

Počet príspevkov : 123
Reputácia Reputácia : 22
Dátum registrácie : 19.08.2017
Bydlisko Bydlisko : Bratislava

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza: F31.6 F60.3
Súčasná medikácia Súčasná medikácia: Paroxetin Tritico

hug0
sorry0

Návrat hore Goto down

  • Táto téma je zamknutá, nemôžete tu pridávať odpovede ani upravovať svoje príspevky!

Ako sa dnes máš? 9 - Stránka 50 Empty Re: Ako sa dnes máš? 9

Odoslať  Moncici Ut 10 október 2017 - 11:29

Veroni...som zo ziliny- tam mam trvaly pobyt ale zijrm v pezinku...mne povedal doktor ze do toho zaluzia beru z celeho slovenska...ale ze by ma zobrali aj do bratislavy resp. Ziliny ( len v zilinr som uz bola a nic tam neporiesili). Ty si z BA?
Moncici
Moncici
Domáci člen
Domáci člen

Počet príspevkov : 72
Reputácia Reputácia : 4
Dátum registrácie : 19.07.2017
Bydlisko Bydlisko : Bratislava/Žilina

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza:
Súčasná medikácia Súčasná medikácia: Zeldox, trittico, seroxat, fluoxetin

hug0
sorry0

Návrat hore Goto down

  • Táto téma je zamknutá, nemôžete tu pridávať odpovede ani upravovať svoje príspevky!

Ako sa dnes máš? 9 - Stránka 50 Empty Re: Ako sa dnes máš? 9

Odoslať  Moncici Ut 10 október 2017 - 11:33

Veroni...a hospitalizaciu ti odporucil tvoj psychiater? A co sa tyka liekov si stale bez antipsychotik?
Moncici
Moncici
Domáci člen
Domáci člen

Počet príspevkov : 72
Reputácia Reputácia : 4
Dátum registrácie : 19.07.2017
Bydlisko Bydlisko : Bratislava/Žilina

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza:
Súčasná medikácia Súčasná medikácia: Zeldox, trittico, seroxat, fluoxetin

hug0
sorry0

Návrat hore Goto down

  • Táto téma je zamknutá, nemôžete tu pridávať odpovede ani upravovať svoje príspevky!

Ako sa dnes máš? 9 - Stránka 50 Empty Re: Ako sa dnes máš? 9

Odoslať  Veroni Ut 10 október 2017 - 12:40

Nie som priamo z ba ale patríme pod Bratislavský kraj,skor obvodna ze treba ked sa mi vracia depersonaliza cia.Psychotika nemám vraj nemám psychózu...tak neviem

_________________
Existujú civilizácie ktoré nepoznajú koleso,ale neexistuje civilizácia ktorá by nepoznala príbeh.Campbell
Veroni
Veroni
Mierne pokročilý člen
Mierne pokročilý člen

Počet príspevkov : 123
Reputácia Reputácia : 22
Dátum registrácie : 19.08.2017
Bydlisko Bydlisko : Bratislava

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza: F31.6 F60.3
Súčasná medikácia Súčasná medikácia: Paroxetin Tritico

hug0
sorry0

Návrat hore Goto down

  • Táto téma je zamknutá, nemôžete tu pridávať odpovede ani upravovať svoje príspevky!

Ako sa dnes máš? 9 - Stránka 50 Empty Re: Ako sa dnes máš? 9

Odoslať  Moncici Ut 10 október 2017 - 12:48

Veroni....a odporucanie bude od obvodnej? Ako urcite by ti mala dat odporucenie aj psychiatricka.. Teda podla mojho nazoru. A ona by ti mala povedat aj o tom, kde je pre teba najlrpsia hospitalizacia...na depersonalizaciu sa tiez.
casto pouzivaju antisychotika- pokial sa citis moc zle. A tam su mini davky. A so svojou psychiatrickou si spokojna? Lebo z toho co pises mi moc nepripada ze sa o teba velmi zaujma..
Moncici
Moncici
Domáci člen
Domáci člen

Počet príspevkov : 72
Reputácia Reputácia : 4
Dátum registrácie : 19.07.2017
Bydlisko Bydlisko : Bratislava/Žilina

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza:
Súčasná medikácia Súčasná medikácia: Zeldox, trittico, seroxat, fluoxetin

hug0
sorry0

Návrat hore Goto down

  • Táto téma je zamknutá, nemôžete tu pridávať odpovede ani upravovať svoje príspevky!

Ako sa dnes máš? 9 - Stránka 50 Empty Re: Ako sa dnes máš? 9

Odoslať  Veroni Ut 10 október 2017 - 13:01

Tak povedala ze napíše odporučenie a obv povedala ak nie, ze mi zavola rzp...neviem idem tento týždeň,tak uvidim,len nik nevie kde patrím affraid
A sak a niekde zavolam a hotovo

_________________
Existujú civilizácie ktoré nepoznajú koleso,ale neexistuje civilizácia ktorá by nepoznala príbeh.Campbell
Veroni
Veroni
Mierne pokročilý člen
Mierne pokročilý člen

Počet príspevkov : 123
Reputácia Reputácia : 22
Dátum registrácie : 19.08.2017
Bydlisko Bydlisko : Bratislava

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza: F31.6 F60.3
Súčasná medikácia Súčasná medikácia: Paroxetin Tritico

hug0
sorry0

Návrat hore Goto down

  • Táto téma je zamknutá, nemôžete tu pridávať odpovede ani upravovať svoje príspevky!

Ako sa dnes máš? 9 - Stránka 50 Empty Re: Ako sa dnes máš? 9

Odoslať  Moncici Ut 10 október 2017 - 13:08

Veroni moc moc ti drzim palce so vsetkym vybavovanim a prajem ti aby sa ti polepsilo :-) ked sa ti podari vybavit tak daj vediet.
Moncici
Moncici
Domáci člen
Domáci člen

Počet príspevkov : 72
Reputácia Reputácia : 4
Dátum registrácie : 19.07.2017
Bydlisko Bydlisko : Bratislava/Žilina

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza:
Súčasná medikácia Súčasná medikácia: Zeldox, trittico, seroxat, fluoxetin

hug0
sorry0

Návrat hore Goto down

  • Táto téma je zamknutá, nemôžete tu pridávať odpovede ani upravovať svoje príspevky!

Ako sa dnes máš? 9 - Stránka 50 Empty Re: Ako sa dnes máš? 9

Odoslať  Veroni Ut 10 október 2017 - 13:19

Dakujem aj tebe prajem všetko dobré.

_________________
Existujú civilizácie ktoré nepoznajú koleso,ale neexistuje civilizácia ktorá by nepoznala príbeh.Campbell
Veroni
Veroni
Mierne pokročilý člen
Mierne pokročilý člen

Počet príspevkov : 123
Reputácia Reputácia : 22
Dátum registrácie : 19.08.2017
Bydlisko Bydlisko : Bratislava

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza: F31.6 F60.3
Súčasná medikácia Súčasná medikácia: Paroxetin Tritico

hug0
sorry0

Návrat hore Goto down

Strana 50 z 85 Previous  1 ... 26 ... 49, 50, 51 ... 67 ... 85  Next

Návrat hore


 
Povolenie tohoto fóra:
Nemôžete odpovedať na témy v tomto fóre.
Hore